Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   427 / 587
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Vannak nüansznyi eltérések. Ezt csak a Lajcsi perek tartották vissza a vásárlástól.
(#) lazsi válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Idézet:
„a legtöbb magyar a kelleténél 27.6 millió forinttal többet fizet az áramért.”

Vagyis havonta 2.3 millió Ft-tal fizetek többet, mint kellene...
De ezzel a cuccal meg tudnám spórolni a 90%-át, tehát akkor csak kb. annyit fizetnék, amennyi a fizetésem!
(#) erbe válasza lazsi hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Most képzeld el, én mennyit spórolhatnák! Évente 18-27 ezret számlázok ki az EON-nak.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2021
(#) Inhouse válasza szs hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Én csak továbbvittem a gondolatmenetet...nem gondoljátok, hogy ironizáltam?
(#) Suba53 válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 1, 2021 / 1
 
Tele vannak ilyen baromságokkal a netes hirdetések. És érdekes módon a Microsoft EDGE böngészője rögtön az első oldalakon hozza ezt a sok szemetet. Biztosan nagy üzlet, mert valószínűleg sok idióta vásárol is belőle.

2 nap alatt három idegen nyelv elsajátítása, pár nap alatt 5cm-es hímtag növelő tabletta, FuelShark - szivargyújtóba dugható kütyü 60% üzemanyag megtakarítás, új szuper formulák szinte minden krónikus betegség megszüntetésére, 1hét alatt 20kg fogyás, és még lehetne sorolni.
(#) sargarigo válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
A bőrvisszafiatalító nanotechnológiás ultra plusz pro Qtech szérumokat ne hagyd ki!
(#) D Wye hozzászólása Nov 2, 2021 /
 
+3620, az érdekességek netovábbja.

A felállás a következő: Édesapámnak van egy előfizetése, ami Édesanyám nevén van. A fizetésről való tájékozatást Én kaptam meg E-mail-ben [Megjegyzés: én nem vagyok ezen szolgáltató előfizetője], a Feleségem pedig SMS-t kapott erről [aki teljesen független mindenkitől]. Aztán elérkezett a csoportos beszedés ideje, és a Húgom számlájáról került levonásra [aki szintén független előfizető]. További tudnivaló: Az itt felsorolt személyek még csak nem is egy lakcímen vannak nyilvántartva [Házastársakat leszámítva]...

Hogy a fenébe tették ezt össze?
(#) HeZ válasza D Wye hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Egyszerű: a nagy testvér a pénzéért mindent lát és kinyomoz, hisz hálózaton belül ingyen telefonál.
Eseted könnyű feladat, mert D Wye néven bizonyára csak ti éltek e laposFöldön
(#) pont válasza D Wye hozzászólására (») Nov 2, 2021 / 4
 
Apukádnak van szüksége a szolgáltatásra, de mint ahogy az lenni szokott, minden anyukád nevén van. Te intézkedtél e-mailen, de a feleséged telefonszámát adtad meg. Anyukád elküldte a húgodat a bankba hogy intézze a csoportos megbízást..... Például így történhetett....
(#) D Wye válasza pont hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Nem, ez nem fedi a valóságot. Semmi ilyen nem történt
(#) Inhouse válasza D Wye hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Ezeket az adatokat nektek kellett megadnotok, a szolgáltató magától nem bohóckodik ilyennel, sok minden mással igen, de ilyennel nem. Főleg a fizetési rész lenne kényes...
(#) lazsi válasza D Wye hozzászólására (») Nov 2, 2021 / 1
 
Ha édesanyád nevén van az előfizetés, akkor édesapádnak nincs előfizetése, csak használja valakiét. Mivel édesanyádnak nincs e-mail címe, ezért a tiedet adta meg (mert meg kellett adnia egyet). Az e-mail címedhez be van állítva egy automatikus SMS jelzés a feleséged számára, mert kételkedik a hűségedben és tudni szeretné kivel levelezel. Édesanyádnak bankszámlája sincs, ezért a húgod számlaszámát adta meg.
(#) granpa válasza lazsi hozzászólására (») Nov 2, 2021 / 1
 
Téma és variációk. (by W.S.) Azért vegyük számításba a "hivatal" hülyeségét is! Engem évekig nem voltak képesek azonosítani magammal, pedig több adattal is rendelkeztek a szükségesnél. A jegyzőtől kellet egy hivatalos irat, hogy én vagyok én.
(#) sonajkniz hozzászólása Nov 2, 2021 /
 
Nem szabad alábecsülni a magyarországi elfuserált adminisztrációs rendszerben rejlő lehetőségeket!
Gyanítható, hogy a Vogonok, akik a világmindenség legnagyobb bürokratái Magyarországon tanulták a szakmát.
Történt pedig, hogy az ideiglenesen forgalomból kivont autóm rendszámát (régen ilyenkor le kellett a rendőrségen adni) adminisztrációs hiba folytán megsemmisítették.
A rendőrség állta az új rendszámmal kapcsolatos összes költséget, de nekem kellett mindenhol eljárni.
Így a biztosítónál lejelentettem a rendszám változást.
Innen kezdve ugyanazon autóra két csekket kaptam folyamatosan. Egyet a régi, egyet az új rendszámra. Egy évig sétáltam be a biztosítóhoz az egyre növekvő összegű csekkekkel, hogy fogják már fel végre, ehez a rendszámhoz nem tartozik autó!
(#) Elektro.on válasza D Wye hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
A csoportos beszedés kivétel nélkül csak akkor tud megvalósulni ha jelen esetben a húgod adott beszedési megbízást a banknak.

Nekem pár éve pontosan ebből adódott problémám egy biztosítás havi fizetésével.
Online E-bankban már többedszerre állítottam be a megbízást és nem tudtak vonni. Rendszeresen kaptam a fizetési értesítést. Oda jutottam, hogy bementem a bankba és ott a hölgy beállította nekem, ami utólag kiderült, hogy szintén nem működött. Az ok a következő volt:
A K&H biztosító adott egy nyomtatott lapot amin a beszedési megbízás adatai rajta voltak.
Fel kellett tüntetni a megbízási azonosítót ami alapján vonni tudnak a számlámról. A lapon ez valahogy így nézett ki:
"csoportos beszedés azonosítója: ____KH_2003/1254_255474______
Jó fél év után sikerült kideríteni, hogy ez valójában ez lett volna:
KH_2003/12345 255474
Tehát volt az azonosítóban 1db aláhúzás és 1db szünet amit sem én papíron sem a hölgy a gépen nem láthatott az alsó folytonos vonaltól. A következő évi már nem tartalmazott ilyen karaktert.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
(#) lazsi válasza Elektro.on hozzászólására (») Nov 2, 2021 / 1
 
Nekem egyszer ellopták a kis táskámat, amiben az összes iratom benne volt. Nagy rohangálás mindenfelé, kezdve a rendőrséggel. Természetesen a személyi igazolványomat köröztetni kezdték, hátha valaki fel akarja használni. Közben ideiglenes, majd új személyi igazolvány készült. Egy jó félév múlva telefont akartam venni. Mondja az ügyfélszolgálatos, hogy sajnos nem lehet, mert a személyimre körözés van kiadva. Kiderült, hogy a rendőrség nem a régi, ellopott személyimet köröztette, hanem az újat!
(#) kameleon2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Jó ha van benne egy ellenállás meg egy led. A legjobb hülyítés.
(#) elektrorudi hozzászólása Nov 4, 2021 /
 
Két oknál fogva idézem ide a linket:
- megjelent a hobbielektronika fórumon, a hirdetések között, a jobb oldalon
- a napokban be is lett tervezve valahová (itt az országban) ezekből 5 db egy irodába.
Bővebben: Link
Gondolkodtam, hogy viccek közé tegyem-e, de ez egyáltalán nem vicces, csak esetleg érdekes(?).
(#) proli007 hozzászólása Nov 5, 2021 / 2
 
Manó huzal..
Hello! Ez tényleg muzeális darab. Én '71-ben voltam katona, ott használtunk ilyen gépet, és zenét vettünk fel vele. Egyébként a "prüttyösök" használtak ilyent a Morse gyakorlásra, mert lehet a sebeséget folyamatosan és tág tartományba változtatni, de már akkor kiselejtezték. Vicces, hogy a lehelet vékony acél szál, ha el volt szakadva és összekötöttük, átment a "V" fejen.
Igazán korabeli HiFi hangon szólt róla a Deep Purple. Sohasem gondoltam volna, hogy még egyszer találkozok ilyesmivel.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2021
(#) nagym6 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Üdv. Gondolom nem is olyan kényes mint a szalag, gyűrődni nem tud. Meglepődtem, hogy milyen jó hangminőséget írtál.
(#) kameleon2 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
A Kelenföldi vasútállomás régi épületének kábelrendezőjében hányódott évek óta egy ilyen magnó. Jó 4 emberes darab. Talán lusták voltak elvinni. Hátha megvan még.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 8, 2021 / 1
 
Vagy akkor mások voltak az igények, mert a hangminöség még a legdrágább droton sem volt elfogadhato. Még a legocskább kazettás magno is fényévekkel jobb volt ( föleg 1970 körül).
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Miért volt gyenge? Nem tudom, gondolom a drót anyaga, vagy vastagsága.
(#) erbe válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 8, 2021 / 1
 
A drót, gondolom, nem egyenletesen feküdt fel a fejre. Nem hiszem, hogy a fej a drótot teljes keresztmetszetében egyenletesen mágnesezte fel. Bármilyen csavarodás, deformáció félrevitte a felmágnesezett felületet. Nem ugyanazt adta vissza, amit felvett. Frekvenciát igen, de az amplitúdót véletlenszerűen változtatta. Ráadásul ebbe beleszólhatott az egymásra fekvő huzalok áthatása. Átmágnesezhette az erősebb a többit. Vagy éppen két ellentétes hatott egymásra.
Szalagnál nagyon vékony és ahhoz képest széles felület mágneseződik. A két sor között a réteg vastagságánál több a semleges műanyag hordozó, kisebb az áthatás lehetősége.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 8, 2021 / 1
 
Mert a drot a fejen csuszott és még a legjobb drot felülete is fényévekel durvább mint a szalag felület és a szalag mechanikai minöségétöl, azaz a drot nem tud odasimulni ugy a fejhez, hogy az ne legyen hallhato. A különbség kb annyi mint egy üvegrud felülete és egy erděszeti fürész fogainak az összehasonlitása. És tudjuk mennyire romlik magno hangja, ha gyürött a szalag, a drot mindig ilyen.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Bocs a tapiképernyö kitörölt néhany szotagot…
(#) Ge Lee válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Mindegy mit írnak, már csak kettőt kell aludni és itt az új technika.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Hányszor mondták már ezt?
(#) Massawa válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
A baj az, hogy a forrás már teljesen eljátszotta a hitelét. A piaci kofa meghallgatása is értelmesebb mint a TC olvasása..
Következő: »»   427 / 587
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem