Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   116 / 119
(#) tépapa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Ránéztem az első linkre és ott colban voltak megadva a méretek.
Már most ugyan mindegy, de azért megkérdezném, hogy a papír átmérőjére, vagy a hangszóró átmérőjére kell érteni az értékeket?
(#) dB_Thunder válasza tépapa hozzászólására (») Okt 3, 2022 / 1
 
Hangszóró teljes átmérő az irányadó!
Vannak esetek amikor suta méretek adódnak, főleg autós hangszórónál fordul elő, hogy aránytalan, az adott coll átmérőhöz mégsem passzol az alkatrész..
De itt láttam pár terméknél, hogy van hozzá méretezett rajz is!
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2022
(#) uniman hozzászólása Okt 22, 2022 /
 
Hangszóró bevezető szál csere előtt állok...megnéztem volna pár videót arról, hogy mások ezt hogyan végzik, de sajnos még nem találtam.

bevezet.jpg
    
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Szia,
úgy keressél rá, hogy tinsel/lead (~hajlékony/bevezető) wire repair.
Jó sok van belőle, minjért itt is van ahol leveszi a porvédőt, és ahol nem veszi le.
Az ugye benne volt amit küldtem, hogy a forraszanyag felszívodik a szálban és merevvé teszi (ott fog legközelebb eltörni). Tehát érdemes rugalmas ragasztóval megragasztani. Most ahogy keresgéltem neked, láttam is hogy a "tensil repair kit" amit árulnak, egy darab bevezető szálat tartalmaz, valamint egy kis tubus ragasztót is.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2022
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Köszönöm, ez az angol "blown tinsel leads" kifejezés hiányzott.
A porvédőt már levettem, ahogy a képemen is látszik...de eléggé fura az összecsavart, lelakkozott vezetékek látványa. (Eltér a mszokásostól) NDK-ban így csinálhatták...
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2022
(#) gppeti válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Sziasztok!
A perem kicserélése után csak puffogó, torz recsegést hallani használat közben. Van tippetek,.merre induljak el a javításban?
(#) Gafly válasza gppeti hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Szerintem legközelebb ragasztás előtt központosítsd a lengőrészt.
(#) GARFIELD13 válasza gppeti hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Szia!
Hát egy sima peremcserétől nem igazán lehetne ilyen.
Kézzel óvatosan megmozgatva érezhető, ha súrol a tekercs, de attól még nem lesz ilyen hangeredmény azonnal.
Gondolom kiszedésre került a javításhoz a hangszóró. A típusra rákeresve a használati utasítás szerint két mély bemenet van, így akkor dupla tekercses lehet ez a mély.
Biztosan minden csatlakozó vezeték a megfelelő helyre került visszaforrasztásra a 4 db csatlakozónál a hangszórón?
A szét és összerakás folyamatát kellne végiggondolni, hogy ott hol lehetett hiba.

A bevezető szálakat is meg kellene nézni, hogy azok esetleg nem sérültek-e meg a ki/be szerelés és a forrasztás során.

A kiszerelt hangszórót külön meg kellene táplálni egy erősítő hangfalkimenetről (tekercsenként, ha kéttekercses), hogy a beépített erősítő és a hangszóró külön is tesztelhető legyen a hibaelhatároláshoz.
Most kb ennyi jutott az eszembe.
Ha részletezed, hogy pontosan milyen lépések voltak a szét és összeszerelésnél, akkor szűkíthetjük a lehetséges okokat, de nekem a csatlakozások visszakötése az első gyanúsított most.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2022
(#) segítő válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Már nem mindent. 10 év élettartam manapság maga a királyság
(#) gmasterb hozzászólása Nov 8, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy Onkyo SKC-340c center hangszóróm, amiben tönkrement a kis 20mm piezó hangszóró. Az a kérdésem, hogy hogyan lehetne megállapítani a típusát, illetve milyen cseredarabbal lehetne pótolni? Nincs rajta semmilyen jelzés, és nem találtam semmi támpontot.

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza gmasterb hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
(#) gmasterb válasza Gafly hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
Gondoltam ez már inkább hangszóró mint erősítő probléma. Elnézést, azt hiszem azt csinálom mint az előző problémánál, gondolkodok rajta két napot és rájövök magamtól.
(#) GARFIELD13 válasza gmasterb hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Szia!
Ha már a kezedben volt egy képet felrakhattál volna róla.
A típusra rákeresve egy minimál fröccsöntött műanyag center látható, a belsejéről nem találtam képet.
Abba kb. minden jó lesz ami belefér.

Vagy komplett cseredarab:
SKC-340C

(Azt a 120 W-ot remélem komolyan gondolták, mert viccnek azért durva lenne.)
Üdv.
(#) slylecz13 hozzászólása Dec 22, 2022 /
 
Sziasztok!

Adott egy Mac Audio hordozható bluetooth-os hangszóró (BT Force 116). Mivel nem az enyém, ezért az előéletéről annyit tudni, hogy a gazdája távozása után a "party-ról" a hangszórót rábízta a barátokra (ami később kiderült kár volt). Amikor visszakerült hozzá, már nem adott hangot, persze senki nem tud semmit. Minden bekapcsol rajta, BT-n csatlakozik, de hang nuku.
De röviden ennyi elég bevezetőnek
Annyira szétszedtem, hogy az erősítő panelt kifordítottam és megláttam, hogy egy TDA7377 a lelke.
A gazda hozzám fordult én pedig hozzátok. Valaki esetleg tudna tanácsot adni, hogy milyen vonalon induljak el? Elképzelhető, hogy ez az IC nem bírta a gyűrődést az illuminált állapotban lévő kezelők alatt?

Köszi
(#) slylecz13 hozzászólása Dec 22, 2022 / 1
 
Már meg is van a baj. Amikor visszakapta a gazdi a hangszórót, akkor nem a saját adapterét adták, hanem egy 4.2V-osat. Ezt kellett cserélni 12V-osra.

Jaj Istenem....

Azért köszi
(#) Laci66 hozzászólása Dec 24, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy HA13/10K hangszóró gumi peremre lenne szükségem. Egy fórumtárstól vettem egy párat jó áron
plussz két üres RFT dobozt. A dobozok SONY hangszórókat kaptak és nagyon szépen szólnak. A HA-k közül az egyik tökéletes, a másik viszont gumiperem nélküli. Azt tervezem, hogy "lekoppintanám" az
RFT dobozt mert nagyon tetszik a hangja. A problema az hogy csak "chinagyanús" habperemeket tudtam venni hozzájuk (800Ft/db). Ezekkel már a BR kialakítás kétséges. Ezért keresek eredeti gumi
peremet, ha lenne valakinek.
(#) mnyugger válasza Laci66 hozzászólására (») Dec 24, 2022 /
 
(#) btamas81 válasza Laci66 hozzászólására (») Dec 24, 2022 /
 
Nem tudom miből gondolod, hogy a HA úgy fog szólni mint a sony. Annyi jó hangfalat lehet venni jó áron, eszembe nem jutna csinálni.
Értem, kecsegtető mikor ott van pár hangszóró, csinálni kellene valamit. De 10 ezer körül normális hangfalak vannak, amiket valaki kimért és nem ad hoc vannak benne a dolgok.
(#) dB_Thunder válasza Laci66 hozzászólására (») Dec 24, 2022 /
 
Idézet:
„Azt tervezem, hogy "lekoppintanám"”

Ha ez így működne!!....
(#) Laci66 válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Szia! Boldog Karácsonyt!
Kösz a linket, rájuk gondoltam én is, csak abban reménykedtem hátha van elfekvőben valakinek olcsóbban.
(#) Laci66 válasza btamas81 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Sziasztok btamas81 és dB_Thunder! Boldog Karácsonyt nektek is!

Sajnos van egy betegségem amit tizenévesen kaptam meg. Ez egy gyógyíthatatlan betegség még a neve is szörnyű, úgy hívják hogy HOBBI. Ez abból áll hogy az embert ellenállhatatlan "alkotási kényszer" fogja el. Ilyenkor elveszti a józan eszét és nekiáll barkácsolni. Nem anyagi javakért hanem az alkotás öröméért és a büszkeség érzéséért ami akkor tölti el ha a "műve" nemcsak hogy működik, de még néz is ki valahogy.
(#) Ge Lee válasza Laci66 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Jó hírem van. Nem csak hogy gyógyítható de önmagától gyógyul. Az ember elmúlik kb. 40 és elkezdenek megszűnni ezek a kényszeres cselekvések, meg a folytonos megfelelési kényszerek akár önmagának akár másoknak, és nem az fog már neki örömet okozni hogy bármiféle anyagot átformáljon ami csak a keze ügyébe kerül.
(#) btamas81 válasza Laci66 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Boldog Karácsonyt neked is!

Ismerős a dolog amiről írsz.
(#) dB_Thunder válasza Laci66 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Nem az a baj hogy csinálod, hanem hogy ész és TUDÁS nélkül!
Ez így nem hobbi, csak gányolás...
(#) Laci66 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Szia Péter!

Azt hiszem rossz fórumon vagy! Neked a PROFI ELEKTRONIKA fórumon lenne a helyed!
Ezt meg hagyd meg nekünk amatőröknek, mi abból alkotunk amink van. Sokszor hibázunk, de újra kezdjük és addig csináljuk míg jó nem lesz. Ez itt a HOBBI ELEKTRONIKA fórum.

Megértőbb Karácsony Kívánok!
(#) dB_Thunder válasza Laci66 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Lezárva a gondolatmenetet:
Elnézést, hogy a tevékenységed szintvonalának emelésére próbáltalak ösztökélni!

De nézz utána mit jelent a hobby, és mit a kókányolás, mert komoly fogalomzavarban szenvedsz!

Idézet:
„Megértőbb Karácsony Kívánok!”

Neked is!
(#) mnyugger válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 25, 2022 / 1
 
Ez nem igaz! 62 évesen asztalos szakmunkás vizsgát tettem. Csak mert szeretem.
Ennél csak egy dolog van ami függőbb. 8
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2022
(#) Honda130 hozzászólása Márc 10, 2023 /
 
Sziasztok!
Van itthon egy pár Videoton 2050E hangfalam. Kb. 15 éve új hangszórók kerültek bele, aztán kb. egy évig egy lapos TV-re volt kötve. Később feleslegesnek találták anyámék, így felkerült egy szekrény tetejére. Azóta állásában gyakorlatilag szétmállottak a mélynek a szélei. Rendelnék hozzá peremeket és megcsinálnám, de két félét kínálnak hozzá. Van az új és a régi változat. Tudja valaki, hogy miképp állapíthatnám meg melyikre lenne szükségem?
Esetleg lenne ötletetek, hogy honnan érdemes rendelni? Nem arra gondolok, hogy hol még olcsóbb 977 forintnál, hanem melyik passzol jobban? Hangszóró2000-nél van alkalmasabb hely?
Köszönöm!
(#) GARFIELD13 válasza Honda130 hozzászólására (») Márc 10, 2023 / 1
 
Szia!
Ez a kép alapján még az eredeti régi HA20-1018 típus ránézésre, ehhez a széles rilnis perem kell.
H2000_habszél
Ez lesz a legjobban passzoló rá.
Alapos tisztítás (ezen múlik a siker nagy része) és ragasztás az eredeti helyére a membrán mögé.
Mondjuk egy ilyennel:
PVAC ragasztó
Nyomás kell neki amíg köt, de legalább igazítható.
A membránon mondjuk csipeszekkel körben, utána meg a kosárhoz nyomáshoz feltúrnám pl. a konyhát egy megfelelő átmérőjű kerek tálért.
Sikeres javítást.
Üdv.
(#) Honda130 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
A kérdést azért tettem fel, hogy melyik habszél kell hozzá, mert egyszer ki lettek már cserélve a mélyhangszórók ezen a hangfalon. És én úgy emlékszem, hogy ezen az "új" hangsugárzón a középső dóm(Vagy porvédő? nem tudom hogy kell hívni) nagyobb, mint az eredetin volt. Nem lehetséges, hogy ez mégis az újfajta hangszóró? Kézbe véve mit kell nézni rajta? Meg lehet valamiről ismerni a régi, vagy az új változatot?
Következő: »»   116 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem