Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   118 / 137
(#) DaviS hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni három cső beazonosításában. Balról az első egy 4 labú direkt fűtésű trióda C6-112 felirat szerepel rajta, de nem találtam a neten róla semmit. A középső egy el34 méretű egy utas egyenirányító, felirat lekopva (nem EC360) . A harmadik pedig egy El/Pl36-osra hasonlít, de nincs anódsapka.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
(#) _BiG_ válasza DaviS hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
A bal szélső típusa СБ-112 - SzB-112 latin betűkkel, magyarosan - orosz cső, infó ITT. Adatlap: Taschenbuch zum Röhren-Codex 1948/49. Ezt keresd és benne lesz.
(#) dobanandras hozzászólása Márc 31, 2019 /
 
Sziasztok!ECF80 es a 6F1P csovek kozul melyik jobb minosegu?Koszonom.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2019
(#) balogatt hozzászólása Ápr 21, 2019 /
 
Tiszteletem!

Érdeklődnék, hogy van-e ECC helyettesítője egy Electro Harmonix 12AY7 csőnek, ami árban kedvezőbb?

Köszönettel
(#) (Felhasználó 116638) válasza balogatt hozzászólására (») Ápr 21, 2019 1 /
 
Konkrét helyettesítője, ami ugyanilyen paraméterekkel rendelkezik, nincs.
Esetleg a 6072 ami szóba jöhet.
Mibe kellene a cső?
(#) tothbela válasza balogatt hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Én is ezt kérdeztem volna hogy mibe kell. Gyakorta értelmetlenül használnak ritka csöveket effekt hurokba, meg sima katód követőként.
(#) dobanandras hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Sziasztok.Szeretnem tudni hogy az 5V4G elektroncsovet lehet-e helyetesiteni az 5Y3GT-vel,vagy az 5C3S csovel.Melyik jobb?Egy oszcilloszkopba kell.Koszonom.
(#) (Felhasználó 116638) válasza dobanandras hozzászólására (») Máj 8, 2019 1 /
 
Inkább GZ34-ben gondolkoznék a helyedben.
Az 5Y3GT határadatai kicsit alacsonyabbak mint az 5V4GT paraméterei.
A GZ34 mindenben többet tud, áramban, feszültségben is.
Ha megnézed a cső adatlapokat, világosan látszik minden.
(#) dobanandras válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
En ezt a ketott kaptam,ujjakat.Meg keresek.Az 5C3S orosz cso.Megkaptam a parametereket,csak oroszul van leirva.Nem ertem,ha jo-e? Koszonom.
(#) (Felhasználó 116638) válasza dobanandras hozzászólására (») Máj 8, 2019 1 /
 
Csak ugyanazt tudom tenni, mint amit Te is, keresek adatlapot.
Tessék:

5Y3

5C3S

Remélem angolul már menni fog......
(#) dobanandras válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Rendben.Koszonom szepen.
(#) DaviS hozzászólása Máj 11, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni RS237 típusú elektroncsövek beméréséhez. Direkt fűtésű triódákat még sosem mértem, és nem eggyértelmű számomra hogyan kell kötni a fűtést, hogy hiteles legyen a mérés. A problémám az, hogy a két fűtés\katód kivezetés sosincs egy potenciálon. Többféleképpen kötöttem már és mindig más más eredményt mértem. Egyenűramú tápról fűtöttem.
(#) pucuka válasza DaviS hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Ha egyenárammal fűtöd, akkor a referencia katód a fűtés negatív potenciálja. Ha váltóárammal fűtöd, akkor a katód a fűtés kiegyenlítő középpontja.
(#) DaviS válasza pucuka hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Szia!
Ha a referencia a negatív potenciál, akkor a katód másik vége 10V-al pozitívabb lesz, így a cső kevesebbet emittál, ha viszont felcserélem akkor a másik oldal 10v-al negatívabb lesz így a cső "erősebbnek" látszik. Ezek szerint, a rosszabb eredmény votl a helyes.
(#) pucuka válasza DaviS hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Ha a csövet arra, és úgy használod, ahogy a tervezőik készítették, akkor láthatod, hogy a rácselőfeszültség -40 V -tól - 100 V ig terjed. A csövet RF végfokozatokba szánták, ahol a C (távírő) üzemmódot használják, ahol a rácselőfeszültség -100 V -nál is negatívabb. Ezesetben az a 10 V fűtőfeszültség már nem annyira kritikus.
Ha más célra szeretnéd használni, akkor már számottevő lehet de akkor neked kéne meghatározni az ehhez tartozó csőjellemzőket. Jobb híján extrapolálással tudod meghatározni, de ezzel akár jól mellé is lehet lőni, mint ahogy eseted is bizonyítja, már ha tényleg mértél. Minél távolabb kerülsz a gyári adatoktól, annál nagyobb a bizonytalanság.
(#) DaviS válasza pucuka hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Első körben egy emisszió tesztet végeztem, Ua=800V Ug=-46V Ia a karakterisztaka szerint 55mA körül alakulna. Én a pozitiv fűtőágat referenciaul véve 60mA-t mértem az anódkörben, ha pedig a negatívat vettem referenciának akkor durván a felét. Két csövem van, és sajnos mindkettő kissé gázos, ami talán normálisnak tekinthető mivel 77 éves csövekről van szó.
(#) szepi003 hozzászólása Jún 1, 2019 /
 
Sziasztok Keresem PL21 es elektron cső adatlapját ,ha valaki feltudná tölteni megköszönném.Ja és még orosz elektron cső katalógust, honnét lehet letölteni. köszönöm
(#) (Felhasználó 116638) válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 1, 2019 1 /
 
PL21

PL21/2D21

Orosz csövek

Keresni nem tudsz, vagy egyszerűen csak lusta vagy?
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
(#) _BiG_ válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 1, 2019 / 1
 
Itt egy gazdag választék, mindenféle csövekből: Frank's Tube Data Sheets
A jobb fölső sarokban a Vademecum linket is használhatod, rengeteg cső adata van ott.

Amúgy a gugli, meg a gépeden is megtalálható Karaktertábla cirill betűs betűtípusai remek segítséget nyújtanak a kereséshez...
(#) szepi003 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Köszönöm a segítségeteket.
(#) szepi003 hozzászólása Jún 13, 2019 /
 
Sziasztok . Kaptam egy pár elektroncsövet, de az egyiknek nincs meg a típusa, halványan tungsram látszik más nem olvasható akárhogy forgatom.Teszek fel egy pár képet a cső ről ,hátha valaki ráismer.
(#) (Felhasználó 116638) válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 13, 2019 1 /
 
Talán AD1

AD1
(#) szepi003 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Szia Köszönöm a gyors válaszodat ,első ránézésre ez lehet a típusa
(#) DaviS válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Vagy Tungsram P15/250 ami szintén egy AD1 variáns.
(#) (Felhasználó 116638) hozzászólása Aug 2, 2019 1 /
 
Rádióamatőr barátom mai ajándéka:
-220V/10W izzó, "körmös",kosaras csőfejjel.
Gyönyörűen működik.
Nem tudom mennyire ritkaság, lehet hogy semennyire, mindenesetre a gyűjteményemben még nem volt ilyen.Nekem tetszik...
(#) CHZ válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Szerinted miért kapott ilyen foglalatot?
(#) (Felhasználó 116638) válasza CHZ hozzászólására (») Aug 2, 2019 1 /
 
Áramkorlátozásra használhatták, vagy előterhelésnek.
Gondolom majd megmondod
(#) CHZ válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Szerintem is áramgenerátorként alkalmazták.
(#) Kinka István válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Szia!
Ilyen volt, csak 15W-os az EMG 1113/F hanggenerátor RC-oszcillátorában, a visszacsatoló ágban. Ezzel oldották meg az amplitúdó stabilizálását.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Kinka István hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Köszi, valóban erre is jó lehet.
Következő: »»   118 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem