Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3275 / 3945
(#) kriszrap hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Sziasztok olyan problémába ütköztem hogy hogy az autó belső világítását felkapcsolom fixre akkor az autó úgy érzékeli hogy nyitva az ajtó. Ez azért van mert az 1 láb érzékeli akkor a kaszniról kapja a testet ha az ajtó nyitva és amikor fixre állítom a belső világítást akkor az 1 láb és a 2 is érintkezik . Azt szeretném elérni hogy a 2 en gnd van akkor a 1 lábat szakítsa meg.
Hogyan lehetne megoldani ??
Segítségeteket előre köszönöm.

A képen a diódát ne vedd figyelembe.

ghgfh.png
    
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 1
 
Hello! Ott a kettő közé rajzoltál egy diódát, ha igaz. Azt fordítsd meg. A katód legyen az 1-es felé.
(#) kriszrap válasza proli007 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Rendben köszönöm.
(#) JZoli válasza kriszrap hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Melyik az ajtó nyitásérzékelője? ÍMivel a fix test-ha tényleg fix akkor az az égő örökké világít!
(#) kriszrap válasza JZoli hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Az 1 láb az ha nyitva az ajtó testre húz 2 pedig fixre húzza ha átváltók csak az a baj ha hogy akkor 1 láb érzékelőjét is behúzza. Ilyen a mechanika csatolva értelem szerűen jobbaz 1 láb másik a 2.
(#) Epu2 válasza tbarath hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Üdv! Már az egyenes és a síkidom is csak elméleti. Leegyszerűsített, tankönyvre és füzetre.
(#) tbarath válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Persze hogy elméleti, térbeli kiterjedés nélküli geometriáról beszélünk.
De szerintem hagyjuk abba az offolást...
(#) Takibaki válasza kriszrap hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
A rajznál valami sántit a kapcsolo 3 állásu eleve . 0 .. 1 .. 2 ..
A izzó csere nem volt mostanaban ? Illetve a megfelelö wattszámu van. Benne ?
(#) gyulank hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Melyik a jobb csatlakozó+szerszám kombináció fűtőfilmhez? Ez, vagy ez? Mennyit számít?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2019
(#) kriszrap válasza Takibaki hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Halli
Nem teljesen 3 állású 2. állásba van akkor az 1 állás is érintkezik ez a baj!! így gnd re húz az ajtó nyitva láb...
(#) Kalo hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Segítséget szeretnék kérni ESP témában, amivel eddig még nem volt dolgom.
Mely kész modul lenne alkalmas az alábbi feladatra?
Ha az ESP adott lábára feszültség kerül (pl +12V DC) ,akkor wifin keresztül figyelmeztetö üzenetet küld a telfonra. Jobb esetben, ha az üzenet szövegét is meg lehetne adni, az super lenne.

Pl.: Aliexpress
(#) kadarist válasza Kalo hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Szia!
Ez megint nem ide való kérdés. Kezdjük ott, hogy mi az a ESP?
(#) tbarath válasza Kalo hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
A feladat alulspecifikált, de...
1. bármelyik ESP8266 / ESP32 elég erre, programozni viszont kell
2. DC 12V ne kerüljön a bemenetre, 3,3V az IO feszültsége, és bár sokan azt írják, hogy 5V toleráns, de én mégis maradnék a 3,3V feszültségnél, egy optocsatolón keresztül véve a 12 Voltos jelet
3. ki kell találni az egészhez egy "infrastruktúrát", mindenképp kell valami "server" hozzá, ez futhat akár az ESP-n, akár a telefonon is, de lehet önálló eszköz is (okosabb wifi router, raspberry pi, stb.), már ha csak akkor akarsz jelzést, ha a LAN-on van a telefon. Ha mobilneten is akarsz értesítést kapni, akkor már bonyolódik a helyzet
4. a telefonos appot is meg kell írni, már ha nem elég értesítésként pl. egy email.
(#) Kalo válasza tbarath hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Köszi Tbarath,
, de ez elsöre elég bonyolultnak, lehetetlennek tünik sok buktatóval ?!
Esetleg létezik valami gyari smart home eszköz, amit erre a célra fel lehetne használni , átprogramozni, amivel én is elboldogulnék ?!
(#) tbarath válasza Kalo hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Semmiképp se lehetetlen, és bonyolultnak se mondanám, bár én foglalkozom ilyesmivel már egy ideje. És lehet, hogy tudnánk gyári eszközt javasolni, ha elmondanád, hogy mi is a feladat amit meg kellene oldani.
(#) subway hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Halihó mindenkinek. Csak egy egyszerű kérdésem lenne. Elég régóta nem nyúltam már az építő elemeimhez és pár dolgot elfelejtettem. A lényeg, hogy egy 10wos ledrefinek szeretnék egy egyenirányítót építeni. Elszórtam az 1n4007es diódáimat, de az 1n4148akat megtaláltam. Azok is alkalmasak erre a célra?
(#) nagym6 válasza subway hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
1N4148 biztosan nem. Hány volt kell a refinek?
(#) reloop válasza subway hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Az 1N4148 csak 100 mA-rel terhelhető, az oda kevés lesz.
(#) subway válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
24... esztergagépre tenném a lámpa helyett
(#) nagym6 válasza subway hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
0.42A áram lesz, kell az 1N400x oda. A 24V feszültség stabil, vagy áramgenerátor?
(#) subway válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
A gép saját trafója állítja elő,csak AC-ban
(#) nagym6 válasza subway hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
24V a led gyári adat feszültség?
(#) subway válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Neem dehogy sima Ac85-265V kültéri ledről van szó.... csak 230 nincs a gépen. Vagyos nincs kivezetve a trafóról.
(#) nagym6 válasza subway hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Akkor annak van saját vezérlő elektronikája? Vagy ezt kiiktatva, csak a ledet akarod? Az így nem lesz jó. Meg kell keresni azt a feszültséget minimumról indulva, növelve, ahol a led áram szorozva feszültséggel 10W lesz. Ennyi feszültség kell neki. Vagy áramgenerátorról ennyi áram.
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Vagy inkább áramgenerátorról az áramot növelve, ugyanis a feszültség növelése egy ponton hirtelen fogja nyitni a ledeket, hirtelen nő az áram. Tehát óvatosan.

Vagy megméred a ledek feszültségét az eredeti tápegységénél.
(#) subway válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Köszi, ennyire nem bonyolítom túl a dolgot. Az alap felállás egy 3 fázisú gép, amiben adott egy 24V ac trafó a világítás és a mágneskapcsolók meghajtására. A lámpa helyére felteszem a led refit, amit már kiheréltem (kiszedtem az eredeti elektronikáját és csak a világító panelt hagytam meg), így viszont annak meg egyszerűen összedobok egy hidat, amit rákötök a panelre és lőn led világítás IP66-tal...
(#) nagym6 válasza subway hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Ezzel valószínűleg azonnal kilövöd a ledet, ha nyit a 24V-nál. Kell áramkorlát.
(#) subway válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Biztos... Csak mértem párat és ~19-33V között üzemelnek ezek a refik és a 24v max 60VA biztos meg fogja annyira küldeni a kört, hogy leolvad.
Maradjunk az eredeti kérdés+válasz opciónál, amit nagyon szépen köszönök.
(#) Peter65 válasza subway hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Hallgatnod kellene nagym6-ra. Nézd meg egy led modul feszültség-áram karakterisztikáját. Ahogy emeled a feszültséget, egy darabig semmi áram, és egy adott értéknél hirtelen el kezd emelkedni az áram. Még egy kicsit emeled a feszültséget, és akkor máris olyan nagy áram alakul ki, ami hamarosan tönkre fog tenni valamit.
A 24Vac feszültség ráadásul nem egy állandó feszültség. Ha egyenirányítod, akkor a 0V és kb. 32-33V. között lüktető feszültséged lesz. Ezt szerintem se fogja szeretni a led modulod. Valamilyen illesztő áramkör kellene. Van led-es téma, vagy más oldalakon is, pl.: Skori oldalán is találhatsz többféle illesztő áramkört.
Egyébként már válaszoltak a kérdésedre is, az 1N4148 biztosan kevés a teljesítmény adatok alapján is.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2019
(#) nedudgi válasza subway hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Jobb lenne, ha az eredeti elektronikát használnád. Eszterga mellett szénné kel szűrni a LED tápját, forgó alkatrész mellett egy gyengébb megoldás zavaró lehet. Egy 24V, vagy 48V transzformátort kötve a 24V kimenetre, 120V/230V közötti váltófeszültséget kaphatsz, arról már működhet az erdeti meghajtóval.
Következő: »»   3275 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem