Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3566 / 3945
(#) Akashi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Köszönöm,hogy megerősítettél mert én is erre jutottam.
Ha egy szűrt graetz hidat építek a sima dióda helyére akkor a búgás megszűnik (?) Bár akkor nagyobb feszültség jut a BU406 tranzisztorokra, azt meg nem tudom bírná-e..

Ilyen 50Hz-es búgással, hiába kapcsolom be a gépet látszik a folyadékon, hogy rezeg, de pl. az alufóliát nem lyuggatja ki. Az 50Hz rámegy a piezora, de a magas freki mintha nem.. különben minimum sisteregne a fólia a vízben.
(#) proli007 válasza Akashi hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Erre én nem tudok mit mondani, Te írtad, hogy ez egy gagyi készülék, Én meg nem ismerem, nem tudom mit lehet tőle elvárni. Kétutasnál a feszültség nem lesz nagyobb, csak a teljesítmény. A frekvencia lesz 50Hz helyett 100Hz. De hogy ezt bírja-e majd a kapcsolás nem tudom. De feltételezem, nem a három dióda megtakarítása volt az oka, jelen kialakításnak.
(#) szs válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Idézet:
„....másoás,kép megnyitás..mentés.stb.
Társítást nem ajánl fel.”

...Hát, igen... Először el kell menteni, aztán az elmentett fájlt tudod társítni...
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2021
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Jogos az észrevétel. Az egész probléma abból adódik, hogy a Paint utólag lett "felokosítva" a .PNG formátumra, és a módosító nem gondolta át egészen a feladatot, hogy finoman fogalmazzak. A PNG alapvetően internetes felhasználásra lett kitalálva, képernyőn való megjelenítéshez (96DPI). Ugyan a fájl tartalmazza a felbontást, PPM (pixel/méter) formában, de ezzel túl sokat kellett volna számolni, ezért megmaradt a 96 DPI. A trehány "minőségellenőrzésnek" köszönhetően nem szúrták ki ezt a lazaságot. Más formátumoknál nem vettem észre ilyen hibát, a TIFF működik. Igaz, nagyobb a kép mérete.
A problémát úgy lehet megkerülni, hogy a PNG formátumot nem használjuk nyákterveknél.
(#) nedudgi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
A PNG formátum gondot okozhat nyákterveknél, érdemes elkerülni.
Magyarázat előző hozzászólásomban.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2021
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 24, 2021 / 1
 
Nem a formátum okozza a gondot, hanem az eltérő DPI/PPI értékek és a mód, ahogy a különböző szoftverek hogyan (nem) kezelik ezt a kérdést.

A megoldás egyszerű. A nyomtató és meghajtó programját jól kell beállítani az aktuális papírhoz és olyan programmal kell kinyomtatni a képet, amelyikben meg lehet adni, milyen széles/magas legyen a nyomat. Innentől kezdve a méret stimmelni fog, a minőség pedig a nyomtató és a forrás függvénye.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Ezen elvitatkozhatunk napestig.
Az a gond, hogy be kell állítani, amitől feláll a szőr a hátamon. Egy alapprogram rosszul kezel egy utólag belebarkácsolt fájlformátumot. Csak egy igen szűk rétegnek jelent gondot (mint például kezdőknek nyák utángyártásakor) így egyszerűbb olyan formátumot használni, ami problémamentes.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 24, 2021 / 1
 
Idézet:
„egyszerűbb olyan formátumot használni, ami problémamentes”
Ilyen nem volt, nincs és nem is lesz soha, mert nem a formátummal van a gond.

Ha nem akarod (nem tudod) beállítani, hogyan várhatod el, hogy hozzád és/vagy a körülményekhez igazodva jól működjön? Pl. rengeteg nyomtató szoftvere alapesetben az US letter papírméretet használja.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2021
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Jan 24, 2021 / 2
 
Idézet:
„olyan programmal kell kinyomtatni a képet, amelyikben meg lehet adni, milyen széles/magas legyen a nyomat.”

Hát nem ezt mondtam én is?
Sőt, még a png kinyomtatásához megfelelő programot is ajánlottam, ingyeneset, és jót. Meg sem kell adni benne semmit, pontosan látja, hány mmszer hány mm-es. A képátméretezést is lehet akár mm-ben megadni, nemcsak képpontban.
Hátha elolvasta a kérdező...
(Azt is hogy ne a böngészőből próbálkozzék társítani)
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2021
(#) Bakman válasza tib12 hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Ahhoz elég egy izzó/ellenállás is. Stabil töltőáramhoz (lásd melléklet) már kelleni fog pár alkatrész.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2021
(#) janigel válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Jan 24, 2021 / 3
 
Szia!
Ha akarod, én legyártom pontos méretben ezt a nyákot (kifurkálva 0,7 mm, és védő-lakkozva).
Lényeg hogy legyen nyákod, azután ráérsz nyomtatást kísérletezni.
Nem kérek semmit, (szeretek nyákot készíteni), a posta nem akadály.
Válaszolj a döntésedről.
(#) Cannon hozzászólása Jan 24, 2021 /
 
Sziasztok! Keverő esetében miért van az, hogy a balance potméter tekerésekor + hangerőt ad az adott csatornára, azaz nem csak szimplán az adott oldal hallatszik, hanem erősödik is?
(#) abszoluthobbi hozzászólása Jan 24, 2021 /
 
Üdv.
Még szerencse,hogy ülök mert hanyat vágtam volna magam.
Ez egy szuper ajánlat, és én élek vele.
(#) janigel válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Szia!
Használd a < Válasz > gombot, mert akkor látjuk hogy mire reagáltál.
Hány darabról van szó ?
Írd meg Privátban vagy E-mailban a postázáshoz az adatokat.
(#) ferci válasza Cannon hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Szia!
Nyilván azért kell, hogy így legyen, mert ha más helyre mész a térben, ugyanabban a hangzás élményben legyen részed.
Ha középen állsz/ülsz és mindkét füled jó, akkor pl. elég ugyanaz a teljesítmény- de ha jóval közelebb leszel az egyik hangforráshoz, akkor a távolabbira nagyobb teljesítmény kell, ehhez pedig kevesebb.
(#) Cannon válasza ferci hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Egy zenekari keverőnél én azt várnám el, hogy ne növelje a hangerőt, hanem csak az ellentétes oldalon csökkentse. Ha be van állítva egy szintre és a balancetól hangosabb lesz az nem igazán nyerő.
(#) sdrlab válasza Cannon hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Mi köze ennek a műveleti erősítőkhöz??!
(#) ferci válasza Cannon hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Zenekarnál keverni teljesen más szitu, mint "otthon", az biztos. Hogy aztán az előzőnél a balanszot használod, az egy dolog.
(#) Jonni válasza janigel hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Jó látni , hogy vannak olyanok akik segítenek (gyártásba is)...
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2021
(#) mnyugger hozzászólása Jan 24, 2021 /
 
Mi az a PTP biztosíték?
Arduino Mega-n van
(#) nedudgi válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Szerintem multifuse, vagy hasonló. Elektroncso kolléga biztosan jobban tudja.
Add meg az eredeti oldal linkjét, érdekel.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
A formátummal csak annyi a gond, hogy elsődlegesen nem pontos méretű képek tárolására való, hanem webes felhasználásra, ezért nincs rá teljesen kidolgozva néhány program. A Windows jól látja, hogy 600 x 600 DPI, de a Paint már nem tudja (akarja) helyesen értelmezni. Ezért javasoltam a TIFF formátumot.
Én az utolsó húsz munkában eltöltött évemben alig használtam saját gépet (csak otthon), mindig a másokén kellett megoldanom problémákat, így kialakult, hogy telepíteni csak a legvégső esetben akarok.
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 24, 2021 / 2
 
De, pontos méretű képeket tárol, mint láttad, fel is ismeri az a program, amely úgy van kitalálva. Ki is nyomtatta. A Microsoft-al lenne probléma, ha problémáznánk rajta, de hát jó pénzért biztosan adnak olyan szoftvert, ami megtenné. Ne hibáztassuk az üzleti stratégiájuk.
Ahogyan a kérdezőt sem, hogy agyaltatott itt bennünket, de csak a készre reagált érdemben. Biztosan máskor is dolgoztál már feleslegesen
(#) elektroncso válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 24, 2021 / 1
 
Annyit ír, hogy cserélje ki a biztosítékot diódára. Gondolom fordított polaritás védelem akar lenni. De hogy mit jelent a PTP azt nem tudom. Jó volna látni az eredeti oldalt. Bár nem szlovákul van, ott ugyanis a biztosíték poistka és nem pojistka, ez inkább cseh).
(#) janigel válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Én HP LaserJet 1200 nyomtatóval dolgozom XP alatt.
Akár PNG akár TIF a kiterjesztés, a nyomtatás 1:1, ha a Méretváltás 100% be van pipálva.
Még akkor is, ha Paint-ból nyomtatok.

5.jpg
    
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 24, 2021 / 1
 
Ha a program nem tudja, az a program hibája, nem a formátumé. Ha a felhasználó nem tudja ezt kezelni, az felhasználói hiba, akkor is, ha a fájl nem tartalmaz ilyen metaadatot. Utóbbival nincs gond, ilyenekre vannak kitalálva a közösségi segítségkérő oldalak.

Az "alap" 96 DPI-vel is óvatosan, nem csak Windows rendszer létezik a világon. Nem csoda, ha nem gondolnak mindenre is a feljesztők, ezért kell kreatívnak lenni.

Lehet, hogy a fórummotor hibája, de pl. a jpg képek minőségét szereti rontani (legalábbis régen így volt), a png-t viszont nem bántja. Tesztként feltöltök két képet, hátha azóta változott a helyzet.
(#) elektroncso válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 24, 2021 / 1
 
Mégis sikerült kinyomozni mi ez. Ha jó logikázok akkor pozitivním teplotním koeficientem pojistka . Vagyis pozitív hőmérséklet függésű biztosíték, ami nem más mit a polyfuse. De lehet, hogy csak elírás, mert amúgy mindenhol PPTC ként utalnak rá.
(#) mnyugger válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Cseh újságban találtam.
(#) tib12 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Ellenállásra gondolok énis, viszont fokozatmentes állítás kellene. Lényegében egy potméter "teljesítményének" javítása. Mint a régebbi huzalpotik csak modernebb formában.
(#) Peet19 hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Sziasztok!
Az indukciós hevítéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Ha van egy tekercsem (szolenoid), aminek a belsejébe belerakok egy vezető valamit, mondjuk egy vasrudat vagy szöget, és nagy frekvenciával váltogatom a tekercs áramának az irányát, akkor a tekercs belsejében a váltakozó mágneses tér feszültséget indukál a benne lévő vasrúdban amiben ezáltal örvényáramok keletkeznek. Ez melegíti a vasat, de mi van akkor, ha nagyon nagy frekvencián kapcsolgatom a tekercs áramát? Pl: 100kHz vagy nagyobb?
Ebben az esetben a vasrúdban nem alakul ki a szkín hatás, és esetleg csak a vasrúd külső felületét melegítené?
Vagyis hogyan alakulnak ebben az esetben az örvényáramok? Attól tartok hogy kiszorulnak a fém felületére és a belsejében nem is lesz örvényáram. De azért nem vagyok benne biztos.
Előre is köszi a segítséget!
Következő: »»   3566 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem