Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültségmérő gépkocsiba (ELKON U-400)
Lapozás: OK   1 / 1
(#) btowen hozzászólása Jún 8, 2007 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek.
A panel az alábbi ic-ket tartalmazza.
A témában jártasok között -állítólag- ismert szerkezet (én nem tartozom közéjük).ELKON U-400-ból.
IC 1: C520D WN
IC 2: 7447PC MEV70920
Mi szükséges még ehhez a panelhez hogy tudjam vele mérni a gépkocsimban folyamatosan a pillanatnyi feszültséget?
A panelről készült nem túl jó minőségű kép mellékelve.
(#) ha6pc válasza btowen hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Szia!
Szinte semmi sem kell,bár nem tudom-ha 5V-os a műszer akkor kell egy stabkocka 14V-ról 5V-ot előállítani,meg esetleg a bemenetre két ellenállás-osztónak.
Ez egy komplett voltmérőnek tűnik.
Az egyetlen gondot az jelentheti,hogy nem biztos az ,hogy a mért feszültség földpontja összeköthető a tápfeszültség földjével. Nem tudom sajnos,de közel jár ahhoz,hogy a kocsiban voltmérő legyen.
A kérdés inkább az: minek kell mindez?
(#) (Felhasználó 1947) válasza btowen hozzászólására (») Jún 10, 2007 / 4
 
Szia !

Az áramkör rajzát nézve valóban szinte semmi.
Egy stabkocka kell mellé, ami 5 voltot csinál az áramkörnek.Szerintem még bemeneti osztó sem kell.
Ez is rajt van a panelen(R3-R19)
A földpontok lehetnek közös potenciálon.
(Feszmérés gnd/test)
Az Ain ponta mehet a mérendő feszültség.
(Pozitív akkusaru)

Üdv ! Luki

C520D.GIF
    
(#) potyo hozzászólása Jún 10, 2007 /
 
Mindenesetre nem árt szűrni a mérendő feszültséget egy RC taggal. Pl. 1k és 100uF
(#) Gery hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
Hellosztok!
Énis kocsiba akarok építeni feszültség mérőt.
Olyat ami a topikba van nem akarok építeni, hanem inkább egy egyszerübbet. Pl ami az oldalon van.
Csak nekem elég lenne 20V-ig mérni. Az megoldható hogy esetleg 1 tizedesig is mérjen? És mitkéne változtatni rajta akkor?
(#) potyo válasza Gery hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Ha elolvastad volna a hozzá írt szöveget, akkor megtaláltad volna, hogy mit kell ahhoz változtatni, hogy 20V legyen a méréshatár
(#) Gery válasza potyo hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Ja igen az ott van hogy R3-at kell változtatni. De akkor hogy fog kinézni? Tehát mér tizedet, esetleg századot is? Vagy csak egészet? Mert akkor az első két kijelzőt elislehetne hagyni nemde?
(#) potyo válasza Gery hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Az IC mindig 2V tartományt mér. Ha te 2000V-ot osztasz le, akkor 2000V-ig fog mutatni. Ha 20V-ot osztasz le, akkor 20V-ig fog mutatni. Azt pontot kell bekapcsolni, hogy xx.xx formában legyen a kijelzőn levő érték.
(#) Gery válasza potyo hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Ja értem. Mert azt hittem hogy ha beállítom 20V-os méréshatárra akkor pl "12.34V"-ot így jelez majd: "0012".
De ha mér tizedet is akkor rendben van. Kösz.
(#) Stephani Mihaly hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
Tiszteletem! Pár napja megépítettem az alábbi kapcsolást, de nem megy. Rendesen a ledek sorban kéne kigyúljanak, a feszültség nagyságának megfelelően. De nálam nem így van, hanem minden ledem ég, akármekkora feszültséget is adok rá. Egy LM311, s egyLM 324-es ic vel oldottam meg a kapcsolást. Ezt meg lehet találni a KAPCSOLÁSOK topikban... Valaki tud segíteni?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem