Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)

Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   116 / 116
(#) tépapa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 3, 2022 /

Ránéztem az első linkre és ott colban voltak megadva a méretek.
Már most ugyan mindegy, de azért megkérdezném, hogy a papír átmérőjére, vagy a hangszóró átmérőjére kell érteni az értékeket?
(#) dB_Thunder válasza tépapa hozzászólására (») Okt 3, 2022 / 1

Hangszóró teljes átmérő az irányadó!
Vannak esetek amikor suta méretek adódnak, főleg autós hangszórónál fordul elő, hogy aránytalan, az adott coll átmérőhöz mégsem passzol az alkatrész..
De itt láttam pár terméknél, hogy van hozzá méretezett rajz is!
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2022
(#) uniman hozzászólása Okt 22, 2022 /

Hangszóró bevezető szál csere előtt állok...megnéztem volna pár videót arról, hogy mások ezt hogyan végzik, de sajnos még nem találtam.

bevezet.jpg

(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Okt 22, 2022 /

Szia,
úgy keressél rá, hogy tinsel/lead (~hajlékony/bevezető) wire repair.
Jó sok van belőle, minjért itt is van ahol leveszi a porvédőt, és ahol nem veszi le.
Az ugye benne volt amit küldtem, hogy a forraszanyag felszívodik a szálban és merevvé teszi (ott fog legközelebb eltörni). Tehát érdemes rugalmas ragasztóval megragasztani. Most ahogy keresgéltem neked, láttam is hogy a "tensil repair kit" amit árulnak, egy darab bevezető szálat tartalmaz, valamint egy kis tubus ragasztót is.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2022
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Okt 22, 2022 /

Köszönöm, ez az angol "blown tinsel leads" kifejezés hiányzott.
A porvédőt már levettem, ahogy a képemen is látszik...de eléggé fura az összecsavart, lelakkozott vezetékek látványa. (Eltér a mszokásostól) NDK-ban így csinálhatták...
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2022
(#) gppeti válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Nov 5, 2022 /

Sziasztok!
A perem kicserélése után csak puffogó, torz recsegést hallani használat közben. Van tippetek,.merre induljak el a javításban?
(#) Gafly válasza gppeti hozzászólására (») Nov 5, 2022 /

Szerintem legközelebb ragasztás előtt központosítsd a lengőrészt.
(#) GARFIELD13 válasza gppeti hozzászólására (») Nov 5, 2022 /

Szia!
Hát egy sima peremcserétől nem igazán lehetne ilyen.
Kézzel óvatosan megmozgatva érezhető, ha súrol a tekercs, de attól még nem lesz ilyen hangeredmény azonnal.
Gondolom kiszedésre került a javításhoz a hangszóró. A típusra rákeresve a használati utasítás szerint két mély bemenet van, így akkor dupla tekercses lehet ez a mély.
Biztosan minden csatlakozó vezeték a megfelelő helyre került visszaforrasztásra a 4 db csatlakozónál a hangszórón?
A szét és összerakás folyamatát kellne végiggondolni, hogy ott hol lehetett hiba.

A bevezető szálakat is meg kellene nézni, hogy azok esetleg nem sérültek-e meg a ki/be szerelés és a forrasztás során.

A kiszerelt hangszórót külön meg kellene táplálni egy erősítő hangfalkimenetről (tekercsenként, ha kéttekercses), hogy a beépített erősítő és a hangszóró külön is tesztelhető legyen a hibaelhatároláshoz.
Most kb ennyi jutott az eszembe.
Ha részletezed, hogy pontosan milyen lépések voltak a szét és összeszerelésnél, akkor szűkíthetjük a lehetséges okokat, de nekem a csatlakozások visszakötése az első gyanúsított most.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2022
(#) segítő válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 5, 2022 /

Már nem mindent. 10 év élettartam manapság maga a királyság
(#) gmasterb hozzászólása Nov 8, 2022 /

Sziasztok!

Van egy Onkyo SKC-340c center hangszóróm, amiben tönkrement a kis 20mm piezó hangszóró. Az a kérdésem, hogy hogyan lehetne megállapítani a típusát, illetve milyen cseredarabbal lehetne pótolni? Nincs rajta semmilyen jelzés, és nem találtam semmi támpontot.

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza gmasterb hozzászólására (») Nov 8, 2022 /

(#) gmasterb válasza Gafly hozzászólására (») Nov 8, 2022 /

Gondoltam ez már inkább hangszóró mint erősítő probléma. Elnézést, azt hiszem azt csinálom mint az előző problémánál, gondolkodok rajta két napot és rájövök magamtól.
(#) GARFIELD13 válasza gmasterb hozzászólására (») Nov 9, 2022 /

Szia!
Ha már a kezedben volt egy képet felrakhattál volna róla.
A típusra rákeresve egy minimál fröccsöntött műanyag center látható, a belsejéről nem találtam képet.
Abba kb. minden jó lesz ami belefér.

Vagy komplett cseredarab:
SKC-340C

(Azt a 120 W-ot remélem komolyan gondolták, mert viccnek azért durva lenne.)
Üdv.
Következő: »»   116 / 116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem