Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   730 / 778
(#) ferci válasza xitibi hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Szia!
Csak 1 kérdés: az 1N5408 igaz, vagy csak elírtad a nyákon?
A szkópon nem igazodok el... ms tartományban lenne a vízszintes?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
(#) xitibi válasza ferci hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Szia.
Igen, igaz. Mivel ez még nem használatra lett tervezve, ezért nem raktam bele nagyobbat. De ezzel is szépen működik. ( a rajzon is látszik hogy nem használatra van tervezve hiszen az életvédelmi szempontok alapján szűkséges 5-6 mm táv sincs meg.) (Sőt a rővidzár védelem stb még nincs rajta, egyébként ezért csak képet raktam fel. Ne hogy valaki megépítse és baja legyen)
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
(#) xitibi válasza ferci hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Igen ms tartományban van. Pontosan 5ms
(#) ferci válasza xitibi hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Ez érdekes.. pc trafó, 7 uH Ls +soros induktivitás , 51 uH és szerinted 5 ms/div?
Nagyon durva lenne....ez vicc.. ha 5 us/div lenne és 7 kocka sacc 1 periódus, az még oké valamennyire.
Nincs eltekerve az a "vremja/..." gombocska? ( ha jól látom ! )

Na mindegy, az valami iszonyatos brumm lehet ott és nem látod az igazi rezgést - kapcsolj pl. 10 us/div-re.
A függőlegest meg 1:10-zel pl. 5 V/div-re.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
(#) xitibi válasza ferci hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Neked van igazad, 10ms lesz az.( meg lenne tekeredve a tengely???? (vissza számoltam a kattanásokat majd a skálán is vissza számoltam és lőn 10ms)
(#) xitibi válasza ferci hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Hol mérjek ezzel a beállítással?
(#) ferci válasza xitibi hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Mégegyszer: 10 us/div-re állj ( mikrosec )....- gondolom, 50-70 kHz körül akarod járatni és nézni.

Te írtad: a felső fet source és a gnd ( táp negatív ) között - a függőlegest pedig az 1:10-es fejjel ( ha van ) használd, 5 V/div-re állítsd be a kapcsolót..
Akkor 1 kockád 50 volt lesz.
KIkapcsolt állásban akaszd oda a kampót, nehogy megrázó élményben legyen részed menet közben.
Ha nincs 1:10-es fej, akkor ne is mérj ott.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
(#) xitibi válasza ferci hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Elméletileg 2 Khz től lehet felfele tornázni.
A felső fet source lábán valami értékelhetetlen jel van.
(#) ferci válasza xitibi hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Na jó, valamit nem értesz... ez a táp sacc 50-70 kHz körül mehet és amit te látsz, az brumm féleség a 10 ms/div kockáiddal.
Nem tiszta az se, mi a valós függőleges beállításod.
Nem tudom ezt a szkópot "átlátni" úgy, ahogy használod.

HA működik tényleg a táp ( tesztelve a szekunderben is ), akkor nem tudom, hogyan mérsz és hol.
(#) xitibi válasza ferci hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Egy izzót akasztottam rá (12v 70w halogén) ki jövő feszültség 16 v ról vissza esett 15 v ra ez volt a teszt. ( leválasztó és soros izzó nélkül) A méréseket leválasztó trafó mögött lévő táppal csináltam. Adat lap szerint az ir2153 10 Nf és 20000 ohm ellenállásal 2000 Hz től megy. Nekem egy 20 kiloohmos trimer van bekötve. A "külső" rezgő kőr 200nf és 58 uH bol áll ez kb 46-47 Khz legalábbis számításaim szerint.
(#) xitibi válasza ferci hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
A szkóp részét pedig oda állítottam ahova írtad. sajnos lassan tőlti fel. Beállítások: Kép: Hivatkozás
Kép: Hivatkozás
Mérés:
Kép: Hivatkozás
Pozitív oldali fet source lábára csíptetve a szkóp.
valamit nem jól csináltam?
(#) ferci válasza xitibi hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
A számolásod jó, de akkor mit kerestél 5 ms/div beállításnál?
Ezért írtam a 10 us/div-et. Úgy láthatnál rendes képet a fetek közös pontjáról: felső source-alsó drain.
Az egyenes vonalas képeddel nem tudom, mit kezdjek - az a gnd-vonal beállítás kép vagy mi? Ha az, akkor húzd le a képernyő aljára, utána állítsd be dc-re a bemenetválasztót.
A V/div legyen 5 V és ha a szkópon van még a 10-es osztás, állj oda - ha külön van 1:10-es fej, alkalmazd azt. Így lenne 50 V/kocka és belefér a függőleges 300 voltos négyszögjel, amit látnod kellene a közös ponton a gnd-hez, mint vonatkoztatási ponthoz képest.
Az utolsó képeden pedig nincs szinkron, próbáld megkeresni azt a potit, amivel meg tudod állítani a futást..
Mégegyszer: szkóp gnd csipesz a táp gnd-n, a kampó pedig a felső oldali fet source-ön.
Apróság: a Nf vagy nf nF helyesen, a Khz pedig kHz.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2019
(#) ferci válasza xitibi hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Arra a megjegyzésemre nem válaszoltál, hogy a rajz szerinti UF5408 van a paneleden ( remélem ) vagy az 1N...
(#) xitibi válasza ferci hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Szia. De, válaszoltam. Kicsit lejjebb ott van hogy most ez van benne. Természetesen ha jó lesz a jel alak akkor ki lesz cserélve gyors diódára, sőt megy még bele más is. Az Nf és társaiért elnézést ezeket soha nem tanulom meg. Most pedig neki ugrok a szkópnak és készítek fotókat.
(#) ferci válasza xitibi hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Jó lesz vagy nem, akkor is rakj bele UF-et először.
(#) xitibi válasza ferci hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Rendben, a képeket illetően, teljesen jól gondoltad.
(#) ocsibacsi63 válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Szia!
Adapter megjavítva!
Nekem is az volt a hiba, hogy az adapterből a laptophoz menő kábel zárlatos lett(szerintem nem igazán megbízhatóan szerelték meg!).Természetesen az NCP tette a dolgát és letiltott. Na ezért nem találtam én hibát az áramkörben(de legalább megismerkedtem vele).
Ha elsőre hallgatok Rád, már rég túl lettem volna rajta!(igaz nem sok időm volt a javításra, különböző okok miatt).
Köszi az ötletet.
Üdv.
(#) 13_Balu50 hozzászólása Márc 22, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy 12 V-os tápban feltehetően a PR 9853 ic (8 lábu) hibás, mivel az összes többi alkatrész jó a panelen, és az összes forszemet átforrasztottam. Találkozott már e valaki ezzel az IC-vel esetleg helyettesithető-e.
(#) kadarist válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 22, 2019 / 1
 
Szia!
A távol-keletről beszerezhető az eredeti típus: Bővebben: Link.
(#) 13_Balu50 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Köszönöm a válaszod, de onnan nem rendelek, majd marad alkatrésznek.
(#) Koncsar hozzászólása Márc 23, 2019 /
 
Sziasztok!
Légyszives segítsetek egy kapcsiüzemű táp trafóján bemeneten- kimeneten miért látok a szkópon lefutó szinusz jel formát ismétlődni?
A táp normálisan működik.
Előre is köszi a válaszokat.
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Elkövettem pár hibát, az egyik, hogy nem néztem meg a TNY278 kapcs. IC adattábláját, mert abból kiderült volna, hogy a kiadott jel az teljesen normális.
De akkor még mindig maradt egy problémám a számolással. A szkópon a Time/Div 2 uS értékre van beállítva 7.5 egységet olvasok le. Ezt ha beszorzom, 15 usec. Ha a frekvencia to Time kalkulátorba beírom, nem jön ki az adattáblában lévő 133 KHz csak a fele.
Mit számolok rosszul.
Köszi.
(#) Peter65 válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Szia!
Ha elolvasod a TNY278-as adatlapját, az 5. oldal körül olvashatsz arról, hogy az IC vezérlő logikája a terheléstől függően kihagyhat órajeleket, akár le is ötödölheti a működési frekvenciát nagyon kis terhelés mellett. Azzal a terheléssel, amivel te mértél, az IC fele frekvenciát állított be éppen. Ha növeled e terhelést, meg lesz majd a 133kHz is.
(#) Koncsar válasza Peter65 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Köszönöm válaszod!
(#) mrex hozzászólása Márc 26, 2019 /
 
Triviális kérdésem van.Ti hogyan távolítjátok el a lakkot a házi litze huzalról?
(#) Ge Lee válasza mrex hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Tapétavágóval. Nagyüzemben pedig 2 egymással szembe forgó drótkoronggal csinálják, bedugják közéjük, kihúzzák és kész is van.
(#) mrex válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Én is tapétavágóval csinálom. Azt gondoltam van a lakknak oldószere mert 25 szál 0.3 as huzalt lekaparni müvészet
(#) Ge Lee válasza mrex hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Annak a lakknak a szigetelés és a mechanikai teherbírás mellett épp az a harmadik érdeme, hogy az oldószereknek is ellenáll.
(#) ozpecs válasza mrex hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Azt még könnyü, próbáld meg a 20x0,08-ast pl
(#) gulyi88 válasza mrex hozzászólására (») Márc 26, 2019 / 1
 
Én deszesz lángban szoktam leégetni, mikor már vörösödik a köteg rögtön hideg denszesz alá dugva felrepedezik a lakk (akár többször is lehet izzítani hűteni). Utána szétfésülve a pászmát kicsit meghúzgálom csiszolópapíron (100-as körülin), a lakk java lepereg, visszapödröm a köteget és mehet a forrasztás forrasztóvízzel meg 8-as wellerheggyel, vagy ónózótégelyben (esetleg folyamatosan olvasztva tartott onpacában). Utána denszeszes mosás a folyatószer miatt. sokszor x 0.2-0.25-ös sodratot csináltam így régebben. Mielőtt élesben csinálod, csinálj pár próbát.
hiba lehet: gyantával asszem nem jó, mindenképpen valami agresszívabb folyatószer kell, kormoló láng nem jó (benzin, öngyújtó, gyertya stb..), kiógó elemi szál a lángban felpöndörödik, a belső szálakon a lakk nem ég ki, elemi szál elszakad a csiszoláskor...
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
Következő: »»   730 / 778
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem