Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HETRA 140 kapcsolás
 
Témaindító: pucer888, idő: Jan 23, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) pucer888 hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Üdv!
Nem tudom,mennyire jó helyre soroltam a témát mindenféle keresési módot megpróbáltam,de maximum 9-et dobott ki,és egyikben se volt HETRA 140
Ha valakinek lenne ehhez kapcsolási rajza,nagyon megköszönném a segítséget Apám építette anno egy használt trafóból,csak épp a bekötéssel nem volt tisztában,szóval működik,csak nem tudjuk hogy a fokozatok,egyebek rendeltetésszerűen vannak-e kihasználva... Előre is köszi!!!
(#) 7805 válasza pucer888 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Üdv

Erről lenne szó..
Bővebben: Link
(#) pucer888 válasza 7805 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Igen,erről... nekem is ezt dobta ki a google
(#) mex válasza pucer888 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Elsősorban azt kell kideriteni,hogy milyen tápfeszültségről üzemeltethető a hegesztőgép. A régebbi Hetra 140 csak 220V-ról megy (ilyen van nekem már vagy 25éve). Még nem kellett javitani,igy a bekötéseit sem tudom. Ami biztos:mágnessönt szabályozza az áramot,a tekercs nincs megcsapolva.
(#) pucer888 válasza mex hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
220-ról megy... nem vagyok otthon annyira a témában,de gondolom nem lehet változtatni a tápfeszt nagyobb teljesítmény végett,vagy ilyesmi. ha nem muszáj,nem szeretném szétszedni,de ha mégis akkor esetleg megírom ami szembetűnik vagy csatolok képet. életemben egyszer láttam belülről,csak akkor még azt se tudtam mi az a hegesztés
(#) zoly15 válasza pucer888 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Akkor neked a géped HETRA 140/200-as?
Vagy egy épített?
A suliban is ilyet használunk nagyon jó kis gép..
A mesterem szerint a vasmagot tologatjuk egy orsón...
Nincs valami nagy kapcsolási rajza.. egy trafó egy 380V és egy 230V-os primer tekercsel egy főkapcsoló két állással ( 230/380V) aztán egy egyenirányító meg a védelem (hővédelem) a ventilátora megy folyamatosan...

Üdv!
Volt már hogy hegesztettünk vele 3-4 órát folyamatosan és nem is kapcsolt be a védelme :yes: Jó gép nagyon!
(#) pucer888 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Valamikor megpróbálni majd szétszedni,addig is várni dokument...
(#) frank tibor válasza pucer888 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Jó munkát
(#) zoly15 válasza frank tibor hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Ennyire egyszerű lenne?
(#) frank tibor válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Volt ennek egyenirányítós változata is, abban már volt ventilátor. Úgy néztem az új változatban már van. A leírásban az 5mm elektródát sokallom annak alapjáraton is kell 200Amper. A régi gépkönyv csak 2-3.25 elektródát ír.
(#) zoly15 válasza frank tibor hozzászólására (») Jan 23, 2009 / 1
 
Ami nekünk van az egyenirányított és van ventilátor.. akkor ez a régebbinek a rajza...
Amúgy egyszerűen kiszámítható hogy mennyit bír...
A képlet: 45*d-20
A "d" Az elektróda átmérője (természetesen salak NÉLKÜL)
Pl egy 2mm es pálcának kell 70A..

Üdv!
(#) mex válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Idézet:
„Pl egy 2mm es pálcának kell 70A..


Fröcsköl is tőle rendesen.... Ez a képlet nagyon nagyvonalú,nagyon általános,egy biztos, a számolt áramerősség bőven jó mindegyik elektródához.
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
nekem a mesterem így mondta
de volt már hogy 2mm-es pálcával 100A-el hegesztettem
Jól beolvadt
(#) mex válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
A gyakorlat és főleg a hegesztési helyzet dönti el,mekkora áramerősséggel dolgozzunk. Mindig a kisebb értékre kell törekedni,az elektróda és az alapanyag hegesztési környezetének túlmelegedése,hőtágulása miatt. Ez vonatkozik a különböző bevonatú "mélyjáratú" cellulóz pálcán keresztül a fauditos bevonatú felrakópálcáig mindenre.Nekem igy tanitották régen,a bevont elektródás minősitő oktatáson.
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
én még csak most kezdtem az "ipart" még tanulófélben vagyok
(#) Dani0211 hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Valakinek nincs egy Hetra 130U kapcsrajza fontos lenne!

Üdv
(#) tozsó hozzászólása Szept 29, 2010 /
 
sziasztok hetra 200 sve van valakinek én kaptam egyet kicsit belebarmoltak így nem tudom,hogy működik a szabályzás menetorsó mit kellene vigyen menetszámok egyebek esetleg robbantott ábra köszi
(#) janó75 hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
tud valaki kapcsolási rajzot hetra-100/160 vk-hoz előre is köszi
(#) villampeter hozzászólása Aug 12, 2011 /
 
Tud valaki kapcsolási rajzot a HETRA 340.A. hagyományos ívheggesztőhöz?

Elektromos bekötési rajz, primer szekunder fokozatkapcsolókkal.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza janó75 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Bocsi ha elkéstem a Hetra rajzzal , de ideteszem hátha mást is érdekel , nem egyszerű a javítása ez nélkül , A tekercsvégek azonosításához kell , én ohm mérővel válogattam ki , és a kapcsoló bekötés sem egyszerű ,a primer áram át van vezetve egy bimetallos hőérzékelőn , ami a tekercsek sorai közé van rakva .TH
ha kikapcsol a bimetall , akkor a kis glimmlámpa világit , a másik lámpa a bekapcsolt állapotot jelzi
Sok sikert Feri.
(#) saraha hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Üdv.
Tudja valaki ennek a típusnak a primer illetve a szekunder menetszámait?Kaptam egyet tekercselésre,gondoltam mi sem egyszerűbb ,letekerem a leégett részt megszámolom és újratekerem.Csak valaki már megelőzött és lebontotta róla a rezet.
(#) Tira hozzászólása Máj 4, 2021 /
 
Sziasztok, mar egy másik posztban kertem segítséget de nem jött válasz. Legyszi segítsetek ha tudtok. Van egy hetra100/160 ás heggesztortafom és pár vezetek szabadon van benne. A képen pirossal bekarikzott csatlakoznak hova kellene mennie? A trafo tekercseibol jön. A másik sárga vonal jó lehet bekotesnek a visszajelző izzanak? Köszönöm előre is
(#) klenósanyi válasza Tira hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 1
 
A sárga vonal jó. A pirossal bekeretezett sorkapocs nincs benne gyárilag, ebből a fotóból nem derül ki semmi, ezért nem tudott a kérdésedre senki sem válaszolni.
(#) klenósanyi válasza Tira hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 1
 
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem