Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   556 / 562
(#) kivancsi4 válasza black1989 hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
A Z-dióda cserekor nem változik meg a magasabb és az alacsonyabb feszültség helye?
(#) black1989 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Szia! Nem változik ! Kicseréltem az összes alkatrészt , ekkor sem volt változás!
(#) black1989 hozzászólása Okt 6, 2022 /
 
Üdv!

Valaki elárulná , hogy a bekarikázott tekercs hova tartozik? Annyit látok ,hogy 2,5-3 menet. Illetve a segédtekercs mekkora menetszámmal van? Megépítette már ezt valaki?
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2022

miez.jpg
    
(#) dara válasza black1989 hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Az a segédtekercs és mivel egy trafó van oda tartozik.
(#) black1989 válasza dara hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Köszönöm! Gondoltam , csak éppen megerősítést szerettem volna egy hozzáértő személytől, amit meg is kaptam! Arra gondoltam , hogy manipulálható kissé a kapcsolás! PL szerintem nem muszáj megtekerni azt a 3 menetes segédtrafót , ha építek hozzá egy 24voltos kapcsoló üzemű tápot! Ezáltal elhagyható a VD5 dióda is , sőt talán 12voltos táp is jó , ha éppen a ventilátorok is, és a relé is 12v feszültségűek! A lágyindítást el lehet végezni esetleg úgy is , hogy ráépítek egy kicsi tápot , ami töltődik egy ideig a 10 Ohm ellenálláson keresztül, szerintem ez elég időt biztosít a lágyabb indításhoz... Javíts ha tévedek.
(#) dara válasza black1989 hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Így van.Ha klső tápot raksz rá,ugyan úgy müködik.Inkább 15V legyen a venti relé elmegy ennyivel.
(#) mpisti válasza black1989 hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Hagyd ott azt a 3 menetet,így legalább tudod a ventilátor működéséből hogy megy a végfok. Egyszerűbb és jobb megoldás mint egy segédtáp. Ja, és a 3 menet a főtrafón van, nem gondolom hogy nehéz lenne azt oda feltekerni.
(#) GPeti1977 hozzászólása Okt 6, 2022 /
 
Szerintetek a legkorszerűbb alkatrészekkel megépíthető lenne egy kézben tartható pillanatpáka méretű hegesztő? Si-Carbid, vagy Gallium-Nitrid MOSFET-tel nagy frekvencián, így kisebb trafó is elég.
(#) Phile80 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Létezik ilyen. Ha érdekel, így keress rá: "handheld welding machine"
(#) dara válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
A kinaiak már pár éve gyártják.Szóval igen.
(#) black1989 válasza mpisti hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Igazad van!
(#) black1989 válasza dara hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Köszönöm! Amint az időm engedi talán teszek egy kísérletet a megépítésére! További szép napot!
(#) zaza99 hozzászólása Okt 8, 2022 /
 
Sziasztok!
Bort BSI-190H hegesztőnél a hőfokvédelem tíltle le. Van ötletetek hogy mit nézzek meg? Esetleg rajzot tudtok hozzá?
(#) pipi válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Van szenzor a hővédelemhez...???
(#) zaza99 válasza pipi hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Igen 11K NTC , kimértem és az jó. A panelon lesz valami.
(#) pipi válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
És mennyire meleg ahová a szenzor rögzítve van?
Nem 10k-s az?
Ha a helyére teszel egy 10k-s ellenállást, akkor mi van? Persze óvatosan...
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2022
(#) zaza99 válasza pipi hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Semennyire mert levettem a bordáról. Három igbt ment zárlatba már másodszor, elkezdtem keresni a hibát a panelon és most meg a hővédelem tilt le, nem jön ki négyszögjel az igbt-re.
(#) pipi válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Utólag módosítottam a hozzászólást, nem tudom láttad-e...

Nem 10k-s az?
Ha a helyére teszel egy 10k-s ellenállást, akkor mi van? Persze óvatosan...
(#) zaza99 válasza pipi hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Így sem jó.
Igen láttam.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2022
(#) kivancsi4 válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Az UC3525AN 10 lábánál mintha repedés vagy karistolás látszódna, ugyanígy ettől lefelé balra is hasonló.
Lehet hogy semmi, de le kellene ellenőrizni, folytonosak-e ott a vezetősávok.
(#) korozsi hozzászólása Okt 9, 2022 /
 
Sziasztok.
Keredesem lenne hozzatok. A bal oldali kapcsolasrol beszelek pontosabban ami sargaval be van keretezve. Hogyan lehetne megoldani azt ezen a kapcsolason, hogy az alacsony feszt figyelö reszt kapcsolja a vezerlest. Ebben a formaban jelenleg nem sok ertelme van az alacsony feszt figyelö resznek. Ha esetleg tenyleg leesik a feszültseg attol meg a vezerles megy hiaba jelzi az alacsony feszültseget es attol meg pukk lehet a vege.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2022
(#) zaza99 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Átforrasztottam az egész panelt, de még mindíg hőfok tíltás van. Az Ic-k sem kapnak áramot.
(#) Remci hozzászólása Dec 30, 2022 /
 
Sziasztok!
Iweld Gorilla Pocketpower 170 IGBT tipusu hegesztőhöz nincs véletlen valakinek kapcsolási rajza? Ventilátor nélkül használták és elfüstölt benne valami. Előre is köszönöm.
(#) zaza99 válasza Remci hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Akkor a füst nyomok alapjám azért meg lehet találni, hogy mi égétt el.
(#) Remci válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Ez igaz,de még nem szedtem szét. Tegnap este kaptam,gondoltam keresek hozzá rajzot mielőtt szétszerelem.
(#) dara válasza Remci hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Nem azért halt meg mert nem ment a venti,a hőfokvédelemnek attol még le kellett volna kapcsolnia.Ha érted a működését akkor nem kell rajz,kezdésnek kimeneti diódák,igbt,valamelyik rossz lesz.Ha már kiveszed a rossz igbt meg kell nézni van e vezérlés négyszög a géten.Ha meg se nyekken a segédtáp,betáp dióda.egyenlőre ennyi.
(#) Remci válasza dara hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Értem,rendben. Holnap délelőtt szétszedem és megnézem látszik-e benne valami nem oda illő. Majd méricskélek, nem javítottam még inverteres hegesztőt,de hátha sikerül
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Szia! Nos szétszedtem. az IGBT-ket kiforrasztottam és Skori mester alkatrész vizsgálata alapján leteszteltem őket. Az szerint jók. Másképp nem tudom hogyan lehetne még,hogy biztos legyen,szkópom nincs. GW40V60DF van benne 4 db. Viszont az egyik hűtőbordán van egy hőbizti szerű valami Bővebben: Link , ami a leírás szerint alapban zárva van, a hőfok elérése után nyit. BR-B2D 75°C van ráírva. Viszont ez alapban is,meg ha melegítem is, mindkét esetben szakadást mutat. Lehet hogy csak ennyi a hiba? A panelt átnéztem nagyítóval,de semmi égett,vagy elfüstölt alkatrészt nem találtam. Az is lehet hogy a füstöt a ventilátorból látták kijönni,mert az teljesen kuka érett.
(#) dara válasza Remci hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Zárd rövidre. Ha működik, csere.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2023
Moderátor által szerkesztve
(#) Remci válasza dara hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Rendben,kipróbálom.Bár ezt már nem ma,mert el kell mennem az öcsémnek segíteni fát vágni, úgyhogy ez holnapra marad.

Boldog Új Évet Mindenkinek!
Következő: »»   556 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem