Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   112 / 137
(#) silent15 válasza Robin2 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
mohinger: Köszönöm nem, tényleg ott a 100-as csomag
Robin2: Lehet hogy így lesz, de addig én nézegetem
(#) Peter_S válasza mohinger hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Délelőttre elfogyott az összes, de került fel néhány újabb.
És igen, a mai viszonyok között még így is megéri.
Mondjuk ha nepperünk a Bay-re tette volna fel, akkor nagyobbat kaszálhatna, de az országhatárnál megáll a tudomány...
(#) FordPrefect válasza pucuka hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Sajnos kellene. Eléggé szórtak ez én EL84-eim. Sőt, szerintem a TU-ok általában erősen szórnak, ha nem is orosz módra. (ECC82, 83-at mértem) Apropó. Orosz cső. Katonai készletből való 6N1P, 6N2 pár tucat, példásan együtt fut, 100% gyári érték felett!! Ki kell fogni. Másik véglet, a mezei 6N6P, 6P1P, 6N9SZ, original, 50 db-os teszt eredménye meg +/-40%...
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
Sziasztok. 3P (Orosz) nevezetű katonai éjjelátó cső adatlapját keresném,esetleges feszültség és áramértékekkel. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) silent15 válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Szia, segítek keresni orosz oldalon, de tudnál segíteni hogy hogyan is néz ki körülbelül ?
(#) (Felhasználó 116638) válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Talán itt.

Orosz csövek
(#) szikorapéter válasza silent15 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Itt vannak a fotók a csőről.
(#) szikorapéter válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Melyik kategóriában találhatom meg?
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
A kőbe, ilyenek vannak Lacinál is, biztos tudott volna mondani róla valamit.
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Annyit már tudok az Orosz google segítségével hogy ez harckocsi éjjellátó csöve (leginkább a vezető használta ,vagy a lövegkezelő) és valahány KV feszültséggel működik,de sajnos ennyi az összes amit tudok róla,ezért is kellene hozzá egy adatlap.
(#) _BiG_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Te is vettél egyet? 3kV kell neki, de nem nagy áram. Rákötöd megfelelő polaritással (a csücsök a pozitív a szürke, fémezett gyűrű a bemeneti oldalon a negatív) és megjelenik a kép a foszforos oldalon. Csak optika is kéne hozzá, gondolom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) szikorapéter válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Cseréltem egyik ismerősömmel mert érdekesnek tűnt. Utánnajártam és akkor derült ki hogy éjjellátó csöve.
(#) _BiG_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Nekem is van egy, ha nem feledem el, megnézem, van-e a dobozban adatlap. Csak most messze vagyok.
(#) szikorapéter válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Rendben,köszönöm a segítséget. Minden esetre keresek hozzávaló optikát is ha mástnem,de először képet kell belőle kicsikarnom hozzá.
(#) _BiG_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Akitől vettem a börzén azt mondta, hogy egy kis flyback kapcsolás teljesen jó hozzá, elemről is mehet. Régi Junoszty, vagy hasonló tévé, vagy lézernyomtató/fénymásoló nagyfesztrafója megfelelő. Csak egy blocking oszcillátort kell rá barkácsolni, akár egy tranyóval, ha van visszacsatoló tekercs a trafón. A szekunder feszültséget meg egyenirányítani _(ha a trafón nincs sokszorozó), egy szűrőkondi rá és ennyi. Nem kell nagy teljesítmény neki, pár mikroamperrel megy a cső. De esetleg egy nagyteljesítményű ellenállást érdemes bekötni vele sorba a teszt idejére, de nem hinném, hogy meg tudna szaladni a cső. Csak a tápfesze ne legyen több, mint 3 kV.
(#) szikorapéter válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Rendben,köszönöm a választ megpróbálom,gondolom akkor 1N4007-ből 4db sorosan elég kell legyen. (hogy tűrje a feszültséget).
(#) _BiG_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Lehet kapni nagyobb feszültségű gyors diódát is. A 1N4007 nem jó, mert a trafó nagyfrekit ad le, ez a dióda lassú ide. Az UF4007 már jó, ez gyors.
Upd: érdemes 1nF/5kV-os kondikat tenni a diódákra párhuzamosan, hogy gyorsítsa a lezárást, meg a feszültségtüskéket elnyelje.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) szikorapéter válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Találtam jóval nagyobb feszültségűt de nemtudom ez kibírja-e azt a kapcsoló frekvenciát amit a nagyfeszgenerátorom tud. (A dióda típusa : hvr-1x3 )
(#) _BiG_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Az adatlapja szerint ez pont a standard kivitel, nem a nagyfrekvenciás... Neked az UX-FOB kéne erről az adatlapról. De van más dióda is kis hazánkban, ami jó lenne neked.
(#) szikorapéter válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Akkor maradok szerintem az UF4007-nél,már csak a meghajtó áramkör kéne a trafóhoz (van lézernyomtatóból bontott trafóm középmegcsapolásos primerrel).
(#) konyak6 hozzászólása Ápr 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék. A gitárerősítőmben ki szeretném cserélni a csöveket(Krank Rev1).
Eredetileg Tungsol 5881 csövek voltak benne. Hozzám úgy került hogy Sovtek 5881/6L6WGC volt benne. e-Bay-ről rendelném a csöveket, de ott minde helyettesíthető mindennel. A 6P3S-E egész jó árú, de be lehet rakni helyette?
Más.
Az elektroncső.hu oldalon ezt olvastam
"Figyelem! Az 5881-es nem helyettesítő típusa a 6L6GC-nek, mert teljesítményben nem tudja azt, sokkal inkább a 6L6GA, vagy 6L6GB-nek megfelelője azok 23W-jának."
Ha jól tudom, akkor a 6L6WGC jelölésben a W a mikrofóniára való hajlamot jelöli, a G üvegbúra, a C (ABC) feszültségtűrés.
Most akkor berakhatok egy 6L6WGC helyére egy 5881-et vagy nem?
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) szikorapéter válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Tessék EZ jobb mint az "Ebuy" és biztos hogy ezt abban a formában újonnan kapod meg ,hogy már azonnal használható lesz számodra.
(#) boti2 válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Szia! Nem világos, hogy most akkor 6L6WGC helyére akarsz 5881-et tenni, vagy az 5881 helyett akarsz 6P3S-t berakni?
(#) konyak6 válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
A négy cső 80 dodo + vám + posta. Kb 100-120 €
Németországból (eBay) 4 JJ 6L6GC 80 € posával.
6P3S-e 50 € postával.
Ezért kérdezem hogy helyettesíthető-e?
(#) konyak6 válasza boti2 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
5881-s csövet akarok cserélni 5881, 6L6GC, 6L6WGC, vagy esetleg 6P3S-e csőre. Jó lenne az olcsóbb verzió, de a négy quad JJ cső, még belefér a keretbe.
A másik kérdésem csak érdeklődés volt. Van egy csövem amire az van írva hogy 5881/6L6WGC.
A cikkben meg az van hogy nem csereszabatosak, mert az 5881-nek kissebb a feszültségtűrése. Vagyis egy csúcsra járatott 6L6WGC helyére nem lehet berakni a 5881-et.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) boti2 válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Értem. Gyorsan rájuk néztem. Az 5881 6P3S-sel, vagy 6P3S-E-vel helyettesíthető. 6P3S, vagy 6P3S-E ettől sokkal jobb áron szokott lenni a Puskás börzén, ha oda el tudsz jutni.
(#) konyak6 válasza boti2 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Köszönöm a választ. Sajnos 2000 km-re vagyok a Budapesttől. Ezért használom az e-Bay-t.
(#) FordPrefect válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Az eredeti (?) Tungsol 5881 cserélhető bármilyen 6L6, 5881 csővel. Akár 6P3SZ orosz olcsó csőre is, hangra nem nagy az eltérés. Más dolog az élettartam. Ár /minőség döntés.
A 6L6GC más kategória, az EREDETI, nyugati gyártású 6L6GC egy erősebb 6L6, és mindenki hamisítja orosz csövekkel, a-tól Z-ig, mellébeszél, ködösít felülbélyegez sima 6P3SZ-t.
Hab a tortán, hogy van a 6P3SZ-E, amit 5881wxt...stb néven árulnak. És semmi köze az eredeti 6L6 családhoz...Viszont strapabíró...Google
(#) valaki2233 hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Sziasztok! Nem tudok beazonosítani egy triódát, aranyozott lábak és le van kopva a jelzése, csináltam pár képet hátha valaki felismeri hogy milyen típus.
(#) Cinema válasza valaki2233 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
A képekről kettős-triódának tűnik, de a lábait belül kellene megnézni, hogy hova megy, melyik kivezetésre, melyik a fűtése, akkor lehetne pontosítani.

Üdv!
Következő: »»   112 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem