Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2185 / 2484
(#) tiggersoft válasza adapter hozzászólására (») Szept 15, 2019 / 1
 
Szabolcs u, Bronzker.
(#) Orbán József válasza adapter hozzászólására (») Szept 15, 2019 / 1
 
Szerintem ilyen "L" idomot nagyjából 2mm-es vastagságig lehet meghajlítani repedezés nélkül. A 4-5 mm vastagságban meg annyi van a fémáruházakban, hogy el is adnak belőle. Nekem is 40km-re esik olyan város, ahol ilyen lehetőség egész évben van. A húsvéti locsolópénzből vettem egyszer sok éve 1m-ert és még mindig van belőle...60x60x5mm.

alu.jpg
    
(#) mek-elek hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Tudom, hogy egy ronda fafejű kecske vagyok, de nem értelek benneteket.
Mért nem lehet felfogni, hogy az L alakú profil hőtorlódást okoz a könyöknél.
Ha jócskán melegszik a hűtendő alkatrész, a hőnek a könyök keresztmetszete áll csupán rendelkezésre, hogy ott jusson a hűtőborda felé. Szerintem ezzel nem fog hőgutát kapni a borda.
Sokkal egészségesebbnek tartom magára a bordára szerelni a panelt távtartóval, és direktben a bordára csavarozni a hűtendő alkatrészeket.
Ha mindenáron kalaptranyóban utaznék, bizony maratnék hozzá ehhez a megoldáshoz adaptert.

Üdvözöl mindenkit, a fafejű kecske.
(#) Beringer 600 hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Meg építettem a BBS elektronika oldaláról,a hírhedt upc1255h driwer íc-vel bemutatott 240w-os végfokot,ami nagyon szépen muzsikál.
Olvastam az oldalon pozitív-negatív kommenteket hogy így nem megy a kapcsolás,meg úgy nem jó.
Él a kapcsolás elsőre indult s annyit kérdeznék,hogy az upc 1255 nek nem e megterhelő 2-2 végtranzisztort hajtani.
Előre is köszönöm.
(#) latyakosa válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Megkérdezhetem a upc1255h-t honnan sikerült beszerezni ?
(#) Beringer 600 válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Kaptam egy Onkyo erőt,alkatrésznek,s abban volt.
2 db volt benne de hála mind a két upc 1255 hibátlan
(#) latyakosa válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Úgy könnyű Javaslom adj hűtést az IC-knek, meghálálják..
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2019
(#) Beringer 600 válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Kapott egy pc tápbol T idom hűtést,s teljes kivezérlésnél is csak langyoska
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Remélem bírni fogja a 2-2 pár végtranyót kiszolgálni
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 15, 2019 / 1
 
Szia! A párhuzamosan kapcsolt végtranzisztorok között megoszlik a terhelőáram, így a bázisáram is. Ráadásul kisebb kollektor áramhoz nagyobb béta szokott tartozni, tehát a meghajtónak nem jelent nagyobb terhelést.
A BC tranyó nincs a bordához fogatva, így nem csoda, hogy hamar elpusztul az áramkör.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Köszönöm István,máris ki építem a bc tranyót a végtranzisztorok bordájára.
(#) highand válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
UPC1225 néven keresd, úgy lesznek találatok. szvsz.
(#) latyakosa válasza highand hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Köszi az ötletet. A gondom inkább az, mennyire bízzak a beszerezhető példányokban a mostani átcímkézés-hamisítás tapasztalatok mellett.
(#) reloop válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Szia! Kis tételben forog a világban, speciális a tokozása, nem látok üzletet a trükközésben.
(#) highand válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Az eredeti példányok hűtőfüle simán ónózott, így már valószínűleg oxidáltak. A hamisított példányok hűtőfüle TaS3 kadmium mentes bevonatú és fényes.
(#) Beringer 600 válasza highand hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Lehet hogy a hamisak is elmennek,de kevesebb voltrol.
(#) zotya1983 hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Sziasztok! Ebben a kapcsolásban mi a gát hogy "csak" +-50v ig lehet elmenni? A bd139-140 meghajtás? Vagy módosítsak az R9, R4 en? Igazából van egy marék irfp 460 am amit nem akarok hagyni kallódni és csinálnék nekik nyákot, valamint van egy pont olyan szimmetrikus trafóm ami +-50v ot "csinál" ha egyenirányítom pufferelem megfelelően. A Bd139 bd140 helyett mje340 mje350 párt tennék be meg akkor T2 T3-mat mpsa42-NPN re cserélhetem? Valamint T4 et mpsa92 re? Nem szeretném pont határon hajtani azért kérdezem... Ha netán van jobb kapcsolásotok N csatornás fetekhez azt is szívesen fogadom.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2019
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Szept 15, 2019 / 1
 
Szia! A BD tranyók helyére kell olyan ami legalább 100 V feszültségtűrésű, az MJE pár megfelelő.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Köszönöm szépen! Akkor a többit nem is változtatom, a kapcsolás azonnal hadra fogható sokan utánépítették már nyákokat gyártottam belőle másoknak, most eljött az ideje hogy magamnak is szeretnék itthonra egy ilyen 100w körüli hallgatós fetest.
(#) zotya1983 hozzászólása Szept 16, 2019 /
 
Üdv ismét! Valaki meg tudja mondani mit keres a bemeneten 22 µF elektrolit kondenzátor a d class erősítőn? Idáig 1 uF, 2.2 uf extrémebb esetben 4.7 µF amit rakni szoktunk, meg látunk is.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2019
(#) Ge Lee válasza zotya1983 hozzászólására (») Szept 16, 2019 / 1
 
Ezeknek elég alacsony bemenőimpedanciájuk van, némelyiknek csak 1k, ahhoz elég soványka lenne az 1-2µF-os kondi...
(#) zotya1983 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Áhhá, na azt még nem mértem meg. Köszi! Nem mertem leírni hogy ez lehet a hátterében.. Fel is tűnt hogy nagyon könnyedén kihajtható..
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2019
(#) Laci66 hozzászólása Szept 17, 2019 /
 
Szia Mindenkinek!
Engedjétek meg hogy Andersen után szabadon elmondjak egy mesét!
Van egy munkatársam, akinek Sherwood erősítőjével június elején boldogtalan órákat töltöttem együtt.
Ám jött egy hős lovag (Reloopnak hívják) aki segítségével sikerült a "királykisasszonyt" feléleszteni.
Ezután az a méregkeverő kolléga újabb elpatkolt "kedvesét" (SAL PA 25) sózta a nyakamba, mondván Te vagy Ózd. a nagy varázs Ló, éleszd fel!
Tóth Béla fórumtársunk súgott néhány varázsigét, és lássatok csodát ez a hulla is el kezdett énekelni!
Csakhogy ez a hálátlan kolléga még most sem nyugodott addig sürgött-forgott körülöttem, míg egyszer csak kibökte hogy "Laci-bá a Sherwood megint leégett" ! Belőlem meg rögtön kijött a vidéki (palócos tájszólással ecseteltem neki hogy mi a véleményem a nénikéjéről).
Sikerűlt a fiút gyónásra bírni . A sztori a következő:
A SAL-t döglötten vette, és mivel szép nagy hangszóró volt benne (tudta hogy a végfok hulla, de)
rákötött egy kéteres vezetéket a hangszóróra (csakhogy a zárlatos végfokot nem kötötte le) és
rányomta a Sherwoodra ---------FÜST. Egy csatorna kilőve ÁMEN.
Kíváncsi vagyok, rájöttök-e hogy ezután mit tett a mi kis hősünk?
Lehet hogy fórumtársunk a fiú? Mindenesetre kitanúlt sumák, ugyanis rájött hogy ha a kipukkant
végtranzisztorok lábait elcsípi, a másik csatorna még működik!!!
Na most már tuti, hogy nem találjátok ki hogy mit tett az elvetemült törpördög....
Na jó, kitaláltátok!
A kérdésem csupán az hogy rendeljek-e TDA7250-et, vagy az megúszhatta?
Az IC környékén most nincs megégett alkatrész mint legutóbb. Vagy biztos, ami biztos alapon inkább
cseréljem?
És SOS ezt még megjavítom neki, sőt a SAL-hoz már most rendelek neki TDA2050-eket, mert hamarosan azt is hozni fogja és abba inkább új végfokot csinálok neki.
De ha Valaki tud egy 30-50W körüli "bolondbiztos"erősítőt, könyörgöm essen meg a szive rajtam,
és ossza meg velem, mert családom van és a szabadidőmet inkább velük tölteném, mint a haver erősítőivel! Az idén már negyedszer javítom a hülyeségét!
(#) reloop válasza Laci66 hozzászólására (») Szept 17, 2019 / 1
 
Ha nem is bolondbiztos, de meg kell dolgozni a tönkretételéért: Bővebben: Link Kimondottan erre e teljesítménytartományra szoktam ajánlani.
Szerényebb igények ezzel is kielégíthetők. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2019
(#) Kovidivi válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Az ilyen "vadállatoknak" TD7294 kell, jól modod! Az bírni fogja egy ideig.
(#) zotya1983 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
A tda 7294 első erősítőnek jó, de ha komolyan autodidakta módon a kapcsolásból akar tanulni az építő, és nem csak beülteti az alkatrészt, akkor ezzel az állítással nem értenék egyet. Nem bűn kérdezni, és tanulni tesztelni meg pláne nem.. Leég valami? El kell könyvelni járulékos veszteségként, ezért hobbielektronika!
(#) Kovidivi válasza zotya1983 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Azt azért elolvastad, hogy aki használja, leégeti az erősítőt, majd a fórumtársunk javítja meg neki, évente 4x? A felhasználó nem akar tanulni, nem ért hozzá...
(#) highand válasza Laci66 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Szia. Ez egy igazán bolondbiztos erősítő, még az ellen is védett, ha rajta felejtik a rövidzárat az erősítőn. A tápvezetékekbe be kell tenni egy-egy lassú olvadó biztosítékot és örök élet meg egy nap. A 1,5ohm-os ellenállások a rövidre zárási áramot korlátozzák és egyben felveszik a teljesítményt is a végtranzisztoroktól. Így az esetleges rövidzárlatot biztosan kibírja a végtranzisztor és egy másodperc alatt a biztosítékok kiégnek. A pillanatnyi rövidre zárás üzem közben tehát nem olvasztja ki a biztosítékokat. Végtranzisztornak bármi megfelel, ami legalább 3MHz-s és legalább 10A-s. Arra kell ügyelni, hogy a párhuzamosan kötött végtranzisztorok bétája max. 10%-al térjen el. Cserébe még jól is fog szólni. A nyugalmi áramot R7 helyére ideiglenesen kötött trimmerrel kell beállítani, majd lemérni a trimmert és egy fix ellenállást kell alkalmazni. A trimmer potit a beállításnál rövidzárból kell indítani.

Azért, ha lát benne hibát valaki, az szóljon.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2019
(#) Karesz 50 válasza highand hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Egyet látok...

bb.JPG
    
(#) highand válasza Karesz 50 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Köszi, közben észrevettem és javítottam.
Következő: »»   2185 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem