Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   201 / 228
(#) Kovidivi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Egy kb. értéket azért bőven ad ez a mérés is. Ha akarja Nagy Hoho, elmagyarázom a mérés módját, de szerintem neki is elég egy +-10% pontos eredmény, nem kell ide +-0.5%...
(#) Kovidivi hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Építek egy nagyobb akksipakkot.
134db lithium-ion cellából, 14S lesz, 1kW-os e-scooterhez (kefés motor).
A jobb felső sarokban levő komplett/kész 10S4P-t (11.5Ah-t tud) fogom kiegészíteni a bal felső sarokban levő 4S6P-vel (így kapok azonos kapacitást és belső ellenállást a két rész között), az alsó részben pedig megtalálható egy komplett 10S5P (kb.9.3Ah), ezt egészítem ki 4S5P-vel (kb. 9Ah) (bal alsó sarok).
A teljes kapacitás kb. 20Ah lesz.
Elképzelhető, hogy az alsó és a felső részt egymástól függetlenre építem, külön csatlakozóval, így a BMS-ből kettőt használva dupla akkora csúcsáramot kapok, a BMS sem melegszik, a balansz áramom is dupla akkora lesz, ha mindent egybe kötök, akkor viszont a cellák kapacitása fog jobban passzolni, kicsit nagyobb összkapacitást kapok.

Sajnos 1kW-hoz az összes cella kell, a felső részben levő 14S kb. 200mOhm-ot tud, az alsó kb. 280mOhm, így a kettő együtt lesz kb. 100-120mOhm, ami 1kW-hoz tökéletes. 54.6V@18.3=1000W. Akksin eső feszültség 1kW terhelésnél: 0.12Ohm, 18.3A => 2.2V, ez 40W-nyi hő! Szóval majd figyelnem kell az akksit használat közben, annyi előnyöm van, hogy ez a hő óriási felületen fog eloszlani.
(#) nagy hoho válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
A cellák bontottak? Mert különböző típusok. Nem kis munka volt.
Ezt a sok cellát egyenként kellett tesztelni? Van erre gyors módszer?
(#) Kovidivi válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Bontottak, igen.
A jobb felső 10S4P az tökéletes, azt csak mint akkupakk teszteltem, 11.5Ah-val tökéletes, az alsó 10S5P-t soros tagonként mértem, így 10db mérés volt csak, ott az egyik tagot kellett csak cserélnem, a többi cella pedig egyesével lett tesztelve, kapacitás mérve 3A mellett. Tölteni 2x4db-ot töltök párhuzamosan (kb. 4-5A-rel), merítéshez meg 3db műszert használtam egy időben, szóval elég flottul ment. Nem kell a cellák mellett ülni, elég csak rájuk nézni ha pittyen a műszer, vagy 45percenként (kb.2-3Ah-s akksi 3A-rel merítve 45-60perc alatt üres lesz).
Összeválogathatnám mégjobban a cellákat, de igazából nem érdekel, hogy 18Ah-t vagy 21Ah-t kapok.
Egyébként azonnal kiderül, ha a soros cellák túlságosan különbözőek. Le kell meríteni az akksipakkot, és a legalacsonyabb feszültségű soros cellák kapacitása a legkisebb, oda kell rakni plusz egy cellát, és kész.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2021
(#) nagy hoho hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
Gondolom ezt nem lehet komolyan venni? Szállítással 16.000.- Ft
(#) Kovidivi válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Nem tudom, mekkora a kiterjedése az akksipakknak, de elég kicsinek néz ki képről (másik irányba dupla ilyen hosszú?)
A 32000mAh fake, átlagos esetben tud 8Ah-t, legjobb esetben 10Ah-t.
Összehasonlításképpen keress akksit a 6P4S kulcsszavakkal, és ne a kapacitással. De ha jót akarsz magadnak, hosszú életet az akksinak és hosszú üzemidőt, akkor több párhuzamos cellás akksit keress, 6P5S, 6P6S, stb., minél több a párhuzamos cella, annál jobb!
Azt is csinálhatod, hogy megveszel egy 6P4S akksit, és ha beválik, csak kicsit langyosodik az akksipakk, akkor rendelsz még egy ugyanolyat, és parhuzamosan kötöd a kettőt. Dupla megtehető táv, és az akksik is kímélve lesznek, mert megoszlik rajtuk az áram (fele terhelés/akksi).
Lásd kép: 12eFt.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2021
(#) Kovidivi válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
De vigyázni kell, ez az akksi 6S6P-ként van árulva, de a képek látszik, hogy ez csak 6S2P. Megy az átverés mindenhol! 6S6P-nek majdnem egy kockának kell hogy kinézzen... Szóval a méretet is le kell csekkolni, egy 18650-es cella 18mm átmérőjű és 650mm hosszú.
(#) nagy hoho válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Ez már használhatónak tűnik:- Cell count: 36
- Cell type: AED 18650 2500mAh
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2021
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Ez az akku vásárlás nehezebb, mint az ember gondolná. Hogy mit kap, azt majd csak a csomag megérkezésekor tudja meg...
Az akksipakkban a szokványos 18650-es cellák helyett lithium polymer cellák voltak, valószínűleg 4-6Ah-s kivitelben (nem állapítható meg a képről pontosan). A címke természetesen nem stimmel soha.
A 30000mAh-hoz legalább 10db párhuzamos cella kellene, ami az akksi fizikai méretébe talán bele is férne (3 soros, 10párhuzamos).
A termék ára 20.5€, töltővel, ingyen szállítással.
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 30, 2021 / 1
 
Elmondom, én mit csinálok:
vásárolok cellákat (eladó elmondása szerint 1300-1700mAh-t tudó), kb. 0.25€/db áron (90Ft?). Veszek 100db-ot, vagy többet. Esetleg komplett Akkupakkot olcsón (hibásként árultat). Feltöltöm a cellák egyesével, kapacitást mérek 3A terhelő áram mellett. Ugye aminek a belső ellenállása túl magas, nagyon pici kapacitás értéket fog produkálni. Az akkupakk összeállításakor törekszek, hogy a lehető legtöbb párhuzamos tag legyen, ami még helyileg elfér, így nem lesznek a cellák túlterhelve. Ha kevés a hely, akkor a legnagyobb kapacitású és legkisebb belső ellenállású cellákból készítek egy speciális csomagot.
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Egy tippet tudok adni, van egy Laudation akksipakkom, ami kiváló értékeket szolgáltat, a címkén levő értékek is nagyrészt stimmelnek!
Jelenleg 75€ aliexpressen (kb. 27eFt).
Ebből kiindulva Nagy hoho-nak is ilyen akksit ajánlanék, még olcsóbb is, mint a kérdezett.
És korrektül írja is az eladő, hogy max. 10A áramra ajánlott! 3 párhuzamos 18650 cellától nem is szabad többet elvárni!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2021
(#) nagy hoho válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Ebből kellene 2db párhuzamosan, az már 54.000.-Ft
Kicsit várok még, talán leesik valami a kamionról.
(#) Kovidivi válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Bővebben: 28€, 10eFt. És ebből kezdetnek már egy is elég lenne, a 300W-os motorodat max. teljesítményen kb. 30-40percig szolgálja ki. De ahogy gondolod az helyes, inkább 2db párhuzamosan, és akkor kapsz kb. 1.5-2h üzemidőt, az már elég jó.

Amit te néztél 27eFt-ért, az egy 36V-os akksi, 10 soros cellával, ami nekem van.

Itt a keresési segédlet akksikhoz, nézd át, hátha találsz valamit, ami szimpatikus: Bővebben: Aliexpress Laudation 24V
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2021
(#) nagy hoho hozzászólása Feb 5, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget. Újabb kérdésem van.
Vettem egy 300 W-os motort, Svájcban készült. A 250 W-os kínai és az 50 W-al több Svájci között zongorázni lehet a különbséget. Súlyban, kidolgozásban, méretben stb.
Kérdésem: A 250W-os szabályzót tudom használni? Ha nem akkor milyet vegyek? Nem tudom , a belsejét nem láttam, gondolom kefés motor lehet
Szerintetek jobb lesz ez a motor mint a kínai.
(#) nagy hoho hozzászólása Feb 5, 2021 /
 
Találtam egy orosz videót, ezen motoron még rajta van a lassító áttétel. Én ezt levettem mert 120 f/ perc
és 1,3 méter kerék kerülettel ~ 9 km-es sebesség jött kihttps://youtu.be/ScEdWp6LzlU
(#) antiktelefon válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Amiket itt látok kínai pakkokat belinkelve, semelyiket sem vinném be a házamba vagy akármilyen éghető anyag közelébe. Ennyi pénzért nem kapsz minőséget, de még ha valami véletlen miatt a cellák tűrhetőek is, akkor is a bms és a munka minősége hulladék. Louis Rossmann is vett még neves kínai gyártótól akkupakkot, aztán szép 4m-es lánggömböt dobott az akkupakk a névleges terhelhetőség harmadánál. Én semelyiket sem ajánlanám senkinek, baromi nagy az energiasűrűsége a 18650 celláknak, és elég egy apró hiba, kihagyott szigetelőgyűrű, sérült fólia is az öngerjesztő zárlathoz.
Még a házilag összeválogatott pakk is szimpatikusabb, mint ezek zsákbamacskák, ott legalább tudom mire számíthatok és nem 6 dolláros bmst rakok rá.
Biztos van, akinek sosem volt baja ezekkel, mert jól kifogta, de a legtöbbször minimum nagy a belső ellenállása a celláknak és brutálisan melegszik töltéskor és merítéskor, akár laptop, szerszám vagy jármű akkuról van szó.
(#) Kovidivi válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Te honnan szerzel megbízható cellát, olcsón?
(#) antiktelefon válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Nem tudok garantált biztos forrást olcsó cellákhoz, különben én is megvenném egyben, nem vadásznék rá. Van, hogy e-bicikli gyárból hoz ki valaki új pakkokat, amik valamiért kibuktak gyártás közben, és meg lehet venni, van hogy a szállítási díj elég alacsony és ebayen lehet venni eredeti pakkokat bontásból.
Erősen szerencse alapú, mindent figyelni kell és lecsapni rá, ha van lehetőség.
Elég sok akkubontós oldal van, sajnos a szállítási díj nagyon magas az akkuk szállítása miatt, így elég nagy mennyiségben kéne venni...
Távközlési cuccokból, orvosi eszközökből lehet nagyon jó állapotú keveset használt cellákat szerezni.
Kínai akkut nem veszek amióta a márkás utángyártott 6 cellás akku 95 fokra melegedett 20 perc töltéstől. AZ egyetlen előnye, hogy nem tilt le a bms, ha leveszed az akkukat, így újra lehet cellázni, csak hővédelem sincs azokban...
Jármű akkuhoz több és hasonló paraméterű cella kell, oda a legjobb egy forrásból szerezni a cellákat.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2021
(#) Kovidivi válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Tehát nincs biztos forrás, én sem találtam. Ezért marad a kicsit zsákbamacska aliexpress/ebay vásárlás. Ami márkát én ajánlottam, annak a cellái egyenként 2900mAh-t és 45mOhm-ot tudnak, én mértem. Ezért mertem ajánlani. Hogy ez a márka mindig ugyanazokat a cellákat használja-e fel, azt nem tudni, de ha egy akksijuk jó, megfelelő (!), akkor talán most is hozzák ugyanazt a minőséget. De erre nincs garancia. Én ha tehetem, kisebb mennyiséget veszek, tesztelem, ha beválik, vásárolok többet. Egyébként meg szerintem minden 18650 cella ugyanott készül...
(#) szs válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Nem értem, miért kellett a lassító áttételét leszedni.
Nem 1/1-ben kell a kereket okvetlen meghajtanod, kétszeres áttétellel pedig már 19km/órás sebességgel robognál.
És jó lenne egyből a láncáttétel, nem csattogna, hiszen a bicikliláncom sem csattog, sem a 48/20 áttételen, sem a többin. Erre találták ki.
Vennél egy 48-as tányért, azt hajtaná az áttételes motor, lánccal meghajtanál egy 24-est, ami a kerékhez van rögzítve...
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2021
(#) nagy hoho válasza szs hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Jó az ötlet, köszönöm. Nem tart sok időbe az átalakítás. Ép ma csináltam meg a hosszbordás szíj hajtást. A lassító áttételre felszerelem a lánckereket, a tengelyre a 24 -est, a tengelyen lévő bordás szíjtárcsát el tolom így mind kettőt ki tudom próbálni.
(#) Imti hozzászólása Feb 8, 2021 /
 
Sziasztok!

Valaki segítene, hogyan lehet megállapítani, hogy egy adott agymotor 60 vagy 120 fokos?
(#) GPeti1977 válasza Imti hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
A pozitiv táp és a hall kimenete közé raksz ledet soros ellenállással, megforgatod a kereket, ha 60 fokos akkor lesz olyan eset hogy mind a 3 led világit egyszetre vagy nem világít egyszerre.
(#) Imti válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Köszi.. hétvégén kipróbálom.

Ezek szerint van egy séma.. lehet tudni a pontos sorrendet a 60 és 120 fokos verziókban?
(#) Biro F. válasza Imti hozzászólására (») Feb 10, 2021 / 1
 
Üdv.
Csatolok egy képet, amiből látszik, melyik a 60 valamint a 120 fokos motor, vagyis a három led sorrendjéből.
(#) szimi57 hozzászólása Feb 11, 2021 /
 
Üdv, sikerült megmentenem az enyészettől egy mezei ekerékpárt. Sajnos még vannak gondjaim. Bekötés után terhelés nélkül jónak tűnt a működése, viszont terhelésen egy pár méter után elkezdett rángatni, majd le is állt. Azóta meg se moccan. A motor jó, rákötöttem egy másik vezérlőre. Valszeg a vezérlő adta meg magát. 5+3 vezetékes megoldás. Javíthatók ezek a vezérlők? Érdemes szétszedni?
(#) Imti válasza Biro F. hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Nagyon köszi!!!
(#) nagy hoho válasza szs hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Visszaszereltem a lassítást, és a lánc kerekek a helyükön vannak.
Egy kérdésem volna: a két lánckerék BMX és 2,5 mm vastag az anyag. Volt itthon láncom, de az ahhoz tartozó lánckerék 3 mm vastag. Származik valami hátrány, hogy nem BMX láncot használok?
Képek holnap.
(#) szs válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 18, 2021 / 1
 
Soha nem próbáltam 3/32-es lánckerékre 1/8-os láncot tenni, de így, hogy nem váltós, tehát nincs sűrűn egymás mellé helyezett lánckerékegyüttes, közvetlen baj nem származhat belőle. (Fordítva nagyobb baj lenne, mert a 3/32-es lánc nem fut rá az 1/8-os lánckerékre.) De mivel kb. 0,8mm-el szélesebb, ezért a lánc "görgőcskéi" hamarabb fognak kopni, hiszen nem teljes szélességében fekszik rá a lánckerék fogára. Emiatt még hajlítóerő is van, nem mindegy hogy egy két végén rögzített rudat teljes hosszában, vagy csak középen terhelünk ugyanannyival.
Tehát: hamarabb fog kopni, de működni fog a próba idején, majd veszel láncot a tartós használathoz.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2021
(#) nagy hoho válasza szs hozzászólására (») Feb 18, 2021 / 1
 
Néhány kép, vasárnap főpróba.
Következő: »»   201 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem