Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   118 / 194
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
A híd védelme a következő képpen működik: ha az első IC hibásodik meg a második pontosan másolja a hibafeszültséget csak ellentétes előjellel, ha a második megy tönkre önmaga generálja a hibajelet. Ezért kell és elégséges a második kimenetét figyelni.
A két különálló dióda mindössze arra szolgál, hogy az AC táp megléte alatt zárva tartsa T6-ot, periódusonként kétszer kisüti a 680nF-os kondenzátort. Ez a tápfeszültség nagyságától függetlenül valósul meg.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Értem, tehát az IC2 negativ jelzésű kimenetét figyeljük mindenképp! Elkészült a rajz, nézd át légyszives, a 7 db dióda bekötésekben nem vagyok biztos... pedig átnéztem háromszor, de több szem többet lát. Ha valami nem tetszik, át kell tenni máshova, mond és átrajzolom! A tranzisztornál EBC használtam, létezik belőle más lábkiosztás?
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2014
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Namost ez alul, vagy felülnézet? Felirat, BC tranzisztorok lapolása félek nem lesz jó.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Felülnézet, alkatrész beültetés oldal, mindig utána fordítom meg ha jó. Már a lábkiosztasa nem jó ?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Ezen töprengtem én is, hogy nem véletlenül rajzoltad Te CBE kiosztással, én a hq oldalán néztem, ezt és ezt . Lehet rosszul irták, ezért kérdeztem, hogy van e töbféle lábkiosztás. Most nem tudom az enyém milyen lehet...
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
A forgalomban lévő példányok CBE kiosztásúak. Másoknak is tört már ez borsot az orra alá
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Az nagyon jó... Gyorsan átrajzolom, legközelebb nem a hq nézem meg a lábkiosztást
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Átjavítottam! A diódák, Fet, földelések szerinted jók? Nem kell átrajzolni még valamit?
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2014
(#) Travolta válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
A HQ-s lábkiosztással sincs semmi gond, csak az alulnézetből mutatja.
(#) lobbooo válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Hát igen, itt jön az a jó kis mondás ...attól függ honnan nézzük
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Ötlet szintjén felvetem nem kell annyi átkötés.
Ez erősítőről be kell hozni a GND-t, hogy legyen viszonyítási alap!
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Ez nagyon jó! Köszönöm! Öt toroidról müködik az öt oldal, és a bemeneti GND-en vannak közösítve a végfokok a házon, a házról leveszem az jó?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Mivel a GND-k összeköttetésben állnak, mindegy hol csatlakozol rá, esetleg olyan helyet keress kísérleti úton ahol nem okoz búgást.
A tervet azért nézd át Te is, mert tévedhettem éppen.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Ok, kikísérltezem a legjobb pontot. A trafókat mindenképp le szeretném burkolni, csak még nem tudom hogyan, szerinted sima hajtott vaslemezzel jó lenne? Milyen anyaggal érdemes árnyékolni, mert szerintem egy kicsit megszórja az 5db 300W-os, szinte észrevehetetlen, lehet nem is a trafók okozzák de igy legalább azt teljesen kizárnám. Ha kész az áramkör, elég letesztelni egy ceruza elemmel, 1.5V DC-re már reagál?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Az árnyékolást majd beszéljük meg a témájában.
A tiltás teszteléséhez az 1,5V elegendő. Arra ügyelj, hogy "Amp" bemenet ne maradjon a levegőben, jobb híján kösd testre azt a négyet amelyiket épp nem próbálod.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Rendben! Mégegyszer köszönöm a segítséged!
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Szia! Nem találom a 12v-os reléket, de találtam 24V-at, müködtethető DC24V-ról változtatás nélkül, vagy növelni kellene a 220k- és 470kohm-os ellenállás értékét?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Szia! A két nevezett ellenállásnak a táp felőli végét egy Zener-dióda segítségével meg kell fogni 9-12V környékén. A FET Ugs nem enged meg nagyobbat.
A NYÁK elkészült már, vagy utólagosan kerülne ez bele?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Még nem készült el a nyák, ezzel a zener-el kibővíteném és mást nem kéne változtatnom? Igy a relé kapja a 24V-ot a fet meg a 12V-ot. ? Igy jó ahogy beillesztettem? Javitsd légyszi ha nem így gondoltad. Így meg lehet nem is kell bele a stab, mert 18V AC a trafó.? 3V plusz kéne a stabnak, hogy jól müködjön nem?
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2014
(#) zenebolond válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Szia lobooo!

Tudom, hogy ez nem ide vág de, hogy állítottad be azt hogy ha az alkatrészre húzod az egeret megmutatja az alkatrész értékét?
(#) lobbooo válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 5, 2014 / 1
 
Makrobol beilleszted az alkatrészt ráklikkelsz, hogy kijelölje, majd a kijelölt lábon-vonalon jobb klikk és ott egy opció, hogy "Name" klikk rá és megadod a nevét.
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Módosítottam a rajzot, hogy teljesen rugalmasan tudja követni az alkalmazott relé tekercsfeszültségét. Egy ellenállást kell mindössze méretezni. Az értéke annyi kiloohm, ahány volttal magasabb a pufferelt tápfeszültség 12V-nál.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Nézd át légyszives, berajzoltam, igy gondoltad? Akkor mondjuk ha a táp 24V akkor 12kohm lesz, ugye? A zenner jó polaritással van?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Egy pici hiba van csak, javítottam. A 12k és a Zener stimmel.
Azért így le ne gyártsd! Van még kérdés ami a kivitelezést alapvetően befolyásolja.
Minek is bele a feszültségstabilizátor? Eddig a szerencsétlenül magas tápfeszültséget alakította hővé. A 18VAC szekunder pufferelve tökéletes a 24VDC-s reléhez. Esetleg készen kell állni magasabb váltakozó feszültség fogadására is és 24V-os stabilizátorra lesz szükséged?
A készülékben lesz-e 12V-os ventilátor, amit innen kéne táplálni?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Teljesen passzívra szeretném, mert most 3db venti hűti, csak még bordát nem tudtam szerezni hozzá, ami erre képes is lenne, mert sok hőt termel a 10db TDA7294. Igazából igazad van, ki kéne venni a stabot és 18V-ot adok neki. Segítenél benne, hogy szép legyen az elrendezés? Van egy ilyen trafóm, szerinted rátegyem a panelra?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Jó, eltávolítom a fölös alkatrészeket. Összevetetted már a kiszemelt trafó terhelhetőségét az öt relé tekercs áramfelvételével? Rosszat sejtek.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Hu azt nem Ez a relé lenne, ha jól néztem 250mW-ot fogyaszt, elméletben elég, de van egy ilyen is, szerinted melyik legyen?

1717889.pdf
    
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Ezek a parányi trafók számomra elég kiszámíthatatlanok. A negyedwattos relékkel és a meglévő trafóddal próbáld ki mennyire melegszik.
A mellékelt elrendezés igyekezetem szerint egyezik az utóbbi kapcsolással
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Nagyon jó! Köszönöm! Akkor ez lesz a végleges, hétvégén lehet neki is állok! a trafót megnézem mennyire melegszik.
Következő: »»   118 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem