Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   199 / 291
(#) kaqkk válasza sanya078 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Akkor jársz legjobban ha szerelőt hívsz ...
(#) sanya078 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Na de ennyiből nem lehet megmondani hogy mi a hiba? A gáz nem szökött el, patron hideg, nem fortyog, nem sziszeg. Áram alá helyezés után rögtön beindul , de csak 5 másodpercig, aztán nagyobb szünet, majd megint próbálkozik újra indulni, és ezt csinálná végtelenségig, ha nem veszem le a delejt róla . A kompresszor teteje, és a fehér indító melegszik nagyon! Ötlet?
(#) kaqkk válasza sanya078 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Két eset lehetséges :1 indító relé hiba (ez a valószínűbb)
2 kompresszor hiba
Vedd le az indítórelét és sétálj be vele egy hűtős boltba , vegyél egy ugyanilyet majd tedd fel és kösd be ahogy volt , ha szerencséd van megjavítottad ha nincs akkor hívhatod a szerelőt .
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
(#) ezermester1 válasza sanya078 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Hali
[quoteÁram alá helyezés után rögtön beindul , de csak 5 másodpercig,][/quote]Az a fehér egy ptc indító relé. Ha beindul akkor elképzelhető,hogy a kompresszor motortekercse zárlatos.
(#) kaqkk válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Ha indítórelé(ptc) hiba van akkor is ezt csinálja . Ha zárlatos a ptc ráadja a segédfázist a motorra viszont ha nem veszi le a motor túlárama miatt a hőkioldó (klixon ) leold ezt kb percenként ismétli ...
(#) nepszter hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Hali , volna itt egy egyszerű pici fagyasztó délelőtt kitakarítottam mert egy éjszaka nyitva maradt és teljesen jeges volt utána vissza dugtam , és csak azt veszem észre hogy bug a fagyasztó és szó szerint tűzforró a kompresszora mit csináljak ?


most inkább kihúztam
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2016
(#) kaqkk válasza nepszter hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Ha hűt akkor semmi baj , a kompresszor üzem közben melegszik.
(#) ezermester1 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Hali!
Ha javítok ilyen hűtőt,kiszoktam venni belőle a ptc pogácsát és egy nagyobb kondenzátort teszek rá.
Ki van küszöbölve a zárlat meg a meggyengült,törött ptc bajok. Jobb lesz a hatásfoka(cos fi majdnem 1) a motornak,nagyobb a forgatónyomatéka is.Ez által a felvett áramerősség is kisebb.Jóformán nincs meddő teljesítmény. A hűtőm, fagyasztóim évek óta így üzemelnek.
(#) kaqkk válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Idézet:
„egy nagyobb kondenzátort”
Ez egészen korrekt mértékegység .
(#) ezermester1 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Nyugi! direkt nem írtam értéket,mert motor függő. Lehet 8mF-tól 16mF-ig. Nekem van egy ilyen műszerem amivel betudom mérni,hogy mekkora kapacitású kondenzátor kell a motornak.
(#) yulo5310 válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Hali! Tehát akkor egy állandó üzemű kondit raksz a segédfázisra!?
(#) tibibalogh520 válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Szia!
Azért engedd meg, hogy ne essünk hasra a műszered előtt!
Mert ugyan is, olyan műszer nem született még, amely megmondaná, hogy mekkora kapacitású kondenzátor kell egy motorhoz!!!
Olyan műszer létezik, mely által mért értékek alapján ki lehet számolni, a szükséges kapacitást...hozzávetőlegesen!!!
Tehát ne vidd túlzásba a dicsekvést!
(#) kaqkk válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Csak egy kérdés , szerinted a gyárak miért nem kondit tesznek rá ?
(#) ezermester1 válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
igen egy állandó üzemi kondit.
(#) ezermester1 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Hali!
Ezt a műszert úgy hívják,hogy lakatfogó! Úgy látom még tanulnod kell egy kicsit a szakmát. Mielőtt megjegyzéseket irsz nem ártana gondolkodni előtte. Nem dicsekvés volt. Ha nem tudsz valamit az nem baj,de ha ennek hangot(írást)is adsz az már gáz. Ha nem érted elmagyarázhatom(leírhatom) a mérési és az alapján kapacitás megállapítását.
(#) ezermester1 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Hali!
Ha tudod a választ légyszi írd meg,mert én nem tudom!
(#) tibibalogh520 válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Szia!
A lakatfogót ismerem már vagy 35 éve.
Ezt írtad:

Idézet:
„Nekem van egy ilyen műszerem amivel betudom mérni,hogy mekkora kapacitású kondenzátor kell a motornak.”

A lakatfogóval nem közvetlen a szükséges kapacitás értékét méred, hanem a motor áramfelvételét!
A kondit meg addig cserélgeted, míg az áramfelvétel meg nem közelíti az optimális értéket.

Ugye érzed a különbséget?!
(#) ezermester1 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Okt 26, 2016 / 1
 
Az értelmezéssel van a baj mert elvont értelemben írtam. Az összes többi stimmel.
(#) kaqkk válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Én tudom ,de gondold át és ha magadtól nem jössz rá majd elárulom.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) ezermester1 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Ha tudod rajta.Nem biztos,hogy amit gondolok róla az egyezik a te információddal.
(#) sanya078 hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
PTC relé kicserélve, ugyanaz a probléma még mindig, dettó ugyanaz. Akkor vélhetően kompresszor.
A korábban csatolt kompresszor van a hűtőkörben. Hol tudok ilyet beszerezni, akár használt, vagy más vele egyenértékű is jó, ami ugyanazt tudja. Típus : TLS6F 102G4620. Van két öreg lehel hűtőm annak kompresszora jó, azt szerintetek erre cserélni lehet? Kompresszor csere mennyi idő, és menete? Ha tudtok kompresszort belinkelni ami jó a Polar hűtőmhöz, ami csereszabatos a fentebb megjelölt kompresszorral, azt megköszönném. Üdv
(#) proli007 válasza sanya078 hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Hello! Nem akarlak elkeseríteni, de egy kompresszor csere, nem azonos a villásdugó cseréjével. Az eszköz, tudás, gáz, gyakorlat igényes feladat. Ha Te ilyeneket kérdezel, akkor biztos hogy nem vagy képes rá elvégezni. De a kérdésedre egy jó hűtőgépszerelő tudja a válaszokat megadni, készpénz fejében..
(#) tibibalogh520 válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
A fogalmazással van baj!
Az efféle félreértések elkerülése érdekében, kívánatos a szakmai oldalakon a pontos, szabatos fogalmazás! Főleg, ha az -egy magát szakembernek tartó- "tollából" származik.
A szomszéd utcában lakó Juliskanéninek "eladható" az amit felróttam Neked, de itt egy szakmai oldalon ragaszkodjunk a pontos meghatározásokhoz!
Üdvözlettel, egy tanítványod.
(#) kaqkk válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Idézet:
„Nem biztos,hogy amit gondolok róla az egyezik a te információddal.”
Nyugodtan írd le mit gondolsz , azért van a fórum, aztán meglátjuk egyezik e a valósággal .
(#) StMiklos válasza sanya078 hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Szevasz!

Talán már késő, de előtte nem ártott volna a kompresszor tekercseit kimérni. (Azt gondoltam megtetted.) A tekercsellenállások 20C hőrsékleten igazak.
Googlen max. 1 perc hozzájutni (nekem).
http://files.danfoss.com/TechnicalInfo/Dila/06/TLS6F_R134a_220V_50H...02.pdf
Ugyan nem ad 100% választ a kérdésre, de azért elgondolkoztató lehet.
Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2016
(#) HL84 hozzászólása Okt 30, 2016 /
 
Sziasztok! Nemrég vásároltunk egy új fagyasztószekrényt. Állítólag 40dB lenne a hangja, de szerintem (nem hitelesített mérővel mérve) hangosabb, illetve ami igazából a nagyobb baj, hogy rezonál, a szomszéd szobában kb. meg lehet őrülni, akkor rezgést visz át. Hol lehet a hiba? Vízszintbe van elvileg rakva.
A készülékházon is kézrátétellel érezni a rezgést.
Az útmutatóban nem volt szó pl. komresszor szállítás rögzítőről, amit oldani kéne használatba vétel előtt, illetve nem is találtam ilyet. Ha lenne, hol kéne keresnem? Alulról lehet becsavarva valami?
Vagy esetleg gyári hibás lehet, leugrott a kompresszor a belső felfüggesztésről, vagy ilyesmi?
A jövő héten megkérdezem az ügyfélszolgálatot, csak addig is szeretnék kicsit utánajárni, hogy ne én legyek a hülye.
Köszi!
(#) StMiklos válasza HL84 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Szevasz!

A zajt (hangosságot) süketszobában, 1 m távolságból "A" típusú súlyozással mérik.
Nem egyszerű ezt reprodukálni..
A vízszintre messze nem kényes (azért a pisai ferdetorony forma már nem szerencsés), próbáld meg a lábait külön-külön megemelni (pl. egy csavarhúzó) akár 3-5 mm-t, változik-e a helyzet.
Ha igen, körvonalazódik a megoldás.
Nálam is rezonál olykor, érdekes sokáig úgy ahogy van amennyire lehet hangtalan, aztán egyszer csak rákezdi. (Lehet valaki a családból elmozdítja?).
De mindig koorigálható.
Üdv: StMiklos
(#) HL84 válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Köszi!
Nem is az a lényeg, hogy mennyi a mért érték, hanem az, hogy kifejezetten halk készüléket akartunk venni, erre meg hangos és rezonál. Mellette van egy másik, régebbi kombinált hűtőszekrény, annak szinte semmi hangja..
Próbáltam emelgetni, hogy változik-e a hang, de semmi.
Majdnem mintha egy villanyborotva lenne, olyan a hangja jelenleg. Meg az egész gép rezeg, a kezemet rátéve érezni. Vettem alá rezgés csökkentő korongokat, amit elvileg mosógéphez ajánlanak, de nem igazán javult a helyzet, a szomszédos szobában ugyanúgy meg lehet őrülni a rezgéstől....
(#) bubuszoft hozzászólása Okt 30, 2016 /
 
Sziasztok segítségeteket kérném.
Egy hónapja vettem ezt a hűtőt használtan. NoFrost kombi inverteres hűtő. Az elején jól ment ma viszont észrevettem, hogy a hűtő része 17 fokon van, ventilátort nem halom, hogy menne. Nincs nyári üzemen, 3 foknak kéne hogy legyen (beállító LED legalábbis ezt mutatja. A mélyhűtő bárhova is állítom, -34 fokot gyárt. Tud esetleg valaki segíteni, vagy esetleg kapcsolási rajzot adni? Azt sem tudom, hogy milyen vezérlő van benne. Annak a hibás működésére gyanakszom. A hűtő oldala melegszik, mert ott a hőleadója, az időnként langyos, de a hűtő nem kapcsol be.

Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) bubuszoft válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
De az hogy lehet, hogy megy a kompresszora. előre húztam, és megy. A hűtő része 17 fokon van ventilátort nem hallom. A mélyhűtő -34 fokon
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
Következő: »»   199 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem