Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » iwear ip230 videoszemüveg bekötése
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Dr.God Man hozzászólása Jan 8, 2009 /
 
Hello mindenkinek!

Egy olyan problémám lenne , hogy van egy iwear ip230 ipodhoz való video szemüvegem és be akarom kötni , hogy használni tudjam mással is. Az ipod csatlakozója alapján bekötöttem a tápot és a composit video jelet. sajnos semmisem történt. Esetleg van valami ötletetek amivel használni tudnám a szemüveget? Az alábbi lábak vannak használva az ipod csatlakozóján: 1 , 2 , 3 , 4 , 7 , 8 , 12 , 13 , 18
Én a 12 és a 13 as lábbal gőzöm sincs , hogy mit kezdjek... szerintem ezzel a 2 lábbal kellene valamit csinálni , hogy működjön.
Én eszerint a lábkiosztás szerint kötöttem be: Link

Várom a megoldásokat!

Köszi!
(#) Tetye válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
hali!
A 19, 20, 23-al mi a helyzet?
(#) arnd válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Ki kellene próbálni esetleg az S-video bemeneteket összekötve, ráküldeni az FBAS jelet.

Illetve még az is lehet, hogy az Rx-Tx-en inicializálja a szemüveget az ájpod.
Össze kéne kötni a szemüveget az ájpod-al és csak a video vezetéket lekötni és arra adni mást... amit szeretnél... csak próbaképpen.
(#) bladika válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Az a két láb a soros kommunikáció.iPOD láb kiosztás
(#) arnd válasza Tetye hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Azok az ájpo PC/MAC hez való kötéséhez kell (szvsz).
(#) bladika válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Csak akkor azt nem értem miért nincs használva a 21-es láb. Ott kéne lennie egy 500kOhm -os ellenállásnak ami aktiválja a soros kommunikációt az ipodon
(#) Dr.God Man válasza Tetye hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
A szemüveg csatián ezek nincsenek bekötve.Csak azok amiket írtam.
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Sajna nincs ipodom így nem tudom tesztelgetni. De dajnos a szemüveg be sem kapcsol pedik a 3,3V tápfeszt bekötöttem De semmi reakció
(#) Dr.God Man válasza bladika hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Pűűű... Tényleg.. van a csatiban egy 500k ellenállás ami a ground és a 21-es lábhoz megy. De miért is kell ez nekem? Én ipod nélkül szeretném használni ha ez lehetséges. Csak be kellene indítani a masinát...
(#) arnd válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Akkor ez így akármi is lehet. Biztosan működőképes a szemüveg???
(#) paperboy válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Jó az a szemüveg egyáltalán?

arnd beelőztél
(#) bladika válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Mint írtam az az 500kOhm jelzi az ipod -nak, hogy mivel is van dolga.

Different resistances indicate accessory type:
1kOhm - iPod docking station, beeps when connected
10kOhm - Takes some iPods into photo import mode
500kOhm - related to serial communication / used to enable serial communications Used in Dension Ice Link Plus car interface
1MOhm - Belkin auto adaptor, iPod shuts down automatically when power disconnected Connecting pin 21 to ground with a 1MOhm resistor does stop the ipod when power (i.e. Firewire-12V) is cut. Looks to be that when this pin is grounded it closes a switch so that on loss of power the Ipod shuts off. Dock has the same Resister.
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
elvileg vadi új.De semmilyen reakciót nem látok a szemüvegen , ha a tápot rákötöm.Bár nem tudom ,hogy ez mennyire normális.
(#) arnd válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Az az ellenállás azért volt fontos, hogy valóban használja e a soros kommunikációt a kütyü.
Így kiderült, hogy igen. Könnyen elképzelhető, hogy a soros portján be kell kapcsolni/beállítani stb. a szemüveget. Vannak rajta kezelőszervek? Pl.: fényerő gomb?


De úgy látom "bladika" vágja a témát...
(#) Dr.God Man válasza bladika hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Ok , hogy az ipod így tudja , hogy mi is van rákötve de a szemüveghez ez nem kell ha jól gondolom... Én pl utazás közben egy kis lejátszóval szeretném használni.Csak nem tudok életet lehelni bele.
(#) bladika válasza arnd hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Pontosan erre gyanakszom én is, hogy mindent azon keresztül állít be a szemüvegen.
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Nincs rajta semmiféle gomb...Csak az obi állítókája.De minek is kellene a szemüveghez a
a kommunikáció ha composit videóval műkszik.
(#) Dr.God Man válasza bladika hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Ettől függetlenül nem kellene működnie a szemüvegnek? csak mert composit jelen jön a kép.és a táp is bevan kötve.Valami képet csak kellene adnia vagy nem?
(#) bladika válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Mivel nem ismerjük csak találgatunk. Minden előfordulhat. Azt mondjuk, hogy lehet, hogy van valami kommunikáció a két kütyü között ami beindítja. Nem lepődnék meg, ha pl. figyelné, hogy ipod ra van e dugva és ha nem akkor be sem kapcsol, hogy csak ipoddal tudd használni. Apple közeli dolgoknál ez nem lenne meglepő! De reméljük nem erről van szó!
(#) arnd válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Mert gondolom én, hogy az ájpod menüjében lehet fényerőt állítani stb...és akár a bekapcsolása is így történhet...
(#) bladika válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Tápot mennyit adsz neki? A composit jel földjét is bekötötted?
(#) Dr.God Man válasza bladika hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Ha még is használja megkerülhető valahogy , hogy használni tudjam a szemüveget?
(#) Dr.God Man válasza bladika hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Remélem nem hasonló dolog áll fenn.Jólenne ha lehetne valamit okoskodni vele ha még is van kommunikáció akkor valahogy megkerülhető lehet?
(#) arnd válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Esetleg szét kellene szedni...
(#) Dr.God Man válasza bladika hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
3,3V ot adok neki. az ipod a 18-as lábon is ennyit ad ki. a video földjét nem kötöttem össze a közössel mert gondolom a csatin is így lett volna ha összekellene kötni...
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
levettem a burkolatot se semmi extra nincs benne egy apló nyákocska ami kb:4x2cm-es rajta csomó smd cuccal és még a kijelzők vannak. ennyi...
(#) bladika válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Nem válaszoltál a fentebb fel tett kérdéseimre, de a használatiából annyit már meg tudtam,hogy semmit sem kell állítani az ipodon keresztül a a szemüvegre vonatkozóan.
(#) bladika válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Ja jó oké! Viszont lehet a két földet közösíteni kéne melyik lábra ment a composit föld és a táp föld eredetileg?
(#) arnd válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Makrós nagy felbontású kép...
(#) Dr.God Man válasza bladika hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
A tápfesz kérdésre gondolsz? én 3,3V-ot adok neki mert ennyit ad az ipod a 18-as lábon.Gondolom akkor ennyivel is működik.Esetleg kevés lenne a táp? az ipod nem tud több V-ot leadni ezen a lábon? nem lehet , hogy meg emeli a feszt? bár sokkal nem tudja szerintem megemelni mert gondolom az ipod is 3,7V-al műkszik.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem