Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3388 / 3945
(#) jani1987 hozzászólása Dec 9, 2019 /
 
(#) bitmixer válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Hát annak az 54 véleményt nyilvánítónak ott alul
(#) Szárnyas válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Én vásároltam innen ugyanilyen fajtát, lehet, hogy nem pontosan ettől az eladótól, de nem volt vele eddig probléma, gond nélkül teszi a dolgát.
(#) karancs221 hozzászólása Dec 9, 2019 /
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, hogy van egy Samsung HT-DB300 hangrendszerem, aminek az erősítője valamiért nem működik. Ami jelenséget produkált: mikor RCA-n hallgattam a zenéket pattogott a hangszórók, egyik AUX kimeneten kevésbé mint a másikon, de később elkezdte azon is. Most semilyen hangot nem ad ki... milyen probléma lehet ez? valaki esetleg tudná mit kellene cserélni, hogy működésre bírjam?
(#) Patópali válasza karancs221 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Szia!

Idézet:
„valaki esetleg tudná mit kellene cserélni, hogy működésre bírjam?”


Mivel két napja nem kaptál választ, kérdésed alapján az én javaslatom, véleményem:
Vedd le a tetejét, nézz a készülékbe és tedd vissza a fedelet.
Ilyen készülékek javításához nagy szakértelem, gyakorlat és műszerezettség kell.
Bízd a javítást szakemberre.

Üdv.
(#) jani1987 hozzászólása Dec 11, 2019 /
 
Kis segítséget kérek az értelmezésben.
Idézet:
„Ferrit gyűrűs, szoros csatolású transzformátor biztosítja a viszonylag széles frekvencia menetet”

Vagyis ha jól sejtem a két huzal egyszerre kerül fel a két szálat párhuzamosan tekerve.
(#) Directors hozzászólása Dec 12, 2019 /
 
Sziasztok!

Oxidált rézkábelt mivel tudnám megtisztítani ?
(#) amda hozzászólása Dec 12, 2019 /
 
Sziasztok! Egy ledes dísz miért világít halványan, ha csatlakoztatva van egy kikapcsolt elosztóba? A konnektorok az elosztón külön kapcsolóval vannak ellátva, plusz van egy fő kapcsoló. Hogyan juthat egy kikapcsolt konnektorból áram a belecsatlakoztatott eszközbe?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2019
(#) jani1987 válasza Directors hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Rezet alkohollal szoktunk redukálni. Pár napja még írtak is róla. Már ha ez volt a kérdés.
(#) fastaction válasza Directors hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Szia ! Általában a vastagabb rézkábelekkel éri meg foglalkozni . Elősször is tapéta vágóval óvatosan megkaparom a szétnyitott szárakat , aztán összesodorva is . Végül forrasztom . Nehéz esetben sósavat is bevetek , de erről megoszlanak a vélemények .
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
"Szoros csatolású" ezt jelenti.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Az egyik 10 a másik 16 menet. Szóval nem kell tekercselő gép. De mivel a szerkesztő nem írta mekkora az akkora így találomra választok egyet.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Mármint, "találomra" mit? Gondolom a teljesítményre, áramra, azért volt adat. Netán feszültségre, induktivitásra?
(#) Directors válasza fastaction hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Köszi!

Neked is Jani!
(#) gkari válasza Directors hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 1
 
Az alkohol redukálóképessége = 0 . Korábban a litze-huzal forraszthatóságáról volt szó, de ott az etilalkohol égett.
Ha "beveted" a sósavat is, akkor egy visszaszámlálón állíts be max. 2 hetet a készülék élettartamára!
(#) Epu2 válasza Directors hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Milyen kábel? Vékony, vastag, tömör, sokszálas?
(#) Directors válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
2,5 mm2 sodrott kábel.
(#) proli007 válasza amda hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 1
 
Hello! "konnektorok az elosztón külön kapcsolóval vannak ellátva"
A kutya itt van elásva.. Mert ezeken az elosztókon teljesen szabálytalanul, egyáramkörös kapcsolók vannak. Ha pedig az pont a nulla vezetőt bontja, feszültség alatt van a bedugott eszköz. Vagy is a földhöz képest képes kapacitív áram folyni. Fordítsd meg az elosztó villásdugóját, és megnézed van-e változás. Ha van, akkor ez az eset áll fenn.
(#) Epu2 válasza Directors hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Használhatsz sósavat, de az utólag megszívat. Forrasztózsír a köztes megoldás. Ha végeztél a forrasztással a fölösleges zsírt le kell mosni, valami erősebb oldószerrel. Nitro, aceton, aromás hígító. Előtte szintén zsír használatával grundolhatod és ha jó befutotta a cin a mosást a végleges beforrasztás előtt is el lehet végezni.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2019
(#) amda válasza proli007 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Köszönöm a választ!
(#) Directors válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Okés, köszi!
(#) Szárnyas válasza Directors hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Én ilyen esetben levágom a korrodált darabot, és újracsupaszolom a vezetéket. Na persze csak, ha a vezeték hossza kiadja és nem lesz túl rövid a maradék. A szigetelés alatt többnyire fémtiszta szokott maradni a sodrat.
(#) Directors válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Sajna nálam az a gond hogy nem igazán tudok már levágni belőle. Esetleg egy nagyon pici részt, de alatta is korrodált, igaz ott már fele annyira sem az. Jövőhét hétvégén nekiesek a feladatnak.
(#) Epu2 válasza Directors hozzászólására (») Dec 13, 2019 / 1
 
Még kiegészíteném a javaslatom. Hosszabban blankold vissza a vezetéket. A szükséges hossz grundolása és lemosása után húzz rá egy darab passzolós zsugor csövet, forraszd be a helyére és melegítsd rá a csövet.
(#) gkari válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 13, 2019 2 /
 
A forrasztózsír tényleg jobb, mert kevesebb savas cuccot tartalmaz, tehát a várható élettartam ez-esetben már elérheti a 3 hetet is!
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2019
(#) Zolika89 hozzászólása Dec 13, 2019 /
 
Sziasztok...Szuksegem lenne a segitsegetekre...Mellekeltem 2 kepet amin a kapcsolo es a lampa foglalatja lathato.
Ebbol a kapcsolobol szeretnek huzni kabelt a lampahoz-2 eres barna es kek szinu
hogy kell rakotni a 2kabelt a kapcsolora?Ha jol sejtem alulra megy a falban talalhato fazis......Es tovabb??Kerem segitsetek...Koszonom elore is
(#) granpa válasza Zolika89 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
A kapcsoló a fázist szakítsa meg. A fázis megy a foglalat fenékérintkezőjére a kapcsolótól.
(#) Zolika89 válasza granpa hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Akkor a falbol a fazis megy alulra es jobb felsobol pedig tovabb a foglalatba?Koszonom
(#) Epu2 válasza gkari hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Ez dezinformáció!
(#) Zolika89 válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Hogy erted?
Következő: »»   3388 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem