Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3805 / 3947
(#) Elek_Péter hozzászólása Dec 5, 2022 /
 
Üdvözlet mindenkinek.

Elég amatőr vagyok az elektronikában, ahogy írtam a bemutatkozómban is, a villanyt már le tudom kapcsolni.

A kérdésem a következő lenne:
Van egy pellet kazánom, amiben a foto ellenállás kezd vacakolni. A lángot figyeli azt tudom és, hogy ellenállás értéket lehet rajta mérni. A problémám az ára ami 20 ezer kemény forint, de vannak egyszerű beépíthető ellenállások, ami pár száz forintot képvisel. Miket kell mérni ezen az alkatrészen, hogy ki tudjam cserélni? Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm. Az égő egy Ferroli Sun P7.
(#) Bakman válasza Elek_Péter hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
Biztos, hogy egyszerű fotoellenállás van benne? A képről, amint a komplett szenzor van, nem lehet egyértelműen megállapítani.

Ha igen, akkor elsősorban akkor kell ellenállás mérni, amikor sötétben van, majd akkor, amikor biztosan jól ég előtte a tűz. A két értékből már lehet következtetni egy-két dologra. Itt van némi választék: Bővebben: Link.
(#) Elek_Péter válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
Még nem bontottam meg a foglalatot, de a gumiágyazat főként a tömítettségre és rögzítésre szolgál. Az ellenállás mellett tápfeszültséget is kell mérnem? Egyen feszültség? Köszönöm a linket.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2022
(#) winetou válasza Elek_Péter hozzászólására (») Dec 5, 2022 / 1
 
Szia! Szerintem neked egy olcsóbb lángérzékelő kell a kazánodhoz. Csak azt vedd meg ami hozzá való. A helyes működés csak így garantált.A fotoellenálás nem jó! Az olcsót azért írtam, mert ha rákerestél láthattad, hogy 20 000 Ft lángérzékelő még az olcsóbb kategória.
(#) Bakman válasza Elek_Péter hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Kikötött állapotban ellenállást kell mérni rajta. Az üzem közbeni feszültség félrevezető lehet.
(#) vargham válasza Elek_Péter hozzászólására (») Dec 6, 2022 / 1
 
Gázkészülékkel nem szórakoznék. Veszélyes.
(#) Jonni válasza Elek_Péter hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Hello

Nekem az furcsa , hogy fotoellenállást használnak olyan helyen ahol füst van. Ha a fotoellenállást a füst bekormolja már teljesen mást fog mérni. Esetleg tisztitsd meg a szenzort denszeszel mielőtt kicseréled.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2022
(#) Bakman válasza Jonni hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Sok helyen használnak optikai szenzort lángfigyelés gyanánt (pl. Siemens QRA2), a karbantartási utasítában benne van, hogy időnként tisztítani kell, nincs ebben semmi meglepő. Az egszerű fotoellenállás, ami reagál a látható fényre is, lenne szokatlan.
(#) Lamprologus válasza vargham hozzászólására (») Dec 6, 2022 / 2
 
Pellet kazán, nem gáz!
(#) Gafly válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Befúvós olajégőben hagyományos színüveg elektroncső tokozású fotóellenállás volt a lángőr.
Apám sokat javított ilyeneket, nemrég dobtam ki az utolsó automatika roncsot (fotóellenállást természetesen nem ).
(#) Elek_Péter hozzászólása Dec 6, 2022 /
 
Köszönöm a sok értékes hozzászólást, de látom nagy a zavar. Gázzal én sem akarok szórakozni. Ez fa pellet. Nem robban fel, nem kezd el szivárogni, nem forr fel. Füst természetesen van de mivel kompressziós kazán, azt ventilátor állítja elő, ezáltal a füst a kémény irányába van kényszerítve. Tisztítani próbáltam, de mivel több éve működik ezért gondolom azt, hogy elhasználódott. A gépkönyvben is meg van írva a hiba jelensége és javítása. Nem gondolnám hogy olyan nagy űrtechnika lenne benne. Kicsit túl van árazva. Az égető cső is 100 ezer környékén van, és egyszerű hőálló lemezzel a töredékéért javítattam meg. az izzító ellenállás is ugyan ebben a cipőben jár. Ezért gondoltam, hogy faragok kicsit a költségeken nemi utána járással. Még egyszer köszönöm az értékes hozzászólásokat. Az eredményről később beszámolok ha van rá igény.
(#) Elek_Péter válasza Bakman hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Van olyan amikor kinyitom az ajtót takarítás miatt, hogy el kezd fújni a ventilátor. A fotoellánás reagál a nappali világosságra is. Kell neki mert a begyújtáskor nincs olyan nagy fény mert csak pislákol a láng, ugyan úgy mintha csak egy kis őrláng lenne.
(#) jani1987 hozzászólása Dec 7, 2022 /
 
Melyik áruház forgalmaz 1M 2W-os sztereo potmétert? A hestore kilőve.
(#) tufatofu válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Itt kapható, de nem biztos, hogy akarsz venni. A nagyobb teljesítményű potik kis ellenállással olcsóbbak. Hova kell a 2W 1M, ha nem indiszkrét?
(#) Fats Domino hozzászólása Dec 7, 2022 /
 
Jó reggelt!
Alig használt,újszerű akkus csavarbehajtó,de nincs meg a töltője. Mivel tudnám feltölteni az akkuját, vagy lehet-e építeni hozzá töltőáramkört? ? Van egy akkutöltőm amit eredetileg a zárt zselés akkuk töltésére használok 12V-os

020.JPG
    
(#) Suba53 válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Neked is!
Először is tudni kéne, hogy milyen cellák vannak az akkupakkban, mert attól függ, hogy milyen töltőt érdemes keresni, építeni.

A 14,4V az 12x1,2, vagyis elvileg lehet hogy 12 db NiMh, vagy HiCd cella van a pakkban. A zselés ólom akku más jellegű töltést kíván, ott nem mehet feljebb az akku feszültsége 13,8-14V nál, vagyis az nem tudná teljesen feltölteni ezt a pakkot, és a töltőáram sem biztos hogy megfelelő lenne.

Ha megvan tutira a cellák típusa, akkor biztosan lehet hozzá töltőt barkácsolni.
(#) Fats Domino válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Szia! Az van ráírva, hogy: BYD-D-SC1200PT 1,2 V Ni-Cd ez gondolom nikkel-kadmium
(#) jani1987 válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Bocsi elnéztem az értéket.
(#) Suba53 válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Igen, nikkel-kadmium lesz.
Akkor egy olyan töltő kell, ami ezt a 12db sorba kötött cellát tudja tölteni.
Bár azért nem ártana meggyőződni róla, hogy milyen állapotban vannak ezek a cellák.
(#) DonThomasino hozzászólása Dec 7, 2022 /
 
Milyen anyagból van a tölcsér, ami a képcsöves TV-ben van és körbe veszik a képcsövet ?
Körbe van tekerve rézzel.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Mi a baja?
Mert ha a huzal jó, a csúszka másikból átrakható. Meg ez nem csak poti, egyben kapcsoló is, meg kell javítani, nem szétbarmolni másikkal.
(#) Jonni válasza DonThomasino hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Mire gondolsz? A DY-ra? Vagy a képcső hátulján lévő sötét anyagra? A DY müanyag/lágyvasmag/réztekercs/olvasztott müanyag (ragasztásra)és néhol mágnes. A fekete az üveg hátulján grafit.
DY =defelection york
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2022
(#) Gafly válasza DonThomasino hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Ha a szürkére gondolsz, akkor porvas és az az eltérítő tekercsek vasmagja.
(#) DonThomasino válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Igen arra, köszi.
(#) tufatofu válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Itt és itt is nézz szét. Ha a szénpálya szétkopott akkor nem sok eséllyel javítható, huzalban meg ugyebár igen "ritka" az ilyen nagy érték, tehát a tiéd sem az.
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
És lineáris kell bele, mert "A"..
(#) tufatofu válasza proli007 hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
A B szokott a lineáris lenni általában, bár voltak gyártók ahol nem.
Pl
(#) proli007 válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 7, 2022 / 2
 
Régen "normálisak voltak" az A volt a lineáris a B a logos, a C a fordított logos. a D a kétszer logos..
(#) Gafly válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Szerintem mindkettőtöknek igaza van.
Régen teljesen természetes volt hogy az A lineáris, B logaritmikus, az C meg antilogaritmikus.
Mostanság már tényleg nem lehet hinni a betűjelölésnek, és még az értelmét sem látom a kavarásnak...
Középállásban egyszerű méréssel eldönthető.
(#) granpa válasza DonThomasino hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Oroszok csináltak azzal is jól működő inverteres hegesztőt, ha netán ilyen szándékod lenne.
Merthogy nem annyira "porvas", hanem ferrit.
Következő: »»   3805 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem