Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   182 / 219
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
A hangszóróval párhuzamos ellenállás célja, hogy a szabadon hagyott kimenettel bekapcsolt erősítőben is feltöltődjön a kimeneti csatoló kondi. Nélküle nagyot csattanna az utólag rádugott hangsugárzó.
Az említett ellenállás a hangszóróval párhuzamosan kötve az eredő ellenállást alig változtatja meg. A bekapcsolási koppanás azért marad el, mert az erősítő bementi csatoló kondenzátorának is idő kell a feltöltődéshez és emiatt lassan fut fel a kimeneti feszültség.
A koppanásgátlónak kikapcsoláskor veszem igazán hasznát, nélküle egy percig is "vartyog" a JLH, ha a jelforrást nem állítom le.
(#) reloop válasza kisjoke91 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Általában 1k értékű a lezáró ellenállás. Gyakran feszültségosztóként is szolgál fejhallgató számára, annak impedanciájától függően két soros pár száz Ohm-os ellenállásból tevődik össze.
Ha van lehetőséged próbál ki az erősítőt fejhallgatóval!
(#) tomi52 válasza Dióda hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Csak épp arra nem válaszoltál, amit valójában kérdeztem. Milyen úton jut a számítógépedre az a tökéletes digitális anyag, hogy továbbra is tökéletes maradjon?
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2019
(#) mikldesign válasza kisjoke91 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Érdekes amit írtok. Amikor megépítettem ezt az erősítőt, az tűnt fel, hogy amikor bekapcsoltam, semmi hangot nem hallottam. Se percenést, se puffanást, semmit. Egyszerűen csak elkezdett szólni. Nincs is a kimeneten semmiféle koppanásgátló. Amikor kikapcsolom, akkor is néma csendben múlik ki.
(#) mek-elek válasza mikldesign hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Én úgy gondolom, ugyanazt építettétek meg másképp.
(#) kisjoke91 hozzászólása Máj 5, 2019 /
 
Síri csend az itt is van (értsd zéró brumm vagy akármi), de bemozdul a membrán bekapcsoláskor. Ez ugyan nem koppan, de hallani. Nem biztos hogy olyan jó a driverrel tölteni a kicsatolókat. Te hogyan oldottad meg?
(#) mikldesign válasza kisjoke91 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Hát a kimeneten van egy zobel tag. Semmi más. Valahol korábbi hozzászólásaimban a teljes építést kapcsolást mindent feltettem. Én csak próbáltam messzemenőkig figyelembe venni, amit itt komoly tapasztalattal rendelkező Urak tanácsoltak.
(#) reloop válasza kisjoke91 hozzászólására (») Máj 5, 2019 / 1
 
Nem jelezted kinek szól a kérdésed. Egyéb feljegyzés híján a NYÁK-ot tudom bemutatni.

JLH_Kopp.JPG
    
(#) mikldesign válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Nagyon szép munka. Gratulálok.
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Az 2db 1N4148 nem fordítva van?
(#) reloop válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Akkor nem szóltam, azt is halkan mondtam
(#) Petyka79 hozzászólása Máj 15, 2019 /
 
Üdv.! Összedobtam egy ilyen kínai jlh-t, egyelőre deszkán. Próbánál elég csúnyán búg, de szerintem nem brumm, mert olyan fűrészelős búgás. Dugtam-húztam arra jutottam, hogy csak akkor csinálja ha mindkét bemenet be van dugva. Ha kihúzom az egyik rca-t, akkor a másik felén elhallgat a búgás, fordítva ugyanez. Mi lehet a gond? Köszönöm
(#) tothbela válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 15, 2019 / 1
 
Akkora földhurkot csináltál, hogy akasztani lehet rá. Hiába a külön egyenirányító meg a külön pufferkondenzátor halom, ha a transzformátor szekundere közös. Ez még rosszabb mint ha egy tápról menne a két végfok. Ha nincs két trafód, vagy nincs két szekundered, akkor használj egy tápot. Ilyen esetben viszont meg kell bontani néhány alkatrészt a nyákon, mert egy közös pontba kell kötni az összes GND-re menő pontot.

Én kiszedném valahogy a trafó közepéről a dugót, és tekernék rá még egy ugyanolyan szekundert mint az eredeti.
(#) reloop válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 15, 2019 / 1
 
Szia! Mutasd meg mindkét panel alkatrész és forrasztási oldalát. Lássuk mekkora feladat a földhurok csillapítása.
Próbáld, közös pufferről táplálva mennyire búg?
Nálam valamennyi JLH közös táplálású és makulátlanul zajtalan.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2019
(#) Petyka79 hozzászólása Máj 15, 2019 /
 
Hát erre nem gondoltam! Megcsinálom akkor egy táppal, az a legegyszerűbb szerintem.
(#) Petyka79 válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Vagy veszek egy másik trafót
(#) CIROKL válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 15, 2019 / 1
 
A két greatz negativ pontját kösd össze.
(#) reloop válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Haladj lépésről-lépésre! Először lássuk a paneleket és próbáld ki a két csatorna közöd pufferre kötve hogyan viselkedik.
(#) Petyka79 válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Szia! Az nem jött be. Egy tápról tökéletes. Jók lesznek azok a kondik még máshova.
(#) Petyka79 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2019 / 1
 
Kipróbáltam egy tápról, teljesen jó. Azért mellékelem a képeket érdekesség képpen. Eredeti kínai.
(#) reloop válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
A vezetősávokból nem sok látszik, de mivel rendesen működik nincs is miért tanulmányozzuk
Ha jók a tapasztalataid, tegyél be linket a forrásról!
(#) CIROKL válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Akkor a kondik után.kösd.össze a két.negativot.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Most nézem a mellékelt képet ,ott sehol nincs összekötve a két erősitő gnd -je ?
Azt is véltem felfedezni hogy egy szekundered van igy csupán annyit kell tenned hogy egy greatz-ot menekitel ,marad egy oszt minden ok lesz.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2019
(#) Petyka79 válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Oké, holnap megcsinálom!
(#) Petyka79 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Aliexpressről rendeltem, azt is idelinkelhetem? Szerettem volna inkább magam csinálni hozzá a nyákot, de most nincs időm rá sajnos.
(#) Petyka79 hozzászólása Máj 16, 2019 /
 
Úgy döntöttem, lecserélem inkább a trafót, két szekunderesre. Már csak találnom kell!
(#) Dióda válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Teheted ezt is de én a helyedben átalakítanám a tápot.
Egy trafó egy egyenirányító és egy puffermező. Majd innen vinni a tápot a két végpanelre.
A két végpanelnél bekötöd a jelet és az árnyékolást de a kábel másik végén az árnyékolást nem kötöd be hanem húzol még egy szál kábelt a táp - pontjától a bemeneti pontig és így adol a bemenetnek - pontot.
Ha gondolod lerajzolhatom.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2019
(#) Petyka79 válasza Dióda hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Köszi, értem, nem szükséges lerajzolni. Azért gondoltam a másik trafót, mert nem akartam a tápot átalakítani, ha már időt töltöttem vele.
(#) Petyka79 válasza Dióda hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Most megint elbizonytalanodtam!
Következő: »»   182 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem