Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3229 / 3946
(#) cscse hozzászólása Okt 7, 2018 /
 
OK! Köszönöm.
(#) cscse válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
OK, köszönöm.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Okt 8, 2018 /
 
Sziasztok
Egy 12V-os akkura, hogy tudnám megoldani, hogy egy rákötött fogyasztó ne tudja jobban lemeríteni 9-10V-nál?
Mivel pici akkuról van szó nagyon fontos lenne a jó hatásfok.
Üdv
(#) RoliNyh válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Pl ezzel a kijelzés megoldható,
ha a kimeneti jellel relét kapcsolsz, akkor pedig az akku lekapcsolása is megoldható.
Ha nem kell a három színű kijelzés, akkor elég megépíteni azt a fokozatot amelyík a legkissebb feszültséget jelzi, és azzal vezéreltetheted a relédet...
(#) proli007 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Hello! Pld. ez, vagy ez az áramkör. De nem írtad milyen fogyasztóról van szó..
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
(#) rolandgw válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
(#) pucuka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Egyébként sem jó ötlet egy másik akkut a gk akkujával egyszerűen párhuzamosan kötni, mert pl. egy téli indítózáskor a párhuzamosan kötött kis akksi is ugyanúgy lemerül, ha legalább az indítózás idejére nem választod le. Mindenképp szükség van egy áramkörre a két akksi közé.
(#) zsoltee0001 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Köszi srácok, sajnos pár miliamperről van szó, sajnos nem jók ezek a megoldások.
Üdv
(#) pucuka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Nézd, egyszerű módon nem megy. Ráadásul a többlet fogyasztást a nagyobbik akkunak kell fedeznie, ami nem lehet gond. Ha meg már lekapcsolt, akkor már a kikapcsoló elektronikának is kicsi a fogyasztása.
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Még azt próbáltam ki, hogy egy 10-voltos zenert kötöttem sorba, ami működne pl egy led esetén, de dc-dc converter megy róla, azzal nem megy.
(#) zsoltee0001 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Nincs nagy akku, nem gk.
napelemes rendszerről van szó.
Üdv
(#) flari hozzászólása Okt 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Sikerült szereznem egy Nardi FE7616X sütőt. Sajnos nem működik. Hálózati feszültség a kijelző panelig eljut, de ott a tekercs valamiért rögtön lekapcsol. A sok próbálkozás során volt rá példa, hogy nem kapcsolt le és melegített. Ha csavarhúzóval megakadályozom a szétkapcsolást rendesen működik.

Van ötletetek mi lehet a baja? Esetleg van aki meg tudja vizsgálni az áramkört?

Képek:https://photos.app.goo.gl/KjE7weB7XLZnDST2A
Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza flari hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
A hengeres kondenzátor nagy valószínűséggel hibás, elkezdett levetkőzni (nem normális állapot). A szögletes kondenzátort is ellenőrizni kell.

Suto.png
    
(#) cross51 hozzászólása Okt 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Ha N csatornás FET-eket szeretnék használni high side switch-ként.
1. több FET-et akarok hajtani mint amennyi PWM-van.
2. statikusan szeretném használni a FET-eket.

Erre a két pontra megoldás lehet ha egy PWM-jelel hajtok egy charge pump-ot és mondjuk minden FET kapna egy IRS20752 és ezek VB lábát a charge pump-ról hajtanám?

Vagy a charge pump építése helyett beraknék IR25602-őt (minden alkatrésszel) és ennek a HO lábáról hajtanám a VB lábakat?
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 8, 2018 /
 
Ez nem is főképpen kérdés lesz inkább okfejtés!

2 napja szenvedek, de ugy döntöttem feladom, rendelnem kell egy normális "hiteles" multimétert!

Az eset a következő. A napokban bontottam megint 180 darab 18650-es cellát!
Szépen kiméregettem őket és első körben azokkal kezdtem el foglalkozni amik 3.0V felett voltak!

Van itthon egy HYPERION EOS 0606i LiPo töltőm ( 12-15 betápot igényel)
ezt hajtom egy hp adapterrel ami 12V 1500mA ad le.
A cellákat egyesével töltöm per pillanat! Felraktam egyet tölteni, a Hyperion szerint 4.201V re feltöltötte

Ezután a cellát beleraktam egy ilyen LiPo teszterbe ahol meglepődtem mert azt írta ki hogy cellafeszültség 3,87V ?!?!?! Nemtettem vissza tölteni mert a következő cella már töltődött. amikor az is készen lett akkor szintén kiírta hogy cella 4.200V re töltve, de rögtön elment hibába a Hyperion és kiírta hogy hiba a betápnál! ( ezt akkor szokta amikor a mezőn töltünk repülőzés közbe és az autó akksija amiről megy 12V alá esik!)

Multiméter elő... betápot mérni! Terheletlenül 15.1V!!! ( gyárilag 12V 1500mA)
van egy ilyen fajta panelműszerem gondoltam rámérek ezzel is Töltés mellett a multi 14,25 mutat betápnak a panelműszer 14,7 ( ez már egy jelentős különbség!!)

Mivel a töltőből kilépő vezetéken van egy "T" elágazás így gondoltam rámérek a töltőfeszre is!
Hyperion szerint a cellafesz jelen pillanatban töltés mellett 4.191V multiméter szerint 4.12V !
Menet közbe amíg írtam a hsz-t cella feltöltődött teljesen, ( Töltőáram nincs / lekapcsolva) Hyperion szerint 4.203V , multiméter szerint 4.11V és átrakva a teszterbe 4.01V

Véletlenül sincs két egyforma adat hogy valamelyiket is ki tudjam zárni hogy melyik a hibás! De mondjuk leginkább a multiméter és a kapacitásmérő van egymáshoz közel!

De kiábrándító hogy a panelműszer ( még akkor is ha Kínai) és a Hyperion ami egy "márkásnak mondható" töltő, ekkora különbséget produkáljon!
Mondjuk a Hyperion lassan 8 éves így ott már lehet hogy az elkók száradtak ki és ezért a pontatlanság! De nem tudom!

Első körben ha tudnátok javasolni valami megbízható Multimétert nem aranyáron, akkor mindenféleképpen rendelnék egyet!
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Ez mondjuk tetszene De csak a hőmérő miatt meg hogy autómata! De vajon pontosan mér?
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Hali!
Első körben mérj meg egy 7805 kimenetét, elég pontos szokott lenni
Ezekben a ledes panelműszerekben ne bízz, csak tájékoztató jelleggel.
Nincs nálad valami "zavar az erő"-ben?
Rendesen szűrt a táp kimenete, netán egy másik eszköz megszórja?
A multiban az elem jó? Nekem az tünt fel hogy "lemerült" elemmel nem ugyanazt mutatja fordított előjellel mindkét irányban.
(#) flari válasza Bakman hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Köszönöm a választ!
Akkor első körben kicserélem őket.
(#) morgo válasza pipi hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
A 78xx stabilizátorokra sok mindent lehet mondani, de azt nem, hogy pontosak lennének. A Fairchild például a 78xxCT sorozatra +- 4% tűrést ad meg. 5 voltos stabi esetén a kimenete lehet 4,8 - 5,2 V között. Az ACT esetében valamivel jobb, 2% a tűrés, de ez is nagyon sok egy multiméter pontosságának meghatározásához.
(#) RoliNyh válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 9, 2018 / 1
 
Ha nem sajnálsz egy kis pízt, a 78xx helyett vegyél egy feszültségreferenciát, azzal meg tudod nézni, melyík műszered áll legközelebb a valósághoz...
(#) granpa válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Azért ennél olcsóbban is lehet pontosítani a feszültséget, egy 431-el!
(#) RoliNyh válasza granpa hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Az akkor is csak 431...
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
A linkelt multiról van valakinek tapasztalata? Egy feszreferenciát biztos ami biztos alapon rendeltem!
(#) killbill válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 9, 2018 / 1
 
Olyan műszert biztosan nem vennék, amihez nincs adatlap, ami leírja a pontosságát, egyéb műszaki paramétereit. Ha meg van adatlap, annak alapján el tudod dönteni, hogy neked megfelel-e a leírt pontosság.
(#) Firefighter1 válasza killbill hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Jogos... de manapság már azt irnak az adatlapra mit akarnak! De rákeresek!
(#) killbill válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 9, 2018 / 1
 
Idézet:
„de manapság már azt irnak az adatlapra mit akarnak!”
A kínaiak. Egy Metex nem hazudik, bár az nem is 15.000Ft.
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Köszi a tippet! Ha én rákerestem AD584-re, legolcsóbb szerint rendeztem, 2.68$ volt a legolcsóbb. Amit te linkeltél, az 2.15€. Hogy csináltad? Rendeltem egyet én is!
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Én "voltage reference" -re kerestem, de az AD584 -re is ezt dobta...
De nem sokat számít szerintem, 1$=290Ft kb, 1€=310Ft kb...
(#) pucuka válasza killbill hozzászólására (») Okt 9, 2018 / 1
 
Bár, a Metex is Kínában gyártódik. Nem kell a kínaiakat lenézni, van náluk ilyen is, olyan is. A minőségi termék náluk sem olcsó, de aki olcsóért akar vásárolni, az meg is kapja a gagyi terméket.
Magyar termék ebben a kategóriában se gagyi, se profi nincs, akkor nem kell az örökös kínaizás.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2018
(#) Firefighter1 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Ezzel egyet értek! Ezert nem azt kérdeztem hogy ismerünk e adatlapokat! Hanem hogy kinek van jó tapasztalata.. Illetve tapasztalat alapján tud e valaki valami jót ajánlani "nem aranyaron"
Azt gondolom ha egy 20-35 ezres árkategóriaba gondolkodom, az már TELJESEN reális.
De mivel nem ismerem a készülékeket nem akarok olyanba beleszaladni hogy 120 CHF ért veszek valami übergagyit
Azt megtehetem 20 CHf ért is!
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2018
Következő: »»   3229 / 3946
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem