Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   106 / 114
(#) erbe válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
1. Sehogyan. Ez egy hegesztő inverter, arra készült, hogy ívfogáskor az ívhez szükséges feszültségre ejtse vissza a kimenő feszültséget és a beállított értékre korlátozza az áramot.
2. A főpanelra merőlegesen beforrasztott kis vezérlőpanelt kicseréled egy olyannal, ami a kívánalmaidnak megfelelően vezérli az invertert.
(#) pacal76 válasza erbe hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Az üresjárati feszültsége 70v körül van de ha beterhelem egy égővel vagy bármivel akkor a terhelés alatt feszültsége be áll 24v-ra. Ez így jó is lenne de nekem 52-53v között lenne a legjobb.
Ha nem lehet átalakítani akkor marad az el csere-bere gyári tápegységre.
(#) erbe válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Át lehet alakítani. Tudsz építeni hozzá másik vezérlőpanelt?
(#) pacal76 válasza erbe hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Ennél sokkal egyszerűbbre gondoltam.
Pl visszacsatolás módosítása (ha van)? Vagy tekerni még egy szekundert a vasmagra és építeni egy egyenirányítást szűrést neki.
Így sem lehetséges?
(#) torerv válasza zozi83 hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Üdv! A Weco Discovery gépről nincs véletlenül rajz? Megköszönném, kinlódok egy 200 amperos géppel.Sejtésem van mi a hiba, de még az oka nincs meg.
(#) toto53 hozzászólása Feb 6, 2021 /
 
A potméter is elszállt. Kérdés ez ügyben tud e segiteni valaki hogy hol lehet beszerezni vagy ki javít ilyet. MANSFELD 6 F géphez. 1K (tgl) 39x28 2,5W10,76 potméter. Előre is köszönöm.
(#) c27 hozzászólása Feb 6, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy Dnipro CAb-258 (vagy SAB-258 Cirill betűkkel nem vagyok jóba) lenne pár kérdésem.
Valakinek volt már ilyen vagy használt ilyet?
Egy olyan gond van vele, hogy borzasztó nehéz ívet fogni vele. Amikor már elindul az ív még csak-csak jó, de pöcögtetésre alig használható. Ha csak oda kéne tűzni valamit még be lesz állítva úgy kell csapkodni ütni a pálcát, mert a jóégnek sem hajlandó ívet fogni.
Lehet ezzel valamit kezdeni?
Áramerősség állítás sem segít se le se fel. 2-es 2,5-es pálcánál is ugyan az. 3-4 fajta pálca is ki lett próbálva úgy az a jelenség.
Üresjárati feszültségen vajon lehet állítani, van ilyen beállítási lehetőség a vezérlőjén?
Egyelőre még nem szedtem szét, ha időm engedi akkor belenézek, de ha valakinek van konkrét tapasztalata vagy megoldása az azért megkönnyítené a helyzetet.
(#) dara válasza c27 hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
A főtrafóra rátekersz még egy menetet. Mérj rá a kimenetre hány voltot mérsz multival?
(#) bnandor hozzászólása Márc 4, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!

Gépész ismerősőm invertere elromlott. Elmondása szerint nagyon nehéz az ívgyújtás, rögtön letapad az elektróda, mintha fordítva működne az "anti-sticking" funkció.Találkozott-e már valaki ilyen problémával, ill.tudnátok-e Szeged körül valakit,aki a javítását vállalná.

Előre is köszönöm.
(#) mpisti válasza bnandor hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Nem szedte szét valaki, mielőtt elromlott? Ezt feltétlenül kérdezd meg az ismerősödtől, mert ennél a gépcsaládnál (egyébként Hitachi)fel tud lépni ilyen hiba, ha egy alkatrészt nem megfelelő poziocióban tesznek vissza helyére.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) bnandor hozzászólása Márc 5, 2021 /
 
Köszönöm az infót,rákérdezek.
(#) joker89 hozzászólása Márc 7, 2021 /
 
Üdv!
Problémám lenne egy Iweld pocket gorilla inverterrel. 3 vagy 4 éves a gép és ezelőtt egész szép varratokat sikerült készíteni, de most valami megváltozott a gépben. Azért gondolom, hogy a gépben mert semmi egyéb nem változott, ugyanúgy hegesztek, mint eddig. Minden körülmény ugyanaz, mint eddig. Már kínomban mindent kipróbáltam. Fordított polaritást, másik fajta pálcát, más gyártmányú pálcát, más szöget, más pozíciót, más anyagot, különböző pálca vastagság különböző árammal, de egyszerűen nem akar szépen hegeszteni. Más is próbálta már, neki is ugyanazt csinálja. Állandóan azt csinálja, hogy az ömleny vagy az egyik vagy a másik vagy mindkét munkadarabon ott van, de össze nem heged. Mi változhatott meg? A gépen nem lehet csak a áramerősséget változtatni.
Előre is köszi a segítséget!
(#) ireg980 válasza bnandor hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
Üdv!Telwin gépnél találkoztam hasonló gonddal,bár ott előttem jártak már benne,cserélték a potit ,alaposan elintézték a nyákot,és az új potit is ....valamint nézd meg a gyors csatlakozók és a nyák lap között a kötéseket,szeretnek meglazulni.Az én esetemben a poti csere,és a forrasztás-taknyolás rendbetétele,megoldotta a dolgot...
(#) misi93 hozzászólása Márc 12, 2021 /
 
Sziasztok.
Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Adott egy Bort márkájú inverter, talán 190S tipusú.
Nem javítottam még invertert komolyabb hibával, jó lesz tanulásnak...
A hiba: próbál elindulni a venti, de valami letiltja. Az IGBT-k nem gondolom, hogy zárlatosak, mert bár beforrasztva, de nem mutat teljes zárlatot (két szélső kivezetés között kb 20 ohm)Olvastam olyat, hogy a venti a hibás ez miatt nem tud elindulni. Lehúztam a ventit, de továbbra sem indult el. A 15v-os rész ahogy mértem próbál elindulni, de nem tud. Odáig eljutottam, hogy van egy kis panel merölegesen tüskesorrba beforrasztva az zárlatos. Azon belül egy kis IC ,vagy fet nem is tudom.Ennek kellene a tipusa illetve ha ez zárlatos vihetett e magával mást is? Sajnos próbaltam a lakkot lekaparni az ic?!röl de sajnos a felirat is ment vele...
Segítségeteket köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Márc 14, 2021 /
 
Szia, A G-S közötti 20Ω-ot nagyon kevésnek találom, ott max egy 18V-os zener lehet.
Szerintem vedd ki az IGBT-t előszőr s úgy teszteld le. Az 2 dupla fet lesz a H bridge meghajtásához.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2021
(#) ireg980 válasza misi93 hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Szia!Orosz oldalakon nézelődj,ott találsz hozzá kapcsolási rajzot!
(#) misi93 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 17, 2021 /
 
Köszönöm. Elvileg sikerült kicserélnem ezt a dual fet-et.
Próbáltam átméregetni a dolgokat. Több kevesebb sikerrel.
Visszaforrasztottam a kis panelt 60w izzóval indítva rendben találtam. Majd kipróbáltam rendes hálózatról.
Sikerült hegeszteni vele.
De a piros led halványan világít.
Az IGBT ket végül nem forrasztottam ki. Érdemes kiszedve kimérni vagy így már okafogyottá vált?
(#) misi93 válasza ireg980 hozzászólására (») Márc 17, 2021 /
 
Köszönöm. Megfogadtam, és aki keres az talál.
Bár ugyan ezt a tipust nem találom, de a nagy tesóját megtaláltam.
(#) Chipmunk1960 válasza misi93 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Szia, próbáltam én is rákeresni, de nem találtam rajzot hozzá. Ha lehet vele hegeszteni, akkor jó az IGBT-is. Rajz nélkül nem tudom mi lehet még azon a részen, ami beleszól, abba a részbe. De lehet, hogy direkt raktak bele 20 Ω-ot a föld fele, hogy gyorsabban kisüljön a G kapacitása, ezzel meredekebb legyen a jel lefutása. Elrendezésben hasonlít néhány Telwin-Technika géphez, de még sem az a meghajtása. Most nézem vissza, azt nem írtad, hogy a kis panelt kiforrasztva is 20Ω volt-e a G-S között? Mert ha nem, akkor a meghajtó zárlatát mérted bele. Ha már megtaláltad a rajzot, itt megosztahatod, mások tanulására, persze, ha nem titok.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2021
(#) misi93 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Jól van köszönöm. annyi a hibája még hogy halványan világit a piros led.
Amikor ki volt forrasztva a kis panel ugyan úgy 20 ohm körüli értéket mértem. Azt a részt vissza szeretném rajzolni, de valami trafós a meghajtás is mert egy kis trafó van az IGBT-k előtt.
Nem tudom publikus-e engem személy szerint nem zavar. Laptopomon van lementve, talán még a weboldal is meglesz ( ha oroszul tudsz előny vagy google fordító).
(#) misi93 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Weboldal: Ez az
Az inverteres hegesztő amiről szó volt: Ez
A teljes doksi (képekkel) 115mega (ezt nem tudom feltölteni).
(#) sutra hozzászólása Márc 28, 2021 /
 
Üdv.
Sikerült szert tennem egy Herkules i130a inverterre.
Sajnos az LDC2000 vezérlő áramköre sérült.
Mivel egy hibryd áramkörről van szó, nem látok esélyt a javítására.
Van valakinek ötlete mit kéne tennem?
Szimpatikus gép, mind mechanikailag, mind elektromos szempontból jól elkészített, masszív darab.
Mindenképpen meg szeretném javítani!
Szóval LDC2000!!!!!
(#) antiktelefon válasza sutra hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Nem én fogom megmondani mit csinálj, de magyar dokumentációja is van: Bővebben: Link
(#) sutra válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Köszönöm.
Segítettél.
(#) mazsipapa hozzászólása Márc 28, 2021 /
 
Sziasztok!
Műhely felszámolásból hozzám került MIG 250-AI hegesztő inverter. Több éve nem volt már használva. Kicsit viseltes, de takarítás - átvizsgálás után használni szeretném. MMA módban egy pálca elhasználása után úgy néz ki nincs hiba. Műszerek jeleznek értéket, áram szabályozható. A MIG üzemet nem tudtam még próbálni munkakábel hiánya miatt. Ki tudom próbálni huzaltolót, sebesség szabályzást, hogy a munkakábel gép előlapján lévő csatlakozóban lévő, kb. 10 és 11 óra irányban lévő két elektromos kontaktpontot rövidre zárom (11,5 V-t mérek) ?

1.jpg

6.jpg
   
(#) bistvan196700 válasza mazsipapa hozzászólására (») Márc 29, 2021 / 1
 
Szia! Igen ez megy a pisztolyon lévő kapcsolóra.
(#) mpisti válasza mazsipapa hozzászólására (») Márc 29, 2021 / 1
 
Ha MIG módban szeretnéd használni, akkor vegyél rá egy új centrálcsatlakozót a jelenlegi helyett . úgy nézem ennek elég a baja.
(#) Phile80 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 30, 2021 / 1
 
Főleg az, hogy gyárilag tervezési hibás a MIG mód és soha nem működött normálisan.
(#) mazsipapa válasza bistvan196700 hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Szia! Ma próbálom.
(#) mazsipapa válasza mpisti hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
nem vagyok erős MIG módban (ez az első Co-s gépem) A centrálcsatlakozó az a nagyobb átmérőjű "hüvely"? mert az valóban igen beteg, akkor nem is küzdök vele > csere.
Következő: »»   106 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem