Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kábeltrükk DEC-3000 hez
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Pethy hozzászólása Nov 14, 2005 /
 
Sziasztok van itt egy hardware.majix.org/computers/dec.3000/images/dec.02.big.jpg link a DEC-3000 ről. namármost én ehhez a géphez szeretnék egy "mezei" VGA monitort kapcsolni. Tudtok ebben segíteni? Előre is köszi
(#) Pethy válasza Pethy hozzászólására (») Nov 18, 2005 /
 
Találtam a guglin még néhány oldalt, és a következőkkel egészíteném ki. Ehhez a géphez ugynevezett 3w3 csatlakozó kell, a csatlakozóból az R a G és a B jelek jönnek ki közvetlenül. A zöldön jön a szinkron jel is. Az oldalak közt talááltam szerelt kábelt ami 3w3-ból BNC-be "konvertált" amihez béencés monitor kell. Viszont nekem ilyen nincs. Kérdésem: Ha a mezei monitorba csak a R, B és G jeleket viszem be az elég? :no: nem tudom.
(#) ndavid87 válasza Pethy hozzászólására (») Ápr 29, 2006 / 4
 
Szia!
Azt nem tudom, hogy a monitornak elég e, viszont
tv-hez biztosan jó.
Csak egy scart csatlakozó kell hozzá.
(habár volt itt valami vga-scart átalakító asszem)

Nem tudom, hogy ezzel segítettem e, remélem
azért összejön!

Sok sikert!
(#) eSDi válasza ndavid87 hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
Monitornak biztos nem lesz úgy jó. Mert a monitorok általában különválasztott H és V sync jelet képesek csak fogadni. Itt sajnos ugyan az a szindróma lép fel mint a VGA->TV átalakításnál. A TV meghülyül a VGA szinkronjeltől, itt pedig fordított a helyzet.
De TV-n ez a DEC-3000 biztos hogy menni fog, feltéve ha a scart-ba ki van vezetve az RGB csatlakozás.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem