Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3509 / 3951
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
A gomb úgy lepattant a helyéről, hogy azonnal eltűnt. Ezt követően már csak "ismeretlen USB eszköz" üzenetet kapok, amiből arra következtetek, hogy a gombnak megnyomatlan állapotában is lehetett valami szerepe a webkamerában.
(#) lelkes amatőr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Gomb nélkül is fel kell ismerje. Lesz ott más gond is.
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
A gomb lepattanásakor a kamera ki volt húzva (így nem záródhatott rövidre), a panel ezt leszámítva sértetlen.
(#) pucuka válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Egyszerű az ügy, rózsaszín zajnak a sávhatárolt zajt nevezzük. (mindíg definiálni kell a sávhatárokat) Nem csak a hangfrekvenciás sávban használatos, de pl. egy nagyfrekvenciás (pl. régen a mikrohullámú láncok vevőinél) vevő érzékenység mérésénél, vagy egy többcsatornás vezetékes átviteli rendszer jellemzőinek meghatározásánál.
(#) Epu2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
A gomb kiszakadásával sérűlhetet valamelyik fóliacsík.
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Tulajdonképpen csak a forrasztások tetejéről jött le a gomb, nem tűnik sérültnek.
(USB-mikroszkóppal készített képeken látható a gomb helye.)
(#) lelkes amatőr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Úgy kezdődött, hogy:
Idézet:
„Javítás közben kiugrott”
, tehát már elötte se volt jó?
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Meg akartam húzni egy csavart, amiből kiugrott a csavarhúzó és lepattintotta a gombot, ami persze el is repült.
(#) Gafly válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Nálunk volt olyan többnapos leállás, ami utólagos elemzések alapján:
Idézet:
„Úgy kezdődött, hogy karbantartás során beleesett a csavarhúzó a szünetmentes áramforrásba.”
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Az elektromos berendezések burkolata igen fontos dolog. Régen volt a "kopoltyús" kivitel, ami ma már kiment a divatból. Nagy előnye, hogy igencsak nehezen potyogott a dobozba bármi is, a freccsenő víz ellen is nyújtott némi védelmet. Ma a perforáció a divat, összes hátrányával.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) gyulank válasza ferci hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Ez a 2 van, és az egyikben van 470k. Az is érdekelne, hogy hogy jön ki az érték. Amúgy 2W-osakat se találok.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) Peet19 válasza gyoran hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Sziasztok!
Köszönöm értem most már. Nem tudtam, úgyhogy jó hogy ezt leírtad.
Véletlen hozzáért a GND mikor be volt kapcsolva. Lehet akkor hogy ezzel most kinyírtam? Mert nem nagyon akar csinálni semmit, bár előtte sem mozdult meg.
reloop: köszi a linkeket.
Gafly: köszönöm neked is, így már teljesen világos.
(#) Peet19 hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Amúgy csak mellékesként a CD4020 működésével kapcsolatban.
Amikor az órajel bemenetre impulzus érkezik, akkor a számlálót léptetnie kellene 1-el? Vagyis minden impulzus egy léptetés? Régebben csináltunk a suliban egy ilyen bináris számlálót, de már elfelejtettem
(#) gyulank válasza gyulank hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
És milyen diak kell?
(#) Peet19 hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Jól értem a 4020-as adatlapján hogy tényleg 8 bitenként léptet? Vagyis 8 impulzus kell hogy léptesse a számlálót? Nem vagyok benne biztos, de azt hittem rossz az IC-m.
Ha ez igaz akkor ez nekem nem jó. Olyan IC kellene ami minden impulzus után léptetné egyel a számlálást. JK tárolókkal vagy D tárolókkal meg tudnám oldani, de az sokkal többe kerülne mintha lenne egy olyan bináris számláló IC ami minden órajelre lépteti a számlálót. Már végig néztem egy pár adatlapot, de ha valakinek van valami konkrét ötlete azt megköszönném.

4020.png
    
(#) gyoran válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Normális esetben ezzel nem nyírod ki. Főleg, ha előtte sem ment, akkor ez nem arra utal. Ha földre zárod, akkor a terhelésen és a belső diódákon keresztül a terhelés árama lefolyik a föld felé. A nyitott kollektor észre sem veszi, a terhelés meg nem adhat akkora áramot, hogy a dióda elszálljon, mert akkor eleve normál üzemben is gond lenne. Lehet, hogy írtad, de mi van a kimenetre kötve?
(#) kendre256 válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
A rajz kicsit megtévesztő... Ha megnézed, az impulzusok nem folyamatosak, csak a második impulzusig. Utána csak azokat rajzolták, amelyeknek a lefutó éle billenti a következő fokozatot. Így rövidebb rajzon lehet ábrázolni a számláló működését. A számláló minden impulzusra lép egyet. Annyi a "hiányossága", hogy két bit (a Q1 és a Q2) nincs kivezetve, ezért nem tudsz minden állapotot megjeleníteni, de számolni számolja, csak "magában tartja". Ugyanakkor elég nagy osztókat tudsz vele csinálni (de nem bármilyet).
(#) nagym6 válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
A CD4020 minden órajelre lépteti a számlálót, párhuzamos bináris kimenete van, néhány nincs kivezetve. Milyen kimenet kellene? Hogyan jelenjen meg a számlált jel?
(#) gyoran válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Nézd meg a 4040-et. Ez 12 bites számláló, mindegyik Flip-Flop ki van vezetve. De ezek egyike sem "lépeget" hanem binárisan számlál.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) janigel válasza gyoran hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Neki decimális számláló kell, mert minden gombnyomásra a következő kimenetre kell lépnie.
Bővebben: Link
(#) gyoran válasza janigel hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Ja igen, akkor 4017 a legjobb.
(#) janigel válasza gyoran hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Akkor jól megvezettél mindenkit azzal, hogy folyton bináris számlálót emlegettél.
Ha leírod rendesen hogy mit akarsz, lerajzolom.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) predat000r hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy LG Smart TV, amiből szeretném eltávolítani a kártyaolvasót és az antenna csatlakozást.
Az utóbbival nem is lenne probléma, mivel kb 6-7 kis lába van. Kicsit megmelegítem a pákával és kihúzom. A kártya foglalat viszont brutális. 60-70 ponton kellene kiforrasztani és félek, hogy tulmelegítem a panelt.
Van valami technika, amivel könnyebben menne a dolog? A megolvasztott anyagot hogyan tudnám eltávolítani, hogy ne rögzítse az adott alkatrészt, miután újra megszilardul?
Pár apróságot forrasztottam már, de nincs sok tapasztalatom.
Szeretném magam csinálni, de ha úgy látjátok, hogy ez rizikós, akkor inkább szakemberre bíznám. Nem volt olcsó a TV, tehát jó lenne, ha életben maradna a műtét után.

Előre is köszi a segítséget!
(#) pucuka válasza janigel hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Mondjuk eddig mindenhol bináris számlálóról ír, sehol sem decimálisról. Az viszont igaz, hogy a "léptetés" feltételeinek ez felel meg legjobban, mert egy időben egyszerre csak egy kimenet aktív. A bináris számlálókhoz erre a funkcióra további dekóder áramkör szükséges.
Eddig úgy tűnt, hogy bináris számlálókban gondolkodik azzal az egyetlen feltétellel, hogy mindegyik állapot hozzáférhető legyen. Ezért nem jók a hosszú számláncokat tartalmazó tokok, azoknál a lábak korlátozott száma miatt az első néhány bit nem hozzáférhető.
Peet19 -nek CD4024 -re 7 fokozatú bináris számláló, vagy CD4040 -re 12 fokozatú bináris számlálóra lenne szüksége (ahogy gyoran javasolta).
Ha kevés a fokozat, mivel ripple a számláló, több tok egyszerűen láncba köthető. Ha hosszú a számlánc, akkor időzítési problémák léphetnek fel a felgyülemlett késleltetések miatt.
A CD4017 -ek is láncba köthetők ha szükséges a 10 -nél több fokozat.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) gyoran válasza janigel hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Sorry, ez nem én voltam.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) janigel hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Bocsánat gyoran, én erre akartam válaszolni.
(#) gyoran válasza janigel hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Yess, elfogadom...
(#) janigel válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Ha leírod rendesen hogy mit akarsz, lerajzolom cd 4017-el.
(#) janigel válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Azért ezt nem értem.
Idézet:
„lenne egy olyan bináris számláló IC ami minden órajelre lépteti a számlálót”

Számláló léptessen egy számlálót ?
(#) vargham válasza predat000r hozzászólására (») Szept 23, 2020 / 1
 
Idézet:
„Adott egy LG Smart TV, amiből szeretném eltávolítani a kártyaolvasót és az antenna csatlakozást.”

Miért?
Következő: »»   3509 / 3951
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem