Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   256 / 269
(#) eyess válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Igen folyamatában változott egyébként , amíg ilyen lett
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Éledezik a gép.Eddig semmi probléma elsőre indult .Legközelebb a kijelző , és utána az enkoder következik .Egy két méregetés után azt lehet mondani , hogy az agy készen lesz.
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Akkor a kijelző , és a program tesztelése.
(#) papus51 válasza eyess hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Szia!
Milyen információk lesznek majd a kijelzőn?
(#) papus51 válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Erről hol lehet találni valami leírást?
(#) mateatek válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Itt, ha kérdezel, akkor írok. Pár dolgot leírok, ami az eszembe jut.
A kijelzőn látni a vevőerősítő jelének a feszültségét (Vpp), az akku feszültséget (V), és az esetleges találat vezetőképességét. A vezetőképesség a találat jelzőhangját is modulálja. Mély tónuson jönnek a vasak, magas tónuson a nem vasak. Kvarc-vezérelt fázisdetektor és adójel. A gép paramétereit menürendszerben lehet állítani. Éppen ma készültem el egy másik programmal, aminél a gombokat lecseréltem enkóderre és így könnyebben kezelhető a gép.
(#) mateatek válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Az enkóderes kapcsolási rajza. Most alakítok hozzá házilag egyszerűen készíthető furatszerelt alkatrészes nyákot.

GEP_enc.zip
    
(#) eyess válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
A nyák terv nem létezik sehol egyedi.A rajz itt megtalálható az oldalon.És hát mint mateatek írta minden információt megfog adni , ha valakit érdekel a dolog.De még ez is tesztelés alatt van nem teljesen kész még.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2021
(#) nagym6 válasza eyess hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Ez a fajta kijelző szabadban napfénynél nem látható jól vagy sehogy, a "hagyományos" fekete pixeles a jó.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Ha nem éri közvetlen napfény látható ez is, és van egy nagy előnye a többivel szemben, töredéke a háttér világítás áramigénye ami akkus üzemnél nem hátrány.
(#) mateatek válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
A gépben van fényérzékelő, akkor kapcsolja csak be a háttérvilágítást, ha sötét van. Ezen felül a fényerő is állítható (PWM). De a max fényerőt egy 2k-s ellenállás határolja. Nem nagyon fogja az akkut leszívni.
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
3-4mA árammal -2x16 karakteres fekete pixeles- erős háttérfényt adó kijelzők vannak olcsón. Totál napfénynél is príma kontraszttal látható. Azaz sötéttől legerősebb ráeső fényig bőven jó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2021
(#) eyess válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Igen ez kinek , hogy , és milyen alkatrészek állnak éppen rendelkezésre.Nekem itthon ilyen volt , és ezzel építettem meg .De most jön itt a de.Szóval a nyák úgy lett megtervezve , hogy a kijelző bármikor ki , és be tehető , tehát cserélhető, egyébként az arduinó is.De , most megint jön a de.Az én gépem át van alakítva , ugyanis a kontraszt már fix kikísérletezett értékekkel van szerelve, illetve a fényerő sem lesz állítható az arduinó által , hanem egy ki be kapcsolóval lesz a háttérvilágítás aktiválva , hogy még annyi áramot se fogyasszon, illetve ne dolgoztassa feleslegesen az arduinót.Ugyanis , ha egyszer be vannak állítva a megfelelő értékek , akkor már nincs jelentősége, hogy a kijelző éppen milyen környezeteben világítson , vagy ne.Hanem egyszerűen kikapcsolható lesz , és kész. A kinti környezeti behatások miatt törekedtem arra , hogy minél kevesebb olyan alkatrész legyen , ami az idő behatások miatt változhat, tehát akár egy trimer potméter kontakt hiba stb.Nem beszélve arról , hogy egy ilyen szerkezet állandó mozgásban lesz , tehát minél kevesebb , magasabb , és ami változtathatja értékét hanyagoltam.
(#) mateatek válasza eyess hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Idézet:
„illetve a fényerő sem lesz állítható az arduinó által , hanem egy ki be kapcsolóval lesz a háttérvilágítás aktiválva , hogy még annyi áramot se fogyasszon, illetve ne dolgoztassa feleslegesen az arduinót.”


Az MCU 48 másodpercenként nézi meg, hogy milyen a külső megvilágítás. A kijelző fényerejét pedig hardveres PWM-mel szabályozza, az meg nem eszik processzor időt.
(#) eyess válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
A nyák fel van készítve arra , hogy automatikus legyen .Viszont én kicsit tovább gondoltam a dolgot , ha nem látható a kijelző , mert ki van kapcsolva , akkor azt más sem tudja majd látni.Szóval az egy nem is működő valami lesz onnantól fogva a nem avatott szemeknek.
(#) mateatek válasza eyess hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Ez már a programban is benne van, mégpedig menüből.
(#) eyess válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Egy rejtett kapcsoló az mindig jól jön .
(#) mateatek válasza eyess hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Menüben választhatsz, hogy a háttér automatikusan kapcsoljon, mindig ki, illetve mindig bekapcsolva legyen, illetve a fényerő is szabályozható. Ha nincsen fölkapcsolva a háttér világítás, akkor menübe lépéskor viszont fölkapcsolódik, mivel sötétben ez szükséges.
(#) eyess válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
És immáron az enkóderrel szerelt változat.Pár kép a menüről , és példaként az érzékenység állításáról.
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Egy kis dobozolási technika.Éppen erre szabták ezt a dobozt.
(#) erdgab hozzászólása Ápr 7, 2021 /
 
Üdvözletem Uraim!
Csatlakoznék mateatek által feltett géptípushoz én is néhány képpel,ha szabad.
Még nincs teljesen kész,de nemsokára az lesz.Most készül a nyél és az akku pakk.
Nyugodtan meg lehet kritizálni,számomra az hasznos.Nem egy szépség,de ezt adta az itthoni lehetőség.
(#) eyess válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Ez pont jó úgy ahogy van.Mivel , ha vesszük a zord körülményeket , ahol használva lesz , hát tökéletes ez így.
(#) erdgab válasza eyess hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Köszönöm!
A nyélről később...
Meghallgatnám mások véleményét,ötletét ezzel kapcsolatban.
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Készülődik a nyél , és a minőségi kábelek is már meg vannak.Igy fog kinézni valahogy .A nyél lehet más , cserélhető majd.Viszont a tervek úgy vannak , hogy a kábelek is elrejtve a nyélben lesznek majd.
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Egy még lemaradt .

Véleményeket , vagy korrekciót szívesen fogadok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2021
(#) Temela válasza eyess hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Üdv!

Az F csatlakozóból létezik derékszögű is... -tudom ez van etc. (csak érdekességként)
(#) eyess válasza Temela hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Igen én is gondolkodtam rajta .De tényleg ez volt itthon.De lehet , hogy a kábelek kanyarodása miatt nem lenne jelentős változás .Nem tudni .Már csak azért sem biztos , hogy jó lenne , mert minden kábel egy vonalba esne, akkor esetleg lefelé kellene állítani mindet.De köszi , lehet kipróbálom majd.
(#) papus51 válasza eyess hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Üdvözöllek eyess!
Nem kértem nyák tervet tőled, de értem amit mondani akartál.
(#) eyess válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Semmi gond , ha esetleg rá szánod magad az smd re , akkor segítek természetesen.
(#) erdgab hozzászólása Ápr 9, 2021 / 2
 
És kész.....eddig.Beállítás még várat magára.
A nyél teddi henger teleszkópos hosszabbító + 18mm átmérőjű (nem volt 20mm-es) esztergált rúd (50cm hosszú) + gyertyánfa darabokból a fogantyú és a fej tartó villa + 5x5x4cm fenyőből és 100-as pvc csődarabok a kartámasz + WC ülőke rögzítő javítószettből az M8 műanyag csavar.A fogantyú 60-62 fokos szögben van,alul hasított és 2 M4 csavarral bárhova rögzíthető,a kartámasz is bárhol rögzíthető,mit ahogy az akkupakk (nem volt kisebb dobozom) és a műszer is.A súlya látható a mellékletben.A képek az összeállítást próbálják mutatni.Azért D sub 9 a csatlakozó mert ide a cellák minden kivezetését ki tudtam hozni és a korábban épített cella szintű (TPS modulok) töltőmmel tudom tölteni a pakkot.A cellák sorba kötését a műszeren lévő ajzat végzi egy belső átkötéssel.Lefújtam mindent feketére amit kellett,ne világítson fehéren.Ennyire tellett egy lakatostól,nyugodtan lehet kritizálni!
Következő: »»   256 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem