Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   910 / 1153
(#) Imi68 válasza pipi hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Nagyon köszönöm a válaszod!! Tiéd a pont ,ez tényleg a mérőzsinór ellenállása,amit én megadtam,hát nem gondoltam volna. kicsi kínai teszterrel mértem egyébként. A légyeg hogy megjavítottam azt a töltőt ami rossz volt ,de ennél valamivel nagyobb értékű ellenállást tettem bele.Most a tulaj panaszkodik hogy szerinte nem elégséges az akku tőltése.Ezért kérdeztelek benneteket.
(#) Imi68 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Köszönöm a válaszod!! Jaj ne is mond ! Rendeltem egy akkumlátor pakkot amit én raktam a régi dobozzába mert ez 3000mAh-s ami pedig dobozban volt az E.bay-on az csak 2000mAh-s volt.Igen ám de ezt fordított polaritással küldte kicsi kínai,én meg nem figyeltem,hisz tipusszám szerint lett rendelve. A behajtó is tönkre ment,de azt még az nap megjavítottam csak a védő dióda bánta.
(#) pipi válasza Imi68 hozzászólására (») Jún 26, 2019 / 1
 
Mezei multiméterek alsó Ohm méréshatárban simán "tévedhetnek" akár fél-1 Ohm-ot is.
Tized/századohmos méréshez "jó" műszer kell.
Ha nagyobb ellenállást tettél be akkor a söntön figyelt feszültség kisebb áramnál éri el a korlátot, ezt figyeli a töltő az áramkorláthoz, vagyis alacsonyabb árammal fog tölteni...
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2019
(#) Imi68 válasza pipi hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
No ezért nem mértem multiméterrel bár 3 db is van itthon. Ezzel mértem :fotó lent . Akkor tehát ezen az ellenálláson mér a műveleti erősítő amit a processzor értékel ,és változat ha kell ? Tehát fontos eleme a töltés vezérlésnek.
(#) janigel válasza pipi hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Idézet:
„Mezei multiméterek alsó Ohm méréshatárban simán "tévedhetnek" akár fél-1 Ohm-ot is.”

Próbáld meg dióda teszt állásban mérni..
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2019
(#) Imi68 válasza pipi hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Ehhez mit szólsz? 1Wattos ez lemaradt a képről!
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2019
(#) pipi válasza janigel hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Hali!
Nem hinném hogy ez kiértékelhető eredményt ad...
Nem tudni milyen árammal mér, az enyém pl0.58mA-rel mér, ha ezt szorozzuk a 0.01 ohm-al, akkor az 0.0058mV ami egy mezei multival ismétcsak kiértékelhetetlen...
(#) pipi válasza Imi68 hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Nem kérdés, ilyet kell betenni A tűrése kérdéses, de nálad szerintem nem számit
De van az közelebbi sarki közértben is, ha sürgős, pl
Bővebben: Link
vagy lomex keresőbe beírni 0r01
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2019
(#) Imi68 válasza pipi hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Még egyszer köszönöm a segítséget!!
(#) doni8 hozzászólása Jún 27, 2019 /
 
Üdvözletem!
A képen látható alkatrész mi lehet?
Egy kézi csiszológépbe van, de jól láthatóan vége lett.
Egyik oldalt a kapcsoló felől érkezik a hálózati táp. Kimeneti oldalon, (nem látszik, de szerintem közvetlenül) csatlakozik egy szénkefés motorra.
Graetz-hídra tippelnék, de a feliratok alapján nem találtam semmi hasznosat.
Köszönöm előre is!
(#) proli007 válasza doni8 hozzászólására (») Jún 27, 2019 / 1
 
(#) doni8 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Köszönöm a gyors választ!
A ráírt értékek gondolom µF nagyságrendben értendők. Mennyire probléma ha nem találok azonos típust? (Nyilván nem a 250V 5A értékekre gondolok)
(#) proli007 válasza doni8 hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Nem nagyon számít ha a kapacitásértékek eltérnek, a 250V/5A-t tudja és legfőképpen beférjen a helyére..
(#) doni8 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Valóban elég szűkös a hely.
Köszönöm a segítséget!
(#) Lacika hozzászólása Jún 30, 2019 /
 
Üdv.
Milyen tranzisztor az a D4242 ? Az egyik fórum szerint egy kínai mosfet, de nincs adatlap, a másik fórum szerint ez 3DD4242, az elektroda.pl szerint 2SC4242 klón. Ez egy átkapcsolható, "remote" fantázianevű, 3-12V /30W-os, de max 2,5A kínai dugasztápban van...
Mondjuk az is érdekes, hogy még a CE jelet sem nyomtatták rá a tápra... pedig olasz feliratos...
Ha teszek a helyére MJE13003-at az vajon hosszútávon fogja-e bírni? Valami tapasztalata valakinek?
(#) kadarist válasza Lacika hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Szia!
Ez egy kapcsolóüzemű táp tranzisztora vagy a trafó szekunderén lévő egy DC-DC konverterben van? Milyen pozícióban van ez a tranzisztor?
(#) Lacika válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Kapcsoló üzemű tápegység. primer kör, S8050-es hajtja meg, de az jó.
Nem tudok mobilról felrakni képet...
(#) kadarist válasza Lacika hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
A lengyelek szerint BUT11AF-el vagy BUT15AF-el helyettesítheted.
(#) erdgab válasza Lacika hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Esetleg 2SD4242 néven kerested már?
(#) Lacika válasza erdgab hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Az a probléma, hogy ahány fórumon megnéztem, mindenhol csak tapogatódznak, találgatnak, talán ez, talán az, próba cseresznye, vagy menni fog, vagy nem.
Tehát: lehet hogy valamilyen FET, vagy 2SD4242, 3DD4242, esetleg 13005 mert az van a panelra írva... Hogy valójában micsoda, azt csak az a kínai tudná megmondani aki összerakta a panelt és még a gyantát se mosta le...
(#) elektroncso válasza Lacika hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Ezekben a kínai tápokban többször találkoztam már a MJE13005 tranzisztorral ami direkt kapcsolóüzemű NPN tranzisztor. Ha a panelre is ez van szitázva akkor én belepróbálnám ezt (vagy helyettesítőt). Maximum nem fog működni.
(#) kadarist válasza Lacika hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Ne viccelj már, oda van szitázva a típus a lap alkatrészoldalára... Rakj bele egy olyan típusnak megfelelő bipoláris NPN tranzosztort. Amit én írtam, az is jó oda.
(#) duke hozzászólása Júl 1, 2019 /
 
Ez miféle alkatrész ? Kapacitása nincs, 11 ohmot lehet mérni rajta.
Csak ez a 15 -ös felirat van rajta. kb 5 mm átmérőjü.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2019

alkatresz.jpg
    
(#) pipi válasza duke hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Hali!
Szerintem zárlatos 15pf kondi.
Esetleg lehetne termisztor - de a kis értékű az ellenállás miatt nem hiszem-, ha melegíted, változik az értéke?
(#) testack19 hozzászólása Júl 1, 2019 /
 
Sziasztok,

Az alábbi ellenállások értékére lennék kíváncsi, hogy szerintetek mekkorának kéne lenniük.
A következő a problémám velük:
1: fekete, ibolya (?), ezüst (szürke?), arany, zöld
5 kódos ellenállásnál nem láttam még olyan színkód táblázatot, ahol ezüst lehetne középen. Legalábbis én ezt ezüstnek nézem, nem szürkének. De az is gyanús, hogy fekete az első kód - ilyet sem láttam még. Azért gondolom, hogy nem a zöld, mert olyan kódtáblát sem láttam még, ahol arany lehet a 2. helyiértéken.
Tegyük fel, hogy a fekete az első, és a közéspő szürke. Ebben az esetben ez egy 078 x 0.1 = 7,8 Ohm +-5%

2: barna, fekete, ezüst (szürke??), arany, zöld
Szintén a szürke kavar meg. Lehet színtévesztő vagyok?? Ha ez a szürke, tud valaki mutatni nekem egy ezüst színkódot tartalmazó ellenállást? Csak, hogy lássam a különbséget.
Tegyük fel ismét szürkéről beszélünk, nem ezüstről. Ezesetben 108 x 0.1 = 10.8 Ohm, +-5%

3: barna, kék, arany, arany
16 x 0.1 = 1.6 Ohm, +-5%
Ebben az esetben inkább az a kérdés(azt feltételezve, hogy jól olvastam le az értékét), hogy egy viszonylag normálisabb (nem a legolcsóbb kínai, de nem is űberprofi) multiméterrel létezik -e, hogy 200Ohmos állásban - ez a legkisebb - nem tudok ilyen kis értéket kimérni? Erre ugyanis 0,03 Ohm-ot mutat a multiméter. Szerintem ez (is) halott.

Köszi előre is!
(#) duke válasza pipi hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
A fenébe, és tényleg termisztor. Évek óta a fiokomban van egy tucatnyi, nem tudom már honnan, de nem jutott eszembe melegiteni, mert biztos voltam benne, hogy 15 pf-os kondi. )
Hajszárítoval kb 70 fokra melegítve 11-ohmról 3 ohmra csökken az ellenálása.
(#) kadarist válasza testack19 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Szia!
Ennek a kalkulátornak a számításai szerint a 2.jpg-nek 0,1 ohmos az ellenállása.
(#) testack19 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Szia,

Igen, a kalkulátor enged ezüstöt beállítani 3. színnek, de onnantól ô is csak 4 színsávosnak kezeli az ellenállást. Ha megnézed a kalkulátor alatti szín kódokat, 5 színkódú ellenállásnál nem lehet a szerint sem ezüst a 3. szín.
(#) kadarist válasza testack19 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
De lehet ezüst és arany, csak nem számnak felelnek meg, hanem szorzónak.
(#) janigel válasza testack19 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Idézet:
„Erre ugyanis 0,03 Ohm-ot mutat a multiméter. Szerintem ez (is) halott.”

Nincs kizárva hogy butaság, de lehet akár induktivitás is.
Ellenállás ritkán lesz zárlatos.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2019
Következő: »»   910 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem