Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3228 / 3949
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Nincs kedvem vitázni...Bezzeg amikor érdeklődtem az aksi belső ellenállást mérő terméked iránt, akkor elég mézes mázas voltál hozzám.Azóta lettél kötekedő, amikor egy hozzászólásomban linkeltem egy oldalt, ahol elmagyarázzák, hogy hogyan kell egyszerűen multiméterrel és pár ellenállással tesztelni az aksi belső ellenállását...Na de, ha annyira dicséred a kinai dolgokat, hát akkor abból is lehet már találni pár dollárért ebayon...

https://www.ebay.com/itm/DC-12V-Battery-Capacity-Tester-Lithium-Tes...139219

https://www.ebay.com/itm/TEC-06-Battery-Capacity-Tester-16W-Electro...798207
(#) nagym6 válasza Olits hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Én a megadottnak kb. fele teljesítményt veszem adatnak, azzal számolok hasonló esetekben. Pld.: 12V 1A trafós dugasztáp 1A terhelés mellett kb. 6V-ot tud, hamar elfüstölne, pedig akkor kellene 12V-nak lenni.
Tehát mint Kovidivi mondja nézzük az árat, és -én mondom- kisebb terhelhetőséggel számoljunk, úgy is bőven megéri. Szerintem.
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
A két dolognak csak időben van köze egymáshoz. Azért írok ilyen hangnemben, mert irritál, hogy mindent lefikázol, ha valaki magyaráz neked valamit, semmibe nézed, sőt, számonkéred. A műszerrel nincs semmi, nyugodj meg. Egyébként ha lenne egy ilyened, már régen előrébb lennél (vagy engem nyaggatnál folyamatosan valami érthetetlen dolog miatt). A linkelt termékeket pedig nyugodtan vedd meg és tedd tönkre. Belső ellenállást egyik sem tud mérni, megsúgom...
Az elején mézes mázas voltam: eszembe jutott, hogy esetleg egy információ éhes 12 éves gyerek, és megszántalak, szerettem volna segíteni. De mikor a segítség lepattan rólad (nem csak az enyém, másé is), és még te háborodsz fel, onnantól megszűnt a sajnálat és szánalomba fordult át.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2018
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Egyszer dicséred, máskor fikázod a kínai termékeket...
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Az fikázás, hogy nem tud mérni belső ellenállást? Még mondatot se tudsz értelmezni, és hazudozol? De miért süllyedek le a szintedre?
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Na de térjünk vissza a témára.Szerinted miért nem tud belső ellenállást mérni az egyik linkelt termék?Hisz a neve ez:Internal Resistance Analyzer


https://www.ebay.com/itm/DC-12V-Battery-Capacity-Tester-Lithium-Tes...139219
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Az Ebayes pár Watt terhelés mellett tud belső ellenállást mérni, max. 8.5V bemenő feszültségig, az enyém 150W-tal is, 30V bemenő mellett. A különbség a kapott érték pontosságában megmutatkozik.
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2018 / 1
 
Ok.Akkor nem szóltam semmit.Ne húzd fel magad annyira rám, mert magadnak ártasz.
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
De azért szerintem egy ilyennel is meg lehet állapítani a 3,6 V-os li-ion cellák belső ellenállását,ha nem is olyan precízen,mint a tieddel.
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Biztosan. Ez egy relatív új termék.
(#) tbarath válasza Olits hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Idézet:
„Input current: 10A (MAX) exceeds 8A please enhance heat dissipation

Ezt megtetted?
(#) Olits válasza tbarath hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Nem.Mondtam, hogy elhamarkodtam a hozzászólást.Azután láttam én is az adatlapján.Azelőtt úgy gondoltam ,hogy a kimenő áram a max 10 A, nem a bemenő.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2018
(#) tbarath válasza Olits hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Ez mondjuk magyarázza, hogy miért engedte ki az éltető füstöt.
Ezeket az absolute maximum értékeket egyébként érdemes óvatosan kezelni, pl. ha valaminek a bementére 24V max. van írva, akkor azt én 22 V fölött nem szívesen használom, nem csak kínai cuccoknál de azoknál főleg. Kivétel persze az 5V, 3,3V és hasonló "nevezetes" dolgok.
(#) cscse hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
Üdv!
Én magam nem vagyok elektronikában jártas szakember, ezért keresnék itt ezen a helyen egy kis segítséget.

Arról van szó, hogy vettem egy infra lézert, de nem tudom beüzemelni, mert nem adtak vele semmilyen leírást.
erről van szó:https://www.aliexpress.com/item/Focusable-808nm-500mw-Infrared-IR-Laser-Diode-Dot-Module-12V-TTL-Fan-Cooling-Laser-Module-For/32875491873.html?spm=2114.search0604.3.165.32aab73fpOy3U7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_204_318_10059_5727211_10884_10887_10696_100031_10084_10083_10103_10618_452_10304_10307_10820_532_10821_5727311_10302,searchweb201603_60,ppcSwitch_0&algo_expid=cbf8bf29-4bf4-47e7-a3f9-66a3738bb5a8-25&algo_pvid=cbf8bf29-4bf4-47e7-a3f9-66a3738bb5a8&transAbTest=ae803_4&priceBeautifyAB=0

Azt írja az ismertető, hogy "Modulation frequency: Adujstable TTL modulation", meg azt, hogy, "The circuits control: constant current"

Van is egy csatlakozó a 12V-os tápfesz-en kivűl amire TTL jel van írva polaritás megjelölése nélkül.
Valószinű. hogy ezzel lehet vezérelni.

Az lenne a kérdésem, hogy erre a csatlakozóra mit kell csatlakoztatni, hogyan tudnám azt medvalósítani, esetleg ez a "The circuits control: constant current" szöveg jelentheti e azt, hogy sima egyen 5V rákapcslásával be lehetne kapcsolni?

Szóval ha valaki tudna ebben tanácsot adni annak nagyon tudnék örülni.

Üdv mindenkinek.
(#) ADK hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a képeken látható rádiós külső-hőmérséklet adóval kapcsolatosan.
A kérdésem az lenne, hogy a nyákon melyik az adó antennája?
(#) RoliNyh válasza cscse hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
A meghajtó rész ott van mellette a képen, azt nem küldték?
Arra kell rádugni a lézert, meg a ventillátort a képen úgy látszik...
Annak kell 12V úgy látom, de ha nagyobb képet tennél fel, amin látni is lehet normálisan,
biztosabbat tudnánk mondani...
(#) Kovidivi válasza ADK hozzászólására (») Okt 5, 2018 / 1
 
Talán az L1. Olyan nyák vezetősávot keress, aminek csak az egyik vége van bekötve. Az lesz egy antenna. Az L1-nek csak egyik vége van bekötve? Még a ROHS felirat alatti nagy vezetősáv is gyanús, de ha jól látom, a gnd-re van kötve?
(#) ADK válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Az L1-nek a másik vége az IC-től jön. A ROHS felirat alatti vezetősáv pedig GND-re kötött ahogy mondod.
Többször is átnéztem de nem találtam olyan vezetősávot aminek szabad lenne az egyik vége. (vagy elkerülte a figyelmem) Általában egy drót vagy egy vezeték darab szokott lenni az antenna de a készülék mérete miatt gondolom egyiket sem "gyömöszölte" bele a gyártó. Pedig a cél a hatótáv növelése lenne egy nagyobb nyereségű antennával.
(#) kendre256 válasza ADK hozzászólására (») Okt 5, 2018 / 2
 
Szerintem az a fólia, amelyre az RoHS felirat van nyomtatva. A fólia egyik vége a földre csatlakozik, a másik végére a trimmer kondenzátorra. Ott lehet csatolva valahogy a jel, de nem látom jól a fényképen
(#) elektroncso válasza ADK hozzászólására (») Okt 5, 2018 / 2
 
A panel kialakításából ítélve szerintem is a RoHS felirat alatti sáv az antenna.
(#) cscse válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
A képen láthatóan, komplett küldték. A meghajtó hátlapján, a megfelelő csatlakozók alatt a következő jelölések vannak:
a dióda csatlakozó alatt: LD OUT, +,-
a ventilátor alatt: Fan, 12V, +,-
a betáp csatl alatt:12V, AC/DC, +,-
és van egy üres csatlakozó ami alatt: TTL

Egy pico lézer meghajtó ismertetőjén olvastam, hogy ezen a ponton lehet vezérelni akár számító gépről is. Ott azt írták, hogy működik 5V egyenáram rákapcsolásával is.

Ehhez viszont nem adtak a bekötésről semmit, emiatt bizonytalan vagyok.
Vajon az ismertetőben írt "The circuits control: constant current" azt jelenti e, hogy ez is vezérelhető így? Legalább a feszültséget megadhatták volna meg a polaritást.

Ez a problémám, ezért írtam ide. Kösz, hogy segíteni akarsz, várom a véleményed.
Üdv.
(#) TakiZoli hozzászólása Okt 6, 2018 /
 
Helló.Az elkókon kìvül.A diódák vagy a zéner dióda okozhat-e brummos hangzást?
(#) RoliNyh válasza cscse hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Minden leírás egyértelmű számomra.
A készülék tápfeszültsége is egyértelműen 12V.

Ha a TTL felirattal van problémád, az a jel szintjére vonatkozik, ami két feszültségérték lehet.
A TTL alacsony szint 0-0.3V, a magas szint pedig 3.7-5V (ha jól emlékszem).
Tehát a TTL bemeneten csak ezek a jelszintek lehetnek, mert ha a tartományon kívüli feszültséget kötsz rá, akkor meghatározatlan lesz a működés, tehát vagy megy vagy nem.

A konstans áramú vezérlés azt jelenti, hogy maga a meghajtóegység konstans árammal üzemelteti a lézerdiódát, ami alapfeltétel. Te a kisugárzott lézerteljesítményt a TTL bemenetre adott PWM modulációval tudod szabályozni 0-100% közt, lehet az ARDUINO, PIC, vagy akár PC.
(#) cscse válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Köszönöm szépen, azt hiszem, hogy most értem.

Tehát ha a TTL csatlakozóra egy 3,7-5V konstans feszültséget kapcsolok, akkor egy ennek megfelelő teljesítmény kimenetet kapok a diódán, 5V esetén a maximumot. Ha meg folyamatos teljesítmény változtatást akarok, akkor ezt a PWM modulációval tudom megvalósítani a PC-ről (esetleg potméterről). OK!

A polaritás gondolom azért nincs jelölve, mert az tetszőleges lehet.(?)

Köszönöm szépen a segítségedet, sok sikert a továbbiakban.

Üdv.: CSCSE.
(#) Gafly válasza cscse hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Testhez (GND) viszonyítva pozitív.
A többit pedig már elmondták a nálam okosabbak
(#) kapu48 válasza cscse hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Félre érted!
A legjobban érthető magyarázatot, hirtelen itt találtam:
Analóg" vezérlések: PWM és szervó
Bővebben: Link
Csak a vezérelt eszköz most motor helyet lézer, amibe beleépítették a szaabvány TTL PWM jel fogadására alkalmas eszközt.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2018
(#) cscse válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Igen én is így gondoltam.

De ha feltételezem, hogy a 100% PWM jel az maga az egyenáram, akkor az 5V helyettesítheti
PWM jelet. Ha teljes teljesítményt akarok, akkor elég a konstans 5V is.

Jól gondolom?
(#) kapu48 válasza cscse hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Az én tapasztalatom a fix 5V-ra kapcsolással, hogy pár nap alatt meghalta lézerem.
(#) cscse válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
OK! Köszönöm.

Már ki is néztem egy PWM generátort és meg is rendelem. Amint a futár meghozza megpróbálom beüzemelni a lézert.
http://www.elektrobot.hu/termek.php?filename=3686.html&i=3686

Köszönöm a választ.
(#) RoliNyh válasza cscse hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
A 3.7V-5V feszültségszint a logikai 1 (vagy más néven HIGH) értéke a TTL logikában.
Az említett feszültség közt bármit küldesz a TTL bemenetre, a lézer folyamatosan bekapcsolva lesz,
a vezérlő által beállított árammal meghajtva. A TTL jelnek is van egy GND bemenete, ehez képest kell a logikai 1 feszültségét előállítani. Elvileg bírnia kellene a folyamatos bekapcsolást is, hogy a kollégának miért halt meg nem tudom, és azt se tudjuk, milyen típusú készüléke feküdt ki folyamatos bekapcsolás miatt. Mindenesetre elképzelhetőnek tartom, hogy folyamatosan vagy nagy kitöltési tényezővel üzemeltetve esetleg túlmelegszik még a ventilátoros hűtés esetén is, ezért megy tönkre. A helyedben mindenképp érdeklődnék a kereskedőnél, hogy folyamatosan 100% -on üzemeltetve mennyi a biztonságos bekapcsolási ideje a készüléknek, mert egyáltalán nem biztos, hogy akár órákat is kibír. Működés közben megpróbálnám valahogy megmérni maga a dióda hőmérsékletét, esetleg ha könnyen hozzáférhető, hűtőpaszta felvitelét bőven is ajánlom...
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2018
Következő: »»   3228 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem