Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   507 / 1152
(#) Directors válasza JaniK hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Akkor én ha a 2-es és a 6-os lábra adok feszt akkor az 1-es és a 7-es láb zárni fog?Azt honnan tudom megnézni hogy mekkora feszültség kell a kapcsoláshoz? Attól függ hány ohmot méret a 2-es és a a 6-os láb között? Bővebben: Link
(#) JaniK válasza Directors hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
A mellékelt katalóguslap szerint igen a 2-es és a 6-os láb képezi a relétekercs végeit, ahová ha lehet 12 V-nál nagyobb feszultséget nealkalmazz.
A tobbi kivezetést a DIL tokból legjobb ha ohm-mérovel lassan és pontosan kiazonosítod.
(#) Directors válasza JaniK hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Rendben,köszi.Ennek az ellenállás hálónak van valamilyen katalógusa? Sajnos én semmit nem találtam hozzá. De még csak azt sem tudom ,hogy mivel lehetne helyettesíteni vagy kimérni hogy működőképes-e még.
(#) Hp41C válasza Directors hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Meder DIP relais datasheet keres;s eredm;nze...
(#) JaniK válasza Directors hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Az elllenálláshálónak sokfajta bekotése létezik. Egy multiméter nagy segítségedre lehet.
(#) Directors válasza JaniK hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Most méregettem egy kicsit a lábakon úgy hogy benne volt a nyáklapban.
Az 1-2 láb között 33k,2-3 47k,3-4 33k,4-5 44k,5-6 33k,6-7 33k,7-8 33k mértem. Akkor gondolom ez 33k háló lehet.
(#) jdani hozzászólása Szept 2, 2013 /
 
Helló van valakinek tapasztalata fujicon márkájú kondenzátorokkal? Eladásra vennék, találtam olcsón, de nemtudom a minőséget. Lehet azertis olcsó, mert....
(#) resystance hozzászólása Szept 3, 2013 /
 
Sziasztok!

Szétkaptam két régi tévét és szeretném kérdezni, mik ezek, mit csinálnak, esetleg mire tudom őket használni:

1.) GTE SYLVANIA SDL145
2.) BY 294 600
3.) tekercselt dolog
4.) 2322 662 98009
5.) valamilyen kondi (milyen?)
6.) PH8911
7.) UNITRA TELPOD LO-2 390ns 1KOM (erről tudom, hogy késleltető művonal, de mit tudnék vele kezdeni?)

Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza resystance hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Hello! Ara amiből kivetted, vagy kutyát dobálni..
1. 64us-os késleltetőnek nézem. PAL SECAM dekódernek, tipikus TV-hez való.
2. Nagy feszültségű gyors dióda. Kapcsolóüzemhez, ahol feszültség is van/kell.
3. Zavarszűrő tekercs. Ahol ilyen kell.
4. De-magnetizálóhoz PTC ellenállás.
5. 2,2µF-os 100V-os "szeletelt" kondi, ez jó minőségű, hangfrekihez vagy időzítőbe jó.
6. Mint a 4-es.
7. Mint az 1-es, csak 0,7us-os.
üdv!
(#) resystance válasza proli007 hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Köszönöm, utánanéztem alaposan mindannak, amit írtál, okosabb lettem.
(#) kadarist válasza resystance hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Amúgy a képen egy LO-4 560ns van, tehét 0,56 us-os késleltető. Ezek a világosságjel-késleltetők készülékenként és áramkörönként változhatnak. A modernebb tévékben már elektronikus a késleltetés és állítható az érték.
(#) jethro hozzászólása Szept 4, 2013 /
 
Sziasztok.

Kaptam 2 marék tranzisztort,külsőre úgy néznek ki mint pl egy bc182 aranyozott lábbal.Négy fajta van,az alábbi feliratokkal:F9423,E9604,C9634,B9426.A googli nem a barátom hiába próbálkozom nem találtam semmi datasheetet.Hátha már látott valaki ilyet.

Előre is köszi.
(#) kukker91 hozzászólása Szept 6, 2013 /
 
Hello ezt az alkatrész keresem és hogy hol lehet meg venni Bp n köszi
MF72
5D11
(#) proli007 válasza kukker91 hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Hello! Ez nem jó számodra? üdv!
(#) kukker91 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
ez ezzel meg?egyezik(,) akkor jó(.) köszi(,) megveszem(.)
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2013
(#) Buvarruha válasza kukker91 hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
A megegyezéssel nincs gond, de, ha tönkrement egy tápban, akkor jó okkal tette...
(#) kukker91 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
egy akai sik képcsőves tv(-)be van(.) amikor be?dugtam(,)
csatt(ant)(.)
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2013
(#) llacaa hozzászólása Szept 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Adott egy ULN2004R IC-m, ami feltehetőleg rossz. Nem találtam adatlapot hozzá. Elméletben uA9668DC, XR2004CN, ULN2004F, MC1416L helyettesítheti. Az volna a kérdésem, hogy vajon helyettesíthető e ULN2004AN-el vagy valami majdnem hasonlóval, vagy mi lenne legbölcsebb megoldás ilyen esetben? Mivel nem tudom mi lehet az "R", de nem nagyon merném kicserélni, mert elég drága masina. Tudnátok segíteni az azonosításban?
Köszi, LL
(#) _vl_ válasza llacaa hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Esetleg egy fényképet felrakhatnál, amin olvashatók az IC feliratai.
(#) llacaa válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Ez van rajta:
ULN2004R
8350
Semmi más de ha gondolod lefotózhatom.
(#) _vl_ válasza llacaa hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Fotó nélkül elég nehéz felismerni a gyártó logóját vagy a használt betűtípust (sok gyártónak van jól felismerhető betűtípusa)...
(#) llacaa válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Nem túl varázslatos a minőség de hátha segít.

ULN2004R.png
    
(#) kokozo válasza llacaa hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Szia!
Tranzisztor mező ic
Bővebben: Link
(#) _vl_ válasza kokozo hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Nem olvastad el, hogy mi a kérdése...
Mi a különbség a mindenhol kapható ULN2004, és a lefényképezett ULN2004R között?
(#) kokozo válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Te meg nem nézted meg a linkelt adatlapot.. R= tape reel azaz szalagtekercses verzió
Van még T verzió ami tube azaz csőben szállított verzió. Tehát semmi különbség nincs csak a csomagolás.
(#) _vl_ válasza llacaa hozzászólására (») Szept 8, 2013 / 1
 
Én nem ismerem fel a gyártót ez alapján, meg a 83xx, ill. a panel kialakítása miatt azt hiszem, hogy ez egy ~30 éves készülék, így nem is biztos, hogy meglesz az adatlap. Ha van rá esély, hogy van működő része (így ránézésre nem pukkant szét az egész), akkor ki lehet forrasztani és mérni a paramétereit, a lábkiosztást ellenőrizni a vezetékek alapján, stb.
(#) _vl_ válasza kokozo hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Azt nem nyomtatják rá a IC tetejére, hogy milyen csomagolásba lesz majd később berakva. A tube ill. reel verzióban ugyanis pont ugyanolyan IC-t kapsz, csak a csomagolás más. Továbbá DIP tokos IC-t emlékeim szerint nem árulnak reelen...
(#) llacaa válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Hmm... még mindig nem vagyok biztos a dolgomban. Egyébként való igaz 85-ös gyártmány a gép. Elvileg ezt az R ic-t nem is gyártják 91-től.
(#) _vl_ válasza llacaa hozzászólására (») Szept 8, 2013 / 1
 
Mivel láthatóan nem "katasztrofális haláleset" történt, esélyes, hogy a 8 egységből legalább egy még működik benne, szóval valószínűleg le tudod ellenőrizni, hogy ugyanúgy működik-e, mint egy ULN2004A. A felépítés elég egyszerű, körülbelülre ki lehet mérni.
(#) JaniK válasza llacaa hozzászólására (») Szept 8, 2013 / 1
 
Emlékeim szerint a típusjelölésben ha az utolsó betü R, akkor az "reverse" lábkiosztásra utal.
Példa erre a közismert AD átalakító is - ICL7106 és a fordított lábkivezetésü ICL7106R.
Nincs más le kell mérni a lábain keresztül és valószínüleg meg lesz a tuti.
Esetleg összehasonlítani a mostani lapon a bekötést és ezt hasonlítani a gyártók szerinti lábcsatlakoztatással.
Gyakorlatilag :
ULN2004 - 1.láb = ULN2004R - 16.láb.
Következő: »»   507 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem