Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3344 / 3947
(#) vargham válasza pipi hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
12V be, 5V ki, terheletlenül 256uA áramfelvételt mértem.
(#) pipi válasza vargham hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Az jó, köszi
(#) nedudgi válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
BC847, valószíműleg.
(#) pompidu válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
A diódát szedd ki, mert be fog csapni mert az is lehet hogy zárlatos, amúgy ha a gyanú megvan akkor célszerű kiforrasztani mivel az áramkör többi eleme belezavar a mérésedbe és tévútra fog vinni.
(#) spgabor válasza vargham hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Köszi! Rendelek belőle egyet vagy kettőt.
(#) Firefighter1 hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
Sziasztok!
Jol szamolom hogy egy fogyasztonál ahol az van irva hogy Vin 11,9-1 v 1320W ott 110 amper rohangál?
(#) (Felhasználó 116638) válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
A Föld nevű bolygón az Ohm törvény szerint igen.
De nem értek hozzá, várjunk meg valami fizikust, vagy villamosmérnököt is
A "11,9-1 v" az mi szeretne lenni? Valami új mértékegység?
Esetleg Volt akart lenni?
(#) aramis hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni egy szivattyumotor meghibásodott a segédfázis tekercsén van valami biztositék féle lehet ez védte de most mintha megszakadt volna , ki lehet cserélni ? de mi lehet az?
(#) Ge Lee válasza aramis hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Ha biztosítékféle akkor hőbiztosíték, bár inkább hőkapcsolót szoktak ilyen helyekre tenni. Pont olyan elgondolásból, hogy amaz visszakapcsol ha lehűlt, míg ugye a biztosíték az kiolvad és úgy is marad. Várd meg míg teljesen visszahűl, hátha mégis kapcsoló és visszakapcsol.
(#) Pumuckli hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Canon Legria HFR36-os kamerám, a gyári akkumulátorral nagyon keveset bírt, rendeltem hozzá másikat. Ezzel jobb a helyzet, de tovább lépnék és "hálózatról" üzemeltetném. Tudnátok abban segíteni, hogy mit hogyan kössek, hogy működjön a kamera? Én egy STDN-3A24-ADJ tápegység modulra gondoltam, amit mondjuk 5V 2A-es táppal táplálnék meg és 3.3 V-ra állítanám fixen. Ez működőképes lehet (az akkumulátoron 3.6V-ot ír)? A másik kérdés, hogy a képen látható 4 érintkezőből gondolom egyik a +3.6V, másik a GND (-), de a maradék kettő mire szolgál?
A válaszokat előre is köszönöm szépen!
(#) kadarist válasza Pumuckli hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Szia!
Vegyél inkább egy gyári töltőt, mielőtt tönkreteszed a készülékedet. Bővebben: Link.
(#) bbalazs_ válasza Pumuckli hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Hőmérő szokott lenni.
(#) gernerakos hozzászólása Aug 1, 2019 /
 
Üdv!
Nem jut eszembe jobb hely, ahol feltehetném a kérdést.
A következő a helyzet: egymás után van 8 db shift register (74hc164) melyek kaszkádolva vannak, egymást engedélyezik, úgy, ha az egyik shift regiszter utolsó bitjén megjelenik az 1-es (csak 1-est shiftelek be) akkor az a kimenet a következő regiszter engedélyező bemenetére van kötve, így engedélyezi a következő regisztert. Szinkron hálózat, az órajelek össze vannak kötve. Az a konkrét baj, hogy amikor egy adott regiszter utolsó bitje igazra vált, abban az órajel ciklusban a következő regiszter első bitje is igazra vált, pedig szerintem csak a következőre kéne neki. Tehát, amikor engedélyeződik egy új regiszter, akkor mindig kettőt lép előre, egy órajelre kettő bit is igazra vált.
Hogy tudnám ezt kiküszöbölni? Muszáj lenne, hogy minden órajelre csak egy bit váltson igazra. Az órajel 1 Hz csupán.

A valaszokat előre is köszönöm.
(#) Andralin válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Szia!

Pontosan mit kötsz hova két szomszédos IC között?
A Q7 kimenetet a következő IC MR vagy A/B bemenetére kötöd mint engedélyező bemenet?
(#) gernerakos válasza Andralin hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
A Q7 kimenet a következő regiszter A engedélyező bemenetére van kötve. Az MR bemenetek össze vannak kötve, és egy másik áramkör vezérli, ott nincs probléma.
(#) Andralin válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
És a B bemenet hova van kötve?
(#) gernerakos válasza Andralin hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
A tápfeszültségre, folyamatosan.
(#) Andralin válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Nem hiszem, hogy számít, de esetleg próbáld meg az A és B-t összekötni, így. Bővebben: Link
Ez alapján elvileg mennie kellene rendesen.
(#) gernerakos válasza Andralin hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Köszi, megpróbálom ezt.
(#) gernerakos válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Összekötöttem az A és a B bemeneteket, meg tettem egy 100nF-es kondit a bementek és a föld közé, ez úgy tűnik, megoldotta a problémát, bár még csak 1 IC-nél hajtottam ezt végre, remélem a többinél is működni fog.
(#) Urbiferi hozzászólása Aug 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Van 2 db 1000 W-os feliratú fűnyíróból kiszerelt 2 db motorom. A 2 közül az erősebbre lenne szükségem más felhasználásra. Ugyanazzal a 16 nF-os kondival terhelés nélkül rá mertem mindkettőre. Az egyik 3,3 a másik 4,7 Ampert kért. A hálózatban 241 Voltot mértem. Lehet, hogy ekkora különbség van a két villanymotor között?
(#) Edem631 hozzászólása Aug 1, 2019 /
 
Üdv.Ez pontosan milyen?Nanofarad vagy piko?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2019
(#) pipi válasza Edem631 hozzászólására (») Aug 1, 2019 / 1
 
Mindkettő 220000pF=220nF
(#) pipi válasza Urbiferi hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Akár az is lehet hogy az egyikben szorul a csapágy...
(#) Bogyesz1978 hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
sSziasztok!
eElore is bocsanatot kerek a tudatlansagomert....
tTranszforatorrol szeretnek mukodtetni egy sSkoda fFelicia hatso ablaktorlomotror ehhez kellene pici segitseg.
aAz egyeniranyittasegyenirányíTás megoldhato (goldolom) egyeniranyitto hiddal , h._Ha igen akkor milyen kellene?
eElore is koszonom a valaszokat.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) (Felhasználó 116638) válasza Bogyesz1978 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Bármilyen kb:100V/35A-es graetz megteszi.
Az áramértéknél az indulásnál felvett áramot kell figyelembe venni.
(Ez méréssel megállapítható, de lehet hogy a motor adattábláján is fel van tüntetve)
De természetesen más hasonló paraméterű graetz is megteszi.
Pl: KBPC3504, 3506, 3510 stb.(ezek mind 35A-es hidak, csak feszültségre van eltérés)
(#) Bogyesz1978 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
nagyon szepen koszonom a segitseget.
(#) Rekuci hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Sziasztok! Hogyan tudnám vizsgálni, hogy Arduinohoz van-e csatlakoztatva szenzor, vagy sem?
(#) vargham válasza Rekuci hozzászólására (») Aug 2, 2019 / 1
 
Például megnézed.
(#) Pumuckli válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Köszönöm a hozzászólást, közben kaptam privát üzenetet is. Mindkettő nagy segítség volt. Az én bénaságom, hogy elfelejtettem, hogy van táp bemenete a kamerának és még nagyobb butaság részemről, hogy azt is elfelejtettem, hogy kaptam hozzá gyári tápegységet. De ez már 6 éve volt, nem csoda, hogy elkevertem. A hozzászólások segítettek benne, hogy megtaláljam.
Köszönöm szépen a segítségeket és azt is, hogy megmentettétek egy kamera életét.
Következő: »»   3344 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem