Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3279 / 3940
(#) vargaf válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Akkor javítani kell a 79XX-et 7805-re.
(#) Epu2 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Igen. Később kijavítom a rajzot és hivatkozok az előzőre. Bocsi.
(#) vargaf válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Idézet:
„Később kijavítom a rajzot és hivatkozok az előzőre.”

a "79xx" javítás nélkül ott van a rajzon.
(#) Epu2 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Öregszem. Pedig törekszem. Kijavítottam. Hivatkoztam, csak nem töltöttem fel a javítást. Ez már a vég kezdete ?
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2019

kibe.JPG
    
(#) killbill válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Nem kevés a 240uA a 5.6V zener-nek? Meg az 50-200ms késleltetés sem néhány másodperc. Legalábbis, nekem úgy rémlik, hogy ennyiről volt szó.
(#) Epu2 válasza killbill hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Nem igazán, mert nincs jelentősége a konkrét referencia feszültségnek. Valószínű, valahol 5 volt felett lesz kicsivel a feszültség, de mint írtam egy fehér LED is megteszi. Manapság hamarabb van a fiókban, mint zener.)
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Sziasztok! Használ valaki EasyEDA-t?
(#) Cannon hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Sziasztok!
RCA-t elosztva használok 2 aktív hangfalat és egy aktív mélyet. (Limiterbe építve)
Az aktív mély a szoba másik végén van, hozzá egy körülbelül 5m-es RCA-XLR kábel vezet.
Kábel mozgatásra magas frekvencián gerjed.

Van rá valakinek valami ötlete?
(#) antikzsolt hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Egy kis megerősítésre várok a kép alapján

1: Gyújtáskapcsoló lenne rajzilag?
2 A biztosíték felet lévőszám az 350A akar jelölni?

Egy bedöglött gyújtáskapcsolót akarok megjavítani. Az aksinak a biztosítéka is elköszönt a kocsitól sajnos.Gyári vagy nyomógombosra is gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2019

rajz.jpg
    
(#) ITI47 válasza Cannon hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Szia!
Gerjedni a visszacsatolástól tud, amit a kimenet és a bemenet közelsége okozhat. Árnyékolással és földeléssel próbálkozz. Le van földelve a rendszered? Aktív beat zenekari időmben a hangszórókhoz menő kábeleket árnyékolt és földelt kábeleken kellett vezetni, így sikerült megszüntetni a gerjedéseket.
(#) bitmixer válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Elég sajátos rajz, de azért kideríthető, hogy mi micsoda.
A 104 jelű doboz valóban a gyújtáskapcsoló, de a 350 nem valószínű, hogy Amper lenne. Még nem láttam szgk-ban 120 Ampernél nagyobb főbiztit. Inkább a 777-es doboz lesz a biztitábla. Gondolom, a többi modult érted...
(#) antikzsolt válasza bitmixer hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Az a biztosíték az aksit önindítót generátort köti össze. Így elképzelhetőnek tartom hogy jó a jelölés. Mondjuk elég vastag a biztosíték ott.

A 777 NAGY ÁRAMERŐSSÉGŰ BIZTOSÍTÉKOK DOBOZA a program szerint

Amúgy köszönöm a megerősítést.
Nem saját rajz hanem gyárilag van ez kiadva.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2019
(#) Cannon válasza ITI47 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Testelve van csak, de próbáltam már nélküle is. Húztam földet a keverő földelésétől, de az sem segített. A csatlakozókat a házból kiszerelve, kábeleket összesodorva, mindenhogy kipróbáltam... Kiderült, hogy nem a továbbosztás okozza, hanem elég hozzá egy hosszabb RCA kábel is és úgy is gerjed. Azóta van ez a nyűgje, hogy újra belenyúltam. Ha picit arrébb rendezem a jelkábeleket a dobozban akkor megszűnik a sípolás viszont ha az RCA csatlakozóban forgatni kezdem/megmozdul a csatlakozó akkor újra előjön.
(#) pucuka válasza Cannon hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Nem kéne megszabadulnod az RCA csatlakozóktól? Elég gyenge egy tákolmány.
(#) Cannon válasza pucuka hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
De, illene. Csak sajnos az XLR a jelenlegi dobozban nem megoldható.
(#) pucuka válasza Cannon hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Akkor marad a küzdés a kontakt hibákkal, bár vannak jobb minőségű kivitelben is.
(#) Cannon válasza pucuka hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Ha kontakt hiba akkor miért szűnik meg/változik a frekvencia amikor a limiteren belül mozgatom a kábelt? Nem értem már az egészet. :/
(#) pucuka válasza Cannon hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Mert valószínűleg csak az átmeneti ellenállás változik, a kontaktus azért nem szűnik meg. Az meg a rugóerő függvényében elég széles határok között képes változni.
(#) Cannon válasza pucuka hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Értem, köszönöm! Asszimetrikus RCA szimmetrikussá alakítása az XLR kábelnél okozhat ilyet?
(#) pucuka válasza Cannon hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Ha jól kötöd be, akkor nem. Ha az 1 -es, (test, föld, árnyékolás) és 3 -as (jel test, hideg pontja) pontokat összekötöd, akkor lehet földhurok.
(#) Chipmunk1960 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Tegyél bele Start-Stop gombot helyette.
(#) antikzsolt válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Gondoltam én is rá. csak nem tudom melyik vezetéket kellene rákötnöm
(#) erdgab hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Tiszteletem Uraim!
Kérdezném,lehet e tirisztorokat sorosan kötni? A-K-A-K a 2 G egybekötve. A nagyobb feszültségtűrés lenne a cél.Tudom,egyszerűbb lenne egy nagyobb feszültségű (Pl. 800V) tirisztor,de van egy marékkal ami 500V-os ami a felhasználás miatt határeset.
Köszönöm!
(#) Gafly válasza erdgab hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Szerintem nem.
(#) kendre256 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 27, 2019 / 1
 
Nem. A "felső" tirisztor G elektródáján kikapcsolt állapotban a tápfeszültség fele jelenne így meg záróirányban, amit aligha bírna ki. Azon kívül, ha nem teljesen egyidőben kapcsolnának be (márpedig az a gyártási szórások miatt ez biztos) , rövid időre az egyik tirisztoron megjelenne a teljes tápfeszültség, amit szintén nem biztos hogy kibírna.
(#) Bakman válasza erdgab hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
A sorbakötéssel alapvetően nincs gond, de. Ha az egyik előbb kinyit, akkor a teljes feszültség a másikra jut. Egyszerre nyitást kb. lehetetlen garantálni. Nyílván valamennyi eltérés "belefér" de nagyon eltérni nem lehet.

A Gate érintkezőket nem lehet összekötni, mert a katódhoz (vagy az anódhoz) képest kell vezérelni a tirisztort. Így az egyik vezérléséhez a másik tirisztort is számításba kell venni.

Magyarán sokkal egyszerűbb, ha megfelelő feszültségtűrésűt veszel vagy valahogy kettéosztod a kapcsolni kívánt feszültséget.
(#) Epu2 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Nagyobb teljesítményű VDR-rel védd a tirisztort.
(#) Pumuckli hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Sziasztok, rendeltem egy képen látható kütyüt, de sajnos törött kijelzővel érkezett. Hogy lehet az ilyet kiforrasztani és egy másikat bele? Hagyományos pákával lehet? Van valami trükkje? Attól tartok csak, hogy a vezetékek "összeforrnak" majd. Hagyományos páka alatt FAHRENHEIT 28011 értem.
(#) nagym6 válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Kiforrasztás: Elvágni a forrasztás felett pld.: kisollóval végig úgy, hogy utána egyenként legyenek a lábak, így egyenként kiforraszthatók. Vissza: a forrasztási helyekről kiálló felesleges ón leszippantása és felület előkészítése, ha egy síkban lesz ráhelyezve egyenként beforraszthatók a lábak.
Kevés ónnal forrasztva, jobb híján gyanta is segít, hogy ne follyanak össze. Ha összefolyt, fogpiszkálóval "kihúzható" a hézag felolvasztott ónnál, vagy többlet gyanta hozzáadása is segíthet, vagy ónszippantóval kivesszük az összefolyt többletet.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
Következő: »»   3279 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem