Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   113 / 137
(#) valaki2233 válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Üdv, sorban van a két triódának a fűtése, 4-es 5-ös lábra kötve
(#) _BiG_ válasza valaki2233 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
Ránézésre PCC88, ha soros a fűtés.

ITT találsz róla képet. Ne tévesszen meg, hogy E és nem P, ugyanaz a cső, csak más a fűtése.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) FordPrefect válasza valaki2233 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
PCC88 aranyozott lábú érdekes állat lehet.
Az első képen látható hagymakupola és az utolsón látható gyári kód alapján Siemens E88CC
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) pucuka válasza valaki2233 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 2
 
Egy kis azonosítási technológia.
Szépen sorban letöltöd a kattőstriódák adatlapjait, és a lábkiosztást összehasonlítod. Mivel jól be lehet látni a cső belsejébe, nem jelenthet nagy gondot. A fűtés kivezetések azonosítása már jelentősen szűkíti a kört. A csövön belül, a fűtés mellett a katód van, mellette a rács, majd az anód. Ha van a két cső között árnyékolás, akkor annak is megtalálhatod a lábát.
A másik trükk, hogy rálehelsz a csőre, és erős fényben mozgatva néha látható lesz a feliratok maradványai.
(#) Stewe válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
Ezzel a lehelős megoldással most kerestél nekem egy sört!
(#) pucuka válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
Van egy két hasonló megoldás. Édesapám, mikor rádiót javított, a skála öveget megpöködte, finom textillel megtörölte, a zsíros koszt levitte, de a szitázott feliratot nem.
Ez a módszer az alig látható IC feliratoknál is be szokott válni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) valaki2233 hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat, a köpködős/lehelős nem jött be, tükörsima az üveg semmi se látszik rajta, de a belsőségek összehasonlítása hatékonyabbnak bizonyult
(#) FordPrefect válasza valaki2233 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
Sajnos a régebbi Siemens, Philips E88CC-k hajlamosak a felirat lekopására. Mint a Tungsramok.
Amúgy ez Siemens cső a Philips Eindhoven-i gyárában készült, de ez nem számít, ugyanaz a szigorú technológia, akkor is gyakori volt a felülbélyegzés.
A különbség, hogy akkor azonos minőségű csöveket gyártottak egymásnak a gyárak...
(#) CT-3 válasza Peter_S hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Köszönöm a csövet,muzsikál a gép
(#) Peter_S válasza CT-3 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Szívesen, örülök hogy működik amibe szántad!
(#) granpa hozzászólása Ápr 29, 2017 /
 
Szevasztok!
Mihez lehet kezdeni egy ГП-5 nevű csővel? Ua 10-30 kV, Ia 2-3 mA, P 30 W. trióda.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Nekem adni. Ilyenem még nincs
(#) Peter_S válasza granpa hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Hobbifelhasználásra most nem jut eszembe semmi.
Nemrégiben egy zsírúj dobozos ED500-at hagytam ott az ócskapiacon ugyanebből az okból, nem tudok mit kezdeni vele.
Dísznek, elajándékozni gyűjtőnek jó lehet.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Legyen neked!
(#) bakos13gab válasza granpa hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Régi TV építéséhez még jól jöhet.
(#) silent15 hozzászólása Máj 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem tudja valamelyikőtök hogy hol lehetne olcsón elektroncsődobozt venni ? Szeretném már végre rendszerezni a csöveimet, de ilyen nagy mennyiségben nehéz gyártani a dobozokat. Ebayen 34-45-68 forint /db áron van 100 db vásárlása esetén (kicsi-közepes-nagy), viszont kiváncsi lennék hogy nálunk nem e lehetne kapni. Egy helyen már érdeklődtem, ott 200 darabra sem voltak hajlandóak árat adni, és nem nagyon tudom hol érdeklődjek és mit kéne mondanom, milyen doboznak hívják ezt. Valaki foglalkozott már a témával ?
(#) Sebi válasza silent15 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
(#) silent15 válasza Sebi hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Én voltam Csak ilyen nagy mennyiségben nem túl kivitelezhető házilag. Nem is szeretnék rá mintát, elég lenne ha WB lenne.
(#) ronin75 válasza silent15 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Ötletként, ha több darabod van azonos típusból, akkor egy nagyobb dobozt elláthatsz egy rácsos papír elválasztóval.
Sajnos ilyen kis méretben nincs "gyári" doboz, nincs rá igény. Egyedileg pedig megkérik az árát.
(Ha küldesz méreteket és darabszámot utána tudok érdeklődni).
(#) silent15 válasza ronin75 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
A sima 25x25x90 mm-es doboz kéne, abba belefér a legtöbb sima novál cső. Elválasztós dobozt csináltam már, csak a kisi rácsoknál is nagyon sokáig tart kivágni a fésűs részt. A nagy csöveimet már így tárolom.
Köszönöm a segítséget Esetleg ha valami nagyobb darabszámra lenne elfogadható ár és más is kérne, akkor összeállhatnánk
(#) szikorapéter hozzászólása Máj 27, 2017 /
 
Sziasztok. Elvileg a 6N6P kettős triódának van egy szintén szovjet gyártmányú katonai 10.000 órás megfelelője. Esetleg valaki ismeri,vagy tudja melyik cső lenne az? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) goreny válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
6N6P-EV
(#) szikorapéter válasza goreny hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Így meg nem találom. Más volt csak nem emlékszem már mi.
(#) FordPrefect válasza goreny hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
6N6P-EV-t nem gyártottak..
(#) FordPrefect válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
6N30P. Meg ennek különböző változatai. DR-t nem ajánlom, hacsak nincs otthon aranytartalék.
Vagy inkább pozitív megközelítéssel: a DR változat a csúcs. Állítólag. Ha sok felesleges pénzed van..)
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2017
(#) szikorapéter válasza FordPrefect hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Ez már akkor a katonai megfelelője igaz?
(#) FordPrefect válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
A 6N6P és a későbbi 6N30P hasonlóak. Hogy melyik katonai, és hány üzemórás, az a kötőjel utáni 1 vagy 2 betűjelzés alapján beazonosítható. Már az interneten is lusták olvasni a népek.
(#) szikorapéter válasza FordPrefect hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Köszönöm,közben megtaláltam a 6N30P-DR a katonai 10.000 üzemórára tervezett cső.
(#) goreny válasza FordPrefect hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Neked elhiszem. Több külföldi és magyar fórumon is találkoztam vele, hogy EV-t használtak fel.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 28, 2017 / 2
 
Le kéne szoknod erről a "katonai" minősítés hajszolásáról. Az nem feltétlenül jelenti, hogy számodra pozitív tulajdonságokkal rendelkező cső. A katonai alkalmazásnál más szempontok fontosabbak mint a hosszú élettartam. Sokkal fontosabbak a környezeti tényezők, hőmérséklet, páratartalom, rázásállóság túlterhelhetőség.
A katonai alkalmazásoknál túlnyomó többségében nem fontos a hosszú élettartam, mert többnyire évekig még csak bekapcsolva sem voltak.
A hosszú élettartam az ipari csövek sajátja, ahol többnyire folyamatosan mennek teljes élettartamukban, meglehetősen állandó, stabil környezetben.
Következő: »»   113 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem