Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   144 / 191
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Jó a JBC, apró dolgokhoz, pici forrpontokhoz a nyákon stb. De akkor inkább legyen univerzálisabb a páka, és tudjak kiemelni vele egy BC tranyót egyetlen másodperc alatt. Weller, Ersa, nekem a Metcal az ára és a nem szabályozhatósága (mint a kattogósnál csak hegycserével) miatt sem jön be.
De megforrasztok bármit a solomonnal is ha arról van szó. Na jó, a hegesztő munkakábelt azt nem, ahhoz elő kell venni a nagyágyút.
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Ok, de milyen szabályzó?
Idézet:
„folyamatosan fűt, annál többre ugye nem képes.”
Ez feszültség, iletve leadott teljesítmény kérdése. Pl. ha a fűtőbetét 12 V-os, akkor 16 - 18 - 20 V-tal gyorsan emelni lehet a hőmrsékletet ha az állomás bírja, "mindössze" időben kell visszavenni a teljesítményt, hogy a fűtőbetét ne égjen szét.
Idézet:
„A videón meg amit linkeltél nem JBC van hanem Metcal.”
Nem voltam egyértelmű. JBC-vel is meg lehet ilyet csinálni könnyedén (C245908-as heggyel próbáltam). Az, hogy nem teljesen jól csinálta, kb. mindegy is. Volt olyan pákám, amivel esélytelen lett volna a fenti mutatvány legyen szó bármilyen folyasztószerről.

C245908.png
    
(#) h zoli válasza jimmi12 hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Hát igen, de a JBC 160.000-nél indul, a Weller pedig 60.000-nél.
Nekem házi célra kell, ehhez túlzás lenne ennyiért.
Úgyhogy ma rendeltem egy Weller WE 1010-et 60.000-ért.
https://www.weller-tools.com/professional/EUR/en/Professional/New+p...E+1010
(#) (Felhasználó 1947) válasza h zoli hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Ez jó döntés volt, nem fogod megbánni.
Minőségi kis állomás, és jók bele az ET sorozatú hegyek.
Ergonómiája is jó a nyélnek.
Legyen benne sok örömöd
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2019
(#) tbarath válasza h zoli hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Arra figyelj oda, hogy tutira jó feszültségű legyen. Dave sikeresen elfüstölt egyet, mert a weller 120 Voltost küldött neki Ausztráliába, ő pedig bezúzta az ottani 240 Voltba. Wellerék elspórolták a primer oldalról a biztosítékot, a trafó pedig simán elfüstőlt.
(#) Johnny0004 válasza h zoli hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Szia! WSP80 olcsóbb, ha építed hozzá az állomást, használd örömmel.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2019
(#) (Felhasználó 1947) válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Szerintem direkt vette meg a komplett állomást,és helyesen tette.
Én is úgy vagyok vele, ha már döntök egy márka mellett, akkor megtisztelem annyira, hogy komplett állomást veszek, azzal érzi jól magát a páka is.
Persze lehet építeni, de az elég sóher dolog.
Olyan mikor kinézed a TV-t az elektonikai áruházban, utána meg hazamész, megrendeled a netről egy ezressel olcsóbban. Megérthető, de nem elegáns
(#) Johnny0004 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 27, 2019 / 2
 
Idézet:
„Persze lehet építeni, de az elég sóher dolog.”

Ez elég hülyeség amit írtál. Ez itt pont egy hobbielektronikai fórum.
Miért lenne baj ha olcsóbban veszel valamit, ezt nem is értem?
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2019
(#) Johnny0004 válasza h zoli hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Érdekes ez a páka tulajdonképp mintha az LR21 utódja lenne, vékonyabb a markolat, és nagyobb a teljesítménye.
(#) SzervízMacska válasza h zoli hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Nagyon szép ez a tápegység, meg biztos jó is, de milyen pákával tervezed használni? Mert gyanús, hogy páka nem jár ezen az áron...
(#) (Felhasználó 1947) válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Jár hozzá, ott a linken:

Idézet:
„Power unit, 1 channel with soldering iron WEP 70 and safety rest PH 70”


Tehát adják a tápot, a pákát, meg a tartót.
(#) tbarath válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 27, 2019 / 1
 
Idézet:
„Persze lehet építeni, de az elég sóher dolog.
Olyan mikor kinézed a TV-t az elektonikai áruházban, utána meg hazamész, megrendeled a netről egy ezressel olcsóbban.”

Inkább megrendelsz a netről darabokban egy csúnyább, de lényegi dolgokban kb. ugyanazt tudó TV-t feleannyiért vagy harmadannyiért.
Szerintem a 60 ezer Ft-os készlet árának kb. fele az állomás.

A trafó: 24V 80 VA toroid 5300 Ft a Konthában.
A többi cucc pedig ez: Bővebben: Link
Kijelzőnek megteszi egy 1602-es kijelző 500 Ft-ért, a Weller féle mikrokontroller helyett egy arduino nano Kínából 800 Ft-ért. A többi pedig egy triak, egy opto, egy diódahíd, egy feszstab, egy opamp, pár passzív, egy kisebb, megáll 2 e Ft-ban tutira.
Most járunk valamivel 10e alatt, kell még mondjuk egy tápcsatlakozó, Weller pákadugót nem tudom lehet-e venni, de akér le is lehet cserélni, és kell még egy doboz. És egy nyák, pár csupalyuk próbapanelen is megépíthető. Lényegében ennyi.

Szerintem nem sóherség, hogy a szép Weller-kék dobozért és a Weller feliratért valaki nem fizet ki 15-20 ezer Ft-ot a fentieken felül. Persze azzal sincs bajom, ha valaki megveszi egyben.
(#) SzervízMacska válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Elnézést, én ennek a szövegnek csak az elejét láttam.
(#) h zoli hozzászólása Feb 28, 2019 /
 
Köszönöm a sok hozzászólást.
Igen, én a komplett dolgokat szeretem. Ugyan nem vagyok kezdő barkácsoló, de ahogy ismerem magamat, ha én raknám össze többféle részegységből, valahol biztos elakadnék, vagy elrontanám (Murphy), utána meg kuncsoroghatnék segítségért.
Szerencsére 60e Ft belefér a költségvetésbe, így esett a választásom erre a Wellerre.
Kérdésekre válaszolva: De, 60-ért teljesen komplett a szett. Ez a WE sorozat (E=economy) házi barkács célra készült, olcsóbb sorozat. Nem bírja a napi 8 óra üzemet, de nálam nem is kell ennyi.
Mo-ról rendeltem, így valószínű, hogy 230 Voltos lesz, de azért odafigyelek.
(#) Ge Lee válasza h zoli hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Nekem gyanúsan olcsónak is tűnt a nevéhez képest a komplett állomás. Ebben a tesztben 24 perc körül csúnyán le is szerepel az utánfűtését illetően.
(#) h zoli válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Erre mondom azt házi alkalmazásnál, hogy nem érdekel.
120 000 Ft a következő Weller állomás ára, ez már valóban irreális ár otthoni célra.
Elfogadom, hogy ennyi kompromisszummal jár. Ez valóban szélsőséges szituáció, nyilván nem szivacsfűtésre fogom használni a pákát.
(#) Ge Lee válasza h zoli hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Az rendben is van, de ezzel most mennyivel vagy előrébb mint a kattogóssal? Csak annyival, hogy kiírja a hőfokot amit lehet állítani is. A hegy ugyanaz a kaliber (méret és minőség), a páka maga sem kisebb csak keskenyebb. Egy kisebb méretűvel (Pico, WP80, JBC) teljesen más forrasztani mint azokkal a nagyméretű pákákkal. Egy Pico árban nem sokkal több ennél, de teljesen más forrasztani vele.
(#) h zoli válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Mennyivel vagyok előrébb?
Az öregedő kattogósom nem hiszem, hogy akár + - 20 °-nál pontosabban tudja tartani a hőmérsékletet. Sokat forrasztottam már életemben, de mostanában már nagyon csúnyákat alkotok. Gyanítom, néha már túlforrósodik a páka, mert minden égett gyanta a forrasztás mellett.
Azért a hőfokszabályozás igen jó dolog lesz. Le tudom venni alacsonyabbra finomabb munkáknál.
Ezen felül 20 Wattal erősebb, ami szintén jól jöhet majd.
Picot sokkal drágábban láttam.
(#) Ge Lee válasza h zoli hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Sőt, ahogy nézem kb. ugyanannyi. És több helyen is van.
(#) rolandgw válasza h zoli hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Legyen hozzá szerencséd, én befürödtem vele. Rendszeresen készenléti állapotba dobta magát forrasztás közben is. Végül is visszakaptam az árát, vettem inkább egy Hakko-t.
(#) h zoli válasza rolandgw hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
De az akkor gyári hibás volt, nem?
(#) h zoli válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Ajaj!
Most jól elbizonytalanítottatok
Összefoglalnád, hogy miben jobb, és esetleg miben kevesebb a Pico, mint a Weller?
Még nem jött meg a csomag, bunkóság ugyan visszamondani, de még megtehetem.
(#) rolandgw válasza h zoli hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Szoftver vagy érzékelő hibát mondtak, de nem firtattam.
(#) Ge Lee válasza h zoli hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Nem állt szándékomban, csak nem értettem hogy miért éppen azt vetted. A Weller jó minőség, de már korántsem az a minőség ami mondjuk 30 évvel ezelőtt volt. Bár ez szerintem a többiről is elmondható. Amit vettél azt nem ismerem, de. Ha már kb. ugyanolyan hegy van benne, akkor semmivel sem rosszabb egy 3000Ft-os solomon páka, hiszen abba is belemegy az a weller hegy, és a hőfok is szabályozható, tehát csak ezért teljesen felesleges egy olyan állomást meg pákát megvenni.
Viszont a rövidebb, kisebb pákákkal sokkal jobb, kényelmesebb forrasztani, azokból csak a JBC-vel meg az Ersa-val volt dolgom (meg még a kínai vacakokkal, klónokkal), ezek közül nekem az Ersa jött be, annak ellenére is, hogy ez mechanikailag nem egy stabil konstrukció, értsd ez alatt azt, hogy ezzel nem lehet az alkatrészeket feszegetni, mivel a fűtőbetét műanyag, és feszegetéskor mozog a nyélben, mivel csak a foglalata tarja, meg némileg a műanyag megvezeti.
A WP80-at szerettem volna még kipróbálni ebből a kategóriából, de annál az Ersa-hoz képesti közel dupla ára tartott vissza. Már mint az alkatrészek (leginkább fűtőbetét) árára gondolok elsősorban, hiszen abból sem állt szándékomban megvenni a komplett állomást.
(#) h zoli válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Értem amiket írsz, de ezzel nem győztél meg, hogy pl. a Ersa miben jobb az általam megrendelt Wellernél, azon felül, hogy kisebb, és kényelmesebb vele forrasztani. Hátránya viszont, hogy mechanikailag valószínű gyengébb, tehát nem biztos, hogy előrébb vagyok vele.
Hajlok a jó tanácsokra, meggyőzhető vagyok érvekkel, ezért is írtam ide a kérdésemet.
Mondom megint, hogy nálam a fő szempont, hogy normális hegye legyen, amire rendesen felfut a cin, és nem öregszik el hamar. Vagy legyen olcsó a hegy, és tudom cserélni néhány havonta.
(#) SzervízMacska válasza h zoli hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Eredetileg talán onnan indult a kérdésed, hogy tönkrement a kattogós hegye. Először azt kellett volna tisztázni. Nem gyári hegyeken hamar tönkremehet a bevonat, ha egyáltalán van rajta. És az is elképzelhető, hogy tovább b@sztatod a forrpontokat, mivel nem fut fel az ón, a hőátvitel is gyengébb. Ezen kívül a hegy számát is jó volna tisztázni - általános célra többnyire a 7-es hegyek szoktak beválni. Mert egyébként a kattogós amíg ütemesen kattog, addig hibátlan... Ha már letettél arról a csicsás állomásról, megfontolandó elsőre egy új hegy beszerzése, a pákád alapos kitisztítása, különös tekintettel a belsejére és a kapcsolóra. De egy új tcp páka is csak a felébe kerül az elkölteni kívánt összegnek. És ha nem sürgős, a régebbi állomásokat néha szokták akciózni. De a ws81, mint megbízható, tradícionális állomás még teljes áron is bőven 100000 alatt megvehető...
(#) h zoli válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Tönkre nem ment, csak nehezebben fut fel rá a cin. Igen, hetes hegy van benne . Gyárinak tűnt amikor vettem, és az eladó is bizonygatta, hogy az.
Ezen felül hasznos lenne, ha hőfokszabályzós lenne, mert finomabb munkákhoz praktikusabb lenne kisebb hőfok. Valamint egy hegyesebb hegy is jó lenne.
30 éves a kattogós Wellerem ( ezt még 1000 Ft-ért vettem, ráadásul áremelés után ) eléggé lepusztult állapotban van, ezért már nem akarok cserélgetni semmit, hanem megmarad második Pákának.
És szeretnék egy korszerűt venni, ami hőfokszabályzós, tartós, ami szintén több évtizedig kiszolgál engem.
Ha már megrendeltem a WE1010-et, akkor induljon ki abból, hogy ez megfelel-e erre a célra. Ha igen, köszönöm a hozzászólásokat, ha nem, akkor miért nem?
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2019
(#) Bakman válasza h zoli hozzászólására (») Feb 28, 2019 / 1
 
Azt, hogy megfele-e a célra vagy nem, majd te elmondod nekünk az első próbák után.
(#) nyuszis2 válasza Triger hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Azon felül, hogy megégetheti magát, különböző gázok is felszabadulnak forrasztáskor, ami mindegy milyen ügyes akkor is beszív és valószínű nem kellene. Én egy 10 évest autót vezetni is megtanítanék szívem szerint (persze nem teszem) de pl a forrasztást nem erőltetném az előbb említett okok miatt.
(#) vilagesze hozzászólása Márc 2, 2019 /
 
Sziasztok!

Ge Lee, azt írod, hogy vettél egy Ersa i-Tool Pico pákát és magad csináltál hozzá tápot, de azt hogy?
A fűtőbetét az OK., van benne egy fűtőszál meg egy K hőelem, de a nyelében van valami elektronika, azon ahogy én nézem, nincs közvetlenül átvezetve a kábel felé a hőelem, csak a fűtőszál.
Nekem nem Piko van, hanem sima i-Tool, de nincs nagy különbség, úgy nézem.
Régen vettem egy i-Tool fűtőbetétet, azzal a céllal, hogy pákát csináljak belőle, most jött el az ideje. Közben vettem két erősen használt i-Tool pákát, de nem sokra megyek vele az említett okok miatt. Nem ismerem a kommunikációt a páka és az állomás között, a három maradék vezetéken. Te tudsz ezekről valamit?
Következő: »»   144 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem