Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   248 / 292
(#) Sanya62 válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Nem, dehogy! Ezt még akkor fotóztam,mielőtt kivettem a panelt, hogy "dokumentáljam", mit, hová, honét!
(#) bundibacsi válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
A javítás utáni állapotról nincs esetleg képed?
(#) Sanya62 válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Teszek fel, holnap!
Vendégeim vannak! (az unokám! )
(#) Sanya62 válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Szia, budibacsi!
Ezt a panelt javította, az "ismerősöm", tavaly!
Azóta, hibamentesen, szépen működik a kazán!
(#) bundibacsi válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 10, 2021 / 1
 
Köszönöm! Jól kivehető, hogy a gázszelep reléje körüli részt javította.
Megnézem a forrasztásokat én is mivel a relé hiba sajnos már 2-szer visszatért.
(#) Sanya62 válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Ezeknek a kazánoknak, "állítólag" olyan 8 - 11 év az élettartamuk!? Jó esetben, kisebb - nagyobb javítgatásokkal, ennyit mennek el?
Mint látom, a fűtököri hőcserélő, ha kimegy benne, érdemesebb is új kazánt venni,mert pont ez az alkatrész olyan drága bele, hogy nem éri meg cserélni. Erre viszont éppen ennyi garit adnak!
Mennyire életszerű, ez az állítás?
(#) hamel válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 1
 
Üdv
Nekem 8 éve megy az Ariston kondenzációs. Egyszer kellett váltószelepet cserélni és egyszer cseréltem a kondenzátorokat az alaplapon, mert nem tudott elindulni . A hőcserélő kipucolása hasznos, mert elég kis átmérőjű a csöve, viszont rozsdamentes anyag, valószínűleg strapabíró.
(#) Sanya62 válasza hamel hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
A csövek közötti hézag a kicsi, én úgy láttam!? Fémfűrészlapot köszörültem meg és az fért be közé!
Óvatosan át húztam a közeit, le öntöttem a koszt vízzel , de előtte picit át drótkeféztem az egészet.
A másodlagos hőcserélőbe szódabikarbónát szórtam és rá öntöttem 20% - os ectet. Marta rendesen és hozta kifelé a vízkő darabokat és a koszt!
(#) Sanya62 válasza hamel hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Melyik kondikat cserélted?
(#) Inhouse válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 1
 
Nem mindben ilyen panel van, nem írt konkrét típust.
(#) Sanya62 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Ariston Genius One
(#) Inhouse válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
A hamelé?
(#) hamel válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 14, 2021 / 1
 
Egy kicsit megkésve : nekem nem tudott elindulni az alaplap, csak fűrészelt... a táprész körül minden elektrolit kondit kicseréltem, amihez hozzáfértem aztán elindult. Így 150 forint volt, a panel meg 73 ezer lett volna.
(#) tandras246 hozzászólása Jan 14, 2021 /
 
Sziasztok

Saunier duval thema c 23 az alany.
A probléma az vele hogy a fűtés bekapcsol de a láng kB 1 perc után ki vagy be se de a keringető szivattyú pedig megy.
Vagyis fűtene de a láng nem megy. Ha véletlenül elindul akkor meg a láng teljesítménye fel le szabályoz de semmi oka nincs rá.
Valaki találkozot már ilyen hibával?

Válaszokat köszönöm.
(#) Fater45 hozzászólása Jan 14, 2021 /
 
Tisztelt Fórumozók!
Valaki megtudná mondani, hogy a zárt kiegyenlítő tartálynak a szelepén szabad e víznek kifolyni? Tudniillik minden nap elmegy a nyomás a kazánból,és arra gondolok hogy a labda ki van lyukadva és nincs kiegyenlítés emiatt.Sehol nem észlelek szivárgást folyást a kazán kitűnően működött eddig.Évente egyszer elég volt utántölteni most minden másnap.Mi lehet ennek az oka? Előre is köszönöm atippeket illetve jó tanácsokat. A kazán tipusa INKA 24.
Üdvözlettel Fater.



Üdv Feter.
(#) mugab válasza Fater45 hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Nyilván nem, de ha csak egy kicsi folyik 10 év után akkor az lehet átdiffundálás is. Pumpáld fel legalább 1- legfeljebb 2 bar-ra. (Van pontosabb leírás is) Aztán ha egy hét múlva megint olyan akkor csere...
(#) VIM válasza tandras246 hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Szia! Valószínű, hogy a váltószelep és annak mikrókapcsolója nem vált át abban a fekete dobozkában ami a szivattyú jobb oldalán, alul Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) Sanya62 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Biztos!?!
Az alaplap meg olyan, mint amit korábban mellékeltem!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) Sanya62 válasza hamel hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Igen!
70 eFt postával! Én is meg rendeltem, itt volt a kezemben, de visszaküldtem, mert közben meglett csináltatva!
(#) Inhouse válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Nem a tiedről van szó, azt ismerjük. Hameléről. Tőle kérdezted, hogy melyik kondikat cserélte. De azóta sem írta, hogy milyen az övé. Ha nem pont ugyanolyan, akkor nem segítene, ha válaszolna sem.
(#) Fater45 válasza mugab hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Köszönöm a hozászólásodat,ma elvégeztem a felpumpálást 1.2 re kell megnéztem.Nem volt benne csak 0.3
Remélem jó lesz.Majd egy hét múlva jelzem a tapasztalataimat.
Üdv Fater.
(#) hamel válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
Bocs, én erre reagáltam: "olyan 8 - 11 év az élettartamuk!? Jó esetben, kisebb - nagyobb javítgatásokkal, ennyit mennek el?" Az alaplapok meg családon belül lehetnek különbözőek sőt típuson belül is. Volt egy olyan Ariston kombi kazánunk, amelyiknek beüzemelés után eldurrant a panelja, amit küldtek cseredarabot, típusszámra ugyanaz volt de más felépítésű . A funkciói ugyanúgy működnek, a panel kivitelét a gyártó időnként variálja. A táprész meg a lángőr kondenzátorairól itt a fórumon olvastam én is több segítő hozzászólást, ezért mertem belefogni a cserébe. Ezúton is köszönöm az itt válaszoló, hozzáértő kollégáknak, hogy segítik a hibák keresését, feltárását. Akiknek inge, vegyék magukra !
(#) Sanya62 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Igen, közben már én is látom!
Még egy kérdésem lenne hozzátok!
A keringető szivattyú, elég gyorsan fordítja meg a vizet és vennék le a fordulatából!
A "Max PWM Szivattyú" értékéből vegyek lejjebb??
(#) luises hozzászólása Jan 19, 2021 /
 
Sziasztok,
Olvastam az egyik régebbi hozzászólását egy SIT 537 ABC tüzelésvezérlő elektronikával kapcsolatban.
Nekem egy SD KLO 30-as gázkazánba van relytve...
Pár éve nekem is fellépet a gyújtás hiba, amit sikerült egy 470 mikrós kondival orvosolni. Viszont most olyan hiba lépet fel, hogy az elektronika szikráztat ugyan , de nem engedi rá a fúvókákra a gázt.
A mágnesszelep elvileg működik, -tekercsekre rámértem, nincs szakadás.
Volt már ilyen tapasztalata valakinek, esetleg megoldás a problémára?
Válaszokat előre is köszönöm! Üdv Lajos
(#) imre wurm válasza luises hozzászólására (») Jan 19, 2021 / 1
 
Nem tudom hogy engem szólított e meg,de tényleg hozzászóltam egy ilyen problémához.Először is a gyújtásvezérlőben nem 470 mikrofarádos kondenzátor van a panelen,hanem 470 nanofarádos.Van a panelon még egy 220 nanós kondi is,ami szintén érték vesztett szokott lenni.Ezen felül még érdemes kiforrasztani a reléket is,és kipróbálni hogy átadnak e az érintkezői.És ha ez nem vezet eredményre,akkor nem marad más,mint tesztelni(megmérni)az SMD tranzisztorokat,diódákat,s az egyéb alkatrészeket.Jó nyomozást.
Üdv:Wurm Imi
(#) luises válasza imre wurm hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Igen , üzenetet is írtam, mert nem tudtam melyik lesz a gyorsabb...
Valószínű igaza van a 470-es kondival kapcsolatban, köszönöm a helyreigazítást, már nem most volt, hogy cseréltem...
A 220 nanos kondit akkor nem kellett cserélnem.- Ennek a kondinak lehet köze a mostani jelenséghez?
A relékre én is gondoltam, csak feleslegesen nem akartam kiforrasztani őket. Ezért kérdeztem, hogy hátha volt valakinek hasonló tapasztalata, hogy célirányosan cserélhessem a hibás alkatrészt.
Köszönöm szépen az információkat!
Üdv: Lajos
(#) imre wurm válasza luises hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Igen lehet.Ennek a kondenzátornak szerepe van abban hogy az egyik jelfogó meghúzhasson.Mérni kellene az értékét.Ha cserélni kell,akkor nagyon nehéz találni ilyen kis méretben 220nf 275v X2-es kondenzátort.
Üdv:Imi
(#) bundibacsi válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 20, 2021 / 1
 
Vannak fejlemények! A relé körüli ellenállások és félvezetőket átforrasztottam és már 1,5 hete nem jelentkezett a gáz relé hiba. Lángleszakadás még van időnként, de szerencsére még arra sem tiltott le. Köszönöm a fotót!
(#) SajPet hozzászólása Jan 21, 2021 /
 
Ariston Quadriga Uno 24 MFFI

Sziasztok!
Szeretnék tőletek segítséget kérni a fent említett gázkazánom problémáját előidéző okok felderítésében, mivel hetek óta nem találok szerelőt, aki egyértelműen rá tudna mutatni, hogy mi okozza a következő problémát:

A jelenség az, hogy teljesen változó időközönként, de naponta legalább egyszer kiáll hibára, a PIROS(nincs láng) és SÁRGA(túlmelegedés) LED világít, a ZÖLD LED villog. A leírása szerint magas hőmérséklet, vagy elégtelen áramlás a hiba. Reset gomb megnyomásával viszont újraindul és a következő hibáig látszólag gond nélkül működik. A hőmérséklet nem megy 70°C fölé.

Mikor elsőnek kiállt hibára, akkor feltűnt, hogy a víznyomás beesett 0,5bar alá. A tágulási tartályban nem volt nyomás. Gondoltam talán ez az ok, a szivattyú nem tudja keringtetni a vizet, mert levegős a rendszer és egy idő után kiáll hibára. Viszont a tartályt rendbe raktam, most stabil 1,2bar a minimális nyomás, de a hiba továbbra is megmaradt. (igaz ez fel tud menni működés közben 2,2-re, gondolom célszerű lenne tágulási tartályt cserélni)

Panelhibára gondolnék, de esetleg tudnátok javasolni valamit, hogy milyen irányba indulja?

Köszönöm a segítséget!
(#) luises válasza imre wurm hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Szia(sztok),

Köszönöm a választ!
Hát a 220 nanos kondit nem nagyon találom az elektronokán, de...
ha minden igaz kapok egy SIT 537.301 automatikát, elméletileg az 5-6-7, és a 8-9 lábra kötött funkcióval tud többet mint a SIT 537.005 automatika. Kérdés , hogy a plusz funkciók nélkül tudom-e használni, vagy figyeli az elektronika, hogy rá van-e kötve valami? Ebben az estben viszont mit kellene rátenni, hogy ne akadályozza a nekem szükséges funkciókat?

Köszi

Üdv Lajos
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2021
Következő: »»   248 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem