Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   311 / 360
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Ez egyszerű. Úgy is tudod hány oszlop és sor lesz. Ennek megfelelően eltárolod a romban 1D-ként majd ezzel kiolvasod 2d-be. Flowban már csak annyi lesz amit írtál, hogy x=array[3,4]
A 8-ban már van gyárilag.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2019
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Nem tudom mit szeretnél, de létrehozhatsz ilyen tömböt is

char tomb[6][7]={"123","456","789123","4214124","Paprika","Hagyma"};

Tehát 6db tömb és minden tömbnek 7 eleme, ezt lehet bővíteni...
Nevezheted akár 6 sornak, 7 oszlopnak is
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2019
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
  1. char N[8][10]={
  2. 0x38,0x44,0x44,0x44,0x44,0x44,0x38,0x00,
  3. 0x38,0x10,0x10,0x10,0x10,0x18,0x10,0x00,
  4. 0x7c,0x08,0x10,0x20,0x40,0x44,0x38,0x00,
  5. 0x38,0x44,0x40,0x20,0x10,0x20,0x7c,0x00,
  6. 0x20,0x20,0x7c,0x24,0x28,0x30,0x20,0x00,
  7. 0x38,0x44,0x40,0x40,0x3c,0x04,0x7c,0x00,
  8. 0x38,0x44,0x44,0x3c,0x04,0x08,0x30,0x00,
  9. 0x10,0x10,0x10,0x20,0x20,0x40,0x7c,0x00,
  10. 0x38,0x44,0x44,0x38,0x44,0x44,0x38,0x00,
  11. 0x18,0x20,0x40,0x78,0x44,0x44,0x38,0x00
  12. };
Ez lefordul. Viszont, ha hivatkozok a táblzatra, nem fordul.
  1. FCV_Y = N[FCV_X][FCV_EGYES];
  2.  
  3. error: unexpected constant
  4. error: missing semicolon
  5. error:  failure
Az sincs kizárva, hogy amíg nem hivatkozok a táblázatra, optimalizáláskor figyelembe sem veszi a fordító.
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Szia !

Apró hibák vannak, próbáld meg igy
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Feb 4, 2019 / 1
 
Még igazitottam egyet , hogy a tábla valós kinézetü legyen
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Ezt már csak hétvégén tudom kipróbálni, addig is köszönöm. A szintaktika hiányzott a tudástárból...
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Köszönöm, működik. Alapvetően két hibát vétettem: felcseréltem az x és y koordinátákat, valamint a tábla neve "N" nem tetszett neki. Több karakterrel már nincs ilyen gond.
(#) kkrisz75 hozzászólása Feb 7, 2019 /
 
Huh.. de le vagyok maradva..

Most nézem már a 8as verziónál tart a világ..
Én meg az 5 öst használom még...
(Na jó a 6ost kipróbáltam egyszer de ugyan az a program sokkal nagyobb volt és nem fért be ugyan abba a pic-be mint ami az 5-össel simán)

(Biztos sok érdekes újítás van benne... de 1-2 évente elő venni és használni egyszer egyszer ahhoz gazdaságosabb az xyz verzió)

Demóval lehet valamit kezdeni,, kipróbálni az újdonságokat?
(#) kaqkk válasza kkrisz75 hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Idézet:
„Demóval lehet valamit kezdeni,, kipróbálni az újdonságokat?”
Játszani jó , de nagyonsok komponens le van tiltva a demóban.
(#) suvalovo hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Sziasztok
Ezt raktam össze a szimuláció működik, de a próbapanelen ciklusonként villognak a ledek teljesen összefüggéstelenül (c1 c2 ill c6 c7ezek erősen a többi halványan). A betáp lábakat lehúztam. C1-C5 reléket működtetek C6-7 visszajelző A B portok nyomógombok.
Köszönöm a segítséget
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
(#) kokozo válasza suvalovo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Helló!
A gombokat ne le, hanem fel kell húzni tápra és a gomb húzza le testre.
(#) Bakman válasza suvalovo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Build -> Projekt opciók: az órajel sebessége nincs beállítva.
A panelen az MCLR láb fel van húzva 5 V-ra?

A program késleltetéssel kezdődjön, azután kapcsold ki a teljes C portot. Induláskor bemenetként viselkednek a lábak, nem fog felesleges vezérlést csinálni.

A program végén van egy feltételvizsgálat (ha lepes = 50). Amennyiben a "lepes" változóban 50 van a lepes valtozo 51 lesz az előző lépésnél (ha lepes > 0) mert az folyamatosan növeli a számlálót, az utolsó feltételvizsgálat nem fog érvényesülni. Jobb lenne a "ha lepes > 49" vizsgálat. Persze ha ez neked így megfelel, akkor nem szóltam.

Ahogy kokozo is írja, zavarérzéketlenebb az egész, ha ellenállással húzod fel a bemenetet, nyomógombbal pedig nullára. Ehhez a programban is meg kell fordítani a gombok logikáját (ha bemenet = 0).
(#) suvalovo válasza kokozo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
köszi igazad van csak rosszul fogalmaztam
(#) suvalovo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
MCLR 10kohm +ra fel van húzva
Kedves Bakman
A cserét megtettem
Igazából redőnyt fog mozgatni aminek van végállása csak nem akarok nyomógombot használni, mert ha felengedem megáll, ha kapcsolót használok akkor meg áram alatt marad. Így, ha végállás nem működik leég a motor vagy a redőnyt teszi tönkre. Túl kell méreteznem a számláló miatt az időt, mert akkor minden redőnynek külön lépésszámlálót kell megadnom.
Megnéztem tényleg igazad van a lépésszámlálóval javítom.
Az utolsó pontban amit írátl az azt jelenti, hogy az összes feltételemen átment a program, mivel úgy érzékelte, hogy nyomva tartom a gombokat.

válaszodat köszönöm
(#) suvalovo válasza suvalovo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
A feltétel megfordítva sem működik
(#) Bakman válasza suvalovo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Kicsit bővebben értekezz a hibáról, így nem tudunk segíteni. Töltsd fel azt a változatot, amelyikkel gond van.
(#) suvalovo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
ez mos úgy működik szimulációban mit a ha=1 né viszont a panelen jó kivéve a lépésszámlálás
ég folyamatosan. NEM AKAR MEGÁLLNI

redony2db.fcf
    
(#) Bakman válasza suvalovo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Mi az a lépésszámlálás? A programban semmi ilyesmi nincs csak "lepes" nevű változó.

Apropó, mi van az RB6-os bemeneten? A programban használod viszont nincs rákötve semmi.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2019
(#) suvalovo hozzászólása Feb 13, 2019 /
 
lepes csak azért írtam számlálás mer az az.
rb6az a lepes az nem igazán tudom hogyan kéne hiszen lepes az bemenet de végén kimenet is hiszen az nullázza a számlálást
(#) suvalovo válasza suvalovo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
vagy itt egy ki és egy be portal kellene megoldani
(#) Bakman válasza suvalovo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Ha lehet, fogalmazz kicsit érthetőbben, folyamatosan matekolni kell mit is szeretnél, nagyon zavaró és félreérthető.

Átalakítottam a programot, talán úgy működik, ahogy szeretnéd. Nagyon nem értem a logikáját de remélhetőleg te igen. A Switch Bank-ot mint alkatrészt és a Boolean-t mint változót felejtsd el. Előbbinél nem lehet megadni a polaritást, utóbbinál hibázni szokott a Flowcode.

redony2db.fcf
    
(#) suvalovo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
bocs nem vagyok szakember és ez az első programom régen plc-t programoztam talán ez zavar be.

köszönöm a munkád de csak annyi változott, hogy ugyan az történik a szimuláción mint a valóságban. c4 c5 a többi még mindig nem működi vagy halványan pislákol
kérdés:
lepes -t elég csak a változók között megadni?
ledsort is szétszedjem az jelenthet változás?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2019
(#) Bakman válasza suvalovo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Ha a "lepes" nevű változó létrehozására gondolsz, akkor igen, elég ott megadni. LED sor maradhat, az nem érdekes.
Idézet:
„ugyan az történik a szimuláción mint a valóságban”
Ez egy jó hír. A gond az, hogy nem nagyon értem még mindig, mit szeretnél. Az egyszerűség kedvéért nézzünk három gombot: B2, B1 és B0. Melyik gombra mit csináljon a program? Ha mást nem, ezt megcsinálom, a többi az alapján remélhetőleg neked is menni fog.
(#) suvalovo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
4 gombsor van
3 redőnyt mozgat
b0 fel
b1 stop
b2le
b3 fel
b4 stop
b5le
a3fel
a4stop
a5le
a 4. az összeset mozgatja
a0fel
a1stop
a2le
az lepes azért kell hogy leérjen egy éritésre illetve hogy bármelyiket meg tudjam állítani bármikor
(#) suvalovo válasza suvalovo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
ha megtalálod a többi hibát természetesen megoldom sajna ezt a gomb beállítást nem tudtam
(#) Bakman válasza suvalovo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Nem teljesen világos a "lepes" szerepe de el tudom képzelni, hogy PLC-k esetén szükség van ilyesmire (azokat nem ismerem). Készítettem egy változatot neked, remélhetőleg jól értettem a feladatot.

redony2db.fcf
    
(#) suvalovo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
köszönöm csak ez így nem fog megállni, azért kell a lepes 0-50*660ms=33sec mert a végállást nem tudom a pic bemenetér kötni
(#) Bakman válasza suvalovo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Az elég nagy baj. Képzeld el, hogy a redőny félig le van engedve, te pedig a teljes felhúzási/leengedési ideig forgatod a motort.
(#) suvalovo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
van benne végálláskapcsoló csak kivezetése nincsen, így vagy ott állok mellette vagy beállítok egy fél perces késleltetést de akkor nem tudom félig leengedni vagy megállítani..stb
(#) Bakman válasza suvalovo hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Már bocsánat hogy ilyen értetlen vagyok, egyszerűen nem értem a logikád. Ha félig akarod leengedni, megnyomod a "Le" gombot, megvárod amíg lemegy addig, majd "Stop" gomb. A teljes felhúzást vagy leengedést megállítja a végálláskapcsoló, elég egyszer megnyomni a "Fel" vagy "Le" gombot, nem?
Következő: »»   311 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem