Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3630 / 3940
(#) SzervízMacska válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
Az volt a kérdésed, mire lehet használni, holott magad is tudtad a választ. Sport-, és webkamerának. Nem is tudom, milyen válaszra vártál. Miből gondoltad, hogy ez a kísérleted -sok másikhoz hasonlóan - nem fog kudarccal végződni? Az objektív nem darabra van, vagyis nem úgy, ahogy te gondoltad. Igaz, hogy a sportkamerákban általában 1-2,3-as szenzort alkalmaznak, de ezek az olcsobb tipusok mind fix fókuszosak. Ebből kifolyólag a lencse távolságának fontos szerepe van az éles kép kialakulásában. Elég, ha a kétoldalas ragasztó vastagsága eltér a gyáritól, máris életlen lesz a kép. Egyébként a mellékelt fotóid teljesen rendben lettek volna, jobb eredményért a menüben kellett volna néhány paramétert megváltoztatnod (fehéregyensúly; iso), esetleg stabilabban tartani a kamerát. És főleg nem a fénnyel szemben fotózni. De az eredeti kérdésre visszatérve: most már elektronikai hulladéknak tudod használni…
(#) Udvari Zsombor válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 27, 2021 / 1
 
Nos, mint más, titkolt magán esetemben, most is én voltam a sügér. A csere optika szoros volt a menetben, persze a szenzort csak a meggyengült gyári kétoldalas ragacs tartotta (semmivel se fogtam, pedig lett volna mivel), szépen ki is facsartam az optikánál fogva a rövid szalagkábelt a csatlakozójából, az első után még sikerült visszatennem, de a második után már megszakadt...

Úgyhogy nem csak nekem, de másoknak is jók lehetnek az intelmek, amit mellékeltem.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2021
(#) SzervízMacska válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 1
 
Zsombor, a jó isten áldjon meg! Nekem, ha jól számolom, jelenleg 4 hasonló, és még további fél tucat másféle kamerám van. Mindegyik másban jó, vagy némelyik az újabbakhoz képest korszerűtlen, és azért nincs használatban. De mind működőképes, sosem foglalkoztatott, hogy átalakítsam őket sajtreszelőnek, vagy mondjuk bicikli csengőnek. És egyetlen egyszer sem éreztem viszketegséget, hogy bármelyiket szétbarmoljam. Nagy ritkán inkább elajándékozok egyet valakinek, aki hasznát veszi. Vagy szétverem egy youtube videóban, mert az több pénzt hoz a konyhára, mint az eladása. De oktalanul, értelmetlenül tönkretenni egy működő eszközt, számomra érthetetlen. Csak az érdekelt volna, mért csinálod ezt?
(#) Udvari Zsombor válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Sügér voltam, rendben? Foghattam volna fogóval a szenzort, mikor tekertem bele a csere optikát, de neem... Ki is facsarodott a helyéről. Ezek a kamerák gyengék mint a harmat. Szégyenlem is magam miatta.
Feljtsük el a dolgot, jó?
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2021
(#) Tambi hozzászólása Júl 28, 2021 /
 
Kedves Fórumtársak!
Pl. a 7805 táp IC-nél Rthja=65 C/W azt jelenti, hogy hűtőborda és egyéb kényszerhűtés nélkül 1W teljesítmény 65 fokkal emeli a réteghőmérsékletet?
Köszönöm szépen.
(#) mateatek válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Van ilyen csodakamerából bontott izém. Azzal a különbséggel, hogy ennek a két oldalán fül van és csavarral van rögzítve, nem kétoldalas ragasztóval.
Ha megér neked egy postát, akkor privátban keressél meg.
(#) gyulank válasza pucuka hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Az a baj, hogy mindennél mást, és máshogy írnak. Most én se találtam olyat amiben van ilyen adat, de volt, és olyanban volt, amiben a többin túl volt ilyen. Autórádiók adatait néztem. Na, talán erre gondoltam, 49. oldal.
[FM Tuner]
Usable Sensitivity:
11.3 dBf (1.0 µV/75 Ω)
50 dB Quieting Sensitivity:
16.3 dBf (1.8 µV/75 Ω)

Alternate Channel Selectivity (400 kHz):
65 dB
Frequency Response: 40 Hz to 15 000 Hz
Stereo Separation: 30 dB
Capture Ratio: 1.5 dB De a capture ratiot se tudom mi, máson olyan sincs.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2021
(#) proli007 válasza Tambi hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 1
 
Hello! Pontosan. Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket..
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 2
 
Íme egy pár kép, ahogy nekem sikerült egy ilyen objektív csere...
A kamera pedig köszöni szépen, üzemképes és jól van.
Mint látható a fókuszt és a látószöget (nem tudom hogy mondják szaknyelven) manuálisan kell állítani.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2021
(#) mek-elek válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Ügyes, ügyes!
Azonban a tanácsokkal óvatosabban kellene bánni, mert másnak kellemetlen lehet a csalódás, és az adódó kár.
Először is nem egyforma a két készülék, és ha egyforma is lenne, akkor is lehet eltérő benne egy, s más.
Olykor szokták is mondani: a változtatás joga fenntartva.
(#) Régi motoros válasza mek-elek hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Nem is mondtam, hogy egyforma, úgy fogalmaztam "ehhez hasonló".
Meg azt is említettem, hogy elképzelhető, hogy össze lesz menetrögzítőzve...
(#) SzilCsong hozzászólása Júl 28, 2021 /
 
Sziasztok

Elkot cseréltem, meg volt púposodva 220µF/35v, kíváncsiságból rámértem, mennyi kapacitás maradt benne, de a kapacitásmérő csak gondolkozott, mint amikor nagy kapacitásúra rámérünk, csak állandóan.
Ez mitől lehet?
Ha sípolót rárakom, akkor becsippan, mintha lenne benne kapacitás.
(#) Kari55 hozzászólása Júl 28, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy JVC lapos TV-m, ami usbről csak képeket és zenét tud lejátszani,
Kérdésem van e valamilyen adapter amivel azt meg tudnám oldani, hogy a filmeket is tudja kezelni (médiaboxon kívül).

Köszönöm előre is.
(#) tbarath válasza Kari55 hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Van gyári Chromecast, illetve mindenféle androidos TV okosítók. Ha DIY irányba indulnál, akkor Raspberry Pi és valamilyen Kodis "disztró", ha csak lejátszani akarsz akkor LibreElec, ha más linuxos dolgot is szeretnél csinálni a gépen akkor OSMC.
(#) Kari55 válasza tbarath hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Kössz a gyors választ.
Néztem videókat a Chromecast eszközről, de a tvmen csak egy HDMI aljzat van, ami már fglalt.
Ergo szerintem nem alkalmazható.
Kössz.
(#) mek-elek válasza Kari55 hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Én is használok HDMI osztót. Neked is megoldás lehet.
(#) pucuka válasza gyulank hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 1
 
A dBf a vevő bemenetére jutó teljesítményt jelöli, a vevő bemeneti impedanciáján.
Ezek szerint 0 dBf = 1 fW (femtowatt) = 10-15 W = 0,2739 µV / 75 Ω impedancián.
Usable Sensitivity: 11,3 dBf, azaz 1,8 µV/ 75 Ω -on.
50 dB quieting Sensitivity: kimeneti 50 dB jel/zaj viszonyhoz tartozó bemeneti teljesítmény, ill zárójelben feszültségszint.
Capture Ratio: 1,5 dB az a szint, amely mellett a vett állomást a helyén tartja.
A fenti adatokból az látszik, hogy a rádió tunerje DSP -s azaz digitális jelfeldolgozású.
(#) Udvari Zsombor válasza mateatek hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Hát, ha csatlakozásban megyegyezik... Csak induljon el vele a kamera és férjen el a füleivel együtt. Amúgy hova volt rögzítve? Az egyik csavarhoz, ami az alaplapot is tartja? Mivel az enyémben csak kétoldalas ragasztó volt gyárilag a szenzor alatt, normál esetben a lencse körüli keret tartotta középen.

Csak az a probléma, hogy pont holnap megyek 3 napra Budapestre, ha el nem felejtem, akkor majd utána dobhatok privátot, rendben?
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2021
(#) Tambi válasza proli007 hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Köszönöm szépen!
(#) laacika hozzászólása Júl 29, 2021 /
 
Sziasztok.
Ennek a C6 Led nek hogyan tudom megállapítani a polaritását?3 csatlakozó van rajta.
Semmi jelölés nincs rajta.
Köszönöm szépen a segítséget.
(#) Kari55 válasza mek-elek hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Köszi, utánanézek.
(#) gyulank válasza pucuka hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Usable Sensitivity:
11.3 dBf (1.0 µV/75 Ω)
50 dB Quieting Sensitivity:
16.3 dBf (1.8 µV/75 Ω)
Akkor van ilyen is:
Programkeresési frekvenciatartomány:
Ha az [AREA] beállítása [EUROPE]:
87,5–108,0 MHz
Ha az [AREA] beállítása [RUSSIA]:
FM1/FM2: 87,5–108,0 MHz
(50 kHz-es lépésköz)
FM3: 65–74 MHz (30 kHz-es lépésköz)
Antennacsatlakozó:
Külső antennacsatlakozó
Középfrekvencia:
Ha az [AREA] beállítása [EUROPE]:
FM CCIR: -1956,5 kHz és -487,3 kHz között és
+500,0 kHz és +2095,4 kHz között
Ha az [AREA] beállítása [RUSSIA]:
FM CCIR: -1956,5 kHz és -487,3 kHz között és
+500,0 kHz és +2095,4 kHz között
FM OIRT: -1815,6 kHz és -943,7 kHz között és
+996,6 kHz és +1776,6 kHz között
Hangolási érzékenység: 7 dBf
Szelektivitás: 75 dB 400 kHz-en
Jel–zaj viszony: 73 dB
Szeparáció: 50 dB 1 kHz-en
Frekvenciaátvitel: 20 Hz – 15 000 H
És van ilyen is:
Frequency range ...................... 87.5 MHz to 108.0 MHz
Usable sensitivity ..................... 8 dBf (0.7 μV/75 W, mono,
S/N: 30 dB)
Signal-to-noise ratio ............... 75 dB (IEC-A network)
Distortion ..................................... 0.3 % (at 65 dBf, 1 kHz,
stereo)
0.1 % (at 65 dBf, 1 kHz,
mono)
Frequency response ............... 30 Hz to 15 000 Hz (±3 dB)
Stereo separation .................... 45 dB (at 65 dBf, 1
És ilyen:
Tuning range: 87.5 – 108.0 MHz
Antenna (aerial) terminal:
External antenna (aerial) connector
Intermediate frequency: 150 kHz
Usable sensitivity: 10 dBf
Selectivity: 75 dB at 400 kHz
Signal-to-noise ratio: 70 dB (mono)
Separation: 40 dB at 1 kHz
Frequency response: 20 – 15,000 Hz
Melyik a jobb, és miért?
(#) Profisixx hozzászólása Júl 29, 2021 /
 
Jó reggelt! Azt szeretném kérdezni, hogy a Z566 nixie csőnek mekkora mérete, a hossza érdekelne igazán,(kb. mint egy elektroncső? pl. ECL86?) foglalatot lehet-e hozzá vásárolni,, és hogy mennyi egy ilyen cső reális értéke Forintban?
(#) vargaf válasza Profisixx hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
A kereső első találata:
Z566 cső és foglalata
(#) Profisixx hozzászólása Júl 29, 2021 /
 
Köszi, kedves vargaf ! Igazán remek dolog ez a kereső. Rögtön meg is tudtam, hogy 6-8 ezer Ft -ért szállítanak 2 darab foglalatot. A cső méretéről és áráról egyetlen halvány információ sincs ezen a linken, de még csak a Z566 cső sincs megjelenítve. Tényleg köszi, kedves tőled hogy a kereséssel fáradozol.
A kérdésem továbbra is az lenne,hogy mekkora cső mérete, lehet-e hazai piacon foglalatot vásárolni hozzá, (nem Ebayen ÁFÁ-val és 8.000 Ft szállítással megtoldva) illetve mi a reális értéke egy ilyen csőnek. Van egy kedvezőnek tűnő vásárlási lehetőség 6 db Z566-ra, de mindenképp szeretném tudni valaki hozzáértő információját. Tiszteletem és üdvözletem mindenkinek, várom megtisztelő válaszokat a kérdésemre.
(#) Gafly válasza Profisixx hozzászólására (») Júl 29, 2021 / 1
 
A hozzávaló foglalat viszonylag ritka, mert a szokásosnál sokkal több lába van...
(#) proli007 válasza Profisixx hozzászólására (») Júl 29, 2021 / 3
 
Hello! Azért a kereső, még is jó valamire..
(#) laacika hozzászólása Júl 29, 2021 2 / 1
 
Csak tudnám ki jelentette a kérdsemet?mi baja volt neki azzal hogy segítsget kértem.
Ennyi öröme legyen az életben,meg annak is aki törölte.
MAJD A KARMA ELINTÉZI .....
(#) tbarath válasza laacika hozzászólására (») Júl 29, 2021 / 1
 
Szia,

Ez nem egy LED, és kétlem, hogy 3 csatlakozó lenne rajta. A fotóról pedig semmi olyan nem derül ki, ami alapján segíteni lehetne, max. annyit, hogy ez ránézésre egy autóizzó foglalatba való cucc, és abból is valszeg VALÓSZÍNŰLEG a teljesen szabálytalan. Szóval esélyes, hogy ugyanolyan a bekötése, mint a szabvány H4 izzóknak.

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) madzagos válasza Gafly hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
A zm 566-hoz való foglalatot itthon is tudsz venni max egy ezresért dbját. Maga a cső az kb10-20 ezer ft között van/db.
Következő: »»   3630 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem