Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1094 / 1153
(#) bandika válasza exabit hozzászólására (») Nov 7, 2022 /
 
Elég egyedinek néz ki...Biztos, hogy sorozatgyártás eredménye? Anno benne lehetett-e katalógusban?
(#) proli007 válasza exabit hozzászólására (») Nov 7, 2022 /
 
Hello! A menetemelkedést nézve ez valami amcsi cucc lehet. Gondolom nincs meg a dugó, azért keresed. Én minden esetre gyártatnék hozzá valami közdarabot egy szabványos csati és ez közé.
(#) exabit válasza bandika hozzászólására (») Nov 7, 2022 /
 
Passz, bár nem sok hasonlót láttam. A tápegység amúgy sem működik normálisan, de így hogy csatlakozó sincs már hozzá, így nem is fogok bele energiát fektetni.
(#) sakrafi hozzászólása Nov 7, 2022 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni a képen látható kijelző milyen típus.Fűtőszálat nem látni rajta.
Válaszokat köszönöm
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2022
(#) kaqkk válasza sakrafi hozzászólására (») Nov 7, 2022 /
 
Nem tudod kivenni a dobozból hogy a kijelző oldalán lévő tipusszámot megláthassuk ? Úgy könnyebb lenne beazonosítani .
(#) img válasza exabit hozzászólására (») Nov 7, 2022 /
 
Akkor sajnos lövésem sincs, mert nagyfesz dolgokban nem vagyok otthon, csak volt egy kis szabadidőm és utánanéztem, hátha én is tanulok belőle valamit.
(#) madzagos válasza sakrafi hozzászólására (») Nov 7, 2022 /
 
Panaplex.
(#) Peter65 válasza exabit hozzászólására (») Nov 7, 2022 / 1
 
Hasonló kialakítású nagyfesz tápegységeket javítottam. Annál egyedinek mondható volt a csatlakozó. Igazából a dugó nem valamilyen kész dugó volt, hanem az elmenő nagyfesz kábel végébe bele volt szorítva egy 4mm-es banándugó fém része, és a kábel maga volt a dugó, a külső átmérőhöz igazodott a furat. Ha itt is így van, akkor azt egy hosszú vékony pálcával "feltérképezheted". Persze volt olyan, amibe bele volt szakítva a banándugó fém része.
(#) sakrafi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 7, 2022 /
 
nincs dobozban ezen a panelen van rajta.
(#) Rosszmáj válasza sakrafi hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
Flippergép kijelző?
(#) nedudgi válasza sakrafi hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
Mérlegre tippelek, feltételezem a német eredetet. (A kijelző tizedespont mellett vesszőt is képes megjeleníteni, ami a KGST mellett a németek mániája).
(#) madzagos válasza sakrafi hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
Benzinkút oszlop kijelző. Panaplex.
(#) kaqkk válasza sakrafi hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
Így már jobban látszik .Madzagos kolléga egyből felismerte .
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2022
(#) img válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
Egy DeLorean-ben láttam hasonlót, de az nem benzinnel működött.
(#) KU202M válasza sakrafi hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
Nagy valószínűséggel LED.
(#) kadarist válasza sakrafi hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
A Gilbarco benzinkút kijelzőben is van ilyen és nem LED-nek néz ki. Ezen a lapon is van egy CDE1396 feliratú IC, valamint egy szép dekóder is.... Bővebben: Link
(#) sakrafi hozzászólása Nov 8, 2022 /
 
Köszönöm a válaszokat.Most már csak azt kell kideríteni,hogyan lehet életre kelteni.
(#) kaqkk válasza sakrafi hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
Lehet hogy jobban jársz ha csak a kijelzőket használod fel egy tetjesen új elektronikával . Akkor tudod mit hogyan miért .
(#) Ráx Aladár hozzászólása Nov 8, 2022 / 1
 
Sziasztok! Állítható indukcióknál a tekercs felső, vagy alsó határértékét szokták megadni?
(#) pucuka válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 8, 2022 / 1
 
Idézet:
„Állítható indukcióknál”

Bocsánat, induktivitásnál a helyes kifejezés. Egyébként középállásnál.
(#) winetou hozzászólása Nov 9, 2022 /
 
Sziasztok! A képeken láthato alkatrész érdekelne, ha valaki látott már ilyet? Regenerálodó biztosíték lehet? (Ic601, ic602, F20A) Köszi szépen!
(#) antiktelefon válasza winetou hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Esélyes inkább valami furcsa olvadó bizti, de cserélheted mini olvadóbetétre is vagy ha megfelelőt találsz PTC biztosíték is jó lehet. A regenerálódó biztik általában csepp szerű mázas tokban vannak ez meg formába öntött műanyagnak tűnik. De ha rossz, vágd el és kiderül. Bekötését azért nézd meg, a diódát/diódahidat sem zárnám ki teljesen, de a jelölése és helye alapján sima olvadóbiztosító.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2022
(#) Bakman válasza winetou hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Hogyan kapcsolódnak a szekunderhez? A kép szerint a trafónak öt kivezetése van és öt vezeték is csatlakozik hozzá.
(#) winetou válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Köszi a gyors választ, igazábol jók az alkatrészek, csak kíváncsiságból kérdeztem. Egy kistrafó szekunderén vannak, sorban a kimenettel. 0,2-ohmot mérek rajtuk.
(#) winetou válasza Bakman hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
11,9V-0V-11,9V minkét 11,9V ágán van sorban.
(#) don_peter hozzászólása Nov 9, 2022 /
 
Srácok, kicsit elakadtam, segítséget kérnék. Tudnátok nekem ajánlani egy olyan DCDC konverter IC-t, amely hasonló mint az MC34063 csak 60v bemenőt is elvisel? 1-2A-es áram is jól jönne. Köszi előre is.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2022
(#) proli007 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 9, 2022 / 1
 
Hello! Esetleg..
(#) don_peter válasza proli007 hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Köszi alternatívaként eltettem. Közben találtam egyet, XL7056. Kezdő kérdések csoportjában tettem fel vele kapcsolatban kérdést. Ha valakinek még van ötlete, ne tartsa magában, még semmi nem fix.
(#) tufatofu válasza winetou hozzászólására (») Nov 10, 2022 / 1
 
Az biztosíték. A japánok előszeretettel használták régen CD-kben deckekben.
(#) winetou válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Köszönöm.
Következő: »»   1094 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem