Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   420 / 441
(#) Moderátor hozzászólása Dec 21, 2020
 
A felesleges vitát eltávolítottuk.
(#) W.A.Lacky hozzászólása Jan 8, 2021 /
 
Sziasztok!
Megint csak segítséget szeretnék kérni.
Készítettem egy új device-ot az Eagle 9.3.2-ben. (SLK1442-02 LED kijelző)
Az a probléma, hogy a kapcsolási rajzon a tok kivezetésein nem csak a lábak számozása jelenik meg, hanem a P$ is.
Nagyon hálás lennék, ha valaki megmondaná, hogy hogyan tudnám eltűntetni a kapcsolási rajzról a P$-okat úgy, hogy csak a kivezetések számozása maradjon meg.
Köszönöm, hogy elolvastad!
W.A.

SLK.png
    
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Szerkesztöben jobb egér a pin-re
beállitások. Onnan már memni fog.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2021
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Köszönöm a választ.
Igen, én is azt gondoltam, hogy ezzel megoldható a probléma. De: ha a "Visible" "pin" opciót választom, akkor eltűnik a pl. P$1 (Nem csak a P$, hanem a lábszám is!), és marad a kivezetés megnevezése; ha a "pad" opciót választom, akkor eltűnik a megnevezés és marad a P$1.
Csak akkor marad a megnevezés és a lábszám, ha a "Both"-ot választom, de akkor ott van a P$ is, amit el szeretnék tűntetni.
Nem értem az egészet, hisz nem ez az első saját alkatrész, és még mindegyiknél be tudtam állítani a "Visible" opciót. Ennél nem sikerül. Mit csinálhattam rosszul?
Köszönöm, h elolvastad!

W. A.
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Hagy a pin kijelzét, és ird át a pin nevét amire akarod.
Ezt megtehetes a tulajdonságokban is, és a name ikon használatával
P$1 a pin alapértelmezett neve
(#) Alkotó válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
A lábak akkor kapnak "számot", ha tokozást is rendelsz hozzá. És persze ha a tokozás lábai számozva vannak (ami általában azért számozva van).
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Amit a képen mutat az a pin neve amit te adsz meg.
Aztán megadod a PAD neveket is, közben meg beállítod, hogy melyiket akarod látni.

Jaja, most nézem jobban az a PAD neve bizony
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2021
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Most nem tudom ellenőrizni, de azt feltételezem a pin neve a tokon belüli szöveg. A lábak számozása pedig a tokozásból jön át. Éppen azt mutatja, hogy az adott tokozás melyik számú lábához kapcsolódik az adott pinfunkció. (De ismét hangsúlyozom, csak az emlékeimre támaszkodok).
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Idézet:
„Jaja, most nézem jobban az a PAD neve bizony”
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Na, ez a gondom, hogy nem tudom eltűntetni a P$-t, hogy csak a kivezetés száma maradjon meg.
Ez lehet vmi bug? Mert másik toknál nincs ilyen probléma.
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Az a gondod, hogy nem nevezed el az alkatrész PAD-jeit
(#) Frankye válasza niedziela hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Így van. Egyszerűen nevezd át őket 1, 2, 3, stb.-re! Ha a P$-t kiveszed a nevéből, és csak a számot hagyod meg, működni fog. Nem automatikusan kapja meg a számot, neked kell beírni, de eltűnik a P$.
(#) W.A.Lacky válasza Frankye hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Rendben, de azt hol lehet átnevezni, mert a "Tulajdonságok" között nem találok ilyen opciót.

PIN_NAME.png
    
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 11, 2021 / 1
 
Itt nem, az biztos.
Ez a szimbólum, aminek a kivezetése PIN. Ezt el is nevezted.
Ezután van az alkatrész lenyomat(footprint) ott is el kell nevezni a pad-et.
És majd amikor már alkatrész lesz a szimbólumból és a lenyomatból, akkor lesz ott a P$1 helyett
a PAD száma.
De küldtem egy linket tegnap, lehet meg kellett volna nézni
(#) bbb válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
A "visible" mondja meg mi látszódjon. Neked most "both" azaz minden a beállításod - ezt állítsd át.
(#) Frankye válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Az alkatrész szerkesztő felületen látod. Amikor betöltöd az alkatrész schematikus rajzát, a "Name"-re kattintva, majd az alkatrész-lábat kijelölve meg tudod változtatni a láb elnevezését. Ha nagyon nem megy, délután az otthoni gépemről készítek képernyőképet Neked.
(#) W.A.Lacky válasza Frankye hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Sziasztok!
Sajnos nem értettétek meg a problémámat, vagy én nem értettem meg a megoldást.
1. A "NAME" opcióban megjelenő adat a kivezetés tokon belüli funkciójára utal, nem pedig a lábszámra. Az én esetemben pl.: az 1. láb neve: RHCAL. Ezt nem írhatom át, mert ez a neve.
2. Ha a "Visible" opcióit megváltoztatom, akkor: "PAD" esetén eltűnik a láb neve ("NAME"), és marad a P$1. Ha "PIN" opciót választom, akkor megmarad a "NAME", eltűnik a P$, de azzal együtt az alkatrészláb számozása is eltűnik.
Azt szeretném, hogy maradjon a "NAME", mint funkció, és maradjon a lábszámozás, de tűnjön el a P$.
Érdekes módon egyéb tokoknál ez szinte automatikusan adódik, ennél viszont nem. Nos, ez a kérdés lényege, hogy miért, és mit tegyek, hogy ne így legyen?
Remélem érthetően fogalmaztam.
(#) Frankye válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Délután megnézem, nálam hogyan működik. Nekem is volt hasonló gondom, de megoldottam. (Arra, hogy hogyan, már nem emlékszem pontosan.)
(#) Alkotó válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Ennyi gépelés helyett, rendelj hozzá egy tokozást. Ekkor a tokozás PAD-jainak nevét fogod látni a P$ helyett. Ha a PAD-ek neve sorszámozás (ez szinte mindig így van), akkor sorszámot fogsz látni
(és ez a tanács most már kb. 6-szor olvasható itt).
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Itt az értetlen jelenleg nem mi vagyunk.
Mint mondottam volt, kaptál egy linket ahol egy igazi kézenfogós alkatrész készitős szösszenet van.
Ha nem nézed meg mert értetlenkedni jobb, akkor már csak a sajnálat marad.
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Köszönöm a segítőkészséget. Minden esetre az a link valahogy nem ért ide.

"De küldtem egy linket tegnap, lehet meg kellett volna nézni"
"Mint mondottam volt, kaptál egy linket ahol egy igazi kézenfogós alkatrész készitős szösszenet van.
Ha nem nézed meg mert értetlenkedni jobb, akkor már csak a sajnálat marad."

Sajnos a linknek nyoma veszett.
Ha lennél kedves még egyszer...

Köszönöm.
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Pillants rá az üzenetekre, én azt látom hogy elment ami irtam
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Ja, hogy az "Üzenetek". Az más.
(#) Frankye válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Akkor sikerült megoldani? Vagy készítsek képernyőképeket?
(#) W.A.Lacky válasza Frankye hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Ok. Srácok, köszönöm a segítséget. Megoldottam. Valóban már korábban niedziela megírta a megoldást: "Ezután van az alkatrész lenyomat(footprint) ott is el kell nevezni a pad-et."
Csak elkerülte a figyelmemet. Sajnálom, és még egyszer köszönöm.

W.A.
(#) Frankye válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Örülök, hogy sikerült megoldani!
(#) Kovabe hozzászólása Jan 19, 2021 /
 
Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Vásároltam egy kis gravírozó gépet (a részletekbe ne menyünk MENJÜNK bele) és a hozzá kapott software csak NC file-t képes fogadni. Hogy tudom a gerber file-t átalakítani nc file-ra?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Kovabe válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Köszönöm

A keresőt tudom használni, de nem találtam a megfejtést, lehet hogy a gyenge angolom ami akadályoztat, nem tudom.
Gondoltam van valaki akinek van elrejtve valahol egy ilyen program.
(#) kaqkk válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Csak választani kell közülük mind Gkódot csinál a gerberből Egyébként milyen EAGLE-t használsz a régebbi verziókban volt g code ulp ... az egyből g kódra fordított
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2021
Következő: »»   420 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem