Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3004 / 3940
(#) Viktor0109 hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne és eböl adódóan kérdésem.
Hogy vettem egy Pioneer MVH-08UB fejegységet az autóba és ehhez egy pár
Blaupunkt pure coaxial 66.2
System : 2-way Coaxial
Diameter : 165mm / 6.6”
Rated power : 40W RMS
Peak power : 280 Watts
Sensitivity 2.83 V/m : 90 dB
Frequency response : 90 – 22,000 Hz
Impedance : 4 ohms
Cone material :Injected PP
Installation depth : 40.4 mm / 1.6”
hangszórót előre.
Hátra egy pár meglévő
MNC Devilx
Méret: 5"/130 mm
Mélység: 56 mm
Impedancia: 4 ohm
Teljesítmény: 80 W
Frekvencia: 60Hz - 20kHz
Lengőcséve: 20mm
Tweeter lengőcséve: 30mm (PEI)
Super tweeter lengőcséve: 13mm
Érzékenység (1W/1m): 90 dB
Mágnes méret: 8 oz
3 Utas hangszórók kerültek.
A probléma az hogy kb 5 perc zenehallgatás után forró a fejegység végfok IC-jének a hűtőbordája majd 15-20 perc múlva mintha teljesen leáramtalanítaná magát se kép se hang nyilván túlmelegszik. Visszahűlt állapotban újra üzemel, tisztán és dinamikusan szól.
A fader és balance funkciókkal végig próbáltam egyesével mind a négy csatornát de tisztán és egységesen szolnak és természetesen mindegyik a helyén. (bal első front left...)
Teljesen tanácstalan vagyok mert nem tudom hogy a végfok lehet kicsi vagy a hangsugárzók nem illeszthetők ebben a felállásban esetleg a fejegység hibás vagy valami csoda folytán felcseréltem volna a hangszórók polaritását és ez okozhat ilyen jelenséget?
(#) reloop válasza Viktor0109 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szia! Talán ennek is van a hűtőfelületén sík felület, hasonló (SONY) fejegységet proci hűtővel láttam el. Lehet döngetni
(#) Viktor0109 válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Köszi ez egy jó ötlet de az a baj hogy nem volt nagyon hajtva és a mély is le van véve arra ott lenne az erőlködő+láda, de így is rettentően meleg, műszerfalból kiszedett állapotban is.
Vadi új a kínai csoda így ha a fejegységben van a hiba akkor garira visszavinném.
(#) Kovidivi válasza Stewe hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Egyetértek! Amit én teszteltem, még hűtve sem tudott 500mA-nál többet. Egyszerűen erre volt méretezve minden, de ráírták a 2A-t. Szerintem itt is ez lesz a probléma. Ha kapnánk egy képet arról a töltőről, meg márkát/típust, mindjárt kiderülne, hogy mit ia tud igazán. A megoldás: lecserélni egy olyanra, ami ténylegesen tud 1A-t. Az már elég telónak bőven. A P9 meg gondolom eszi is az akksit, nekem Ascend P6 volt, amint lehetett lecseréltem. Normál 25fokC szobahőmérsékleten folyamatos youtube teljes fényerő mellett, és 47fokC lett a hátlap úgy, hogy nem volt lefektetve a telefon, csak szélen feküdt az asztalon.
(#) aramis válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szia ! Nem tudok fotózni itt előzőbe írtam egyszerű egy fázisú motor van benne szénkefék nélkül
Kondi nélkül Ez az ellendarab elől egy fékezés biztosít de valahogy eltűnt a távtartó belőle ezért ér hozzá a fedélhez az ellendarab de egy rajzot felteszek hogy jobban lásd.

motor.png
    
(#) reloop válasza Viktor0109 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Élj a garanciával!
(#) RoliNyh válasza Viktor0109 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Mielőtt reklamálni kezdenék, annak azért még utánnanéznék a leírásban, hogy a kimenetre lehet -e kötni 4Ω -os hangszórót, vagy 8Ω -os való hozzá.
(Bár gépjármű fejegységek általában 4Ω -os hangszóróra vannak méretezve...)
(#) Viktor0109 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Köszi!
(#) Viktor0109 hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Na végigbogarásztam..
Hiába voltam fáradt amikor bekötöttem minden a helyére került, a polaritások is jók és rövidzár. sincs. Meg próbáltam a hangszórók ellenállását is lemérni majdhogynem egyforma értéket mutat.
(#) proli007 válasza aramis hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Én ebből sajnos én nem tudom megmondani mi lehet a gond, ami egyébként mechanikus, és nem sok köze van a motorhoz. De azt kell megnézni, hogyan van felrögzítve a motor, a tengely elmozdulhat-e axiális irányba, és ha igen, miért. Egyébként a motor forgórészt a mágneses mező általában középen tarja, és egy fűnyírónál nem igen van axiális erő. De ha húzogatod a tengelyt, talán rájössz mi tartotta volna helyben a kést. Ha axiális terhelése is lenne a motornak, akkor támcsapágyat alkalmaztak volna. De ilyen szerintem egy egyszerű lelkületű dologban nincs. Kis motoroknál szokás a tengely végén egy besüllyesztésben, egy golyót, és azt kitámasztó acél lapkát alkalmazni hátsó csapágynál. De ez leginkább sikló csapágyú eszközre vonatkozik.
(#) adamka199 hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Sziasztok! Adott egy hall szenzor, ami nyitott állapotban 3V feszultséget küld ki. Kérdésem hogy hogyan tudnám megváltoztatni hogy pont fordítva működhessen? Köszönöm!
(#) elektroncso válasza adamka199 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Integrátort (negátort) kell a kimenetre kötni. Az negálja a logikai jelet. Ami 1 volt az 0 lesz, ami 0 volt az 1 lesz.
NOT kapu
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) Bakman válasza adamka199 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Egy egyszerű NPN tranzisztor és két-három ellenállás is megteszi. A kérdés az, hogy az így kapott jelet mire akarod használni.
(#) nedudgi válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Magyarul inverternek hívják.
(#) Szabolcs_12 hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Változtattam az előzetesen felrakott kapcsolásban. Így már működőképes lehet?

index.JPG
    
(#) psaunders hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy mit ajánlotok usb-s mobiltelefon töltéséhez ami nem helyhez kötött?

Kézi dinamót, napelemet, vagy egyéb mágneses generátort, vagy van az a megoldás hogy tűzzel generálom a fesz? Táborozáshoz kéne, de a napelemet látom a legjobbnak viszont béna vok elektronikában kne help!

Tudtok olyan napelemet ami 1 okostelefont 4-5 óra alatt maxra föltölt 0 ról? 10-15k ból kijön vagy olcsóbban?

Még segítség: a legtöbb napelemes boltban azt írják hogy: x mAh, xW, xV, de abból hogyan számoljam ki hogy mennyi idő: Ez korrekt? Kiszámolom a telefon akkuját max mennyi amper, és ha oda van írva hogy 1500mAh akkor az azt jelenti hogy ideáli körülmények között annyi ampert tölt?

Linkek jöhetnek!
(#) psaunders hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
1 óra alatt tölt anni ampert, amennyii oda van írva?
(#) zamatőr válasza psaunders hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Egy ilyen :
Bővebben: Link
vagy:
Bővebben: Link
(#) nedudgi válasza psaunders hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Megtisztelhetnél bennünket írásjelekkel, és a szleng mellőzésével.
A táborhelyre hogy jutsz el?
Olcsó megoldás lehet egy 12V akkumulátor és egy jobb minőségű autós töltő.
(#) morgo válasza psaunders hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Szia!
Ha nem értesz az elektronikához, jobban jársz egy napelemes powerbankkal. Ezekkel tudod tölteni a telefont, őt meg tölti a beépített napelem. A linkelt típushoz hasonlót keress.
Bővebben: Link
(#) RoliNyh válasza Szabolcs_12 hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Igen, így megfelelő, amennyiben az IC jól van bekötve (ezt én nem ellenőriztem).
A tranzisztort ne feledd hűtőbordára szerelni (esetleg N csatornás FET-el kiváltható megfelelő illesztéssel)...
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 25, 2017 / 1
 
Az érdeklődőknek megosztok pár képet, ma érkezett tápegységemről.
Wanptek KPS3010DF. Kicsomagolás és tesztvideó, hamarosan induló youtube csatornámon...
I rész.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Az érdeklődőknek megosztok pár képet, ma érkezett tápegységemről.
Wanptek KPS3010DF. Kicsomagolás és tesztvideó, hamarosan induló youtube csatornámon...
II rész.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) elektroncso válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Bocsánat. Látszik, hogy késő volt. Invertáló áramkörre gondoltam, ami hasonlót tud. De az ide nem az igazi. Mink itt negátornak neveztük digitális technika órán ami még nem jelenti azt, hogy ez biztos jó.
Mivel a 3V a TTL áramköröknek nem jó (esetleg egy shmitt trigerrel kiegészítve jó lehet) ezért CMOS áramkörök között néznék körül. De jó kérdés, hogy mire is kell neki, mert amit Bakman mond DTL logikai áramkör is jó lehet.
(#) Lamprologus válasza morgo hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Azért azt vedd figyelembe, hogy ha ezeket a powerbankokat a napelemről szeretnéd feltölteni az kapacitástól függően 1-7 napot is igénybe venne! Egy 10000mAh-ról egy átlagos telefont 3-4 szer tudsz feltölteni. Legjobb még otthon adapterről feltölteni aztán menet közben kint lehet hagyni a napon, hátha még egy telefontöltésre való energiát össze tud gyűjteni.
(#) proli007 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
A negálás a logikai művelet neve. Az inverter pedig az áramkör, amivel ez megvalósítható..
TTL-ek között is van 3V-os tápfeszültségű. Az Schmitt trigger, egy hiszterézises bemenetű áramkör, ami jelformálást tud pld. végezni.
(#) elektroncso válasza proli007 hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Köszönöm! Ma is tanultam valamit.
Sajnos nálunk nem elérhető az oktatásban magyar szakirodalom (illetve eddig nem volt elérhető, most már az internet nagy segítség), a szlovák meg negátory-nak nevezi, a tükörfordítás eredménye meg a negátor.
U.i.: De hogy az integrátort honnan szedtem tegnap este...
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) tbarath válasza psaunders hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Hacsak nem viszel magaddal baromi nagy napelemet akkor a napelemes töltést felejtsd el.
Amit javaslok: akár több, minél nagyobb kapacitású hagyományos powerbank előre feltöltve, illetve táborozás közben a telefonhasználat minimalizálása: minél kevesebb idő bekapcsolt képernyővel, az is levett fényerővel, minden adatkapcsolatot lekapcsolva (wifi, mobilnet, bt) és csak akkor visszakapcsolva ha szükség van rá, és mnél kevesebb futó programmal.
Újabb androidoknál van battery saver, azt is célszerű bekapcsolni.
(#) erdgab válasza Szabolcs_12 hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Mutatok mást,hátha megtetszik.Nekem ilyen van a traktoromon és a kapu nyitómnál is ilyen villogtat egy sárga lámpát.A traktoron 12V-ról a kapunál 24V-ról működik minden változtatás nélkül.A BD136 tranzisztort és a két ellenállást elhagytam,nekem nem kellett.
(#) denagy hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék, hogy valamilyen módon lehetséges-e pcre kötni technics sa dx-940 erősítőt. Kelleni fog hozzá 5.1 pc hangártya? A kezelési útmutató szerint rátudtam kötni az "egycsatornás magno" phono bemenetre rca jack átalakítóval próbaképpen de olvastam hogy potenciál különbség lehet a kettő között így nem erőltettem. Köszi előre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
Következő: »»   3004 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem