Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   291 / 360
(#) baloghzoli1 válasza mhatalyak hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Szia
Az egy differenciál szenzor,a két csö nyomás különbségét mutatja a kimenet.Neked abszolút szenzor kell Nyomás érzékelö valami ilyesmi ezt a menetest könnyebb is beépiteni,meg ez erre van kitalálva
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Stringekkel kapcsolatos műveleti parancsokat hol találok? Értem ezalatt pl valtozó számmá, vagy változó plusz szöveg ( hogy a nextinnál cimezni tudjak) Illetve hasonlok...
Egy kettőt már irtatok nekem ide fel, azokat jegyzem..
Illetve ezeket akkor nem c kodként kell a flowba illeszteni hanem számításként?

Köszönöm!
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
A számításoknál a változók listája felett a jobb szélső dollárjeles ikon
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2017
(#) bubuszoft hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Sziasztok
Lenne egy furfangos kérdésem, egy szulfátmentesítőt szeretnék kreálni, aminek a ki -be kapcsolási ideje egy 2*16 soros kijelzőn olvasható. Nem kell atom pontosságú így a pic belső órajele bőven jó.
A TMR2-vel beállítom szépen a megszakítási értéket ez ok csinálok egy timer változót, amit egy adott időbe nullázol, de a másodperchez adok egyet. Na de most jön a kérdés. én egy állítható értékű változót hogy adok meg, értem ezalatt a bekapcsolás 20ms (ez fix) a kikapcsolás idő viszont változó legyen 170ms-500ms között. Két változó kell az egyik a be változónevű a másik a ki változónevű. de az értékek változásánál a pic minden körvefordulásnál megnézi az értéket? Hogyan?
(#) bubuszoft hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
1 másodperc 1000millisecundim.
Ha az osztó 250 akkor 250megszakítás 1 másodperc.
Tehát 1000milliszekundumot elosztok 250 megszakítási értékkel.
Tehát az érték 4
Ha a timer érték 4 akkor 1 milliszekundumnál adna egyet az értékhez?
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017

akku.fcf
    
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szia!
Szerintem nem.. Nálad a rollower 250 azaz 250 hz ami 4ms, ha ilyenkor 4 ig számoltatod akkor 16 ms lesz..

akku.fcf
    
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Állítsd át 100 Hz re a megszakítást akkor sokkal egyszerűbb a számolás
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017

akku-2.fcf
    
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
akor kérnék segítséget, ha 100Hz akor 1milliszekundumot 1 egység alatt játsza le?
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ha jól számolom akkor 100Hz nál egy egység 10ms , de ha kell az 1ms akkor 1000Hz re kell állítani a megszakítást .
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) Baxi hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Hi Mesterek!
A kérdésem az lenne, hogy egy adott nyákban az egyik pic-el megy az lcd a másikkal már nem.
Azaz a 28F258 működik a 18F2550 már nem. Valamit benézek?

Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza Baxi hozzászólására (») Nov 27, 2017 / 1
 
A 18F2550 kontrollernek van D+ és D- lába, amit nem lehet csak úgy használni, az az USB-hez kell. Vusb lába is kötött. Nincs oda tervezve valami (most nem tudom megnézni a Flowcode fájlt)?
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Telibe találtad pont az USB-re tette
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szia
Megcsináltam, a tesztnél megy az óra, de nem akar villogni, szerinted hol lehet a hiba, nem jövök rá.

akku.fcf
    
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Így elsőre 2 hiba.. 1. a Main villogo többirányú elágazásnál mind a 2 lehetőségnél ha impulzus =125 helyett ezt ird impulzus >=125 mivel ha épp a kijelzőnél jár a progi az esetek 99% ban mire végez már rég nem egyet léptet a számlálókon a timer, 2. hiba meg a start stop makro be_ki 1-es lehetőségnél mindig felülirja a progi a mainban beállított értékét a változóknak 1-re. ezért sose fog villogni mert amott ugyan átírja 2-re de azonnal itt vissza is íródik 1-re.
(#) Baxi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Jó reggelt!
Igen, telibe. Akkor ezek szerint a C portoknál a 4-5 lábat másra nem lehet használni . Köszönöm a segítséget.
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Szia így gondoltad?
A timernél lehet adni>= parancsot?

akku.fcf
    
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Nem értem a logikádat >=1 a nem ágban ?
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Küldj fotót mire gondolsz, mett dolgozok. Délelött amit feltettem most legutobb tettem bele a pic-be. Dr valami az órájával nem stimmel. Az elején kiiratom az akku szulfátmentesítő kijelzést 1mp-ig a valóságban olyan 4mp-ig jelenik meg. Miért ???
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
1 MHZ (Default after Reset).. Ez mindent megmagyaráz
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
A timer ről kérdeztél arra válaszoltam , ott van az elágazás és a nem ágra fut a >=1 parancs az igen ágon meg számol De MIT ? Ha a nem ágon nagyobb vagy egyenlő egy akkor az igen ágon az ellenkezője tehát kisebb mint 1 akkor így 0 nál hozzáad egyet amit azonnal nulláz a másik ágon ...
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Holnap megnézem. Ki tudnád javítani, ahogy te gondolod??
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Hol láttad a hibát??
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Nem tudom mit szeretnél , 1000Hz nél egyet számoltatsz a megszakításban ? Minek ?
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Jelen állapotban sehol nem állítod be az osccon értékét, ezért alapból 1MHz-el megy.
Attól hogy a flowban beállítod a sebességet a pic még nem fog annyival menni, csak a flow annyival számol
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
1000Hz számol egyet a kiütésre. Ha eléri a 20 at (addig kimenet aktív, 20ms idő utána nulláz és átvált a melette lévőre (több irányú elágazás) ott lekapcsolja a kimenetet és a beállított értélig amo max 500ms úgyhagyja. Utána vált, és kezdődik minden előről.
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Ezt hogy adhatom meg neki? Azt hittem alapból beállítja.
Sok baj van a Flovval, Pl az 5.1.0.0 simán lefordítja a pic-re, de az újabb verzióval nem is indul el a pic.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Szerintem erre gondolt..
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Timer értélét a Tmr megszakítás kapcsolja nem? Egy kötbefozdulásnál többször is. Ha a timer nem egyenlő egyel, akor nem ad a változóhoz hozzá nem? Vagy nagyon tosszul gondolom?
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Ha 0 akkor hozzáadsz ha 1 akkor nullázol így elég értelmetlennek tűnik
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
Következő: »»   291 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem