Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3005 / 3945
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Szükségem lenne egy KYX-4402AS típusú zöld színű négydigites hétszegmenses közös katódos LED kijelzőre.

KYX-4402AS...

Vagy ezzel megeggyezőre. Én átnéztem az ebayt és az aliexpresst is, de nem igazán találok zöldet.
Amit linkeltem, az mint írja már nem elérhető, és igazából egy/két darab is elég lenne, nem kell húsz.
Sajnos amit én találtam, olcsó pénzért az ebayon, az mind piros...

eBay keresés...

Legvégső esetben, ha nincs helyettesítő ami olcsón hozzáférhető és esetleg valakinek lenne kedve átvenni párat, innen meg tudnám rendelni:

Helyettesítő...
(#) kadarist válasza denagy hozzászólására (») Máj 25, 2017 / 1
 
Szia!
Kösd a CD vagy a tape bemenetre. A phono semmiképpen sem lesz jó, mert az a lemezjátszó bemenet., amely nagyérzékenységű és korrekciót tartalmaz.
(#) RoliNyh válasza denagy hozzászólására (») Máj 25, 2017 / 1
 
Kösd rá az optikai bemenetre, ha mindenképp 5.1 hangzást akarsz.
Manapság a leggagyibb alaplapon is van optikai kimenet. Ha neked pont nincs, és ragaszkodsz az 5.1 -hez, akkor bizony 5.1 hangkártya kell, de manapság már ez is rajtavan minden alaplapon...
Viszont az optikai csatlakozás jobb átvitelt biztosít (és nem is kell hozzá annyi "kanóc")...
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) kendre256 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Bővebben: Link
Ez majdnem ugyanolyan, egy kis "lábalakítással" berakható az eredeti helyére, és még kapható is.
(#) morgo válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Természetesen így kell használni. Nem is állítottam olyat, hogy totál üres powerbankkal kell útnak indulni. Viszont ez lehet a legegyszerűbb megoldás egy néhány napos túra esetén a telefon töltésére. Azt figyelembe véve, hogy a kérdező kihangsúlyozta, hogy nem igazán ért az elektronikához.
(#) TGer hozzászólása Máj 26, 2017 /
 
Sziasztok

Családi házba 230V-os csengőt szeretnék beszerelni glimmlámpás csengő nyomógombbal. A kapcsolóba direktben nem lehet kivinni a glimmhez szükséges nullát, ezért a bekötési sorrend a következő lesz:

fazis-glimm-glimm_ellenallasa-fogyaszto-nulla

Így a kapcsoló és a csengő közti jelvezeték egyszer fázis (működtetéskor), egyszer nulla lesz (alaphelyzetben), azonban ahhoz hogy nulla legyen és a glimm világítson, a csengőnek át kell engednie a nullát erre a vezetékre. A kérdésem az hogy milyen csengők alkalmasak erre? A hagyományos, tekercses, mechanikus (bim-bam) szerintem igen, hiszen ott a tekercsen át tud folyni az áram. Viszont alkalmasak-e rá a teljesen elektronikusak, amik más elven szólalnak meg?
(#) Laslie hozzászólása Máj 26, 2017 /
 
Ha kültéren helyezkedik el a nyomógomb, akkor szerintem nem szerencsés dolog a 230V-ot kivinni a oda.
(#) zolika60 válasza Laslie hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Sőt inkább tilos.
(#) TGer válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Fedett helyen van a gomb, és IP55-ös.
(#) proba válasza TGer hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Épp a múltkor futottam bele, csengő nyomógomb szerelés, valamiért természetes volt hogy 8V-os. (szerencsére tényleg az volt) utána gondolkodtam, mi van ha valami hasonló téveszmével megáldott emberke szerelte? A csengők legtöbb része 8 V-os, vagy ha nem akkor transzformátorral kezdődik, mindenképpen van annyi fogyasztása ami a glimmnek elég.
(#) TGer válasza proba hozzászólására (») Máj 26, 2017 / 2
 
Miért veszélyesebb egy csengő nyomógomb, mint egy udvari villanykapcsoló, vagy bármilyen kültériként (IP44) árult kapcsoló vagy dugalj, vagy hosszabbító? Tele vannak a boltok kerti dugaljakkal, kültéri kapcsolókkal, stb. Gyakorlatilag nincs olyan ház amin ne lenne kültéri lámpa kültéri kapcsolóval együtt. Értem én hogy a 8V-ban nincs kockázat, de ha ezek a 230-asok olyan veszélyesek lennének akkor hogy kaphatnak jóváhagyást, hogyan lehet őket legálisan gyártani, árulni és használni? Komolyan kérdezem, nem kötözködök.
(#) nedudgi válasza TGer hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Egy érvet mondok: nem számít senki egy csengőnyomógombnál hálózati feszültségre.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Apám annó azért vitte a hálózati oldalt a csengőnyomóra, mert akkoriban divat volt a csengőnyomókat lelopni
(#) vargham hozzászólása Máj 26, 2017 / 4
 
Számítani KELL a hálózati feszültségre MINDENHOL. Beleértve a csengő nyomógombot is. Léteznek teljesen szabványos, 240 Voltos csengők is...
(#) sany válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
És már szét is szedeted!?
(#) pyroxhu hozzászólása Máj 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy autós rádióm a garázsban amit egy átalakított PC tápról hajtanék, de ha feljebb tekerem a hangerőt elkezd vibrálni a kijelző és a hang se lesz olyan "szép". Rámértem a tápra és alapból nincs 12v, sőt a nagyobb mélynél meg is rángatja a feszültséget 11 alá rendesen. Mit lehetne vele kezdeni? Van valami okosság erre? Egyébként 2db Videoton ládába rakott 45w-os Pioneer hangszóró van rákötve, de lenne még 2 Pioneerem de rá se merem kötni.

Előre is köszi!
(#) sany válasza vargham hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Én úgy tudom, hogy a 230V - os csengő egy kivétel lehet, amikor nem a fázist célszerű megszakítani a csengő nyomógombbal, hanem a nullát.
(#) tbarath válasza TGer hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
IP44:
- az első 4 azt jelenti, hogy 1 mm-nél nagyibb szilárd cuccok ellen védett,
- a 2. 4-es azt jelenti, hogy fröccsenő víz ellen védett

Na most képzeljük el az eheti keddi-szerdai özönvizet, és az IP44-es, és a 230 Voltot, és a jellemzően csengőkapcsolót...
De ha a 2. szám 5-ös is, akkor se vagyunk sokkal előrébb egy komoly viharban.

Nem kell kivinni a 230-at, ha pedig világítást szeretne ott valaki akkor oldja meg LED-del.
(#) tbarath válasza sany hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Baromság. Akármit is szakítasz meg ott a fázis - ha nem lenne ott akkor mitől működne?
(#) tbarath válasza pyroxhu hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
"egy átalakított PC tápról hajtanék" - ha te ennyit osztasz meg velünk, akkor erre csak annyit lehet mondani, hogy hajrá!

Ne várd már el, tőlünk, hogy minden paramétert harapófogóval húzzunk ki belőled...
(#) nedudgi válasza tbarath hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Hmmm. Ha a fázis ott van, akkor a föld felé komolyabb áram tud folyni, mint ha a csengőn keresztül folyna. Vagy tévedek?
A veszélyes áram nagyságát most ne vegyük figyelembe.
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Fázis - kapcsoló - trafó - nulla.
Fázis - trafó - kapcsoló - nulla.

Mi a lényegi különbség?
Ha nem 100% vízzáró a kapcsoló - és se az IP44, se az IP55 nem az - akkor a nyomógomb megnyomóját bizony megcsaphatja az áram. És most jöhetünk itt Fi relétől kezdve bármivel, ha ott valaki meghal - márpedig erre nullától nagyobb az esély - akkor valakinek van egy útja a bíróságra, és akár a börtönbe is.
(#) Viktor0109 válasza reloop hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Felhívtam a szervizet és azt javasolták hogy küldjem el.
Tehát így tettem, majd kiderül..
Ha nem oldódna meg a gond akkor garancia ide vagy oda, egy régi erősítőmből maradt hűtőbordából csináltatok esztergályossal rá egy új passzív hűtőt.
(#) nedudgi válasza tbarath hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Fázis - kapcsoló - föld.
Fázis - trafó - kapcsoló - föld.
(#) Stewe válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Most gonosz leszek.... tényleg úgy hívják, de nem magyarul!
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2017
(#) nedudgi válasza Stewe hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Magyarul hogy hívják?
(#) Stewe válasza TGer hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Glimmet le kell cserélni egy LED-re a nyomógomb két sarka közé (egy 680-1000 ohmos soros ellenállással), és csengőtranszformátort kell használni.
8-10mA a nyitott csengőgomb esetén folyamatosan folyhat. A csengő megnyomása idejére kialszik ugyan, de ez nem zavar senkit.
(#) Stewe válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Tényleg csak szurkálódás volt.... Nem hiszem, hogy létezne általánosan használt valóban magyar kifejezés.... de nem is nagyon kell, a magyar egy asszimiláló nyelv, az idegen szavakat hajlamos sajátként kezelni, és ugyanúgy használni, ragozni, mintha sajátja lenne.
(#) nedudgi válasza Stewe hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Egyáltalán mire gondolsz? (Tényleg nem tudom.)
(#) Stewe válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Csak arra, hogy valóban a logikai inverter a legjobb megoldás a problémára, és hogy ezt csak ezzel az idegen kifejezéssel tudjuk pontosan leírni, jó magyar szó nincs rá.
Következő: »»   3005 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem