Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ferm Fmd - 500N eszterga kapcsoló bekötés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) csigi hozzászólása Feb 22, 2010 /
 
Üdv!

Egy Ferm Fmd - 500N típusú eszterga kapcsolójához keresek bekötési rajzot, mert hiányzott a kapcsoló, viszont rajz nincs az újhoz (Hozzá való) ! Ha valaki tud segíteni kérem írjon!

Előre is köszönöm!
(#) klemo86 válasza csigi hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Egyszerűen "szakadásvizsgálóval" mérd ki…
(#) stefikeke válasza csigi hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
szia . ha nem akad senki aki segitsen akkor en megprobalok! Dolgoztam muhelyben mint gepeszvill. ahol volt dolgom hasonlo kapcsolokkal. Nekem sem voltak rajzok de a karbantartast el kellett vegezni , boldog..uj ahogy tudsz volt a csatakialtas! Csupan arra kerlek ha nincs mas kuldjel fenykepeket es foleg uzenetben szemelyesen nekem mert csak veletlenul talaltam ta a topikodra .Valoszinuleg meg egyszer nem fogok.Hogy ne legyen baj a forumban se oda is kuld ugyanugy mint nekem! Ha tudok segitek!
(#) klemo86 válasza stefikeke hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Állítsd be a figyelőt, hogy jelezzen, vagy küldjön e-mailt, mert privátban "nem célszerű" ilyesmit intézni. Meg így egyszerűbb is.
(#) bandras válasza stefikeke hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Nekem van ilyen gépem. Nem szedtem szét, de a lényeg, hogy a motor indukciós, egyfázisú, üzemi kondenzátoros segédfázissal. Irányváltás is van.
(#) csigi válasza bandras hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
bandras: Olyant kérnék, hogy a géped kapcsolóját ki tudnád "fordítani" és egy fényképet vagy bekötést mellékelni róla, illetve az irányváltóról is mert sajnos az is eléggé szét van csúszva! Ha megoldható lenne azt nagyon megköszönném!

A többiek válaszát is köszönöm!
(#) Kissule hozzászólása Feb 23, 2010 / 4
 
Üdv!

Csináltam pár képet, talán a vezeték színeiből rájössz valamire.
(#) Sebi válasza Kissule hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Kettes képen az érintkezők.... 3 db záró. Nézd meg a számozást a kábelsaruk mellett.
(#) csigi válasza Kissule hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Köszönöm a képeket, nagy segítség, így már sikerülni fog a bekötés, már csak az irányváltóról érdekelnének a bekötési fotók, mivel az sincs meg!

Köszönöm!
(#) csigi hozzászólása Feb 23, 2010 /
 
Megoldódott! Köszönöm mindenkinek a segítséget! Az irányváltót sikerült kisilabizálnom!
(#) stefikeke válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
hol kell a figyelot beallitani? es hol jelzi ha kaptam valaszt?
(#) pityesz001 hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Helló sziasztok segitségre lenne szükségem van egy gyári eszterga gép , 380 as motorral és az lenne a kérdésem hogy milyen tipusu ez a gép és be köthetem 220 voltra? mellékelek egy képet
(#) zolika60 válasza pityesz001 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Bekötheted, de a teljesítmény csökkenni fog. Mekkora motor van rajta?
(#) pityesz001 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
szia! az a helyzet hogy holnap megyek megnézni mert hirdetve van, pontosan nem tudom! vagy valami infot hogy hol tudok utána járni hogy hogy milyen tipusu gép lehet ez?
(#) pityesz001 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
azzal tisztába vagyok hogy hogy 380as motor teljesitménye csökken ha 230rol üzemeljük kb a 2/3 ra csökken!
(#) zolika60 válasza pityesz001 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Azt majd valaki más, mer én nem ismerem annyira az esztergákat. Az eladó nem tudja?
(#) pityesz001 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
telefonon nem tudta megmondani mert egy nővel beszéltem és a férjéé volt, csak nem él már, holnap megyek megnézni, igy tipus számot sem tud meg semmit szinte
(#) kadarist válasza pityesz001 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Csak akkor lehet átkötni 230-ra, ha 380/220V-os motor van benne. De akkor is frekvenciaváltós táplálást kellene kialakítani.
(#) pityesz001 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
tegyük fel! van egy sima mezei 220V 1.5KW 11,8A OZF9C 2ND IMI motor olyan inditási árama van hogy nem tudom elinditani csak a szomszédbol, 15 amp biztositék van benn, a 380 as motornak az inditási árama is megnő?
(#) kadarist válasza pityesz001 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
A 380/220-as motor deltában 220-as lesz és így természetesen az áramfelvátele is megnő. Az indítási áram is megnő, de nem számottevően. A konkrét mértékéről ne kérdezz.
(#) pityesz001 válasza pityesz001 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Vagyis azt akarom ezzel mondani hogy nem tudok elinditani egy 220 as motort de egy lehet hogy egy 380 ast eltudnák? a teljesitményétöl füg és az áram felvételtöl! ami az adat táblán van áramfelvétel az az üresjárati áramfelvétel??? pl 12A terhelés alatt eszik annyit vagy üresen?
(#) kadarist válasza pityesz001 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
De kettőharmincról szeretnél háromnyolcvanra készült motort indítani terheléssel? Nem fog sikerülni. Az adattáblás áramadat a névleges terheléshez tartozik, nem az üresjárásihoz.
(#) pityesz001 hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
mondjuk esztergálásnál szonte üresen megy a motor csak a forgómüvet kell meghajtani terhelést csak munka közben kap, annyit meg csak elbirna amugy, de lehet hogy kicsi a biztositékom
(#) zolika60 válasza pityesz001 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ezért kérdeztem, hogy mekkora az a motor.
(#) pityesz001 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
holnap biztosabbat tudok!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem