Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   231 / 291
(#) MNorbi75 hozzászólása Júl 20, 2018 /
 
Abszorpciós fűtőpatron ügyben nem jártam sikerrel mert elég drága megoldást javasoltak (10000ft körüli összeg +posta) ráadásul kb 6 hét várakozási idővel! Így továbbra is él a dolog hogy költségkímélőbb megoldást keresek abszorpcios minibár hűtőhöz 9,6mm átmérőjű hossz 200mm 220v vagy 12v-os is érdekel 70 - 100w körüli teljesítménnyel segítségeteket előre is köszönöm!
(#) yulo5310 válasza MNorbi75 hozzászólására (») Júl 20, 2018 / 1
 
Páka betétek között is kutakodjál,én egyszer egy hotdog készítő fűtőbetétjével oldottam meg.
(#) csabex21 hozzászólása Júl 22, 2018 /
 
Sziasztok! Én is ennél a modellnél ugyanabba futottam bele, hogy első kikapcsolás után többet nem indult. Kb fél év próbálkozás után rendeltem egy digitális termosztátot, azt rákötöttem a kompresszorra és vettem egy programozható konnektort, azt meg az olvasztó ellenállállásra kötöttem. Most csodásan működik kb 2 hónapja. Az olvasztás napi 20 percig tart, ez vált be. Sok sikert mindenkinek!
(#) zolika60 válasza csabex21 hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Ha használnád a Válasz gombot, tudhatnánk, hogy miről írsz.
(#) tdi75 válasza MNorbi75 hozzászólására (») Júl 23, 2018 / 1
 
Szia Norbi! van nekem egy régi lengyel abszorpciós hűtőm. Mostanság lesz nálunk lomtalanítás megnézem neked hogy mekkora a fűtőpatron benne, hátha jó a mérete sajnálnám kidobni ha valaki esetleg tudná használni. De ha érdekel és megoldod a szállítást, az egész hűtőt is elajándékozom szívesen.
(#) sprezi válasza MNorbi75 hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Arra is van lehetőség.Holnap megnézem, hogy megvannak-e még! Lehel hűtőben voltak, de valahol kilukadt a cső, ezért szétszedtem és kidobtam.
(#) velegiistvan hozzászólása Júl 23, 2018 /
 
Sziasztok,
A tanácsotokat szeretném kérni.
Adott egy 90-es évek béli Zanussi Lehel hűtőgép. Kb. 3 percenként ki-be kapcsol, de van, hogy a hűtési ciklus rövidebb, mindegy, hogy hova tekerem a hőfokszabályzót. A felfogató bilincs megvan, abba van befűzve a kapilláris, a hőfokszabályzó felett közvetlenül, az elpárologtatóra fekteve alulról. .A termosztátot cseréltem, ugyanez maradt a hibajelenség. Nem a kompresszor biztonsági kapcsolója állítja le, hanem a termosztát, ez jól hallható. Mi lehet a baj? Érdemes még vele foglalkozni, vagy dobjam ki a gépet? Igazából nem használjuk, csak most a garázskisöprésnél előkerült.
Kb. 1 éve cseréltem a termosztátot, vadi újra, a boltba magammal vittem a régit, úgy adták annak megfelelően az újat.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2018
(#) erbe válasza velegiistvan hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Egy dolgot hiányolok a leírásodból. Hűt vagy nem hűt?
(#) Sendi hozzászólása Júl 24, 2018 /
 
Sziasztok.
Van nálam, néhány hűtőpult vezérlő elektronika. Tip: Hauser HCR003. A paraméter listája megvan nekem, de némelyik le van zárva kóddal. Tudja e valaki, vagy van e leírása, hogy kell feloldani a kódot.
Van amelyik Safe módban van, van amelyik OFF módban. A Program, és fel le nyílra nem mindegyik ad ki kódot. Tudtok segíteni?
(#) velegiistvan válasza erbe hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Hűt, mindig ugyanúgy. Nagyon hamar le is jegesedik.
(#) PetAd hozzászólása Júl 24, 2018 /
 
Sziasztok!
A hűtőmben (egyszerű 1 körös, felül fagyasztós kicsi hűtő) elromlott a termosztát, vettem helyette egy másikat, de nem találtam sehol olyat ami eredetileg benne volt (K59 L2722) csak olyat ami ugyanúgy néz ki, de más típus (K57 L5575 = L5568). A szenzor eredetileg a hűtőtérben de sajnos úgy tűnik, hogy az új termosztát fagyasztóba való, mert egyáltalán nem kapcsolja ki a kompresszort. Ugyanúgy kötöttem be, mint az eredetit, még azzal is próbálkoztam, hogy mikor már -10°C körül volt a hőmérséklet a hűtőben, a termosztáton lévő állítócsavarokat csavargattam, de semmi nem történt.

Azon gondolkodom, hogy kifúrom a fagyasztó hátsó falát és bedugom ott a termosztátot. A fagyasztóban van a hőfelvevő felület, de csak körben a fagyasztó oldalfalán, a hátsó fal csak egyszerű műanyagnak tűnik. Van esetleg valakinek ötlete, hogy is lehetne megjavítani a termosztátot vagy hogy kifúrhatom-e a fagyasztót?
(#) uniman válasza PetAd hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
A hűtő típusát elhallgattad...az új termosztát kapiláris csöve úgy tűnik, fél méterrel rövidebb az eredetinél ?!
(#) PetAd válasza uniman hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
A hűtő egy régi Wellington típusú kishűtő, a pontos típust sajnos nem tudom. Igen rövidebb, ezért csak kb. 5 cm lóg be a hűtőtérbe a szenzorból.
(#) uniman válasza PetAd hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Ha nem kerül a termosztát kapiláris csöve az eredeti helyre, az nagy probléma !
(#) PetAd válasza uniman hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
A kapilláris cső nem csak a legvégén érzékeli a hőmérsékletet? Ezért gondoltam, hogy elég ha éppen csak belóg a hűtőtérbe.
(#) uniman válasza PetAd hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Inkább készíts képet arról, hogy a régi termosztát hogyan helyezkedett el !
Nem hinném, hogy csak a hűtőtérbe volt "belógatva", talán inkább mélyen bele volt tolva a hőszigetelésben a számára kialakított "furatba"...vagy nem?
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2018
(#) StMiklos válasza PetAd hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Szevasz!

Ne kísérletezz, a K57xxxx család jellemzői eltérnek a K59xxxx családtól.
A K57 sose lehet jó, K59-et keress.
Másoknak is: A kapillárcső utolsó 5-10 cm-re elég, ha "látja" a kapcsolási hőmérsékletet, de a teljes termosztátot figyelve, a végének kell lennie a leghidegebbnek, különben érthetetlennek tűnő dolgokat csinál.

Üdv: StMiklos
(#) PetAd válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Szia,

Sajnos ezt vettem, úgyhogy ezt kell használnom. Miért, mi a gond vele? Milyen hőmérsékleteken kapcsol? Sajnos semmi információt nem találtam róla a neten.

uniman: A hőszenzor a lámpa hálózati kábele mellett megy be a hűtőtérbe és ott csak simán rá van fogatva a hátoldal közepéhez egy kerek műanyag lappal.
(#) StMiklos válasza PetAd hozzászólására (») Júl 25, 2018 / 1
 
Szevasz!
"ugyanúgy néz ki"
Néhány ezer, nem túlzok! (egymástól eltérő kapcsolási értékű) termosztát néz ki ugyanúgy, mert ugyanabba a házba szerelik. Küldhetek róla katalógust/felsorolást, ahol csak a típusjelek szerepelnek sok oldalon, és semmi más csak értékek nélkül a kapcsolási jellemzők.
Miután a hűtőszekrényt gyártó cég határozza meg a kapcsolási értékeket, az rendszerint nem publikus, nincs róla katalógus adat. Kevésről azért van, de az a ritka kivétel.
A K59xxxx kikapcsolási értékét tudod változtatni (ez mindvégig minuszban van, akár -32-ig), de a visszakapcsolási értéke MINDIG +2 +5 között van. Ettől olvad le.
Tipikusan az egy kompresszoros normál+mélyhűtő szekrényekben használják.
Bármelyik másik típuscsalád (K50, K54, K60, K22) sem rendelkezik ezzel a tulajdonsággal.

Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
"értékek nélkül a kapcsolási jellemzők."
Mik is ezek? A tipuscsaládban a rendelő által kérhető beállítási adatok -tól -ig.
A beállítható kapcsolási diferencia -tól -ig.
Félautomata leolvasztási lehetőség (ez plusz nyomógomb)
A kapcsoló kontaktus morze típusú (átváltó) legyen.
Hőfok állító gombbal ne lehessen kikapcsolni (fagyasztó !).
Lehet rajta szignál kontaktus. Ez rendszerint fagyasztó és a piros lámpát (baj van a hőfokkal!!) kapcsolja, mert van amit egy hétig se nyitnak ki és látni kell, hogy baj van a hűtéssel és nem azt konstatálni 2 hét múlva, hogy felolvadt 50-100kg fagyasztott áru.
És még vannak más lehetőségek is....

Üdv: StMiklos
(#) PetAd válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Értem, úgy voltam vele, hogy hűtőtermosztát, nagyot nem tévedhetek vele, úgy látszik mégsem olyan egyszerű a történet, mint gondoltam. Van valami ötleted, hogy mégis mekkora hőmérsékleteken kapcsol az új termosztát? A fagyasztó térbe helyezés szerinted működhet?
Nem akarok bele másikat venni, nem szeretnék többet költeni erre a hűtőre, nekem nem ér annyit.
Köszönöm a sok információt!
(#) StMiklos válasza PetAd hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Szevasz!

Hol kapcsol? Fogalmam sincs.
Ha meg eltekergetted az állítócsavarokat akkor végképp megmondhatatlan, immár lehet hogy működésképtelen, mert például lecsökkentetted a konaktusok közti távolságot és már oldani se tud.
Ha valamit még csinál, azt a kapillárcső mélyhűtőbe helyezéssel kísérelheted meg "kitalálni".
De a normáltérben közben minden megfagyhat, mert eredetileg ott van rögzítve valahova és nem a levegőben lóg. Ott sose kapcsolna ki.
Eredetileg a kikapcsolása valahol -6 és -25 közé eshetett, de már nem ott van....

Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Szevasztok!

Nem elrettentés, de ilyenből még van 8 oldalam. Ennyi adat van róluk...
Hogy mennyire így van (mármint az adathiány), az eladó cégek, webshopok, mert valamit azért kéne írni róluk, olykor 3 cég ugyanarról lényegesen eltérő adatokat közöl. Közük nincs egymáshoz a kapcsolási értékeket illetően.
És akkor rossz a beépítés helyén a termosztát? Nem, csak nem azt tudja, amit kéne, a vevő meg végképp nem érti.
Ennyit a termosztátokról.


Üdv:
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2018
(#) MNorbi75 válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
köszi az ötletet, rajta vagyok a megoldás felé vezető úton!
(#) MNorbi75 válasza sprezi hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Ha méreteket tudnál mondani a fűtőpatronról megköszönném!
(#) MNorbi75 válasza tdi75 hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Kisméretű kemping hűtő a lengyel tipusod? Kompletten már nem üzemel azért bontanád meg?
(#) tdi75 válasza MNorbi75 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Huuu ne haragudj. teljesen elfelejtettem amit ígértem. Hozzá sem nyúltam még. Ez a hűtő kb 80-100 literes lehet. KB. egy éve még tökéletesen hűtött, azóta nem volt bedugva. De ma kipróbálom neked. Viszont nem kemping hűtő.
(#) Jenyiszjin hozzászólása Júl 30, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy bonyolultabb elektronikus vezérlésű Privileg hűtőm (Electrolux ENB3450 vagy 3850 néven gyakoribb) egykompresszoros kombi hűtő ERF2021P vezérlőpanellel - ez utóbbi a legfontosabb. Áramszünet volt, most nem tudja beindítani a kompresszort, és a vezérlés is csak ki-be kapcsolgat, a szenvedéstől a kompresszor forró. Olyan mintha a nagy áramfelvételtől valami besokallna. A kompresszor direktbe kötve működik. Ha a kompresszort lekötöm, a vezérlés sem kapcsolgat ki. Vettem egy relét, hátha azt be tudja húzni (a motoron nincs), elsőre működött, másodjára már nem. Megnéztem, a a fent említett vezérlőpanelen minden triakkal van kapcsolva. Korábban nem találtam erről itt a fórumban említést. Kérdésem az lenne, hogy jó eséllyel vajon (valamelyik) triak a hibás, vagy már a vezérlő jel is elégtelen lenne, illetve a triak előtt van a hiba? Amúgy csak lelkes amatőr szakbarbár vagyok, eddig azt sem tudtam, mi az a triak.
(#) kaqkk válasza Jenyiszjin hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Csinálj egy képet a vezérlőpanelról ..
(#) molnarf válasza Jenyiszjin hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
"Olyan mintha a nagy áramfelvételtől valami besokallna" általában a tápkondi miatt csinálja.
Következő: »»   231 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem