Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3297 / 3945
(#) gyoran válasza killbill hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Igazad van, a fotót annyira meg sem néztem.
(#) miki79 hozzászólása Márc 19, 2019 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki digitáli technikában írást ajánlani abszolúlt kezdőnek.Az érdekelne,hogy hogyan működik pl. az,hogy
elkűldök egy teszőleges bit fornátumot kábelen vagy vezetéknélkűl és az a valami bekapcsol egy relét.
Nem a pic-és verzió érdekel hanem az alapja(shift register,sipo,piso,órajeles verzió).
Köszönöm!
(#) Bell válasza miki79 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Szerintem itt a cikkek között is találsz jól használható leírásokat.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A vett jeleket ( 0 / 1) megfelelő illesztés után fel tudod használni akár jelfogó kapcsolgatására is.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2019
(#) vladcepes válasza killbill hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
A kérdésem elküldése után,sejtettem hogy nem hőbiztosíték,olyat cseréltem már és nem így nézett ki. A színkód kiolvasása előtt mértem és csak utána néztem meg a színeket,így jót mértem. Hosszas keresgélés után hőbiztosítékot nem találtam,így amint írtad az égő előtti ellenállás lehet. Szétkaptam azt a nagy fekete aljzatot amin vannak a csatlakozók is,és abban vannak két oldalon bimetál kapcsolók (ha helyesen írtam). Mindent megtisztítottam finom csiszolóvászonnal +csatlakozókat+ aljzat csatlakozót is amit "Teaway" kolléga is írt (köszönöm!) Összeraktam és utána lön világosság.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2019

5.jpg

6.jpg
   
(#) vladcepes válasza gyoran hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Nem fogtam a kezemben az ellenállást mérés közben. Ha megnézed a 4-es számú képet a drót ami vezet az égőhöz ott van egy bumszlisabb rész,azt kitapogatva éreztem hogy megvan a bűnös. (fényképen nem látszik de a rajta lévő rámelegített zsugorcsövön 125°C ot írt,ezért volt megtévesztő az hogy most ellenállás?,vagy hőbiztosíték?
UI: nem vagyok megszállott,de az úton járva helyes válasz adásra még mehetek jó irányban
(#) gyoran válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 20, 2019 / 1
 
Ja igen, a fotó meg nem nézése vakvágányra vitt engem. Bocsánat. Jól csináltad!
(#) Teaway válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 20, 2019 / 1
 
Remélem, nem csak világosság lett, hanem a vizet is melegíti
(#) Pumuckli hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
Sziasztok, szeretnék saját érintő szenzort csinálni, hasonlót mint a TTP223. Mi határozza meg, hogy milyen "távolságból" működik, illetve mennyire érzékeny? Ami a terv, hogy egy nyomtatott áramkörre ültetnék több szenzort (mint a keypad-ok), a NYÁK mögé kerülne vastag papírlap és mögé 2-3 mm üveglap. Sajnos ezzel a TTP223 már nehezen birkózik meg, illetve elég bizonytalan a működése. Úgy látom egyébként, nem túl sok alkatrészből áll az áramkör, esetleg ebben is kérnék segítséget, hogy mi mire való benne... Előre is köszönök minden segítséget!
(#) vladcepes válasza Teaway hozzászólására (») Márc 21, 2019 / 1
 
Teljesen jól csinálja a dolgát, forralja,lámpa világit majd le is kapcsol mint anno
(#) Dakota69 hozzászólása Márc 22, 2019 /
 
Üdv. mindenkinek.

Az alábbi alkatrészt kéne cseréljem 2,2kOhm 5,5W-os.
De nem találtam csak 5W-ost. jó lehet az 5W-os bele?


Köszönöm ha segítessz.
(#) Teaway válasza Dakota69 hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Mennyi hely van ott? 1,2k 5W + 1k 5W sorbakötve?
(#) Dakota69 válasza Teaway hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Hely van bőven... De nem 2x 5W hanem 5,5W...
(#) Teaway válasza Dakota69 hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Az eredeti, 2,2k 5,5W-ost cseréled 2 db soros kapcsolású ellenállásra:
1db 1,2k 5W-os és 1 db 1k 5W-os
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2019
(#) Dakota69 válasza Teaway hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Rendben köszönöm.
(#) Epu2 válasza Dakota69 hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Ha elfér, 10 W-osat. Az nem baj, ha nem annyira meleg.
(#) MilettDani21 hozzászólása Márc 23, 2019 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha ven egy 5A, 12V-os tápom akkor abból hogy tudok 300mA csinálni, úgy hogy hogy ez az érték ne változzon akkor se ha 1db fogyasztó és akkor se ha 8db fogyaszó van rákapcsolva (párhuzamos kapcsolással).
Minden fogyasztó külön kapcsolható és mindegyik 300mA-es.

Itt egy link a fogyasztókról:
Link

A segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2019
(#) kadarist válasza MilettDani21 hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Szia!
Ebben az esetben nem kell külön korlátozni, mert a tekercs ellenállása beállítja azt a 300mA-es áramot, fix 12V mellett.
(#) proli007 válasza MilettDani21 hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Hello! Ha az a problémád, hogy a tekercs 6V-os a tápod pedig 12V, akkor vagy 6V-os tápot választasz a tekercsekhez, vagy a 12V-ot stabilizálod 6V-ra. De a tekercsek számától függően, ha abból sok van/lesz akkor kapcsolóüzemű DC/DC konvertert célszerű alkalmazni.
Ha a veszteség nem számít, akkor minden egyes tekercsel sorba köthető egy 20 Ohm/2W-os ellenállás és mehetnek a 12V-ra. Persze ekkor a fele teljesítmény elfűtődik az ellenállásokon. Tehát legcélszerűbb a 6V-os táp ha a 12V egyéb okból nem kötött..
(#) MilettDani21 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Szia!

Köszönöm a választ. Csak az a bajom hogy az 5Amper nem égeti ki a tekercset?
(#) kadarist válasza MilettDani21 hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Idézet:
„a tekercs ellenállása beállítja azt a 300mA-es áramot”

A tekercs ellenállásától függ az áram. Ohm törvénye...
(#) MilettDani21 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Köszönöm a Segítséget!!! Bevált!!!
(#) dara válasza MilettDani21 hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Sziasztok.Én egy 24V100Ao akkuból szereték folyamatosan 5A kivenni úgy hogy a fesz ne csökkenjen addig mig az akku birja de a lehető legkissebb veszteséggel.A problémám hogy a fogyasztóm akár 20A is felvenne de akkor az a 15A menne a lecsóba.Meg lehetne oldani?
(#) Epu2 válasza dara hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Ma nehéz a felfogásom.
Az akku feszültsége folyamatosan változik. Ahhoz, hogy a 24V végig maradjon, DC-DC átalakító kell. Az már tudhatja az 5 A korlátot.
De ha a fogyasztó akár húsz ampert is felvehet, áramgenerátor.
(#) nedudgi válasza dara hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Mi az a fogyasztó?
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Igazad van, bennem is az motoszkál, hogy kapcsoló üzemű feszültség, vagy áram generátort keres, vagy 24V akkumulátorból, stabil 24V kimenetet, vagy megy valahová?
(#) dara válasza Gafly hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Igen a 24V kellene hogy maradjon,5A mellett minél kissebb veszteséggel.Akkor mi kellene nekem?
(#) dara válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
A fogyasztó egy hálózati inverter.
(#) tbarath válasza dara hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Vagy 24V lesz, vagy 5A. A kettő együtt csak akkor fog menni, ha a fogyasztó pont 5A áramot szeretne felvenni 24 Volt tápfesszel, de akkor ugye nem kellene semmilyen áramkör elé.
(#) dara válasza tbarath hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Többet akarna felvenni de én csak 5A akarok adni neki.
(#) Gafly válasza dara hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Akkor valami ilyesmi kellene?
Következő: »»   3297 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem