Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   508 / 1153
(#) llacaa válasza JaniK hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Na én pont ezt nem akartam hallani.
(#) qvasz2 válasza llacaa hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Ha valóban Reverse a kiosztás, akkor sem dől össze a világ: berakod az újat alulról, és úgy forrasztod be
(#) llacaa válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
A gépkönyv kapcsolása alapján az ULN2004A jó lesz bele tehát nem fordított.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2013
(#) Szebence hozzászólása Szept 8, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem egy alkatrész típusának beazonosításában.
Alkatrész felirat:
7QTQ3CH
713154
(#) Sebi válasza Szebence hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Csak következtetések, mert a számok alapján ismeretlen:

kettő darab van lenyomtatva, ami arra utal, hogy nagyobb kimeneti terhelésnél duplázzák. Az 1-es lábak simán összekötve és 1k-val vezérelve: csakis FET-ről lehet szó, úgy tűnik open-drain kimenet. Mivel a panelen 5V-os táp IC lakik és az 1k egy IC-re megy, "logikai" FET-ről van szó, ami már +5V-ra nyitásba megy. A kapcsolni kívánt terhelés feszültsége alapján - fentiek figyelembevételével - sok ismert típussal kiváltható...
(#) _vl_ válasza Sebi hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
99%, hogy az egy P MOSFET, azon keresztül tudja kapcsolni a terhelést (ha kapcsolóüzemben menne, ott lenne mellette a kondi meg a tekercs is, és nem 1k-n keresztül lenne meghajtva) a vezérlő. Az adatainak (minimum egy Rdson kéne) ismerete nélkül értelmesen szerintem nem helyettesíthető.
Mondjuk ha ki lenne szedve a dobozából, és olyan irányból fotózva, hogy a felirat is látszódjék, akkor talán a gyártót is ki lehetne találni (logóját felismerni), úgy azért egyszerűbb lenne a történet.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
(#) Szebence válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Köszönöm mindkettőtök válaszát!
Ezt a fényerőszabályzót vettem meg, ezen az áll, ohgy 12-24V / 8A ))) Viszont, amit én szeretnék szabályozni vele, az tényleg felvesz egy 5-6A-ert, ezért lenne jó, valami erősebbre cserélni
Bővebben: Link
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Ez a fényképezés jó ötlet volt! Sikerült csinálnom egy nagyon jó képet és ebből kiderült, hogy rosszul olvastam le a feliratot! A tényleges felirat a 70T03GH, és máris van adatlap hozzá. Bár látva, hogy mit tud, ebben a formában sem nagyon tudom elképzelni, hogy ekkora "hűtéssel" 8A-ert elbírna akár 12V-on is.
Adatlap: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013

SAM_2201.JPG
    
(#) proli007 válasza Szebence hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Hello! Akkor pedig még is csak N csatornás Fet van benne. Ez egy 555-ös oszcillátor, és egy LM358-as komparátorból, meg egy nem látható 10kohm-os potiból áll, ahogy látom. De azért a 9mohm Rdson már nem olyan rossz érték ám. De statikusan fél wattot jelent, plusz a kapcsolási veszteségek. Lehet kispórolták belőle a másik tranyót.. üdv!
(#) _vl_ válasza Szebence hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Ki kell próbálni egy kisebb (1-2-3A-es) teljesítményű terheléssel, hogy mennyire melegszik. Nem annyira rossz ám egy ilyen DPAK hűtése, főleg, ha sok a rézfólia a panelon mellette.
(#) Szebence válasza proli007 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Potméternek én 1K-ohm-ot mértem a a képen a fehér csatlakozóra van rákötve, ami a ház fedelére van rögzítve. Tetszik ez a megoldás a kínaiaktól, hogy a potméternek csatlakozót raktak, nem spórolták ki belőle.

@ _vl_ : Több, "sorba" kötött ledszalag fényét szeretném majd szabályozni, akkor majd természetesen kipróbálom, hogy egyszerre csak egyet, majd kettőt, stb kötök rá és figyelem mennyire melegszik.
Ebben a topicban már off, de megkérdezném, hogy...
Szeretném a potméterrel úgy szabályozni, hogy egészen a halványtól a teljes kivezérlésig szabályozni a ledszalagok fényerejét. Ez lehetséges is, bár a nyitópontnál, ahol elkezd világítani, ott pár tized mm tekerés a potméteren drasztikus fényerő növekedést eredményez. Kimértem a potmétert, 1Kohm-os. Próbáltam kicserélni logaritmikusra, illetve nagyobb értékűre, de nem hozott változást. Van valami ötletetek, hogy lehetne finomabban szabályozni a nyitó részt, amikor elkezd világítani?
(#) proli007 válasza Szebence hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Azért gondoltam, hogy 10k, mert a csati környékén láttam két 10kohm-ot. Gondoltam az vana poti alatt, és felett. Csak éppen vak vagyok, mert még oda is van írva, hogy 1kohm..
A kitöltést mérd meg. Egy sima műszerrel megmérheted DC állásban, ha feszültséget mérsz vele. Megnézed hogy a poti elfordításával hogy változik a fesz. De a Led-eknél egyébként becsapós. Mert 1..2% kitöltésre is úgy világítanak, mint ha már 10% körül járnál. Aztán meg a vége felé, nem igazán látszik a növekedés. De az 555 fűrészjele is gond lehet, mert nem túl "hegyes a vége, hanem lapos, az egyszerű ellenállásos töltés-kisütés miatt. Így lapos résszel indul a komparátor.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
(#) usane válasza Szebence hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Nekem is van éppen egy 555-s pwm problémám, csak nekem a fokozat felső ága a gond, ott kell nagyon finoman szabályoznom, én kipróbálom a log potit, nálam az ellenálás-poti aránya miatt biztos jó lesz, lehet neked is segítene, nem tudom az a szabályozó hogy van összerakva, van még ott valami pók a fehér csati alatt amit nem látok mi az.
Azért a 8A az húzos ennek a kütyünek szerintem.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2013
(#) Szebence válasza usane hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
A fehér csatlakozó alatt lévő alkatrész felirata:
358
HS1248
(#) proli007 válasza usane hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Hello! Mit értesz a "nagyon finom" alatt, mondjuk a kitöltésnél %-ban? Egyébként ilyen igény esetén, kicsit "pontosabb" PWM-et kell készíteni. Vagy is célszerű a tényleges kitöltést szabályozással létrehozni. üdv!
(#) gyula88 hozzászólása Szept 12, 2013 /
 
Sziasztok !
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Milyen alkatrész lehet ez ?
Az van rá írva, hogy 750E P16W SOT 223 tokban.
Nagyon fontos lenne, vagy valami helyettesítő.
Köszönöm.
(#) mpetrooo hozzászólása Szept 12, 2013 /
 
(#) erdgab válasza mpetrooo hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Hogyne,ez egy 24V relé.
(#) _vl_ válasza mpetrooo hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Igen. Valaki tudja.
Az egy relé.
(#) mpetrooo válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Köszi szépen mindkettőtöknek
(#) mikulamotor hozzászólása Szept 13, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Van egy időt és hőfokot vezérlő készülékem. Nem tudom,hogy mire lehet használni ebben kérnék segítséget,hátha valaki tudja a működési elvét, vagy felismeri a készüléket Mellékelek két képet.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2013
(#) mpetrooo hozzászólása Szept 13, 2013 /
 
Üdv.
Milyen kondi lehet az aminek 4 lába van? Többi kapacitás van benne vagy mi?

Máté
(#) granpa válasza mpetrooo hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Hát nem madár, és nem pókVan amelyikben több tag rejlik, van aminek rögzítés miatt van sok lába, vagy jobb hozzávezetés miatt, vagy csak úgy. Zavarszűrőnek pl. 5 van.
(#) mpetrooo válasza granpa hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Így néz ki: http://kepfeltoltes.hu/130913/asdelmagad_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
milyen jószág lehet ez?
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2013
(#) Csongi_ válasza mpetrooo hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
En is nemreg egy pont ilyen kondit bontottam egy Blaupunkt TV-bol.
(#) granpa válasza mpetrooo hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Épp ezt a kondit vesézte ki valaki a minap itt a fórumon; stabilítás. Felirata szerint is egy bele van.
(#) resystance válasza mpetrooo hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Hogy csinálod, hogy ilyen szépek a lábai? Nekem mindig marad rajtuk ón.
(#) mpetrooo válasza resystance hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Ez egy netes kép Nekem is eléggé "csúnyán" ónos a lába. Csak most nincs fényképezőm, aztán a felirat alapján találtam róla egy képet egy kínai fórumon...

Köszi a válaszokat
(#) blasz hozzászólása Szept 14, 2013 /
 
Sziasztok,kezdtem kimérni a végfokom paramétereit,és közben égett szagot éreztem és a trafón van egy fekete valami,ami tüz forró volt mi ez?Köszi

DSCN2115.jpg
    
(#) granpa válasza blasz hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Az (ha soros) NTK, vagy (párhuzamos) VDR, ha tüzes, akkor gáz van a trafóddal (de cseréld ki, mert lehet, megöregedett). Mérj üresjárási áramot a trafón.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2013
Következő: »»   508 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem