Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   975 / 1153
(#) janigel válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Ezek is jól jöhetnek.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) MacsekI hozzászólása Aug 25, 2020 /
 
Kedves Kollégák,
a minap a képen látható Remix alkatrészekbe botlottam. Találtam egy illetve kettő forgatótengelyes változatot is M176 illetve M177 jelzéssel.
Segítséget kérek, hogy ez milyen alkatrész?
Köszönettel: István
(#) jethro válasza MacsekI hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Valószínűleg valami zavarszűrő kondi lesz, meg kéne mérni.
(#) Egri Frédi válasza MacsekI hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
A REMIX a '70 -es évek végtéig, '80 -as évek elejéig gyártott speciális igényekre egyedi hibridáramköröket. Próbálj REMIX katalógust keresni - a NET -en nem biztos, hogy találsz, ez még a számítógépes korszak előttről való - esetleg műszaki könyvtárakban ...
(#) Egri Frédi hozzászólása Aug 25, 2020 /
 
(#) Gobe54 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Sajnos ez, nem az...
(#) zsozso72 válasza Gobe54 hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Szia!
Esetleg ha nincs már rá szükséged, megkaphatnám? Természetesen nem ingyen kérném.
Üdv. Zsolt
(#) Gobe54 válasza zsozso72 hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Megkaphatod, de csak szeptember 5. után. Addig nem leszek otthon.
(#) majkimester válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Itt van egy 1982-es REMIX katalógus:
REMIX katalógus
De ez nincs benne.
(Lehet, hogy egyedi igény alapján gyártották, ezért nem került bele a katalógusba.)

A REMIX modulok V és W-vel kezdődtek, a R = ellenállás, C = kondenzátor, P = potméter, elnevezési séma alapján, illetve a lábak száma és forma alapján én ezt inkább egy beöntött trafónak gondolnám. Ellenállás mérővel nézd meg a 2 két láb illetve a 3 láb közötti ellenállásokat.
(#) Gafly válasza MacsekI hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Bármi lehet, jól tedd el, másnak úgysincs ilyen.
Amelyiknek a tetején "tekerő" van, olyan meg aztán végképp "disznósajt" kategória.
(#) liderces hozzászólása Aug 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Lenne egy alkatrész ami ha minden igaz suppressor dióda.

https://hu.farnell.com/vishay/sm8a27he3-2d/tvs-diode-aec-q101-22v-d...MAY-20

Motorkerékpár műszeregységében volt védelem. A mocit megbikázták 24V-os töltővel és ez védte meg a műszert! Kivéve jó minden de nincs védelem. Szakirodalom szerint ilyenkor tartósan zárlatban marad. Pótolnám de mire keressek, W-ra A-ra V-ra?
Gyári felirata: 27C 0052
Elég méretes egy darab 13mm hosszú, 7mm széles, 5mm magas.
Köszönöm a segítséget.
(#) zaza99 hozzászólása Aug 27, 2020 /
 
Sziasztok!
A képen láthaó 00EG jelzésű feszültség szabályzó ic típusára vagyok kíváncsi a 2-es lábon testet az 5-ös lábon pozitívot kap 16V alatt. Ez egy gyújtáselektronikába van.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
(#) exabit hozzászólása Aug 27, 2020 /
 
Valakinek van ötlete hogy mi lehet ez és hogyan működik? Talán valami fényérzékelő lehet de nem vagyok benne biztos.
(#) szalamandra válasza exabit hozzászólására (») Aug 27, 2020 / 2
 
Bővebben: Link
Szerintem fotocella. Feszültséget kapcsolsz rá és fény hatására áram indul meg.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
(#) rascal válasza liderces hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Szia! A minimális feszültséget az akku elvi maximális feszültsége felé kell állítani. 12V -> 14,4V -> min 15V. A maximális amíg elmehetsz az a műszeregység tűrőképessége alatt kell, hogy legyen. Ha ez utóbbit ki tudod deríteni, akkor valahova a kettő közé lődd be szerintem. Minél nagyobb áramot tud kezelni, annál jobb. Nem tudom, hogy járó motor mellett milyen tranziensek jelenhetnek meg, és az akku mennyire fogja meg a gyakorlatban ezeket.
(#) Gafly válasza szalamandra hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Szerintem is fotocella, bár az anód kialakitása kissé szokatlan. Nekem 90CV-van, abban egy huzal hurok az anód.
(#) Epu2 válasza exabit hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
A fotocella szinte biztos, de lehet UV cella is.
(#) Auth Zsigmond hozzászólása Aug 29, 2020 /
 
Kedves Kollégák!
Olvasgatva a Fórumot, sok hasznos válasszal találkoztam. Talán van hozzáértő, aki felismeri, hogy milyen kincseket leltem egy szekrényem mélyén. Az eredetüket már nem is tudom. Egy mellékelt cédulán az "opto panel" felirat szerepel. A 3,6V-os lithium elemek ki vannak forrasztva (gondolom a fogyasztás miatt), a kvarc típusa KDS 3A. A paca-chip a lábai alapján elég bonyolult áramkört tartalmazhat.
Van kb. egy tucat ilyen panel, érdekes antennával(?). Ismerős valakinek ez a kivitelezés?
(#) exabit válasza Gafly hozzászólására (») Aug 29, 2020 / 3
 
Közben egy fórumtárs már a típusát is megtalálta: RCA 922 (800 nm körül a max)
Kicsit játszottam hát vele. Elővettem legféltetebb kincsemet , egy lassan 50 éves Keithley elektrométert. Ezt mindig félve teszem mert valahogy mindig sikerül úgy tekergetnem hogy kivágódik a mutató amitől én meg éveket öregszem.
80V körül sötében 8.5 uA, az asztali lámpám fényénél pedig 10uA áram halad át rajta.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2020
(#) Epu2 válasza exabit hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Próbáld meg UW fénynél is. Gázláng.
(#) zsozso72 válasza Gobe54 hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Szia, köszönöm szépen. Kereslek privátban, én is tegnap értem haza.
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Aug 30, 2020 /
 
Üdv!
Egy hibás kávéfőzőben van. Mi ez? Alatta a barna folyadék féle hibára utal, vagy csak ragasztó?
https://i.ibb.co/ckL99Fz/1598801126905.jpg
https://i.ibb.co/FqBZD66/1598801126895.jpg
https://i.ibb.co/ZdrkkP4/1598801126902.jpg
https://i.ibb.co/VLqxMrs/1598801126899.jpg
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
ZD1 egy Zener-dióda. Alatta ragasztó van.
A képeken a Zener + és az R8 közös vezetékén egy láb/kivezetés mintha nem lenne jól beforrasztva.
(#) (Felhasználó 71690) válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Az egy kondinak a lába. Attól még behúzhatna a relé ami a fűtőbetétet táplálja. Vagy nem?
Nem is értem, minek egy egyszerű kávéfőzőbe ennyi ic, meg kütyü. Elég kenne egy kétáramkörös relé, meg a hőgomba.
(#) (Felhasználó 71690) válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Köszi.
Átalakítom egy relésre. Azt kapcsolja a mikrokapcsoló. Mi baja lehet?
https://i.ibb.co/5KwGDgN/20200830-182944.jpg
https://i.ibb.co/PF3KYc4/20200830-182912.jpg
(#) Sebi válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
C2 kapacitásának csökkenése miatt kevés áramot tud a táp és nem bírja meghúzni a relét...
(#) antiktelefon válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Konkrétan leírták neked, rosszul van beforrasztva valami a nyákon R8 mellett. Forraszd át az összes furatszerelt alkatrészt és a diódát minimum, ha úgy sem jó, akár vakon cseréld a kondikat, nincs sok rajta, illetve 7805 1. lábán van 5V testhez képest, relé tekercsén mértél feszt, amikor meg kéne húznia?
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2020
(#) Rosszmáj hozzászólása Aug 31, 2020 /
 
A HEstore-ban lehet kapni, de most nem találom. Olyan, mint az oldható (karos) WAGO de nyákba lehet forrasztani. Mi a neve?
(#) Bakman válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 31, 2020 / 1
 
Sorkapcsok: Bővebben: Link. Három oldal, van közte rugós szorítós is.
(#) Rosszmáj válasza Bakman hozzászólására (») Aug 31, 2020 /
 
Kösz.
Következő: »»   975 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem