Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3567 / 3947
(#) Gafly válasza Peet19 hozzászólására (») Jan 25, 2021 / 1
 
Igen, nem megy bele.
(#) Bakman válasza Peet19 hozzászólására (») Jan 25, 2021 / 1
 
Jól gondolod, ez a techológiai alapja pl. a kéregedzésnek. Ez a hatás nem egyik pillanatról a másikra következik be a frekvencia emelésével, hanem exponenciálisan jelentkezik a frekvecnia függvényében. Itt van bőven infó a dologról: Skin effect - Wikipedia.
(#) Akashi hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Sziasztok.

Van egy ilyen MT3608-2A STEP UP MODUL aminek a max kimenő feszültsége 28 volt.
Én egy ledsort szeretnék meghajtani vele, de 28 volton éppen világít, viszont 30 volt felett már elég fénye lenne.
Azt szeretném kérdezni, hogy nem lehet módosítani valamit ezen a kis modulon, hogy kicsit feljebb tudjam tornászni a kimenő feszültséget?
(#) janigel válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Idézet:
„Ez egy szuper ajánlat, és én élek vele.”

Akkor erre kellene válaszolni, de hallgatsz.
Pedig már elkészült.

1.JPG

2.JPG
   
(#) killbill válasza Akashi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Van rajta egy potméter, azza lehet beállítani a kívánt kimenő feszültséget. Minimum feszültség 28V.
(#) Akashi válasza killbill hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Igen, azzal tudom állítani, de 28volt a maximum, pedig a többfordulatú potin még lehet bőven tekerni, de a feszültség megáll 28 volt maximumon, bármennyi is a betáp.
(#) Gafly válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Idézet:
„Küldtem a g mailra levelet”

Kinek és miért?
(#) abszoluthobbi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Üdv.
Belegabajodtam.,mint kezdő.
(#) abszoluthobbi válasza janigel hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Üdv.
Küldtem a g mailra levelet.
(#) janigel válasza Akashi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
(#) janigel válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Az adatlapomon levő E-mail címre küldtél ?
Mert nem kaptam tőled levelet.
(#) abszoluthobbi válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Üdv.
Ez az én tudatlanságom,nem akartam gondot okozni.
(#) Peet19 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Értem már, köszi. Akkor jól sejtettem.

Gafly: köszi neked is.
(#) pipi válasza janigel hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Rossz a multija. Én az adatlapnak hiszek : https://datasheetspdf.com/pdf/909246/AEROSEMI/MT3608/1
(#) Akashi válasza janigel hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Látom, de hidd el hogy 28 voltnál több nem jön ki. Ezért kérdeztem itt, hogy mit lehet esetleg módosítani, hogy picit feljebb tornásszam a feszültséget.
(#) janigel válasza Akashi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Válasz pipinek és Akashi-nak.
Részemről akkor passz.
Másik DC-DC konvertert nézzél ki.
Például
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) Jonni válasza Akashi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Ez max 28V-ot tud. Nem hiszem hogy lehet feljebb vinni a feszt. (mivel smd alkatrészek vannak benne ezért az nem/vagy csak nehezen cserélhető)
(#) Akashi válasza janigel hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Az lesz, mert ez ki is pukkant.. érdekes mert nem MT6308 ic volt benne hanem b6287y. Persze ilyet sehol nem kapni, úgyhogy megy bontásra..
(#) Kovidivi válasza Akashi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
MT3608. De ha megnézed az adatlapját, 28V a maximum, amit garantálnak.
(#) NickE hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Vettem az aliról 2db AAA méretű USB-s tölthető akkut, ma jött meg. Mellékeltem róla képet. Ezekben ugyebár van egy parányi akku és valami DC-DC konverter. Az a jó bennük, hogy 1,5V-t adnak ki, nem pedig 1,2V-t.

Az akkut az Aneng 618C smart multiméterembe vettem. Kedvelem ez a multimétert, csak kicsit eszi az elemeket, gondolom, a kijelzője miatt.

Paranormális jelenség: a multiméter mintha lefagyna kikapcsolva (=mikor a procija alvó módba megy, mert ezen ugye nincs rendes kapcsoló), és nem kapcsol be. Néztem szkóppal, műterheléssel, minden itthoni műszeremmel, én nem látok okot rá, de ez van. Fél napom ezzel ment el. Ha beteszem az akkut, van amikor be sem kapcsol, van amikor néhányszor be tudom kapcsolni, de max. 5-10perc után már nem indul. Minden más eszköz hibátlanul működik róla, lakatfogós multiméter, kisrádió, lézeres távolságmérő, stb.

Hallottam már mást is panaszkodni, hogy a DC-DC konverter miatt zajosak ezek az akkuk, nem olyan stabil, mint az elem, de én egyébként 0,02V ingadozást mérek.

Nagy öröm, hogy 2 és fél hónap alatt ért ide, minden működik róla, csak az az egy nem, ahova vettem

Szerintetek mi lehet a probléma?

akku.jpg
    
(#) Bakman válasza NickE hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Valahol itt a fórumon volt róla szó, hogy elemek használata mellett is érdemes pár kondenzátort cserélni az ilyen vagy ehhez hasoló műszerben a pontosabb mérés érdekében. Ahhoz képest hogy az elem kb. nulla zajt produkál, ilyen környezetben a 20 mV ingadozás és az esetlegesen arra ráült zaj nagyon sok.
(#) kendre256 válasza NickE hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Nekem is van hasonló akkum (AA-s), de nagyon ritkán használom. Nem lehet, hogy a bekapcsoláskor a multiméter megrángatja a DC-DC konvertert, és a pillanatnyi feszültségcsökkenés fagyasztja le a multimétert? Ezt nézted szkóppal? Nyilván tárolós szkóppal lehetne ezt látni. Ha nincs olyanod, akkor azt is ki lehetne próbálni, hogy egy jó nagy kondit teszel az akkuval párhuzamosan, és úgy teszed be a multiméterbe.
(#) gtoth26 hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Sziasztok. Egy régebbi akkutöltő kapcsolást készítettem el egy éve, aminek a rajza még az újságban jelent meg. (1991/11) Egy évig jól is működött, amikoris a tirisztort vezérlő tranzisztor tönkrement, elégedett egy ellenállást is. A tranzisztor BC182 volt. Tudtok nekem ajánlani helyette egy erősebbet, amit betehetnék?
Köszönöm
(#) NickE válasza Bakman hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Lehet, hogy így van. Meguntam a vizsgálódást, felraktam a vaterára, leírtam, hogy érzékenyebb műszerekben, stb. nem biztos, hogy jó, nem akarok senkit átverni...

A többi elektronikámba felesleges ilyet tenni, mert évekig elmennek egy pár alkáli elemről is.
(#) Peet19 hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Sziasztok!
Nincs valami definíció az áramerősség és a vezetőben keletkezett hőmennyiség összefüggésére?
Nem feltétlen linearitásra gondoltam (bár ez is elképzelhető), hanem valami egyszerű "ökölszabályra" vagy valami képletre amivel ki lehet számolni a vezető fajlagos ellenállásából a rajta átfolyó áramerősségből a keletkezett hőt.
Előre is köszi.
(#) proli007 válasza gtoth26 hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Hello! A kérdést valamelyik akkutöltős topikban lett volna célszerű feltenni. Egyébként meg a töltő kapcsolási rajzát, mert számunkra nem biztos (számomra meg biztos) hogy ismert a kapcsolás és lehet abban van a csapda beépítve. De ha számodra az megoldás, tegyél bele egy BD139-et. (Eltérő bekötés figyelembevételével!)
De ha egy kocsi defektet kap, akkor sem egy traktor kerekét próbáljuk ráerőltetni mert az erőseb..
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) pucuka válasza Peet19 hozzászólására (») Jan 25, 2021 / 2
 
Nem szeretnék szemtelen lenni, de:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Bakman válasza Peet19 hozzászólására (») Jan 25, 2021 / 1
 
Ha megvan a fajlagos ellenállás, akkor az ellenállás számítható: Bővebben: Link.
(#) Peet19 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Köszi, nézegetem.

pucuka: köszönöm neked is, belenéztem szerintem jó lesz.
Ha valamit nem értek akkor még jövök, mert egyenlőre még homály van
(#) levaitamas hozzászólása Jan 26, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy autó gyújtásvezérlőjét átlátszó zselészerű anyaggal öntötték ki. Puha, nem műgyanta. Kérdezném, mivel lehet ezt kimosni? (Ha szükséges lefotózom.)
Következő: »»   3567 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem