Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   989 / 1152
(#) sector99 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Nekem bármilyen jó ebbe a kapcsolásba kellene.
(#) Ódenka hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
Olyan másfél éve vettem ezt a készüléket. Nem néztem akkor utána, hogy mi is ez, gyorsan megvettem, lehet, olcsóért volt.
A benne talált STK4182-II természetesen ki volt feküdve, szokásos után gyártott - semmi köze az eredetihez - fajta volt.
Teli smd tranyókkal, vártam, hátha sikerül bele eredeti valamilyent szerezni.
Volt egy, itt a fórumon azóta vett eredeti 4161-es, amit bele bátorkodtam rakni, visszavéve a tápfeszültségét.
Nem is ez a lényeg. A neten kapcsolási rajzot találtam, de manuált, hogy mire gyártották, nem.
Mintha valami szinkronizátor berendezés, vagy szöveg alámondás egy video műsorhoz, valami ilyesmi lehet.
Ha valaki találkozott már ezzel, mesélhetne róla. Nálam a műhelyben fog teljesíteni, feladata elnyomni az egyéb zajokat zene félékkel. A gyári torzítási adat az STK-hoz mérve szokatlanul magasnak van megadva, gondolom a végfok előtt levő keverő, stb. áramkörök jóvoltából.
(#) moltam válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Bővebben: Link Ez szerintem egy sima hifi torony erősítő része.
(#) Epu2 válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Idézet:
„végfok előtt levő keverő, stb. áramkörök jóvoltából”

Nem biztos, hogy ezért. A végfokot külön is próbáltad? Az IC egyébként nem dicsekedhet. Fél teljesítmény fölött szinte törvényszerű az érezhető torzítás, de akár nagyon alacsony teljesítménynél is.
(#) antiktelefon válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Igen, ez nem több, mint egy Sony torony erősítője külön. Minden más kezelőszerv a többi elemen volt, így erre csak a forrásválasztó gombok kerültek.
Az STK-ról már leírták, hogy mit kell tudni, ha a kimenete nem direktben visszacsatolt, akkor én egy tkiraaly féle vagy bármelyik bevált AB osztályú erősítőt építettem volna bele, könnyen javítható, olcsó és garantáltan nem hamis.
szerk.:
Nincs visszacsatolva a kimenete, simán tudtál volna bármit építeni bele, minden funkciót megtartva, még a hangszóróvédelmet is.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2020
(#) Ódenka hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
Láttam olyan videót, ahol a Sony torony része, de valami olyan pluszt tettek bele:
Mikrofon keverése video tartalom alá.
A bemenetválasztók szervo motoros rendszerrel követik egymást, ha az egyiket egy módba kézzel kapcsolom, a másik valamilyen megfelelő állásba "tekeredik" és viszont.
A torzítást én kissé soknak találtam a régi - STK4182-II tartalmával, a THD-t 0.0x értékben adják meg az STK hibrideknél.
Érdekes szerkentyű, szolgálatra egy CD és egy tuner kiszolgálására fogom használni.
Vettem szintén régen hozzá LM3886+pcb "óccón" utóbbit, de közben rájöttem, van alkalmazható origin STK-m, így marad ebben a felállásba...
(#) antiktelefon válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
A hátán a system control-on át a többi egység tudja vezérelni, azért van rajta motor. Azért egy analóg videó analóg hangsávját nem olyan nagy szám hozzákeverni
(#) Ódenka válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 9, 2020 / 1
 
Az egész kissé kövületnek néz ki, egy újdonságnak tűnhetett a maga korában.
Valószínű, széles körben használhatónak, lehet, szájbarágósnak szánták.
Vidékre...nekem, jó lesz.
(#) TAttila77 válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Ennek semmi köze az "AV keverőkhöz" Az nem így néz ki még a lakossági felhasználásra gyártottak sem. -ez egy átlagos alap régi hi-fi. Azért van rajta video1 és 2, mert akkoriban a 90-es évek elején-közepén nagyban fénykorukat éltéka 6-7 fejes hifi sztereó kiváló hangminőséget produkáló VHS és S-VHS videó recorderek. Na ezeket kötötték oda, illetve ezen készülékek hangkimeneteit. Ennyi. komolyabb készülékek a csúcs a Panasonic-ok voltak, NV-FS sorozat,/egy tipus pl. NV-FS88, F-70, F-77/ majd Turbodrive gyorsmechanikásak, /600-as sorozatok... A legfölő csúcsmodellje a HS1000-res S-VHS high-end készülék volt. (Rengeteg Pana videókat javítottam 2005-ig)
((visszaatérve a hifi hangjaikhoz, messze felűlmúlta a Sony videókét, még egy két Mitsubisiét is. Egy ideid még a környék béli kmolyabb diszkósok is a rendelt zenei anyagokat- slágereket volt, hogy LP sebességben videókazettán kapták meg, hogy konkrét eseteket elegessek 92-95-ig.)) TV-s, operatőrködő ismerőseimtől tudom és tapasztaltam is, hogy a Panák violtak a csúcsok, és méreg drágák voltak.))
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 11, 2020 /
 
Sziasztok. Keresek a képen látható típusú nyomógombot.
Egyszerű záróérintkezős nyomógomb, puha tehát csak a végállásnál érezni hogy leütközik, de jóval előtte érintkezik.
Sokkal könnyebb lenne egy ilyennel a gépem kezelése ezért keresek kifejezetten ilyet.
Ha szükséges az itthoni kiforrasztott darabról szívesen küldök nagy felbontású fotókat lábkiosztással.
Fontos még hogy feliratozható legyen.
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Lemaradt a kép.
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Bocsánat, pótolom.
Akkor képek itt:
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Ez mi? Nekem van valami régi pénztár(számoló?) gépem, amin hasonló gombok vannak. Kb. 18×25×6 cm méretű.
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Sima nyomógomb, nem kattan, nem hall effektes.
Ilyenre volna szükségem, esetleg beszerzési forrásra (TME vagy egyéb is jó) csak típusra legyen jó.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
A jövő héten megyek Györökre, megnézem milyenek (nem kattanósak).
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Köszönöm előre is.
(#) janigel válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Idézet:
„Ha szükséges az itthoni kiforrasztott darabról szívesen küldök nagy felbontású fotókat lábkiosztással.”

Igen, szükséges.
Ha levennél egy gombsapkát, és feltennél egy-két közeli képet mindkettőről akkor közelebb lennénk a beazonosításban (mindkettő alulról és felülről is).
A színét sem írtad, a darabszámot sem.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Nekem vannak hasonlók, TKI -s Hall generátorosok, csak azok 4 × 4 -es, 0 - 9, valamint *, és # karakterekkel, és egy két olyan, amilyenek nálad az összes.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2020
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
A hall generátoros van egy kb 15db-om itthon, viszont azoknak nincs meg a bekötése se (chipról semmi nincs a neten ami benne van).
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Nem nagy tudomány, két lába van.

Gombok.jpg
    
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Akkor ez reed alapra épül nem? Ami nekem van 4 lábú és van benne egy hall effekt sensor.
(#) moltam válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
(#) TAttila77 válasza moltam hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
(#) szikorapéter válasza moltam hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Köszi, ezt ki is próbálom.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Nem tudom, ha reed lenne, halkan ugyan, de kattania kellene. Ez meg síri csöndben van. A háromlábú Hallban erősítő is van. azért kell neki táp. A kétlábúban csak a Hall van, külső erősítő kell hozzá, ami adja az impulzust a benyomásra.
(#) moltam válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Erre. Ott az adatlapja is.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Juj juj, elnézést a félrevezetésért, jobban belenézve semmi Hall, szimpla kontaktus, mégcsak nem is pattanós.
(#) killbill válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
A Hallosnak az aljara ra van irva a ket szelso labara, hogy + es -. Az a tap, 5V kell neki. A ket kozepso laba pedig ket egymastol fuggetlen, nyitottkollektoros kimenet. Amikor lenyomod, akkor lefoldeli a ket kimenetet, amikor felengeded, akkor a ket kimenet lebeg. A Nebulo-2-ben is RAFI gombok vannak, de az valoban csak sima zarokontaktus. Esetleg olyan, amiben van egy soros dioda is, mar nem emlekszem.
(#) Hp41C válasza killbill hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Volt olyan fajta is, amiben az egyik "középső" láb engedélyező bemenet volt.
(#) dolargaan válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Igen, volt. Bővebben: Link
Meg olyan is, aminek két kimenete volt, az egyik invertált.
Következő: »»   989 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem