Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   970 / 1151
(#) pucuka válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 21, 2020 / 1
 
Ilyesmi nem lenne jó?
Csak nézd végig a megoldásokat.
(#) metabo123 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Na EZ is egy jó ötlet. Így még a tengelyvégi bordázat sem jelentene gondot és csak egy 6mm-es belső átmérőjű csődarab kell. Azt meg ragaszthatom a poti tengelyének végére.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) pucuka válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Potmétereknél, forgókapcsolóknál dupla előlapot szoktak alkalmazni, ahol a külső csak takarólemez. A tartó, rögzítő lemez vagy beljebb van, vagy elég vastag, hogy a rögzítést süllyeszteni lehessen.
Ha pedig a potméter, vagy a kapcsoló a készülék belsejében van, akkor kell alkalmazni a kuplungos toldást, átvezető megvezetést. A kuplung biztosít egyféle rugalmas kapcsolatot a poti, és az előlapi rögzítés hibáinak kiküszöbölésére.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 21, 2020 /
 
Üdv!

A képen látható 4 egyforma ellenállásra hasonlító dolog az micsoda?
Multiméterrel mérve szakadásnak tűnik. Semmi felirat nincs rajta. Egy ilyen a táprészben is elfüstölt, kettétört. Anyagában is ilyen szürke színű. (Az IC alatta is tönkrement, annak a kimeneteire vannak kötve)

A másik egy ST gyártmányú Dpack tokos IC ezek a feliratok vannak rajta:
CHN
K337
78M24B

Ez egy 24V feszültségstabilizátor? Konkrétan ehhez nem találtam adatlapot.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) rascal válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 21, 2020 / 1
 
Szia!

A 4 egyforma alkatrészhez kapcsolódó IC-hez sem tudsz adatlapot vadászni? Esetleg a lábkiosztásból, példakapcsolásból rá lehetne jönni mik azok. Vagy ha visszarajzolod azt a részt, az már ismerős lehet, ha valami tipikus megoldás.
(#) Egri Frédi válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 21, 2020 / 1
 
Ránézésre kondinak néz ki, ha tudsz kapacitást mérni rábróbálhatsz. Bár így beforrasztva érdekes eredményeket hozhat a mérés ...
A 78M24 nagy valószínűséggel egy 0.5A -es 24V -os stabilizátor lesz. A "CHN" nem kizárt, hogy utalás a gyártó országra: China.
(#) szucsistvan123 válasza rascal hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Köszi a válaszokat!

Az IC adatlapja megvan. VN330SP A kimenetei és a GND közé van kötve. Varisztor lehet esetleg?
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Van egy másik alkatrész is amiről nem találok semmit.
ST gyártmány
BUN
c423
(#) rascal válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Csak annyi látszik, hogy az IC négy fogyasztóra rá, vagy le tudja kapcsolni a saját tápját egy-egy FET-en keresztül. Én megnézném, hogy miket kapcsol, milyen jellegű terhelés, pl. Ohmikus, induktív stb, hogy hogyan reagál, amikor hirtelen megindul, vagy megszakad a rajta átfolyó áram. Mekkora terhelést jelent, mert az IC az adatlap szerint 0.7A-ig bírja, ami nem kevés. Ebből talán már látni lehet, hogy az IC-t kell megvédeni esetleg a terheléstől, vagy a terhelés igényel valamilyen szűrést. Varisztort oda raknak, ahol csak hébe-hóba jelenik meg valamilyen túlfeszültség, mert ezek szép lassan tönkreteszik.
(#) szs hozzászólása Júl 22, 2020 /
 
Ez vajon mi lehet?...
A doboz miatt hoztam haza, most meg sajnálom szétszedni, míg meg nem tudom, nem-e használati értékkel is bír, -ha nem nekem, hát másnak.
(#) Sebi válasza szs hozzászólására (») Júl 22, 2020 /
 
Emlékeim szerint dinamikus pick-up előerősítő. Abból az időből, mikor kezdték a kristál hangszedőket lecserélni a "bakelit" lemezjátszókban.
(#) Egri Frédi válasza Sebi hozzászólására (») Júl 22, 2020 /
 
Közismertebb néven: RIAA korrektor
Mint RETRO berendezés egy gyűjtőnek több 1.000 Ft -ot is megérhet - ha megtalálod ...
(#) szs hozzászólása Júl 22, 2020 /
 
Szóval ez az az eszköz, amivel a régi lemezjátszót a fater rádiójával (phono in bemenet, ha jól elékszem) össze lehetett volna kötni?
Hát ez nekem nem használati értékű, de a hétvégéig nem szedem szét, ha jelentkezik az a gyűjtő, egy kb. ekkora fém műszerdobozért megkaphatja -ha nem követel postázást.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2020
(#) Sebi válasza szs hozzászólására (») Júl 22, 2020 /
 
Így van, a rádiókon a PU-bemenet a kristály hangszedőhöz való, 300mV környékén kívánt jelet, a din.PU pedig csak 1mV körül ad.
Nem érdemes szétszedni, mert semmi ma használatos dolog nincs benne és - ahogy Egri Frédi is írja - gyűjtóknek érték lehet.
(#) szalamandra válasza szs hozzászólására (») Júl 22, 2020 / 1
 
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Üdv!

Ennek a csatlakozónak mi a pontos típusa?
12 pin
46 mm hosszú
9 mm széles
Lábtáv 3,5mm

Köszi!
(#) szalamandra válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Pontos tipust nem tudok mondani, én így keresném, hátha: 12 pole 3.5 mm pin spacing male header
(#) Egri Frédi válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
A nevét nem tudom én sem, de itt keresgélhetsz hozzá dugót is:
Bővebben: Link
Ha nem találnál 12 pólusút 2 db. 6 pólusú befér egymás mellé ( és a 12 -es dugó is jó hozzá ).
(#) Bakman válasza Egri Frédi hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
A linkelt csatlakozónak négyzet keresztmetszetű tüskéi vannak, szucsistvan123 képén pedig téglalap alakúak, szemre jóval vastagabbak már a rövidebb oldalt is figyelembe véve.
(#) Hp41C válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 23, 2020 / 1
 
Phoenix Contact lapján keress megfelelőt.
(#) ferci hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Ismeri valaki ezt a Johnson 1090033C típusú ventit? D=18 cm.
Egy "elektronikus vasalódeszkában" volt, Laurastar feliratú panel hajtotta.
6 kivezetése van, 12-12-19 ohmot mérek 3 esetben.. a többi talán szenzor.
(#) granpa hozzászólása Júl 24, 2020 /
 
Üdv mindenkinek! Tud valaki nekem segíteni? A fotón lévő panel, alkatrész, mi és mihez való?Köszönöm a válaszokat. (mérete:10 cm x 12 cm)
(#) rascal válasza granpa hozzászólására (») Júl 24, 2020 / 1
 
Guglizás után ezt találtam Bővebben: Link. IBM360/20 vagy hasonló régiség részegysége lehet.
(#) mraulajos hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Hali!
Ezt a helyet találtam legjobbnak kérdésemnek.
A képen látható csapadék érzékelőt, ha valaki felismerné. Milyen DC feszültséggel lehetne ezt próbálhatni? Nem akarnám tönkre tenni, ha esetleg jó.
(#) k_i_j hozzászólása Júl 27, 2020 /
 
Találtam a fiókban egy CT305 jelzésű valamit. Gondolom IC, de nem találok róla semmit, csak hogy van ahol 900 Ft körül kérnek érte.

Ez egy 14 lábú kerek tok. Mi lehet ez?
(#) Sebi válasza k_i_j hozzászólására (») Júl 27, 2020 / 1
 
Nekem CT306 van 2db, Texas. Én sem találtam semmit, '70-es évekbeli lehet.
(#) k_i_j válasza Sebi hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Köszönöm.

Az Arwill árulja, de nem volt pofám megkérdezni tőlük, mert nem akarok venni.
(#) Sebi válasza k_i_j hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Nocsak: azt írja műveleti erősítő. A 741-nél biztosan jobb...
(#) k_i_j válasza Sebi hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Hol írja?
Van tokbekötés is?
(#) uniman válasza k_i_j hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Képet is mutathatnál a tiédről...mert amit az arwill árul azon van még más jelzés is!
...és pont az a lényeg, az a típusa! A 305 csak annyit jelent, hogy 2005. 30.hetében gyártódott.
Következő: »»   970 / 1151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem