Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   109 / 293
(#) Zsinor válasza zebralevi hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
- konkrétan melyik része halt meg? Mert pár Buderus-t és Vaillant-ot "reinkarnáltam" már.
Ha tudod, hogy melyik rész a hibás, esetleg tudok segíteni.
(#) Zsinor válasza Zsinor hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Ha túl sokat kérnének, ITT meg tudod venni de itt sem "óccó"

http://www.euroboilerparts.co.uk/pc483-s4565cm-1047-brprotherm-80e-...-p.asp
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2013
(#) zebralevi válasza Zsinor hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Ha jól értettem a szaki azt mondta, hogy a szikráztatásért felelős kütyü. Ez a panel egyik sarkában helyezkedik el, fekete színű, és ha jól emlékszem kb 3X2X2 cm (hosszúság-szélesség-mélység)
itt köszönöm mindenki hozzászólását & segítségét!
(#) Zsinor válasza zebralevi hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Ja, az általában egy nagyfesz trafó, ezer féle méretben készül, de normális körülmények között pótolható csak sokszor "törpölni kell" mert ugyan olyat szinte biztos, hogy nem lehet beszerezni...
(#) zebralevi válasza Zsinor hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget. Felhívtam a T-gázt, azt mondták nekik van, 30 ezerért. Nagyon boldog vagyok. Úgy érzem megütöttem a főnyereményt.
(#) zenebolond hozzászólása Szept 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Ariston UNO 24 gázkazánom ami betegeskedik. Találtam már erről hozzászólásokat, de a z én kazánom egy másfajta jelenséget produkál , éspedig: akár a meleg-vizet engedem, akár el kezd fűteni a váltószelep csak kattog, váltogat ide-oda a fűtés és a meleg-víz között. Ahogy kattan egyet minden led kigyullad rajta és kezdi elölről. Néha azonnal elindul, mintha semmi baja nem lenne, néha meg 2-3-mat vagy akár 8-10-szer is elkattog mire beindul. Egy szerelő azt mondta az mtc nevű (vízáramlás) alkatrészt cseréljem, nem biztos hogy panelhibás.
Volna benne igazság? Csak egy a gond csak szerelőktől lehet beszerezni az alkatrészeket. De ha tud nekem valaki Nyíregyháza és Kisvárda környékén olyan boltot ahol lehet alkatrészeket vásárolni annak nagyon szépen megköszönném a segítséget.
Üdv.
(#) BarnaPili hozzászólása Szept 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Az új albérletben egy Westen Quasar D típusú kazán(LCD kijelzővel,7 gombbal) van fölszerelve.Egy hagyományos termosztáttal kiegészítve próbálnánk a gyerekszobát fűteni.Most,ha bekapcsolom a kazánt ,elindul a,a kijelzőn feltűnik a radiátor jel,majd a vízhőfok fölmegy 40 fokig(pár másodperc),és leáll a kazán.
A turbó is fölpörög,hallani.
Ha valakinek megvan a használati útmutatója a gépnek,kérem linkelje be ide.
Köszönettel!
István
(#) toro válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Emeld meg a fűtőkör hőmérsékletét!
(#) BarnaPili válasza toro hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Köszi! Megpróbálom. Mennyi lenne az ideális? Lapradiátorok vannak,4 db,meg egy törölközőszárító.
Ebből most csak három radiátor van nyitva.A háló,a konyha meg a gyerekszoba.
István
(#) toro válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Jó a kérdés!
Milyen meleget szeretnétek?
Ha a külső hőmérséklet + 10 fok, 40 fokos előremenővel tudsz 22 fokot csinálni (épület szigetelés-, nyílászárók-, stb. figyelembe vételével).
(#) BarnaPili válasza toro hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Értem,köszönöm.
Akkor majd kísérletezgetünk.Most csak a 20 fokos szobát kell 23-ra fűteni,ha fürdetés van.
Én elvagyok 17 fokban is,de a kicsi még nem.
István
(#) Ablo hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
Sziasztok.

Adott egy WOLF GU-2E 24 fali kazán, víztárolóval. Sajnos már a az előző szezon végén is sokszor leállt azzal, hogy a "Füstgáz-csappanytú nem kapcsol".
A kazánban nincs Füstgáz-csappanytú és a szükséges helyen át van hidalva, ahogy a kézikönyv is kéri.
Ennek ellenére ezzel a hibával leáll.
A kazán rendszeresen tisztítva van.

Ez vezérlő-elektronika hiba lehet?
(#) toro válasza Ablo hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Milyen koszos a kazánköri hőcserélőd?
(#) asztro hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
OFF:

Keresek egy olyan gázszerelőt - Budapest VI. ker -- aki tényleg megelőző karbantartaná FÉG-18 as kazánomat. Nem csak belefúj a lamellák közé, hanem kitisztítja, beállitja a gázkört nem sárga lángra, stb., stb. Ha valaki tud ajánlani ilyet (Biztosan van) kérem küldjön üzenetet -- előre is köszönöm.
(#) toro válasza asztro hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Jogos az igényed!
Van(nak) olyanok akik tényleg KARBANTARTANAK!
(#) ludasmatyi008 hozzászólása Szept 27, 2013 /
 
Tudna-e valaki olyan mesterembert ajánlani, aki Buderus 2107M szabályzó CM222 moduljának LCD kijelzőjét kicserélné. A meghibásodott kijelzőjű (ami pixel hibát jelent, azaz a pálcikák eltüntek és így olvashatatlan a kijelző), de egyéként jól működő magyar egység mellé szereztem egy bontott németet, aminek a panelje hibás, de a kijelzője jó. A kettőből kéne varázsolni egy hibátlanul működő...
A magyar Buderus elhajtott azzal, hogy csak a teljes szabályozó cseréjével oldható meg (potom 200 ezerért...), a német Buderus már kicsit olcsóbb javaslattal állt elő, adnak 200 euróért egy új CM222 modult, de német menűvel.
Minden jó ötletet, ami a megoldás felé vinne, hálásan köszönöm / Matyi
(#) szancsi hozzászólása Szept 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Vaillant VUW HU 242-3 turbo gázkazánom, a panel kiment belőle, kicseréltem egy használt panelre csak ezen nem tudom állítani az utánkeringetés idejét. Nincs benne az a három potméter mint a régin, valószínű hogy ez egy újabb kazánba való panel. 15 percig keringet és nekem ez sok.
Hogyan lehetne ezt az időt csökkenteni?
Megkérdeztem egy vaillantost, és azt állította hogy számítogéppel lehet állítani az időt.
Szerintetek?
(#) Ablo válasza toro hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Évente többször tisztítom, szerintem jó állapotban van.
(#) toro válasza ludasmatyi008 hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Vedd ki a német nyelvűből az LCD-t.
A 2107 M-ből a CM222 modult kiveszed, a csatlakozót lehúzod, a 3 db. kereszt vágott apró csavar tartja a műanyagházhoz.
Ugyanúgy rakd vissza a másikat. Szerintem jó lesz.
(#) toro válasza Ablo hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Igen, ámbár amikor hidegen indul kicsapodik a savas kondenz és elszinezi a hőcserélőt4
(#) toro válasza szancsi hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Laptoppal lehet - Vaillant Dialog 810!
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2013
(#) szancsi válasza toro hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Mennyiért és honann lehet beszerezni?
(#) toro válasza szancsi hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Beszerezni csak Vaillant szervizesnek lehet. Keress egy kollégát, akinek van s meg fogsz lepődni miket tud!
(#) szancsi válasza toro hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
A szoftvert már megtaláltam, interfészt nem lehet szerezni vagy csinálni?
(#) toro válasza szancsi hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Biztos lehet, de én a Vaillanttól vettem.
(#) watt43 válasza Zsinor hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
A hőcserélő tisztítását anélkül, hogy kiszednéd úgy végezd el, hogy az égőre tegyél egy takaró újságpapírt és a füstcsövet emeld ki a kazán csatlakozásából. Ezután 2 csavarral távolítsd el a deflektort (légbeszívó). Amikor ezt levetted egy fűrészlappal, lefelé irányú mozgással takarítsd ki a lamellákat úgy, hogy a vízcsövet ne sértsd meg. utána az égőn lévő takaró újságpapírt vagy óvatosan húzd ki vagy előtte porszívózd ki a lehullott szemetet. Ezután szereld össze fordított sorrendben, ahogy a kazánt szétszedted. Még egy fontos dolog, hogy a kazán akkor működik optimálisan, ha a hőleadó felületek hőleadása a kazán hőleadásával egyensúlyban van. Így, ha nem melegszenek fel a fűtőtestek, ki kell mosni őket. A távozó füstgáz hőmérsékletének mérésekor legalább 3 cső átmérőnyi távolságban mért furaton keresztül kell a hőmérsékletet mérni, mert egyébként a kéményhuzat által beszívott többlet levegő azt lehűti.
Ha kérdésed van, vagy valamivel nem boldogulsz, írj és igyekszem segíteni
(#) toro válasza watt43 hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Idézet:
„A távozó füstgáz hőmérsékletének mérésekor legalább 3 cső átmérőnyi távolságban mért furaton keresztül kell a hőmérsékletet mérni”


Azért ez így nem igaz, mert a deflektoron beáramló levegő rendesen felhígítja a füstgázt!
(#) ppeti84 hozzászólása Okt 3, 2013 /
 
Sziasztok.
Javítanék egy immergas zeus vezérlő elektronikát.
A panel száma dims15.
Van rajta két megégett ellenállás amit nem lehet beazonosítani.
Ha esetleg valakinek van ilyen kazánja vagy elektronikája kérnék egy jó képet róla vagy bármilyen megoldást az alkatrészek beazonosításához.



Üdv: Peti
(#) killbill hozzászólása Okt 3, 2013 /
 
Üdv az uraknak!

Nagy tisztelettel szeretném megkérdezni, hogy DÉ-G Colibri FK-E 24 kazán elektronikáján a használati melegvíz elôállításához az elôremenô hôfokot lehet-e egyáltalán állítani, és ha igen, akkor hol. Nem kombikazán, egy 100 literes Hajdú indirekt fûtésû forróvíztároló van rajta. Sokallom a 75 fokos elôremenôt. Elôre is köszönöm.

Üdv,
Andor
(#) toro válasza killbill hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Hát ha így van, akkor ez nem gyári szerelés!
Valahol van egy 3 járatú szele és egy termosztát.
Tegyél fel pár képet.
Következő: »»   109 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem