Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   230 / 291
(#) kaqkk válasza sprezi hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Akkor valószínűleg túl nagy a kép mérete 2Mb lehet amit fel tudsz tölteni. Ha nem tudod átkonvertálni töltsd fel valahová és linkeld be ide
(#) elektroton válasza sprezi hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Nem értem, hogy miért is nem jelenik meg!
Én ma is raktam fel képet egy másik témába, működött.
Milyen fájl típust használtál. Én jpg-t tettem fel.
(#) kaqkk válasza elektroton hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Idézet:
„Akkor valószínűleg túl nagy a kép mérete 2Mb lehet”

Leírtam a valószínű okot .
(#) sprezi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Megnéztem 48K és jpg!
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2018
(#) kaqkk válasza sprezi hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Akkor valami tényleg hibádzik , de ne keseredj el egyszerűen dugj egy csavarhúzót a relé és a komp közé és óvatosan feszítsd le a helyéről
(#) sprezi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Még nem keseredtem el
Próbáltam a csavarhúzót is, de féltem hogy eltöröm, mert meg sem moccant.
Azért akartam a képeket feltölteni, hátha valaki már szedett szét ilyet!
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2018
(#) kaqkk válasza sprezi hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Én már ezret szedtem szét , ez a módja ...
(#) acsilla válasza iamrob hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Szia,

A fura egybeeséshez ...hát véletlenek nincsenek hogy pont most pont ez a típus... Meg tudod csinálni?
***"valahogy most nincs kedvem" új hűtőt venni (ma nézelődtem mi mennyi és rosszul voltam+anyagi kereteim is korlátozottak e téren)

Elvétetted a házszámot, itt a chat stílus nem menő!
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) acsilla válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Szia,

Tudsz esetleg segíteni meggyógyítani a fentebb említett masinát? :O nagyon örülnék
Vezérlés csere segít? Vagy van egyéb más is? ( a hűtőszerelő hozott magával vmi kütyüt-bocsánat, de nem tudom mi volt az, nem értek hozzá- amivel ki/be mérte amit lehetett)

Köszönöm,
Csilla
(#) sprezi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Akkor újra megpróbálom!
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2018
(#) acsilla válasza acsilla hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
***Kedves Moderátor,

Nem állt szándékomban chatelni, sem "menő"-nek tűnni.
Segítséget kértem és a valós helyzetet vázoltam, őszintén.

A nap folyamán megoldottam a hűtő problémát, így már aktualitását is veszítette a bejegyzésem.
További kellemes napot kívánok,
Üdv,
Csilla
(#) kaqkk válasza acsilla hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Megtaláltad a hibát? Megtudhatjuk mi volt a baj ?
(#) kundi8591 hozzászólása Júl 15, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy HELKAMA FROSTE KF 130 L-es hűtő aminek eltört a termosztát kapilár csöve. Típusa: Danfoss, 077b6009 ,-10,5 - -21. ,25t65 ,EN60730-2-1
Ennek a hűtőnek a termosztátja a hűtőn kívüli csőre van szigetelve.
A kérdésem az lenne, hogy pontosan milyen termosztáttal tudnám helyettesíteni amivel nem kellene a csövet megbontani hanem a hűtő belső hőcserélőjéhez erősíteném, valamilyen módon!?
Vagy esetleg milyen más megoldás lehetséges, mert ezt a típusú termosztátot itthon nem találtam.
Köszönettel: Szekeres Péter
(#) sprezi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Heló!
Megpróbáltam újra. A csatlakozón+relén van egy műanyag burkolat aminek az elejét egy rúgó fogja. Ezt sikerült levenni, így a sorkapocshoz hozzá lehet férni. Ám a többi részt takaró házat nem tudom mi fogja, de így nem lehet lefeszíteni az egész cuccot! Csak jó lenne képen látni!Ha valaki tud képet feltölteni annak e-mailban elküldeném a képeket, hogy feltöltse.
(#) sprezi válasza sprezi hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Ha működik innen letölthetők a képek!
(#) kaqkk válasza sprezi hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
A burkolatot kicsit feszítve hátrafelé lehet lepiszkálni , én azt hittem ezen már túl vagy és csak a relét akarod már levenni , egyébként megkérdezhetem miért szeded szét ?
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2018
(#) sprezi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
A hűtőszekrény rész időnként működik normálisan, majd kikapcsol. Mikor újraindul beindul rendesen, de kis idő után kattan egyet és leold a hőkioldó. A motor melegszik. Ha bedugva hagyom(a fagyasztó miatt) egy-két napon belül újból normálisan hűt. Én az indítórelére gyanakszom. Szerintem időnként beragad és emiatt túláramot vesz fel ami leoldja a hőrelét.
Most két napig ment, de megint bedöglött
(#) kaqkk válasza sprezi hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Értem , előfordulhat hogy "ő" a hunyó de a klixont is cseréld ki (egy fekete kerek cucc) az a túláramvédelem .
(#) sprezi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Bár ha már ott tartanák! Sajnos még mindig nen jön le a burkolat!
Csináltam még egy képet amin látszik oldalt valami rögzítő fül. Link Annyira kicsi a két kompresszor között a hely + a csövek, hogy szerszámmal nem férek hozzá!
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2018
(#) kaqkk válasza sprezi hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Sajnos ez ilyen kínlódni kell vele..
(#) sprezi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Finommechanika (véső,kalapács)
(#) Bakman hozzászólása Júl 18, 2018 /
 
Napot!

Továbbfűzném a történetet. Egy dugaljba dugható fogyasztásmérő szerint a régi fagyasztóláda 1,53 kWh-t evett meg naponta, az új (A+++, 200 l-es) 0,4 kWh-val beéri. Hasonló körülmények között történtek a mérések, az új mérésének idején talán egy kicsit melegebb volt a környezeti hőmérséklet, ezt pontosan nem regisztráltam.

Ugyanis a történet vége az lett, hogy rokon felmérgesítette magát látván a fogyasztást és vett egy új fagyasztóládát.

Ennyi, a tanulságot mindenki vonja le maga.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2018
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
A réginek vizes volt az alja ? Rozsdált itt-ott az oldala ? A szigetelés átnedvesedése
vagy a kompresszor kopása is okozhatja a magasabb fogyasztást (ez elvileg 1,5 -1,8 as szorzóval dolgozott már)
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Is-is. A gumitömítés is lyukas volt itt-ott. Hiába, a több mint 20 év megtette a magáét.
(#) kalessin hozzászólása Júl 19, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy kombinált Lehel Zanussi ZFC 304 NK típusú hűtőgép hűtő részében kellene hőfokszabályozót cserélni. Úgy tudom, ilyet már nem gyártanak, helyettesítő típusra van szükség. Van ötlete valakinek, hogy milyen típus kell bele? Előre is nagyon köszönöm!
(#) kaqkk válasza kalessin hozzászólására (») Júl 19, 2018 /
 
Ranco 2808 vagy 2840 mindkettő jó bele.
(#) MNorbi75 hozzászólása Júl 19, 2018 /
 
Üdv! Fűtőpatront keresek abszorpcios minibár hűtőhöz 9,6mm átmérőjű hossz 200mm 220v vagy 12v-os is érdekel segítségeteket előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza MNorbi75 hozzászólására (») Júl 19, 2018 /
 
(#) pipi válasza MNorbi75 hozzászólására (») Júl 19, 2018 /
 
Hali!
Valami ilyesmi méretűt gyártattam az inpiro kft-nél, ha jól emlékszem 70W-os volt
http://www.inpiro.hu/ vittem az eredetit, és olyat gyártottak 2db-ot
A hűtő gyártója és gar szervize nem tudta cserélni/adni a fűtőpatront
(#) MNorbi75 hozzászólása Júl 19, 2018 /
 
Köszi a segítséget holnap majd felhívom őket.igazán annak örültem volna a legjobban ha vmelyik hobbista társ megörül nekem hogy végre nem kell a a fiókja mélyén tovább pakolgatnia azt a marék fütőbetétet.
Következő: »»   230 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem