Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » fénytechnika
 
Témaindító: Petya, idő: Okt 29, 2005
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Petya hozzászólása Okt 29, 2005 /
 
Hi mindenki!
Feldobnék egy új témát. Az van, hogy kellene nekem egy olyan világítótest, ami ledekből épül fel. A fényerősségről nem tudok mit mondani, de be kell világítania egy 1mX0,3mX0,7m-es térfogatot fehér fénnyel. Ha valaki tudna ajánlani olyan ledet, ami a térfogat bevilágításához elegendő fény ad le, esetleg tud fényrudat viszonylag jó áron (láttam már ilyet 100.000Ft-ért) az szuper lenne, ha jelentkezne. thx mindenkinek
(#) zaik válasza Petya hozzászólására (») Okt 29, 2005 /
 


A szimpla fénycsővel mi a baj? Nem elég fehér?
(#) Petya válasza zaik hozzászólására (») Okt 30, 2005 /
 
A szimpla fénycsővel az a problémám, hogy egyrészt nagyfeszre van szükség a működtetéséhez és ez a feszültség váltakozó áramú, ami szintén enm jó nekem, a működése során a fényő ráadásul vibrál is, ami fárasztó a szemnek. Ezért döntöttem a led mellett.
(#) Aurum válasza Petya hozzászólására (») Okt 30, 2005 /
 
Szia!

A haverom épp most kísérletezett extra fényerővel bíró ledekkel, a Vishay-tól rendelte őket ingyen (!!!! TIPP !!!!), de neki már az alig megfelelő fényerőnél már másztak az áramok és tetemes hő keletkezett. (Ez azért durva a ledes dolgoknál, nem is gondolná az ember)

Azért próbálkozni lehet.

www.vishay.com
(#) Aurum válasza Aurum hozzászólására (») Okt 30, 2005 /
 
Ja és regisztrálni kell magad és aztán a samples kereteken belül rendelhetsz ingyen, mondjuk mint mérnök... stb...

Működik még a www.ti.com is, ahol ugyancsak ingyen jönnek a dolgok egy reg. után és 2nap alatt az USA-ból!!!! YES OK!!!
(#) Petya válasza Aurum hozzászólására (») Okt 30, 2005 /
 
Eddig egyetlen leddel próbálkoztam és öszedobtam egy kissebb lámpát, de attól függetlenül, hogy a fényerő megfelelő volt a led szórása (120 fok) nem volt megfelelő. Sajnos hiába volt nagy a fényerő a szórás ellensúlyozta és ezért csak max 10 cm-ről volt hatásos.
Annyira nem melegedett, de nem is volt bika led (smd.
(#) Petya válasza Petya hozzászólására (») Okt 30, 2005 /
 
A melegedésre válaszolnék; az van, hogy az igazán nagy fényerejű ledeknél korrekt melegedés tapasztalható. Az az smd led amit én kipróbáltam is melegedett. Az adatlapján külön felhívják a figyelmet a hűtőfelületre. Vannak olyan ledek. a,iket akár kirakat vuilágításra is alkalamzhatók.
(#) zzz válasza Petya hozzászólására (») Okt 31, 2005 /
 
Itttalálkoztam LED-es dolgokkal!
(#) Petya válasza zzz hozzászólására (») Nov 1, 2005 /
 
Köszi! Ez hasznos link! Úgy tűnik ilyesmit kerestem.
(#) kissattila88 hozzászólása Márc 11, 2017 /
 
EBAY-en vásárol fényvezető mért csinálja azt hogy az elején jó a fény a közepén nem és a végén megint jó?
(#) Moderátor hozzászólása kissattila88 hozzászólására (») Márc 11, 2017
 
Ez a kérdés szerinted egy komplett témát megérdemelt?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem